Humenné – Pov. Bystrica 3:4 (0:2 po s.n.)
HC 19 Humenné
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Sobota 27.02.2021, 15:00 • Zimný štadión Humenné • 1. liga (SR) • 15. kolo

Považská Bystrica čiastočne vrátila Humennému piatkovú prehru a ešte stále nie je rozhodnuté o konečnej osmičke, ktorá postúpi do play-off. Posledné kolo ZČ je na programe 5. marca, a potom už budeme múdrejší. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (17:28:06)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 95 Považská Bystrica.
    Rozhodujúci gól strelil MILAN DOLINAJEC.

Samostatné nájazdy sa začnú o 17:23.

Sobotňajšie popoludnie pod Vihorlatom ešte nekončí. Víťaza sme stále nespoznali. Uvidíme, na koho sa šťastie viac usmeje pri samostatných nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:59
    Martin Jakúbek ešte s posledným pokusom z polovice ľadovej plochy. Glosár schoval puk do lapačky.

64:22
    Vaško pri presúvaní bol nastrelený Ďurkechom do korčule. Východniari poctivo bránia dôležité miesta na ľade.

63:42
    Jakúbek dobre zakončil! Glosár vyrazil puk pred seba, ale Nahálka už nestihol trafiť odkrytú bránku!

63:30
    Humenčania opäť padajú do horúcich chvíľ, za ktoré si však môžu svojou nedisciplinovanosťou.

63:30
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Novický – 2 min., hákovanie).

61:23
    Humenné hrá so štyrmi hráčmi.

61:21
    Znovu Milan Drevenák v hlavnej úlohe! Snažil sa prekonať domáceho brankára klasickým teplomerom! Mladý gólman Humenčanov sa nedal nachytať!

60:47
    Nahálka dobre vystrelil, pochváliť treba tiež Glosára, ktorý nastavil betóny!

60:21
    Drevenák opäť pálil z pravej strany. Glosár reflexne vyrážal ramenom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 17:11.

Humenné prehajdákalo poslednú tretinu, ktorú prehralo 1:3. O mene víťaza bude najskôr rozhodovať krátke predĺženie. Ak sa v ňom nerozhodne, uvidíme nájazdovú lotériu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:23
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Valečko – 2 min., podrazenie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

59:23
    Rozhodcovia nakoniec zmenili trest Tomáša Valečka! Za úder hokejkou o plexisklo ide predčasne pod sprchy!

59:23
    Považská Bystrica oddychový čas!

59:23
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Valečko – 2 min., podrazenie).

58:50
    Postavenie mimo hry. Posledných šesťdesiat sekúnd posledného dejstva. Viac-menej smerujeme do predĺženia.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:45
    Je evidentné, že nikto nechce urobiť nejakú kardinálnu chybu. Aj súčasná hra z oboch strán je preto nezaujímavá.

55:00
    Začala sa posledná päťminútovka riadneho hracieho času. Humenné – Považská Bystrica 3:3 a určite to bude ešte napínavé.

52:42
    Tie šarvátky boli určite aj taktickým zámerom Považanov, aby rozhodili protivníka, ktorý na to jasne reagoval.

52:16
    Považská Bystrica dala gól!
    Známe hokejové príslovie hovorí, ak nevieš, čo s pukom, vystreľ. JURAJ ĎURKECH takto postupoval z modrej čiary a Glosár si našiel puk až za svojim chrbtom. Asistencia: Patrik Ligas.

51:29
    Aj v tretej tretine nie je núdza o šarvátky! Jan Nahálka úplne zbytočne dohrával Filipa Vaška, ktorého si okamžite zastalo niekoľko spoluhráčov! Tentoraz vylučovať nebudeme!

51:14
    Ivan Švantner sa uvoľnil do palebnej pozície. Puk namieril presne na hrudník domáceho gólmana Glosára. Bude sa vhadzovať v pravom kruhu.

50:15
    Budeme svedkami drámy? Zatiaľ to vyzerá, že áno. MAREK MINÁRIK rozširuje menoslov dnešných strelcov. Asistencie: Martin Jakúbek a Simon Šefčík.

49:53
    Valečko pred svojim brankárom skrotil Jakubca. Delovka Šefčíka od modrej čiary bola vysoká.

48:34
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (hráčska lavica Humenné – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

47:38
    Humenné dáva gól! Spolupráca humenských obranca priniesla želané ovocie. MAXIM KONDRATIEV dosiahol prvý zápis do streleckej listiny. Už je to pre domácich znova o niečo pokojnejšie, ale nesmú zaspať na vavrínoch. Asistencia: Damián Novický.

46:46
    Glosár si pripísal úspešný zákrok. V tejto fáze zápasu sa dá očakávať väčší nápor Panterov.

45:27
    Mark Woolley využil otvorený priestor! Natlačil sa medzi kruhy, no ku koncovke sa nedostal!

44:58
    Veličkin predlžoval prihrávku Adama Markuša až do útočného pásma. Solomončak to už nemal na priamu strelu.

43:32
    Drevenák lišiacky prenechával puk, ktorú servíroval za domácu obranu. Toto ale prečítal Denis Markuš.

