Zlín – Vítkovice 4:6 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 4:3 (po pr.) | Pardubice – Motor ČB 5:1 (kon.)
Sparta – Třinec 4:2 (kon.)
Mountfield HK
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 28.02.2021, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 49. kolo

Z únorové porce extraligy už je to ode mě vše. Přeji vám pěkný zbytek neděle a v březnu se těším na počtenou! (18:22:35)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 4 (26)
    Brno – 10 (29)

Šedesát minut vypršelo, Kometa slaví! A to nejen pátou výhru v řadě, ale také první triumf nad Hradcem v této sezóně. Už první třetinu ovládli Moravané 2:1, po jedné brance pak přidali i ve druhé a třetí třetině. Dvakrát se přitom trefili v početní výhodě a potvrdili tak, že ve využívání přesilovek skutečně patří ke špičce extraligy. Východočeši sice jednu početní převahu také využili, další zásah ale nepřidali a po minulém skalpu lídra z Třince dnes skončili po prohře 1:4 bez bodu. Navíc vypadli z tabulkové čtyřky, budou o ní tedy muset znovu zabojovat v příštím kole.

59:42
    Oba týmy jdou ještě střídat, už je ale zřejmé, jak dnes všechno dopadne.

59:15
    Oproti tomu Kometa se nevzdává puku a i v posledních vteřinách se cpe dopředu, nechce připustit ani drobné zaváhání.

58:55
    Hradečtí jsou v plném počtu, už jim ale zbývá jenom minuta na to, aby vstřelili tři branky...

58:52
    Král vypálil krátce po vhazování, Lukeš udržel kotouč mezi rukou a tělem.

58:48
    Teď už z brněnského útoku byla vážnější akce! Po dvou střelách zůstal Lukeš v brankovišti ležet na břiše a řada hokejistů se snažila o dorážku, dokud rozhodčí neztratil puk z dohledu. Pak se mezi sebou protihráči ještě postrkovali.

58:20
    A znovu vyhození až k Lukáši Klimešovi a domácí odjeli vystřídat.

57:43
    Zatím se nepovedlo hostům dostat do pásma, s třígólovým náskokem jim ale asi příliš nevadí, že Hradec vyhodil další puk přes všechny čáry.

56:53
    Filip Král se po gólu radoval směrem k hradecké střídačce tak, že to domácí vzali jako provokaci, a Kevin Klíma si s ním jel vyřídit účty. Za strkanici obdržel trest za hrubost a Brno tak má další přesilovku.
    56:53 Peter SCHNEIDER - 1:4

56:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přesilovka využita, Kometa vede tři minuty před třetí sirénou už o tři branky! Filip Král krásně cíleně našel od modré hokejku PETERA SCHNEIDERA, která tečovala kotouč přímo pod horní tyč. S tímhle nemohl gólman nic dělat – 1:4. Asistence: Filip Král, Petr Holík.

56:39
    Prudký pokus Petera Muellera byl sražen vedle pravou tyč.

56:20
    Richard Nedomlel odklonil nahození od modré do rohu svou bruslí.

55:56
    Po vhazování se povedlo domácím vyhodit přes všechny čáry.

55:48
    Brno se drží v pásmu, střelu zleva pohlídal Lukeš.

55:23
    Tohle je pro Hradecké ve snaze vyrovnat další komplikace, po hrubosti Jakuba Lva jdou do čtyř!

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 20. Jergl (Kelly Klíma, Graňák) – 14. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 19. Schneider (Zaťovič, F. Král), 40. Bartejs (Mueller), 57. Schneider (F. Král, P. Holík)

Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Graňák, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Gaspar, Čáp, Kukla – M. Zachar, V. Růžička, J. Sklenář – Kelly Klíma, Lev, J. Veselý – Smoleňák (C), Koukal, R. Pilař – Jergl, Kevin Klíma, Perret.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Bartejs, F. Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši, Trška – Mueller, P. Holík (A), Zaťovič (C) – Vincour, Rákos, Valský – Schneider, Kusko, Bondra – Malý, Střondala, Plášek ml..

Rozhodčí: Pražák, Kika – Gerát, Hynek