Humenné – Pov. Bystrica 3:4 (0:2 po s.n.)
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Sobota 27.02.2021, 15:00 • Zimný štadión Humenné • 1. liga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu dohrávky 15. kola SHL medzi Humenným a Považskou Bystricou.

HUMENNÉ piatkový priamy súboj o play-off zvládlo. Bol to však vyrovnaný a občas aj nervózny zápas, pretože sa hralo takpovediac o všetko. Humenčania však udreli v poslednej tretine dvomi gólmi a rozhodujúci mal na svedomí Anisin. Jeho účasť v dnešnom stretnutí je ohrozená, nakoľko si privodil zranenie triesla a nie sú známe výsledky z magnetickej rezonancie. Koniec sezóny to však nebude.

POVAŽSKÁ BYSTRICA podala kvalitný výkon od prvej do poslednej minúty, ktorý na víťazstvo nestačil. Zápletku môže do boja o play-off priniesť dnes popoludní. Bude to závisieť od toho, či sa hráči dobre vyspali a či bude mužstvo meniť taktiku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:30
    Humenné sa zásluhou Kondratieva aj Denisa Markuša po prvýkrát ukázalo pred súperovou bránkou. Lamper následne prerušil hru.

00:39
    Adam Markuš okamžite po úspešnom vhadzovaní vyslal pokus od modrej čiary, ktorý bol mierený k ľavej žrdi považskej bránky.

01:16
    Nahálka sa z pozície obrancu dostal k pravému kruhu a vyskúšal pozornosť brankára Glosára, ktorý bol uprednostnený pred Rabčanom.

02:13
    Humenskému brankárovi dobre clonili hosťujúci útočníci. Gól z tejto situácie chcel vyťažiť obranca Šefčík, ale puk nedostal na domácu bránu.

02:33
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Woolley – 2 min., napadnutie).

03:00
    Považská Bystrica má zatiaľ problémy presadiť sa v útočnej tretine, čo je vodou na mlyn pre oslabených domácich hráčov.

04:33
    Humenné hrá s piatimi hráčmi.

05:23
    Kraut fantasticky vypálil z pravej strany a puk letel smerom k vzdialenejšej žrdi.

06:09
    Domáci nekontrolovateľne vyhodili puk z vlastnej tretiny. Dokorčuľoval ho ešte chcel Pulščák, ale vzniklo z toho zakázané uvoľnenie.

07:00
    Považania zvládli toto striedanie dobre. Nebolo to však výborné, pretože z celkom dobrého tlaku vyťažili dva nebezpečné pokusy, pri ktorých mal Glosár šťastie.

07:42
    Fedorko poriadnou strelou preveril pozornosť Mária Lampera. Ten pri zákroku použil rameno a skreslený pohľad naznačil, že puk neskončil v bránke, ale za ňou.

08:42
    Hostia sa chceli vymaniť od Humenčanov a vyjsť z obranného pásma. Podarilo sa to až na druhýkrát.

09:12
    Východniari opäť zvládli hru v strednom pásme. Humenné začalo tlačiť súpera v útočnom pásme.

09:17
    Humenné dáva gól! Najdôležitejší hokejisti Humenného zariadili gól v tom najlepšom čase. DOMINIK ŠIMČÁK mal presnú mušku po predchádzajúcej spolupráci ruského dua Veličkin – Solomončak. Asistencie: Igor Veličkin a Vladislav Solomončak.

09:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Šefčík – 2 min., hákovanie).

10:50
    Hostia výborne bránia a domácich nepúšťajú do gólových príležitostí.

11:39
    Jakub Rufati ostal vpredu vysunutý a pokúšal sa uchmatnúť puk humenských obrancom. Aspoň natiahol dôležitý čas pre svoje mužstvo. Humenská presilovka sa však čoskoro skončí.

11:54
    Považská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

12:53
    V humenskej hre nastal trochu chaos, ktorý posúva dopredu Považanov. Vladimír Glosár napäto očakáva strelecký pokus.

13:30
    Viktor Ďurina sa objavil tesne pred Glosárom, ktorý však dokázal pred ním zachytiť puk. Ešte tam robil hosťujúci mladík tlak, ale Novický ho upratal.

14:01
    Panteri boli znova nepríjemní v útočnej fáze. Brankár Glosár mal znova plné ruky práce, no naďalej si drží čistý štít.

14:48
    Adam Markuš už bol dobiehaný súperom v strednom pásme, no dokázal nahadzovať puk na zadný mantinel, kde si ho zobral Veličkin. Krátko na to o neho prišiel.

15:28
    Šefčíka nepustil do strely dobre postavený Krajňák. Jeho tím okamžite zamieril dopredu.

17:22
    Lukáš Urbánek poslal brankárovi Glosárovi nebezpečný pozdrav, ktorý sa nepremenil na vyrovnávajúci gól Považskej Bystrice.

18:25
    Zakázané uvoľnenie Humenného. Pred koncom úvodnej časti hry sa bude vhadzovať po pravej ruke Glosára.

18:46
    Hopkovič sa ukazoval vľavo Horvátovi, ktorý mu mohol pokojne poslať puk. Nakoniec predviedol slabý pokus, ktorý bol ľahkou korisťou gólmana Lampera.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina bola podobná ako včera. Hralo sa opatrne, ale gólový moment zaznamenali Humenčania. Na domácej strane sa zatiaľ spoľahlivým výkonom prezentuje brankár Vladimír Glosár.

Druhá tretina sa začne o 15:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Milan Drevenák vyviezol puk do útočného pásma. Následne vyslal tvrdý príklep, ktorý dostal do nohy Kondratiev. Z výrazu jeho tváre bolo jasné, že to muselo bolieť.

21:23
    Šimčák zvolil individuálny prienik a nechýbalo veľa, aby ho aj stihol strelecky zakončiť. Nádašdi ho však veľmi skúsene sledoval a odzbrojil.

21:55
    Kristián Horvát si nakorčuľoval na pas od Woolleyho, ale zoči-voči Lamperovi ťahal za kratší koniec!

22:23
    Humenné dáva gól! MAREK MACKO strieľa gól na 2:0. Mário Lamper bol už v tomto prípade bezmocný. Asistencie: Martin Krajňák a Ladislav Hopkovič.

22:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turian – 2 min., hákovanie).

22:54
    Hostia rázne protestovali proti tomuto vylúčeniu, ale napokon sa podarilo nájsť vinníka, hoci to bolo najskôr zdĺhavé.

23:19
    Maxim Kondratiev mal skvelú pozíciu na strelu z modrej čiary, ktorú využil, ale nerozvlnil sieť Mária Lampera.

24:06
    Pokus Fedorka Považania zablokovali a dostali sa z pásma. Pomohlo im to k tomu, aby nasadili do hry odpočinutých hráčov.

24:29
    Solomončak namieril do konštrukcie hosťujúcej bránky!

24:54

25:20
    Krajňák dostal pomerne dobrú nahrávku, ale mal okolo seba hosťujúceho obrancu. Preto ísť do zakončenia bolo veľmi ťažké.

26:12
    Nádašdi odstavil pri mantineli od puku Horváta, proti ktorému uplatnil svoje kilogramy. Bolo to v rámci pravidiel.

26:42
    Serov urobil dva kroky navyše a zbavil sa jedného z Považanov. Hneď na to ho stihol dokorčuľovať ďalší a zmaril mu strelu na bránku.

27:33
    Po súboji Serova s Milanom Dolinajcom sa strhla mela! Rozhodcovia budú vylučovať!

27:33
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Serov – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Borov – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (M. Dolinajec – 2 min., hrubosť).

28:35
    Risk je zisk! Glosár poriadne riskoval, keď vybehol z bránky až na modrú čiaru a odobral hosťom puk!

29:23
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rufati – 2 min., podrazenie).

29:33

30:19
    Šimčák bol v absolútne dobrej pozícii na skórovanie, ale ešte to chcel celé vyšperkovať bekhendovou prihrávkou Solomončakovi, ktorý netrafil puk.

31:23

31:27
    Vylúčený Serov aj Milan Dolinajec sa až teraz vracajú z trestnej lavice, keďže sa obom hokejistom krátili tresty.

34:11
    Trvalo dosť dlho, kým sa k slovu dostal niektorý z brankárov. Martin Jakúbek ohrozil Glosára, a ten úspešne zasahoval.

35:45
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Šiňanský – 2 min., podrazenie).

37:25
    Mark Woolley počkal, pokiaľ sa pred ním objaví od puk od súperiacej dvojice. Potom ho už len jednoducho poslal do stredného pásma.

37:45

38:22
    Slavomír Maury často nestrieľa, ale teraz išiel do toho. Lamper mal však dostatočný výhľad na puk, ktorý zneškodnil lapačkou.

38:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., nedovolené bránenie).

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:26
    S poriadnou dávkou obetavosti zahral hosťujúci Jakubec, ktorý schytal štipľavú strelu z hokejky Kondratieva do nohy.

39:53
    Jakubcovi pomohol počas hry na striedačku Jakúbek, ktorý ho tam doslova odtlačil.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Považská Bystrica v porovnaní so včerajškom ešte neprestrelila Glosára. Východniari v druhej tretine prikrášlili vedenie, no rozhodne stále nemajú vyhraté.

Tretia tretina sa začne o 16:36.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:54

41:13
    Veličkin si veľmi dobre spracoval náročný puk a z beznádejnej šance vykúzlil zaujímavé zakončenie cez Nahálku. Lamper ale ohrozený nebol.

41:56
    Panteri zamkli domácich v útočnom pásme. Jakúbek vyskúšal nahodiť puk na bránku, ale tesne minul cieľ.

42:29
    Šefčík zapracoval na modrej čiare. Považania pokračujú v nápore.

42:36
    Považská Bystrica dala gól!
    Hostia významným spôsobom prehovorili do zápasu. Humenné sa však ľahko nechalo zdolať vo vlastnej tretine, a tak prišiel zákonitý trest. PATRIK LIGAS presne zakončil. Asistencia: Martin Jakúbek.

43:32
    Drevenák lišiacky prenechával puk, ktorú servíroval za domácu obranu. Toto ale prečítal Denis Markuš.

44:58
    Veličkin predlžoval prihrávku Adama Markuša až do útočného pásma. Solomončak to už nemal na priamu strelu.

45:27
    Mark Woolley využil otvorený priestor! Natlačil sa medzi kruhy, no ku koncovke sa nedostal!

46:46
    Glosár si pripísal úspešný zákrok. V tejto fáze zápasu sa dá očakávať väčší nápor Panterov.

47:38
    Humenné dáva gól! Spolupráca humenských obranca priniesla želané ovocie. MAXIM KONDRATIEV dosiahol prvý zápis do streleckej listiny. Už je to pre domácich znova o niečo pokojnejšie, ale nesmú zaspať na vavrínoch. Asistencia: Damián Novický.

48:34
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (hráčska lavica Humenné – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

49:53
    Valečko pred svojim brankárom skrotil Jakubca. Delovka Šefčíka od modrej čiary bola vysoká.

50:15
    Budeme svedkami drámy? Zatiaľ to vyzerá, že áno. MAREK MINÁRIK rozširuje menoslov dnešných strelcov. Asistencie: Martin Jakúbek a Simon Šefčík.

51:14
    Ivan Švantner sa uvoľnil do palebnej pozície. Puk namieril presne na hrudník domáceho gólmana Glosára. Bude sa vhadzovať v pravom kruhu.

51:29
    Aj v tretej tretine nie je núdza o šarvátky! Jan Nahálka úplne zbytočne dohrával Filipa Vaška, ktorého si okamžite zastalo niekoľko spoluhráčov! Tentoraz vylučovať nebudeme!

52:16
    Známe hokejové príslovie hovorí, ak nevieš, čo s pukom, vystreľ. JURAJ ĎURKECH takto postupoval z modrej čiary a Glosár si našiel puk až za svojim chrbtom. Asistencia: Patrik Ligas.

52:42
    Tie šarvátky boli určite aj taktickým zámerom Považanov, aby rozhodili protivníka, ktorý na to jasne reagoval.

55:00
    Začala sa posledná päťminútovka riadneho hracieho času. Humenné – Považská Bystrica 3:3 a určite to bude ešte napínavé.

56:45
    Je evidentné, že nikto nechce urobiť nejakú kardinálnu chybu. Aj súčasná hra z oboch strán je preto nezaujímavá.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:50
    Postavenie mimo hry. Posledných šesťdesiat sekúnd posledného dejstva. Viac-menej smerujeme do predĺženia.

59:23
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Valečko – 2 min., podrazenie).

59:23
    Považská Bystrica oddychový čas!

59:23
    Rozhodcovia nakoniec zmenili trest Tomáša Valečka! Za úder hokejkou o plexisklo ide predčasne pod sprchy!

59:23
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Valečko – 2 min., podrazenie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Humenné prehajdákalo poslednú tretinu, ktorú prehralo 1:3. O mene víťaza bude najskôr rozhodovať krátke predĺženie. Ak sa v ňom nerozhodne, uvidíme nájazdovú lotériu.

Predĺženie sa začne o 17:11.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:21
    Drevenák opäť pálil z pravej strany. Glosár reflexne vyrážal ramenom.

60:47
    Nahálka dobre vystrelil, pochváliť treba tiež Glosára, ktorý nastavil betóny!

61:21
    Znovu Milan Drevenák v hlavnej úlohe! Snažil sa prekonať domáceho brankára klasickým teplomerom! Mladý gólman Humenčanov sa nedal nachytať!

61:23
    Humenné hrá so štyrmi hráčmi.

63:30
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Novický – 2 min., hákovanie).

63:30
    Humenčania opäť padajú do horúcich chvíľ, za ktoré si však môžu svojou nedisciplinovanosťou.

63:42
    Jakúbek dobre zakončil! Glosár vyrazil puk pred seba, ale Nahálka už nestihol trafiť odkrytú bránku!

64:22
    Vaško pri presúvaní bol nastrelený Ďurkechom do korčule. Východniari poctivo bránia dôležité miesta na ľade.

64:59
    Martin Jakúbek ešte s posledným pokusom z polovice ľadovej plochy. Glosár schoval puk do lapačky.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Sobotňajšie popoludnie pod Vihorlatom ešte nekončí. Víťaza sme stále nespoznali. Uvidíme, na koho sa šťastie viac usmeje pri samostatných nájazdoch.

Markuš nepremieňa.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 95 Považská Bystrica.
    Rozhodujúci gól strelil MILAN DOLINAJEC.

Považská Bystrica čiastočne vrátila Humennému piatkovú prehru a ešte stále nie je rozhodnuté o konečnej osmičke, ktorá postúpi do play-off. Posledné kolo ZČ je na programe 5. marca, a potom už budeme múdrejší. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (17:28:06)

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 10. Šimčák (Veličkin, Solomončak), 23. M. Macko (M. Krajňák, L. Hopkovič), 48. Kondratiev (Novický) – 43. P. Ligas (Jakúbek), 51. M. Minárik (Jakúbek, Šefčík), 53. J. Ďurkech (P. Ligas), rozh. náj. M. Dolinajec