42:36
    Hostia významným spôsobom prehovorili do zápasu. Humenné sa však ľahko nechalo zdolať vo vlastnej tretine, a tak prišiel zákonitý trest. PATRIK LIGAS presne zakončil. Asistencia: Martin Jakúbek.

42:29
    Šefčík zapracoval na modrej čiare. Považania pokračujú v nápore.

41:56
    Panteri zamkli domácich v útočnom pásme. Jakúbek vyskúšal nahodiť puk na bránku, ale tesne minul cieľ.

41:13
    Veličkin si veľmi dobre spracoval náročný puk a z beznádejnej šance vykúzlil zaujímavé zakončenie cez Nahálku. Lamper ale ohrozený nebol.

40:54
    Považská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 16:36.

Považská Bystrica v porovnaní so včerajškom ešte neprestrelila Glosára. Východniari v druhej tretine prikrášlili vedenie, no rozhodne stále nemajú vyhraté.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:53
    Jakubcovi pomohol počas hry na striedačku Jakúbek, ktorý ho tam doslova odtlačil.

39:26
    S poriadnou dávkou obetavosti zahral hosťujúci Jakubec, ktorý schytal štipľavú strelu z hokejky Kondratieva do nohy.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., nedovolené bránenie).

38:22
    Slavomír Maury často nestrieľa, ale teraz išiel do toho. Lamper mal však dostatočný výhľad na puk, ktorý zneškodnil lapačkou.

37:45
    Humenné hrá s piatimi hráčmi.

37:25
    Mark Woolley počkal, pokiaľ sa pred ním objaví od puk od súperiacej dvojice. Potom ho už len jednoducho poslal do stredného pásma.

35:45
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Šiňanský – 2 min., podrazenie).

34:11
    Trvalo dosť dlho, kým sa k slovu dostal niektorý z brankárov. Martin Jakúbek ohrozil Glosára, a ten úspešne zasahoval.

31:27
    Vylúčený Serov aj Milan Dolinajec sa až teraz vracajú z trestnej lavice, keďže sa obom hokejistom krátili tresty.

31:23

30:19
    Šimčák bol v absolútne dobrej pozícii na skórovanie, ale ešte to chcel celé vyšperkovať bekhendovou prihrávkou Solomončakovi, ktorý netrafil puk.

29:33

29:23
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rufati – 2 min., podrazenie).

28:35
    Risk je zisk! Glosár poriadne riskoval, keď vybehol z bránky až na modrú čiaru a odobral hosťom puk!

27:33
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Serov – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Borov – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (M. Dolinajec – 2 min., hrubosť).

27:33
    Po súboji Serova s Milanom Dolinajcom sa strhla mela! Rozhodcovia budú vylučovať!

26:42
    Serov urobil dva kroky navyše a zbavil sa jedného z Považanov. Hneď na to ho stihol dokorčuľovať ďalší a zmaril mu strelu na bránku.

26:12
    Nádašdi odstavil pri mantineli od puku Horváta, proti ktorému uplatnil svoje kilogramy. Bolo to v rámci pravidiel.

25:20
    Krajňák dostal pomerne dobrú nahrávku, ale mal okolo seba hosťujúceho obrancu. Preto ísť do zakončenia bolo veľmi ťažké.

24:54

24:29
    Solomončak namieril do konštrukcie hosťujúcej bránky!

24:06
    Pokus Fedorka Považania zablokovali a dostali sa z pásma. Pomohlo im to k tomu, aby nasadili do hry odpočinutých hráčov.

23:19
    Maxim Kondratiev mal skvelú pozíciu na strelu z modrej čiary, ktorú využil, ale nerozvlnil sieť Mária Lampera.

22:54
    Hostia rázne protestovali proti tomuto vylúčeniu, ale napokon sa podarilo nájsť vinníka, hoci to bolo najskôr zdĺhavé.

22:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turian – 2 min., hákovanie).

22:23
    Humenné dáva gól! MAREK MACKO strieľa gól na 2:0. Mário Lamper bol už v tomto prípade bezmocný. Asistencie: Martin Krajňák a Ladislav Hopkovič.

21:55
    Kristián Horvát si nakorčuľoval na pas od Woolleyho, ale zoči-voči Lamperovi ťahal za kratší koniec!

21:23
    Šimčák zvolil individuálny prienik a nechýbalo veľa, aby ho aj stihol strelecky zakončiť. Nádašdi ho však veľmi skúsene sledoval a odzbrojil.

20:43
    Milan Drevenák vyviezol puk do útočného pásma. Následne vyslal tvrdý príklep, ktorý dostal do nohy Kondratiev. Z výrazu jeho tváre bolo jasné, že to muselo bolieť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 15:47.

Prvá tretina bola podobná ako včera. Hralo sa opatrne, ale gólový moment zaznamenali Humenčania. Na domácej strane sa zatiaľ spoľahlivým výkonom prezentuje brankár Vladimír Glosár.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:46
    Hopkovič sa ukazoval vľavo Horvátovi, ktorý mu mohol pokojne poslať puk. Nakoniec predviedol slabý pokus, ktorý bol ľahkou korisťou gólmana Lampera.

