NY Rangers – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 3:1 (kon.) | Arizona – Colorado 2:3 (kon.)
Ottawa – Calgary 3:6 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 0:3 (kon.) | New Jersey – Washington 2:5 (kon.)
Nashville – Columbus 2:1 (kon.)
Nashville Predators
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 27.02.2021, 21:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Všem fanouškům zámořského hokeje přeji příjemný sobotní večer! Nabitý program pokračuje v přívětivém čase od 21 hodin soubojem Nashvillu proti Columbusu.

Nashville se po devatenácti odehraných zápasech nachází na průběžné sedmé pozici centrální divize. Nashville má totiž na svém kontě šestnáct bodů, od posledního Detroitu ho sice dělí jeden bod, avšak druhý jmenovaný celek má hned o tři zápasy více.

Nashville z posledních pěti ligových duelů dokázal vyhrát pouze ve dvou případech, v minulém kole zaznamenal letošní jedenáctou porážku, neboť nestačil právě na poslední Detroit, který vyhrál výsledkem 5:2. Nashville by se potřeboval dostat zpět na vítěznou vlnu, především by to chtělo začít získávat body.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Columbus, kterému pro změnu patří pátá pozice tabulky, což by v konečném důsledku ale nestačilo na postup do vyřazovacích bojů. Columbus totiž na čtvrtou Carolinu v tuto chvíli ztrácí čtyři body, druhý jmenovaný celek má navíc o dva zápasy méně.

Hostující tým tohoto zápasu půjde do tohoto zápasu ve špatné formě, z posledních pěti duelů se mu totiž povedlo vyhrát jedinkrát, a sice na domácím ledě proti poslednímu Detroitu. Naposledy se Columbusu nepovedlo vstřelit ani jednu branku, na domácím ledě totiž podlehl třetímu Chicagu.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Harpur, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Mikael Granlund, F. Forsberg – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Johansen, Cousins – Kunin, Sissons, Haula.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Laine – Atkinson (A), Roslovic, Jenner (A) – Bemström, Texier, Domi – Riley Nash, Stenlund, Robinson.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rehman – MacPherson, Baker.

00:01

00:46
    Nashville se krátce po vhazování vydal do útoku, ale jeho první ofenzivní tažení skončilo ztrátou kotouče za brankou Columbusu.

01:13
    Columbus si na druhé straně vypracoval střelu z kruhu, ale Nicka Foligna vychytal mrštný Sarosův beton.

01:50
    Cam Atkinson se chystal na střelu tahem z mezikruží, jenže padající obránce mu srazil kotouč, načež ujel po pravé straně Matt Duchene, kterého vychytal Joonas Korpisalo.

02:24
    Ryan Ellis vypálil z první z kruhu, ale Joonas Korpisalo byl znovu pozorný.

02:45
    Nashville je v úvodu zápasu aktivnější, ale střela Erika Hauly míří jen mimo hostující branku.

04:05
    Boone Jenner se dostal do rychlého zakončení po pravé straně, jenže jeho střela byla zablokována bránícím hráčem.

04:34
    Jack Roslovic prožívá po výměně z Winnipegu skvělé období, ale tentokrát se mezi úspěšné střelce nezapsal – Juuse Saros zasahuje.

05:45
    Eric Robinson se prosmýkl kolem obránce až do útočného pásma, ale tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl – dobrý zákrok pravým betonem.

06:29
    Když se do puku opře Filip Forsberg, brankáři se musí mít na pozoru, ale Juuse Saros se zaskočit nenechal.

07:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    K čemu je tlak, když nedáváte góly. Blue Jackets tahají za kratší konec provazu, ale tentokrát dobře udrželi pásmo a udeřili. Před domácím brankářem se z ničeho zjevili Boone Jenner a CAM ATKINSON, jenž dostal přihrávku do strany a zasunul puk mezi Sarosovými betony. Asistence: Boone Jenner, Jack Roslovic.
    07:26 Cam ATKINSON - 0:1

07:47
    Joonas Korpisalo uhájil čisté konto proti střele z levé strany. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

08:11
    Nashville prohrál buly a útočné pásmo, jenže rychle získal puk do své moci a snaží se dostat přes Korpisalovu branku.

08:35
    Nedaří se a nedaří, přesto jsou Predators stále na kotouči.

08:50
    Joonas Korpisalo si musel hlídat dění po své pravici, leč žádné výraznější ohrožení branky nepřišlo.

09:23
    Zdá se, že se to Nashvillu povedlo! Predators získali kotouč v útočném pásmu a kombinují.

09:47
    Neúspěšná střela od modré čáry skončila v hloučku hráčů, vzápětí domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:20
    Columbus ovšem útočné pásmo neudržel, naopak se musí bránit narůstajícímu tlaku domácích.

10:43
    Tentokrát ho ustál a vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Nashville musí začít zpoza své branky.

11:27
    Roman Josi se umí do kotouče opřít, což potvrdil i tentokrát, jenže Joonas Korpisalo mu dobře zmenšil úhel a kotouč vyrazil.

12:00
    Kotouč končí alespoň ve spoře zaplněném hledišti, tudíž následuje komerční přestávka.

12:12
    Střelu tahem od modré čáry si Joonas Korpisalo dobře našel a bezpečně ji vyrazil vyrážečkou do strany.

12:43
    Columbus se pokusil zakombinovat v útočném pásmu, leč marně. Na tahu je znovu Nashville.

13:38
    Nahozené puky Predators se neujaly, domácí se tentokrát musí bránit útoku Blue Jackets.

13:50
    Ti však neuspěli úplně stejně, navíc půjdou do čtyř, protože Zach Werenski (CBJ) přidržel u mantinelu soupeře, za což dostává menší trest.

14:10
    Nashville se pokusil natlačit kotouč do branky z pravé strany, ale neuspěl a musí se pro kotouč vracet až ke své brance.

14:37
    Columbus sice zachytil kotouč na modré čáře, ale dva hráči Blue Jackets téměř stáli, proto se nestihli rozjet směrem k brance.

15:16
    Přesilovka Nashvillu je zatím velká bída. Columbus znovu vyhazuje kotouč až za domácí branku.

15:39
    Predators se přece jen dostali k hostující brance, ale Joonas Korpisalo si při závaru svou pravou tyčku pohlídal.

16:51
    Columbus už hraje v plném počtu, zaútočil po levé straně, jenže Juuse Sarose neohrozil.

17:24
    Oba týmy se střídají v držení kotouče a jejich akcí končí na útočné modré.

17:40
    Columbus jde znovu do čtyř! Jack Roslovic (CBJ) přehnal svou aktivitu v rohu útočného pásma, kde sekl soupeře – dvě minuty.

18:01
    Blue Jackets pokračují v nastoleném tempu a znovu úspěšně vyhazují kotouče ze svého pásma.

18:26
    Nashville se usadil v útočném pásmu, kde jeden z hráčů Nashvillu ukryl svou střelu, která zaplula do Koorpisalova náručí.

19:05
    Nashville se drží v útočném pásmu, jenže chybí střelecké pokusy a potřebná efektivita.

19:31
    Columbus opět vyhazuje puk přes všechny čáry. Vzápětí jsou Predators zastaveni ofsajdem.

19:46
    Tým v bílých dresech zvládl bez problémů i druhé oslabení a zdá se, že si těsný náskok odnese do šaten.

19:57
    Nic na tom nezmění ani buly v útočném pásmu Nashvillu, po němž se Columbusu podařilo dostat hru do neutrální zóny.

20:00

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí Predators, jenže jejich pološance úspěšně lapil Joonas Korpisalo a první udeřili hosté. Columbus poslal do vedení Cam Atkinson, který se svými parťáky ubránil i dvě následná oslabení, během nichž domácí nijak výrazně nezahrozili.

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 9

20:01

20:30
    Nashville vstoupil do prostředního dějství aktivně, ale na první střelecký pokus stále čekáme.

21:03
    Nahozený kotouč skončil za brankou Columbusu, kde ho domácí dokázali získat do své moci a kombinují.

21:12
    Nashville právě vstřelil branku!
    A je to tady. Na modré čáře dostal nabito MATTIAS EKHOLM, jehož střelu nemohl Joonas Korpisalo vůbec vidět, i proto puk skončil za jeho zády. Asistence: Dante Fabbro, Filip Forsberg.
    21:12 Mattias EKHOLM - 1:1

21:37
    Nashville je aktivní i po vyrovnání, jenže tentokrát Joonas Korpisalo úspěšně zasahuje.

22:21
    Finský brankář ve službách Blue Jackets se musí mít s parťáky na pozoru, protože Predators dobře kombinují v útočném pásmu.

23:05
    Šance však nepřicházejí. Hra je přerušena kvůli ofsajdovému postavení domácího mužstva.

23:36
    Kolem hostující branky je rušno jako na českých horách v posledních týdnech. Nashville se však ke střelám nedostává.

24:00
    Tlak Predators je prozatím ryze optický. Když už se dostanou ke střele, pálí mimo brankovou kontrukci.

24:46
    Columbus se po delší době dostal k domácí brance, jenže do zakončení se neprodral. Na tahu je Nashville!

25:08
    Rychlá ztráta puku končí faulem Filipa Forsberga (NSH), jehož hra vysokou holí znamená dvě minuty.

25:40
    Juuse Saros pokryl prudkou střelu z hranice kruhu, ale jen ji vyrazil do stran, kde se Nick Foligno pokusil zasunout kotouč podél levé tyčky. Málem mu to vyšlo!

26:13
    Nashvillu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry, jenže se musí rychle vracet. Přesilovka Columbusu pokračuje!

26:45
    Tvrdá střela od modré čáry končí v lapačce domácího brankáře. Nashville se po následném vhazování osvobozuje.

27:07
    Columbus už hraje proti kompletnímu soupeři, ale přesilovku zvládl rozhodně lépe.

27:39
    Nashville se ubránil, ale kuriózně byl možná pod větším tlakem po Forsbergově návratu z trestné lavice. Tlak hostů však ustál.

27:50
    Kanonýr Filip Forsberg se krátce po svém návratu dostal ke kotouči mezi kruhy, jenže bekhendovým pokusem Joonase Korpisala nezaskočil – komerční přestávka.

28:32
    A znovu jistý Joonas Korpisalo, který tentokrát pokryl nebezpečný pokus Viktora Arvidssona ze strany. Columbus se musí nadále bránit!

29:09
    Finský brankář tentokrát musel pokrýt lehkou teč Nicka Cousinse po střele z velkého úhlu – uspěl.

29:45
    Nebezpečný brejk Columbusu zakončil Cam Atkinson, jehož pokus si Juuse Saros dokázal pohlídat.

30:09
    Vzápětí končí kotouč v hledišti, tudíž je hra znovu přerušena a následuje další komerční přestávka.

30:37
    Nahozený kotouč Nashvillu přejel celé hřiště, což znamená zakázané uvolnění. To se však domácím vůbec nelíbí.

31:04
    Columbus kombinoval v útočné třetině, ale ke střele se nedostal. Nashvillu nevyšel pro změnu brejk.

31:22
    Kotouč vyskočil z ledové plochy na jednu ze střídaček, proto se bude vhazovat na půlící čáře.

31:53
    Neúspěšný atak domácích po vyhraném buly žádnou výraznou šanci nenabídl, přesto se Predators drží na útočné polovině.

32:15
    Ke klidné kombinaci v útočném pásmu se však ne a ne dostat.

32:40
    Erik Haula si hezky vybruslil mezi kruhy, jenže tahem pálí vedle! Vzápětí se Ryan Johansen pokoušel udeřit z hranice kruhu, ale jeho projektil skončil jen v Koorpisalově pohotové lapačce.

32:46
    Columbus si může oddechnout jen na pár vteřin, protože vyhazuje kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:01
    Hra je hodně rozkouskovaná. Joonas Korpisalo ukrývá puk ve své výstroji a bude sledovat další vhazování po své levici.

33:26
    Do statistik se znovu zapisuje Juuse Saros! Finského brankáře prověřil Eric Robinson, jehož střela z mezikruží míří přímo do náruče.

34:04
    Columbusu nahozený kotouč nevyšel, navíc končí ztrátou puku, po které jde do útoku Nashville.

34:58
    Nevýrazný úsek na obě strany žádný střelecký pokus nepřinesl. Nashville drží kotouč ve svém obranném pásmu.

35:31
    Nashville se dostal do útočného pásma, jenže tam kombinoval jen v rozích a zády k brance.

35:49
    Kotouč končí na střídačce, následuje další komerční přestávka a zbývající čtyři minuty druhé třetiny.

36:18
    Hra se přelévá od pásma k pásmu, jenže bez šancí a střeleckých pokusů. O žádnou oslnivou podívanou se rozhodně nejedná.

36:48
    Erik Haula si připisuje další zářez do střeleckých statistik, leč opět mezi ty neúspěšné.

36:54
    Vhazování propadlo k MATTIASI EKHOLMOVI, jemuž se puk zapletl mezi brusle, načež do něj švédský zadák doslova plácl směrem k brance a měl velké štěstí, protože Joonas Korpisalo jeho ránu do prázdna vůbec neviděl. Bez asistence.
    36:54 Mattias EKHOLM - 2:1

37:24
    Columbus máš šanci rychle odpovědět, protože Erik Haula (CBJ) sekl ujíždějícího Erica Robinsona, za což dostává dvě minuty.

37:55
    Nashville se vyhozeným kotoučem úspěšně osvobozuje, přesto se msí rychle vracet a bránit své pásmo.

38:16
    Druhé vyhození v krátkém sledu. Columbus musí začít opět zpoza své branky.

38:45
    Blue Jackets přesilovka vůbec nevychází, domácí hráč navíc ve středním pásmu skvěle podržel puk a nasbíral cenné vteřiny.

38:56
    Columbusu nevyšla kombinace a dlouhou přihrávku posílá na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Joonase Korpisala.

39:07
    Útočící hráč Columbusu vlétl do třetiny a vyslal střelu nad branku, kterou si Juuse Saros stáhl svou lapačkou.

39:38
    Nashville úspěšně vytlačil hru do středního pásma, jenže Columbus se rychle vrací.

39:47
    David Savard zkoušel napodobit Mattiase Ekholma, ale v jeho případě nebyla skrytá střela od modré úspěšná – Juuse Saros si ji našel.

40:00

Končí druhá třetina, ve které Nashville pokračoval ve své herní převaze a dvěma góly Mattiase Ekholma dokázal otočit vývoj zápasu. Ač přálo švédskému zadákovi štěstí, vedení je zasloužené.

Střely na branku po 2. třetině: 25 – 18

40:01

40:37
    První střelecký pokus třetí části si připsal Columbus. Boone Jenner se protáhl po levé straně, ale Juuse Saros si přední tyčku pohlídal.

41:20
    Nashville sahal po třetím gólu! Joonas Korpisalo se po domácí šanci ocitl venku z branky, ale domácí hráč nedokázal usměrnit puk do odkryté sítě.

41:57
    Nahozený kotouč Nashvillu se neujal, Predators to musí zkusit znovu ze svého pásma.

42:19
    Marná snaha. V posledních desítkách vteřin je ofenzivně aktivnější Nashville, ale nedaří se mu přejít útočnou modrou.

42:45
    Joonas Korpisalo zasahuje proti střele z pravého kruhu – snadný zákrok.

43:06
    Oba týmy hrají ve vysokém tempu, jenže nahozené kotouče na obou stranách úspěšné akce nepřináší.

43:33
    Jack Roslovic se vystavil ofsajdovému postavení, tudíž se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:00
    Nashville už je v útočném pásmu, ale jak jinak – bez střelby na branku.

44:13
    Nahozený kotouč Joonas Korpisalo dobře viděl a jen pohlídal jeho dráhu letu vedle branky.

44:26
    Eeli Tolvanen nakonec pálí z levého kruhu, ale jeho krajan střelu dobře vidí – úspěšný zákrok Juuseho Sarose.

44:48
    Nashville dostává soupeře do úzkých, ale Joonas Korpisalo úspěšně odolává, čímž drží Blue Jackets ve hře.

45:20
    Taktika obou mužstev je jasná. Nashville i Columbus se snaží prosadit nahozenými puky, jenže marně.

45:38
    Přihrávka Mattiase Ekholma nikoho ze spoluhráčů nenašla – zakázané uvolnění a vhazování v pásmu Predators.

46:14
    Jack Roslovic se k zakončení neprodral. Kotouč je za mantinelem, čeká nás komerční přestávka.

47:12
    Juuse Saros se musel mít několikrát v krátkém sledu na pozoru, ale žádný z hráčů Columbusu ho výrazně neohrozil.

47:48
    Patrik Laine vystřelil tahem z pravého kruhu a jeho tečovaná střela letí těsně podél pravé tyčky domácí branky.

48:42
    Nashville ustál napadání Columbusu a po prostřídání založí další útočný výpad.

48:58
    Nepřesná kombinace Nashvillu zavinila další jeho zakázané uvolnění.

49:30
    Matt Duchene se po pravé straně prodral do zakončení, a přestože neskóroval, vynutil si alespoň faul Setha Jonese (CBJ).

50:00
    Nashville musel okamžitě ven z pásma, ale rychle se do něj vrátil, načež se snaží rozložit defenzivní čtyřku soupeře.

50:08
    Joonas Korpisalo se stihl přesunout k levé tyčce a úspěšně zasahuje.

50:36
    Defenziva Columbusu znovu vystřeluje kotouč přes všechny čáry. Juuse Saros rozjíždí další útočnou akci Predators.

50:49
    Přesilovky jsou zatím velké trápení od obou mužstev – ofsajd Nashvillu.

