Bayern – Kolín nad Rýnem 5:1 (kon.) | Dortmund – Bielefeld 3:0 (kon.) | Stuttgart – Schalke 5:1 (kon.)
Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.) | RB Lipsko – Mönchengladbach 3:2 (kon.)
VfB Stuttgart
5:1 (3:1)
FC Schalke 04
Sobota 27.02.2021, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 23. kola německé Bundesligy, v němž VFB STUTTGART přivítá na svém stadionu SCHALKE 04.

VFB STUTTGART
    Stuttgart čeká třetí souboj v řadě s týmem, který bojuje o záchranu v Bundeslize. Ve 21. kole přivítal na svém stadionu berlínskou Herthu a v utkání, v němž byli domácí favority, se body dělily. Stuttgart šel sice na konci první půle do vedení, ale v 82. minutě se hostům podařilo vyrovnat na konečných 1:1. Těžší souboj pak čekal v utkání 22. kola, kdy Suttgart zavítal do Kolína nad Rýnem. Zápas nakonec rozhodla jediná branka, která se hostům podařila vstřelit v úvodu druhé půle, když se ve 49. minutě prosadil Saša Kalajdžič.

SCHALKE 04
    Jak již zmíněno, Schalke je týmem, který bojuje o záchranu. Při pohledu na bundesligovou tabulku je zřejmé, že ze všech vyjmenovaných, o záchranu bojujících týmů, je na tom právě Schalke úplně nejhůř. Na záchranu aktuálně ztrácí již osm bodů, takže body potřebuje, jako sůl.
    Od začátku tohoto kalendářního roku vyhrálo Schalke pouze jeden ligový duel, hned v úvodu ledna, kdy 9. 1. porazilo doma Hoffenheim 4:0. Poté získalo již pouhé dva body za dvě remízy (v Brémách 1:1 a na hřišti Unionu Berlín 0:0).

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Wamangituka, Endo, Mangala, Sosa – Förster, G. Castro – Kalajdžić.
    Náhradníci: Bredlow – Klement, Al Ghaddioui, Karazor, Coulibaly, Cissé, Didavi, Klimowicz, Stenzel.

FC Schalke 04: Langer – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolašinac – Stambouli, Mascarell – William, Serdar, Harít – Hoppe.
    Náhradníci: Ahlers – Mercan, Bozdogan, Mendyl, bin Tálib, Oczipka, Raman, Schöpf.

Rozhodčí: Winkmann – Thielert, Lupp.

1

2
    Dnešní utkání se hraje při teplotě 10 °C, na velice dobře upraveném trávníku.

3
    Standardka Stuttgartu, z pravé strany, u postranní čáry, odkud jde míč do vápna Schalke, ale scházela tomu přesnost.

4
    Rozehrávka domácích až od gólmana Kobela, který odkopává míč na levou stranu, tam ale dobře soupeř napadá.

5
    Obrovská šance hostů, kdy se Amín Harít dokázal uvolnit ve vápně VfB, na levé straně, na hranici malého vápna, odkud ale nastřeluje pouze gólmana Kobela!

6
    Suat Serdar (Schalke) fauluje na polovině VfB, míč pro domácí, kteří se dostávají po levé straně na polovinu Schalke.

7
    Gonzalo Castro (Stuttgart) padá před pokutovým územím Schalke, ale faul to není, hraje se dál.

8
    Bránící Malick Thiaw (Schalke) odkopává míč na levé straně do autu, domácí vhazují.

9
    Michael Langer (Schalke) odehrál míč na roh, domácí budou první rohový kop v zápase rozehrávat z pravé strany.

10
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Obránci Schalke se nechali strhnout a šli do souboje před brankou, na hranici malého vápna. Nicméně Sosa poslal z rohu, z pravé strany, centr až za ně, na zadní tyč, kde číhal zcela volný WATARU ENDO, který jen nastavil nohu a poslal míč do branky.

11
    Útočným faulem končí akce Schalke, míč tak získávají domácí.

13
    Orel Mangala (Stuttgart) se s míčem po levé straně dostal až do vápna Schalke, kde ale přišel o míč.

14
    Gregor Kobel (Stuttgart) si musel pospíšit s odkopem od své branky, před dotírajícím Serdarem.

15
    Silas Wamangituka (Stuttgart) se dostal ke střele ve vápně Schalke, ale branku vysoko přestřeluje.

16
    První rohový kop rozehrají hosté z levé strany, jmenovitě Amín Harít, který posílá míč na bližší tyč, kde odehrává hlavou bránící Endo.

17
    Statistika držení míče – 49% : 51%.

18
    Amín Harít (Schalke) faulován před vápnem Stuttgartu, standardka pro Schalke, z nějakých pětatřiceti metrů od branky VfB.

19
    Hosté s touto standardní situací nenaložili optimálně, naopak poskytli soupeři k šanci k brejku, kterou domácí využili. Na jeho konci upadl ve vápně Schalke Silas Wamangituka, ale penalta se nepíská.

21
    U míče opět domácí, kteří útočí po pravé straně, rychlonohý Silas Wamangituka se dostává do vápna, centruje před branku, kde spíše sestřelil spoluhráče Kalajdžiće.

22
    Michael Langer (Schalke) volí rozehrávku od branky na krátko, jenže soupeř dobře napadá.

23
    Schalke se nyní nemůže dostat přes půlící čáru... hosté to zkouší nákopem dopředu, domácí míč odkopávají do autu.

24
    A míč se znovu hostům vrací, ti se drží na své polovině.

25
    Nepřesný centr domácích, z levé strany, ale míč vybojoval na pravé straně Silas Wamangituka, jenže i jeho centr nemá potřebné parametry.

26
    Díky své bojovnosti vybojovali domácí roh, který Gonzalo Castro rozehraje z levé strany.

26
    A znovu si hosté nepohlídali roh a volného WATARU ENDA na zadní tyči a jen bezmocně na sebe hledí... Centr od levého praporku na bližší tyči, pravděpodobně, šikovně pouze tečoval nohou Waldemar Anton za sebe, kde již číhal zmíněný Endo, který míč napálil do branky.

27
    Celou situaci ještě sudí posuzoval s VAR, ale výsledek je takový, že gól platí.

28
    Rohový kop pro Schalke, dokáží hosté snížit?

29
    Žlutou kartu dostává Timo Becker (FC Schalke 04).

29
    Místo ohrožení branky museli hosté bleskově zastavovat hrozící brejk domácích, což se povedlo pouze za cenu karetního trestu pro Beckera...

31
    Rohový kop pro Stuttgart, po zásahu bránícího Mascarella, tak hlavně uhlídat Enda.

32
    A znovu si tam Endo nabíhal na zadní tyč, jenže tentokrát se k němu míč nedostal.

33
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře... k míči se dostává Silas Wamangituka, který nepřešel přes obránce.

34
    Marc-Oliver Kempf (Stuttgart) měl na noze další domácí gól, když fantasticky vypálil ze střední vzdálenosti, ale Michael Langer bravurně vyráží na roh.

34
    Ne, bránit centry soupeře, to je dnes nadlidský úkol celé defenzivy Schalke! Když už obrana hostů zvládla roh, nedokázala ubránit další centr, na který si naskočil SAŠA KALAJDŽIĆ a hlavou poslal míč takovým pěkným obloučkem do branky.

36
    Stupeň nejvyššího ohrožení pro Schalke, domácí mají roh!

37
    Tentokrát si na rohový kop počíhal gólman Schalke, který míč z malého vápna vyboxoval mimo.

38
    Vzápětí ale Saša Kalajdžić (Stuttgart) vybojoval další roh, Schalke je nyní totálně dezorientované a koleduje si o další góly.

39
    Marc-Oliver Kempf (Stuttgart) rozehrál roh z pravé strany, který odhlavičkovává jeden z bránících hráčů Schalke mimo vlastní pokutové území.

40
    Volný kop pro Schalke, na polovině Stuttgartu, je to ale v blízkosti půlící čáry.

40
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom byl volný kop Schalke začátkem gólové situace, kdy se míč tak nějak nenápadně dostal z pravé strany do vápna, odtud směřoval z kopačky Stambouliho na levou stranu, kde zcela volný SEAD KOLAŠINAC vystřelil z první a přes obránce Stuttgartu poslal míč do branky.

42
    Sead Kolašinac (Schalke) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, hosté nyní dotírají na defenzivu VfB, první gól jim vlil krev do žil.