18:25
    Zakázané uvoľnenie Humenného. Pred koncom úvodnej časti hry sa bude vhadzovať po pravej ruke Glosára.

17:22
    Lukáš Urbánek poslal brankárovi Glosárovi nebezpečný pozdrav, ktorý sa nepremenil na vyrovnávajúci gól Považskej Bystrice.

15:28
    Šefčíka nepustil do strely dobre postavený Krajňák. Jeho tím okamžite zamieril dopredu.

14:48
    Adam Markuš už bol dobiehaný súperom v strednom pásme, no dokázal nahadzovať puk na zadný mantinel, kde si ho zobral Veličkin. Krátko na to o neho prišiel.

14:01
    Panteri boli znova nepríjemní v útočnej fáze. Brankár Glosár mal znova plné ruky práce, no naďalej si drží čistý štít.

13:30
    Viktor Ďurina sa objavil tesne pred Glosárom, ktorý však dokázal pred ním zachytiť puk. Ešte tam robil hosťujúci mladík tlak, ale Novický ho upratal.

12:53
    V humenskej hre nastal trochu chaos, ktorý posúva dopredu Považanov. Vladimír Glosár napäto očakáva strelecký pokus.

11:54

11:39
    Jakub Rufati ostal vpredu vysunutý a pokúšal sa uchmatnúť puk humenských obrancom. Aspoň natiahol dôležitý čas pre svoje mužstvo. Humenská presilovka sa však čoskoro skončí.

10:50
    Hostia výborne bránia a domácich nepúšťajú do gólových príležitostí.

09:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Šefčík – 2 min., hákovanie).

09:17
    Humenné dáva gól! Najdôležitejší hokejisti Humenného zariadili gól v tom najlepšom čase. DOMINIK ŠIMČÁK mal presnú mušku po predchádzajúcej spolupráci ruského dua Veličkin – Solomončak. Asistencie: Igor Veličkin a Vladislav Solomončak.

09:12
    Východniari opäť zvládli hru v strednom pásme. Humenné začalo tlačiť súpera v útočnom pásme.

08:42
    Hostia sa chceli vymaniť od Humenčanov a vyjsť z obranného pásma. Podarilo sa to až na druhýkrát.

07:42
    Fedorko poriadnou strelou preveril pozornosť Mária Lampera. Ten pri zákroku použil rameno a skreslený pohľad naznačil, že puk neskončil v bránke, ale za ňou.

07:00
    Považania zvládli toto striedanie dobre. Nebolo to však výborné, pretože z celkom dobrého tlaku vyťažili dva nebezpečné pokusy, pri ktorých mal Glosár šťastie.

06:09
    Domáci nekontrolovateľne vyhodili puk z vlastnej tretiny. Dokorčuľoval ho ešte chcel Pulščák, ale vzniklo z toho zakázané uvoľnenie.

05:23
    Kraut fantasticky vypálil z pravej strany a puk letel smerom k vzdialenejšej žrdi.

04:33

03:00
    Považská Bystrica má zatiaľ problémy presadiť sa v útočnej tretine, čo je vodou na mlyn pre oslabených domácich hráčov.

02:33
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Woolley – 2 min., napadnutie).

02:13
    Humenskému brankárovi dobre clonili hosťujúci útočníci. Gól z tejto situácie chcel vyťažiť obranca Šefčík, ale puk nedostal na domácu bránu.

01:16
    Nahálka sa z pozície obrancu dostal k pravému kruhu a vyskúšal pozornosť brankára Glosára, ktorý bol uprednostnený pred Rabčanom.

00:39
    Adam Markuš okamžite po úspešnom vhadzovaní vyslal pokus od modrej čiary, ktorý bol mierený k ľavej žrdi považskej bránky.

00:30
    Humenné sa zásluhou Kondratieva aj Denisa Markuša po prvýkrát ukázalo pred súperovou bránkou. Lamper následne prerušil hru.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu dohrávky 15. kola SHL medzi Humenným a Považskou Bystricou.

HUMENNÉ piatkový priamy súboj o play-off zvládlo. Bol to však vyrovnaný a občas aj nervózny zápas, pretože sa hralo takpovediac o všetko. Humenčania však udreli v poslednej tretine dvomi gólmi a rozhodujúci mal na svedomí Anisin. Jeho účasť v dnešnom stretnutí je ohrozená, nakoľko si privodil zranenie triesla a nie sú známe výsledky z magnetickej rezonancie. Koniec sezóny to však nebude.

POVAŽSKÁ BYSTRICA podala kvalitný výkon od prvej do poslednej minúty, ktorý na víťazstvo nestačil. Zápletku môže do boja o play-off priniesť dnes popoludní. Bude to závisieť od toho, či sa hráči dobre vyspali a či bude mužstvo meniť taktiku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 10. Šimčák (Veličkin, Solomončak), 23. M. Macko (M. Krajňák, L. Hopkovič), 48. Kondratiev (Novický) – 43. P. Ligas (Jakúbek), 51. M. Minárik (Jakúbek, Šefčík), 53. J. Ďurkech (P. Ligas), rozh. náj. M. Dolinajec