NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | Tampa – Dallas 5:0 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.)
Edmonton – Toronto 0:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 3:5 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Anaheim – Vegas 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:1 (po pr.)
San Jose – St. Louis 6:7 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.)
Buffalo – Philadelphia 0:3 (kon.) | New Jersey – Washington 2:3 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 2:0 (kon.)
Winnipeg Jets
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 28.02.2021, 04:10 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (07:04:17)

V oslabení: 0:0

Prodloužení tedy netrvalo ani minutu, když jsme hned po šestatřiceti vteřinách poznali vítěze tohoto utkání. Hodně aktivní Montreal, jenž na bránu Jets vyslal hned 41 střel, nakonec ostrouhal, protože v prodloužení rozhodl o vítězství domácího celku Stastny.

Habs si tak z Winnipegu odvážejí alespoň jeden bod, ikdyž by po průběhu tohoto zápasu měli brát oba dva.

60:36 Paul STASTNY - 2:1

60:36
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Connor zavezl puk do útočného pásma, kde ho poté přihrál Ehlersovi, jenž následně vystřelil z mezikruží a kotouč propadl Allenovi jeho výstroji a zřejmě už by skončil i v síti, ale pro jistotu do puku ještě klepl PAUL STASTNY, jenž tak rozhodl o hodně šťastné výhře Winnipegu. Asistence: Nikolaj Ehlers, Kyle Connor.

60:16
    Stastny se dostal do zakončení z pravé strany, které Allen vyrazil před sebe, kde se k puku dostal Ehlers, jenž však kotouč poslal na tyč hostující klece.

60:01

V poslední dvacetiminutovce Montreal jasně přestřílel Winnipeg poměrem 14:2, ale ani jedna z jejich střel brankou neskončila, a tak zápas půjde do prodloužení.

Brankáře Winnipegu Hellebuycka tedy v konečném součtu může hodně mrzet smolná branka, kterou inkasoval ve druhé třetině, protože jen díky ní jde zápas do prodloužení a navíc i kvůli tomu přišel o čisté konto.

60:00

59:51
    Zřejmě o poslední zakončení v základní hrací době se postaral Chiarot, který však jen trefil dobře postavený blok v podobě Pionka.

59:18
    Po neúspěšném útoku Winnipegu se Montrealu podařilo dostat puk do středního pásma a zápas už pomalu směřuje do prodloužení.

59:00
    Vstupujeme do poslední minuty třetí části.

58:33
    Weber chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale kotouč sebral hned jeden z obránců Jets.

57:55
    Ehlers je za bránou Montrealu zaklesnutý s Petrym a ani jednomu z nich se příliš nějak o kotouč bojovat nechce.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 31. Ehlers (Copp), 61. Stastny (Ehlers, Connor) – 36. Suzuki (Armia, Chiarot)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Beaulieu, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Niku, DeMelo – Dubois, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Stastny, Ehlers – Copp, Lowry, Appleton – Perreault, N. Thompson, Lewis.
    Montreal Canadiens: Allen (Price) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, A. Romanov, Kulak – Drouin, Suzuki, Toffoli – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Nansen, Barton

Diváci: Bez diváků