Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Detva – Slovan 3:4 (kon.) | Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 1:3 (kon.)
Poprad – Michalovce 2:3 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 3:2 (1:0 po s.n.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (kon.)
konec
HC Košice
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 28.02.2021, 16:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  58:38
  Cowley smeruje na striedačku. Šiesti Nitrania to skúsia proti štyrom Košičanom. Tí však môžu spokojne vyhadzovať cez všetky čiary.
   
  57:00
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Patrik Frič – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  47:30
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Colin Jacobs – 2 min., podrazenie).
   
  47:13
  Výborná akcia Baránka, ktorý sa dostal od mantinelu až do streleckej pozície medzi kruhmi. V poslednej chvíli tam prišlo k zrazeniu jeho zakončenia.
   
  43:20
  V tejto chvíli to bolo zaujímavé aj pred Riečickým. Ten bol nútený prvú strelu vyraziť, z čoho chcel ťažiť Šiška. Košický gólman sa však presunul k opačnej žrdi a zneškodnil aj tento pokus.
   
  41:24
  Obrovská šanca Košíc! Cowley posúval puk nedôrazne pred seba, kde našiel Belluša. Ten okamžite zakončoval a gólman Nitranov mal vzápätí možnosť svoju chybu napraviť. Poradilo sa mu to.
   
  37:30
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Nemčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  36:40
  Veľmi dobre to vymyslel Tvrdoň, ktorý sa zorientoval v okolí bránkoviska najlepšie a puk odtiaľ zaviezol k zadnému mantinelu. Ak by jeho prihrávka našla adresáta, mohlo to byť opäť o čosi zaujímavejšie.
   
  33:48
  Výborná strela Fominycha, ktorý bol v pohybe, napriek tomu to ale dokázal byť v pásme nebezpečný. Ani toto ale Nitre do košickej siete nepadlo.
   
  29:45
  Košice dali gól!
  Martin Réway preukázal obrovský prehľad o dianí na ľade, keď si puk premiešal na čepeli a krížnou prihrávkou popred bránkovisko našiel BRUNA MRÁZA. Ten už nemal problém skórovať. Asistencie: Martin Réway, Pavel Klhůfek.
   
  29:33
  Vylúčenie v tíme HK Nitra (Marek Slovák – 2 min., podrazenie).
   
  28:24
  Vylúčenie v tíme HK Nitra (Filip Bajtek – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  27:07
  Růžička sa dostal k puku, už to ale nemal na strelu. Prihrávku poslal za seba, kde našiel Havrilu. Jeho zakočnenie Cowley so šťastím vytesnil do ochrannej siete.
   
  24:43
  Košice dali gól!
  Domáci celok sa dostáva po prvýkrát do vedenia. Michal Chovan dostával krížnu prihrávku od Klhůfka a zdalo sa, že puk poslal puk za presúvajúceho sa Cowleyho. Napokon je však za strelca označený práve PAVEL KLHŮFEK. Asistencie: Michal Chovan, Martin Réway.
   
  21:58
  Oceliari pritlačili na súpera, výsledkom čoho bolo zakončenie Michalčina. Cowley vyrážal, našťastie pre Nitru tam nebol nik z domácich pripravený dorážať.
   
  21:01
  Cowley sa presúval k opačnej žrdi, kam sa snažil zakončiť Réway. Nitriansky gólman puk vykopol do bezpečnej zóny.
   
  19:25
  Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šimon Nemec – 2 min., držanie).
   
  18:36
  V závere presilovky hľadal puk priamo pred bránkoviskom Kollára, Riečický preskočil na opačnú stranu a fantastickým zákrokom podržal svojich spoluhráčov.
   
  16:45
  Corgoni majú k dispozícii dvojminútovú presilovú hru o dvoch mužov. V jej úvode Košice puk posielajú ku Cowleymu.
   
  16:31
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., napadnutie).
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).
   
  16:20
  Nitre sa črtalo prečíslenie dvoch proti jednému, dobre však zapracoval Růžička. Ten zblokoval Žitného prihrávku vzduchom.
   
  12:49
  Košice dali gól!
  Domáci toho počas presilovky veľa nepredviedli, napriek tomu ale vyrovnávajú na 1:1. MARTIN RÉWAY si prebral puk od Chovana a skúsil to švihom nad Cowleyho ruku. Puk zapadol do nitrianskej siete. Asistencia: Michal Chovan.
   
  12:07
  Už to ale neplatí. Mráz dostal puk priamo pred bránkovisko, odkiaľ to okamžite skúšal rýchlou strelou. Cowley ostáva neprekonaný.
   
  10:50
  Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Hřebíček – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  09:08
  Nitra dala gól!
  Košice v úvode oslabenia chybovali a v momente, keď si už mysleli, že sa puk dostane von z ich obranného pásma, preletel opačným smerom. Pred bránkou ostal zabudnutý ROMAN ŽITNÝ, ktorý už Riečického bez problémov prepálil. Asistencie: Adam Dauda, Filip Bajtek.
   
  09:00
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Jenyš – 2 min., hákovanie).
   
  06:21
  Nemec to posielal do ohňa, puk padol pred Riečického bránkovisko. Najbližšie k nemu boli domáci obrancovia, ktorí ho včas upratali do bezpečia.
   
  02:05
  Dobrá šanca pre Nitru. Tvrdoň to na pravej strane zrýchlil a puk poslal za bránku, odkiaľ smerovala prihrávka na Finlayho. Ten pred bránkou neprepálil Riečického.
   
  01:45
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., krosček).
   
  00:58
  Růžička si dokorčuľoval do pásma z druhej vlny a okamžite to skúšal strelou k vzdialenejšej žrdi. Na Cowleyho to nestačilo, rýchly gól sme nevideli.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 13. Réway (Chovan), 25. Klhůfek (Chovan, Réway), 30. Mráz (Réway, Klhůfek) – 10. Žitný (Dauda, Bajtek)


  HC Košice: Riečický (Vay) — Nemčík, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Petran — Réway, Chovan, Klhůfek — Belluš, Mráz, Poirier — Jacobs, Eliaš, Jenyš — Frič, Havrila, Jokeľ — Krasničan
  HK Nitra: Cowley (O'Connor) — Vitaloš, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček, Pupák — Hrnka, M. Slovák, Tvrdoň — Holešinský, Dauda, Finlay — Žitný, Kollár, Bajtek — Fominych, Šiška, Minárik

  Rozhodčí: Novák, Goga — Orolin, Valo