Zlín – Vítkovice 4:6 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 4:3 (po pr.) | Pardubice – Madeta Motor ČB 5:1 (kon.)
Sparta – Třinec 4:2 (kon.)
konec
PSG Berani Zlín
4:6 (2:4, 0:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 28.02.2021, 15:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Tipsport extraliga (ČR) • 49. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a za týden u posledního kola hokejové extraligy na počtenou! (18:00:28)
   
  Zlín dnes sice nasázel slušné čtyři góly, ale i od zisku jednoho jediného bodu byl nesmírně daleko. Vítkovice totiž od samotného začátku až do konce bez problémů kontrovaly utkání, protože většinu času vedly o dvě či více branek. Berani však předvedli sympatický výkon a rozhodně se mohou aspoň trochu pochválit, protože čtyři branky během jednoho utkání nedávají příliš často.
   
  Konec zápasu.
  58:59 Lukáš VOPELKA - 4:6
   
  58:59
  Zlín právě vstřelil branku!
  Berani tuto dvojnásobnou přesilovku sehráli na jedničku, za což jsou odměněni čtvrtou branku! Proti tvrdé ráně Daniela Gazdy sice dokázal Daniel Dolejš zasáhnout, ale puk srazil pouze ke Zdeňka Okálovi, jenž okamžitě uvolnil LUKÁŠE VOPELKU a ten neprodleně uklidil kus gumy do prázdné sítě. Asistence: Zdeněk Okál, Daniel Gazda.
   
  58:38
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Filip Pyrochta – 2 min., podrážení).
   
  58:18
  Domácí se ještě opatrně pokouší o využití přesilovky, ale už je jim jasné, že dnes z toho žádné body nebudou.
   
  57:49
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., hrubost).
   
  57:19
  Rideře tentokrát také nevyšla rozehrávka, takže se také píská icing a v závěru třetí třetiny se to tak poměrně kouskuje.
   
  56:30
  Michal Kořének sice musí mít pořád v pozoru, ale v poslední době moc zasahovat nemusel. Určitě je tak rád, že mohl vyrazil slabé nahození.
   
  56:08
  Ani další domácí rozehrávku není přesná, kotouč tentokrát doklouzal až na zakázané uvolnění.
   
  55:40
  Zlín už se dopředu skoro vůbec nehrne a vlastně pořád se hraje v jeho pásmu. Dalších branek se tak nejspíš už nedočkáme.
   
  55:00
  Alexandre Mallet sice šikovně zachytil nahození protihráče ještě v útočném pásmu, ale kotouč si následně nedokázal vytřepat tak, aby mohl dále hrát.
   
  54:20
  Matyáš Hamrlík si při rozehrávce přidělal zbytečná problémy, které ale sám úspěšně odčinil a nakonec založil docela dobře vypadající útočnou akci.
   
  53:47
  Vítkovice zvládly další oslabení a nyní už směle míří za vítězstvím. Vrhají se do tedy do útoku, kde kupují co nejvíce času.
   
  53:26
  Jiří Karafiát bleskově pálil po pěkném křižném pasu, ale Daniel Dolejš se ještě rychle přesunul a připsal si tak jistý zákrok betonem.
   
  52:48
  Lukáš Krenželok protlačil kotouč až do třetiny soupeře, kde získal ještě pár cenných sekund soubojem u hrazení.
   
  52:15
  Žlutomodří velmi aktivně usilují o využít přesilovky, už pěkně dlouho chvíli se tak drží v útočném pásmu.
   
  51:45
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2 min., nedovolené bránění).

  Lukáš Mihal

  Branky a nahrávky: 7. Šlahař (Honejsek, Okál), 12. Vopelka (Kubiš, Žižka), 42. Ferenc (Gazda, Honejsek), 59. Vopelka (Okál, Gazda) – 2. L. Krenželok (Hruška, Svačina), 3. M. Kalus (Mallet), 10. Irgl (R. Černý), 18. Hruška (L. Krenželok, Pyrochta), 31. Lakatoš (Svačina), 46. L. Krenželok (Svačina, Irgl)


  PSG Berani Zlín: Kořének (Huf) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Gazda, Ferenc, Nosek (A), Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Okál, Honejsek, Šlahař – Chludil, P. Sedláček, J. Ondráček – Sebera, Karafiát, Luža.
  HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Galvinš, R. Černý, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, Stach, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

  Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Gebauer, Hlavatý