50:57
    Kotouč znovu končí za brankou Nashvillu, odkud se žlutí snaží vybruslit a zaútočit.

51:16
    Defenzivní linie Blue Jackets jim ale úspěšně bortí přechod přes střední pásmo. Velmi dobrá práce od Columbusu!

51:38
    Další vyhozený kotouč, po němž obránce Nashvillu čeká, až se mu parťáci srovnají a rozjedou do útoku.

52:01
    Columbus už je kompletní a vypálil ze středu útočného pásma, jenže bekhendová střela Cama Atkinsona míří jen vedle branky.

52:17
    V záři reflektorů je znovu Cam Atkinson, který opět neusměrnil svou střelu mezi tři tyče.

53:17
    Oliver Bjorkstrand se prodral do zakončení, které však úspěšné nebylo! Juuse Saros úspěšně zasahuje.

53:29
    Dělovka Zacha Werenského úspěchem nekončí a neujala se ani dorážka Boonea Jennera.

53:32
    Nick Foligno (CBJ) přehnal svou ofenzivní aktivitu a podrazil Mikaela Granlunda. To je nepříjemná komplikace pro hosty.

54:23
    Nashville má velkou příležitost přiblížit utkání k výhře, ale zatím pokračuje v nastoleném trendu nevýrazných přesilovek.

54:58
    Predators se vyhnali z pásma vlastní nepřesnou přihrávkou. A znovu mají problém s přechodem středního pásma.

55:22
    Karty se obrací. Deset vteřin před návratem kapitána Columbusu fauluje ve středovém kruhu Colton Sissons (NSH), jenž zbytečně nahrává soupeři.

55:37
    Columbus kombinuje v útočném pásmu a má ideální šanci urvat alespoň prodloužení!

56:04
    Erik Haula ujel se svým parťákem do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil střelou tahem, ale s tou si Joonas Korpisalo poradil.

56:29
    Columbus rozjíždí další útočný výpad zpoza své branky. Času už mu moc nezbývá. Z přesilovky ani základní hrací doby.

56:53
    Vyhozený kotouč Nashvillu letí až za branku Joonase Korpisala. To samozřejmě nahrává domácímu mužstvu.

57:15
    A znovu...

57:32
    Pokud od modré čáry v podání hráče Columbusu neměl potřebnou razanci ani přesnost. Blue Jackets to musí zkusit na další pokus.

58:08
    Michael Del Zotto dostal kotouč na hranici kruhu, a přestože měl čas na přípravu střely, poslal puk vedle branky.

58:30
    Joonas Korpisalo už je na střídačce! Columbus zkouší hru v šesti hráčích.

58:42
    Obrovská šance pro Ryana Johansena, jehož oblouček z vlastní třetiny proletěl jen o milimetry vedle levé tyčky!

58:42
    Oddechový čas domácích skončil. Vhazuje se v jejich obranné třetině, kde je šest hráčů v bílých dresech – branka je prázdná.

58:56
    Vyhozený kotouč obránce Blue Jackets zachytil ve vlastní třetině. Columbus musí zaútočit ze svého pásma.

59:09
    Důležitý zákrok Juuseho Sarose! Brankář Nashvillu si našel parádní jedovatou střelou Zacha Werenskiho, kterou udržel ve své lapačce.

59:16
    Kotouč letí z hole Coltona Sissonse přes všechny čáry – zakázané uvolnění Nashvillu.

59:37
    To už je špatné. Columbus se nechal vytlačit do středního pásma a trvalo mu téměř dvacet vteřin, než se vrátil zpět.

59:56
    Už se zdá, že Nashville dnešní utkání zvládne.

Už je tomu tak! Ubojované utkání končí vítězstvím Nashvillu, který vděčí za triumf Mattiasi Ekholmovi. Švédský zadák poprvé v kariéře vstřelil dvě branky v jednom utkání NHL, načež ho doprovodil jistý Juuse Saros v brance Predators.

3. Filip Forsberg (NSH) – 0+1

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám dobrou noc! (23:35:54)

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 22. Ekholm (Fabbro, F. Forsberg), 37. Ekholm – 8. Atkinson (Jenner, Roslovic)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Tolvanen, Mikael Granlund, F. Forsberg – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Johansen, Cousins – Kunin, Sissons, Haula.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, G. Carlsson, Del Zotto – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Laine – Atkinson (A), Roslovic, Jenner (A) – Bemström, Texier, Domi – Riley Nash, Stenlund, Robinson.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rehman – MacPherson, Baker