44
    Z pravé strany se Suat Serdar (Schalke) snažil dostat do vápna Stuttgartu, ale nepřešel přes obránce.

45
    Nastavuje se pouze jedna minuta, u míče jsou domácí.

45+1

Rozhodčí ukončil první poločas, který vyšel náramně domácím. Ti vlastně z třech rohových kopů dokázali možná již v první půli rozhodnout o osudu tohoto zápasu. Schalke předvedlo totální defenzivní chaos, kdy si třikrát nedokázal pohlídat tutéž herní situaci, po centru soupeře ze strany. Obránci v modrém pak na sebe bezradně hleděli, kdo že to vlastně měl bránit toho či toho hráče... Schalke v závěru poločasu z nenápadné akce snížilo, ale ve druhé půli bude muset předvést mnohonásobně lepší výkon, chce-li z tohoto zápasu brát nějaké ty body...

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

46

47
    Benjamin Stambouli (Schalke) vybojoval míč před vlastní šestnáctkou a alespoň na chvíli nyní osvobodí své mužstvo od tlaku soupeře.

48
    Rychlý protiútok hostů, zakončený střelou Williame, který ale trefil pouze svého spoluhráče Haríta, jenž si nabíhal za obranu.

49
    Shkodran Mustafi (Schalke) místo nákopu dopředu volí zpětnou přihrávku na gólmana Langera, který již odkopává míč na polovinu Stuttgartu.

50
    Domácí s míčem na polovině Schalke, které je od začátku druhé půle pod tlakem.

51
    Bránící Marc-Oliver Kempf (Stuttgart) odkopává míč na roh, hosté budou rozehrávat z pravé strany.

52
    Amín Harít (Schalke) poslal centr do malého vápna, tam ale úřaduje obránce VfB, který míč hlavou poslal mimo šestnáctku.

53
    Orel Mangala (Stuttgart) se dostal ke střele z první, zpoza vápna, nebyl to vůbec špatný pokus, s nímž si však Michael Langer (Schalke) poradil.

54
    Borna Sosa (Stuttgart) rozehrál roh na krátko, obránci Schalke byli tentokrát dobře postaveni, protože hned tři střely soupeře dokázali zablokovat.

55
    Pouze odkopem míče řeší situaci na vlastní polovině Omar Mascarell (Schalke), hosté jsou stále pod tlakem.

57
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází William, přichází Alessandro Schöpf.
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Nabíll bin Tálib.

58
    Schalke se po levé straně dostalo na polovinu soupeře, pak ale nepřesným centrem darovalo míč soupeři.

59
    Žlutou kartu dostává Gonzalo Castro (VfB Stuttgart).

60
    Suat Serdar (Schalke) čekal na přihrávku z levé strany, před vápnem Stuttgartu, ale míče se nedočkal, do autu ho totiž poslal bránící Marc-Oliver Kempf.

61
    Je před námi poslední půl hodina zápasu, který zatím mají jasně ve své moci domácí.

62
    Sead Kolašinac (Schalke) místo střely z levé strany volí přihrávku za sebe, to vše uvnitř vápna Stuttgartu.. a pochopitelně nepřihrál přesně, míč získávají domácí.

62
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Daniel Didavi.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Klement.

63
    Hosté kombinují na polovině soupeře, Amín Harít tam odvedl dobrou práci, kdy udržel míč a akce tak může pokračovat.

64
    Je ale pískán útočný faul Nabílla bin Táliba (Schalke), takže míč získávají domácí.

66
    Žlutou kartu dostává Wataru Endo (VfB Stuttgart).

67
    Malick Thiaw (Schalke) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, změna v sestavě určitě hostům prospěla.

68
    Suat Serdar (Schalke) mohl snížit na rozdíl jediného gólu, kdyby ale z pravé strany dokázal prostřelit gólmana Stuttgartu, který jeho střelu vyráží na roh.

68
    Rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, domácí se ale ubránili.

69
    Schalke se však znovu dostává s míčem do blízkosti šestnáctky VfB, domácí si svým výkonem z posledních minut koledují o druhý inkasovaný gól!

70
    Amín Harít (Schalke) rozehrává další roh z pravé strany, znovu ale z toho nic nebude, protože míč odhlavičkovává obránce Stuttgartu.

71
    Po tom rozpačitém vstupu do druhé půle již nyní hosté předvádí velice dobrý výkon.

72
    A je tu pokutový kop pro Schalke, pravděpodobně po faulu na Amína Haríta, kterého fauloval buď Marc-Oliver Kempf nebo Wataru Endo.

73
    Nabíll bin Tálib (FC Schalke 04) neproměňuje pokutový kop, gólman Gregor Kobel vystihl jeho směr a podruhé v této sezóně chytá pokutový kop.

74
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Benito Raman.

75
    Volný kop se nyní nabízí domácím, bude to na centr do vápna Schalke.

76
    Konstantinos Mavropanos (Stuttgart) si naběhl za obranu Schalke, na centr z dálky a hlavou vyzkoušel pozornost gólmana Langera, ten vyráží na roh. Po něm registrujeme pouze střelu nad branku v podání domácích.

76
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Pascal Stenzel.

77
    Žlutou kartu dostává Malick Thiaw (FC Schalke 04).

79
    Centr míří z levé strany do vápna Stuttgartu, domácí odehrávají míč do bezpečí, hosté budou vhazovat z pravé strany.

80
    U míče hosté, kteří se ženou za druhým gólem, k němuž měli velice blízko před několika minutami.

81
    Silas Wamangituka (Stuttgart) chtěl po pravé postranní čáry vyvézt míč dopředu, ale narazil na Benjamina Stambouliho, který ho obral o míč.

82
    Gregor Kobel (Stuttgart) předvedl další skvělý zákrok, po střele Alessandra Schöpfa (Schalke) zpoza vápna, kdy vytěsnil střelu na tyč, od níž se míč odrazil na roh, hosté rozehrají z pravé strany.

83
    Nakonec z toho byly dva rohové kopy pro Schalke, ale hosté ani jednou branku VfB ohrozit nedokázali.

84
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Bastian Oczipka.

85
    Schalke to nyní zkouší po pravé straně, kudy ale cesta k vápnu Stuttgartu nevedla.

86
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Tanguy Coulibaly.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Hamadi Al Ghaddioui.

87
    Statistika držení míče – 48% : 52%.

88
    Je rozhodnuto! Jak jednoduše se dá dát gól ukázali trápícímu se Schalke nyní domácí, kdy se po přihrávce Enda, střelou k tyči, prosazuje zpoza vápna PHILIPP KLEMENT.

88
    Žlutou kartu dostává Nabíll bin Tálib (FC Schalke 04).

90
    Nastavují se tři minuty.

90+2
    Debakl posledního týmu dokonává DANIEL DIDAVI, který měl hodně času a prostoru na střelu ze střední vzdálenosti. Toho využil dokonale, když parádní technickou střelou nedal Langerovi v brance Schalke žádnou šanci.

90+3

Dnešní utkání se rozhodlo již v první půli, kdy hosté doslova hořeli v obraně a domácí jim nasázeli tři branky. Zdálo se, že by Schalke mohlo nakopnout snížení v závěru první půle, ale opak byl pravdou.
    Do druhého poločasu vstoupili skvěle domácí, kteří minimálně první čtvrt hodinu soupeře k ničemu nepustili. Po vystřídání se ale Schalke přece jenom dostalo více do hry a místy byli hosté i lepší, jenže vstřelit gól se jim nepodařilo. Stuttgart pak odpor soupeře zlomil v 88. minutě čtvrtým gólem a debakl hostů završil ve druhé minutě nastaveného času parádní střelou Didaviho.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:6. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:18.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:26:26)

Martin Dvořák

Branky: 10. Endo (Sosa), 26. Endo (G. Castro), 34. Kalajdžić (Sosa), 88. Klement (Endo), 90+2. Didavi (Endo) – 40. Kolašinac (Stambouli)

Karty:   59. G. Castro (STU), 66. Endo (STU) – 29. Becker (SCH), 77. Thiaw (SCH), 88. bin Tálib (SCH)

Neproměněná penalta: 73. bin Tálib (SCH), brankář Kobel zneškodnil

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf (76. Stenzel) – Wamangituka (86. Coulibaly), Endo, Mangala, Sosa – Förster (62. Didavi), G. Castro (62. Klement) – Kalajdžić (86. Al Ghaddioui).

FC Schalke 04: Langer – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolašinac – Stambouli (84. Oczipka), Mascarell (57. bin Tálib) – William (57. Schöpf), Serdar, Harít – Hoppe (74. Raman).

Rozhodčí: Winkmann – Thielert, Lupp