Bayern – Kolín nad Rýnem 5:1 (kon.) | Dortmund – Bielefeld 3:0 (kon.) | Stuttgart – Schalke 5:1 (kon.)
Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.) | RB Lipsko – Mönchengladbach 3:2 (kon.)
RB Lipsko
3:2 (0:2)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 27.02.2021, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 23. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (20:34:28)

Fauly: 15:19

Zápas je u konce, Lipsko nakonec v hodně atraktivním duelu porazilo na domácím hřišti Mönchengladbach 3:2. První poločas se přitom domácím vůbec nepovedl, prohrávali po něm už 0:2, poté co se prosadili z penalty Jonas Hofmann a šťastně ramenem Marcus Thuram. Ve druhém poločase ale Lipsko dokázalo zápas otočit, Borussia byla pod konstantním tlakem, který nakonec neustála. Nejprve ještě nebyl uznán kvůli ruce gól Sörlothovi, ale v 57. minutě se už trefil Christopher Nkunku a v 66. minutě vyrovnal na 2:2 střelou z dálky Yussuf Poulsen. Střídající Forsberg poté i po zásahu Sommera trefil břevno a zápas gradoval v nastaveném čase, kdy se hrdinou stal Alexander Sörloth, který ve třetí minutě nastavení hlavou rozhodl o výhře Lipska 3:2.

90+7

90+6
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Lukas Klostermann.

90+5
    Emil Forsberg sice střelou z levé strany dostal míč do sítě, ale tento gól kvůli ofsajdu neplatí.

90+4
    Hosté reklamovali, že Sörloth před svou gólovou hlavičkou fauloval Lazara, Stindl za tyto protesty dostává žlutou kartu.

90+3
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Domácí přeci jen ještě stihli zápas otočit! Hrdinou se stává ALEXANDER SÖRLOTH, který po centru Nkunkua z levé strany poslal hlavou po odrazu od země míč do sítě! Rámí Binsibajní už na brankové čáře nedokázal svůj tým zachránit. Asistence: Christopher Nkunku.

90+3
    Borussia se centru před svou bránu dokázala ubránit, ale Lipsko zase rychle vybojovalo míč.

90+3
    Míč však ukořistil Dani Olmo a byl faulovaný. To je hodně zajímavá standardní situace pro domácí.

90+2
    Gladbachu se zatím daří v nastaveném čase držet míč ve své moci daleko od vlastní branky.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Nkunku se dopustil útočného faulu na Lazara a hosté teď s rozehrávkou z vlastní poloviny určitě spěchat nebudou.

89
    Domácí mužstvo zůstává i dál usazené před brankou Borussie. Hosté by jistě brali bod všemi deseti.

87
    Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Yussuf Poulsen, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.

86
    Lipsko je i v závěru zápasu aktivnější, ale už to není takový tlak jako na začátku druhého poločasu. Uvidíme, jestli se domácí ještě k vybičují k něčemu velkému.

84
    Tyler Adams ještě z levé strany stihl odcentrovat, ale jeho přihrávka před branku neměla dostatečnou přesnost.

82
    Po pravém křídle si nabíhal za obranu Gladbachu Poulsen a poslal dobrý centr před branku. Výbornou práci ale znovu odvedl Sommer a míč poslal do bezpečí.

Petr Sumbal

Branky: 57. Nkunku (Sörloth), 66. Y. Poulsen (Olmo), 90+3. Sörloth (Nkunku) – 6. J. Hofmann (pen.), 19. Thuram (Embolo)

Karty:   49. Elvedi (MNC), 90+4. Stindl (MNC)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:19.
    RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Sabitzer (C) (46. Sörloth), Kluivert (76. Forsberg) – Nkunku (90+6. Klostermann), Y. Poulsen, Olmo.
    Náhradníci: Martínez – Konaté, Klostermann, Haidara, Samardžič, Kampl, Forsberg, Hwang Hi-čchan, Sörloth.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi (62. Binsibajní), Wendt (79. Pléa) – Zakaria (80. Stindl), J. Hofmann (62. Neuhaus) – Lazaro, H. Wolf, Thuram (61. Kramer) – Embolo.
    Náhradníci: Sippel – Binsibajní, Kramer, Stindl, Neuhaus, Reitz, Herrmann, Pléa, Traoré.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn