Motor ČB – Sparta 2:7 (kon.) | Plzeň – Zlín 7:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 02.03.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Poslední tři kola chybí do konce základní části Tipsport extraligy, Vítkovice dnes na svém ledě vyzvou Pardubice k bitvě o další důležité body do tabulky.

Vítkovice nabírají před závěrečnými boji formu – jejich rozjezd sice pozastavila Plzeň, z jejíhož ledu si přivezly prohru 1:3, v následujícím zápase si ale připsaly skalp Zlína, z jehož ledu si odvezly tří body za výhru 6:4. Nejen díky tomu se domácí aktuálně nacházejí na 10. místě v tabulce, s bilancí 18-4-6-21 a pasivnímu skóre 120:135 mají na svém kontě 68 bodů. Přesně v polovině tabulky se nacházejí Pardubice, které se už těší na play-off. Ty sice v posledních pěti zápasech vyhráli jen jednou, a to v předchozím kole, kdy na svém ledě porazily České Budějovice 5:1, ale přesto se drží na 7. místě a s bilancí 20-6-4-19 a pasivním skóre 130:137 si zatím připsaly 76 bodů.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s jednačtyřiceti body útočník Dominik Lakatoš (21+20). Nejlepším bekem je s devíti body Filip Pyrochta (2+7), který je při absenci Poláka nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 22:21 minut strávených na ledě. Nejvíce trestných minut od sudích vyinkasoval obránce Patrik Koch, a to 96. Ten také zdatně dohání vítkovického kapitána Poláka v bodování Radegast indexu, v této statistice nasbíral už 119 bodů. O něco lepší statistiky má na postu gólmana Daniel Dolejš, který vychytal dvě čistá konta, jeho průměr obdržených branek je 2,56 a jeho úspěšnost je 91,68 %.

Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je s čtyřiatřiceti kanadskými body útočník Anthony Camara (20+14), nejlepším nahrávačem je ale s třiadvaceti přesnými nahrávkami útočník Robert Kousal (8+23). Nejlepším obráncem je se sedmadvaceti body Juraj Mikuš (8+19). Obránce Jakub Nakládal je s průměrným časem 21:58 minut na ledě nejvytíženějším hráčem týmu a společně s útočníkem Anthony Camarou mají na svém kontě padesát trestných minut. Bodování Radegast indexu vede se 124 body obránce Jakub Nakládal. Nejvytíženějším gólmanem je Pavel Kantor s jednou vychytanou nulou, průměrem obdržených branek 2,55 a úspěšností 90,64 %.

V letošní sezóně se ve vzájemných zápasech daří bezesporu Pardubicím, které zatím vyhrály všechny tři zápasy (5:1; 4:3; 3:0). Vítkovice jim tedy mají co oplácet a při jejich nynější formě by to poprvé v této sezóně mohlo vyjít. Nechme se však překvapit, jestli pardubický recept na hru vítkovického týmu bude stále fungovat.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, R. Černý, Koch, L. Kovář, L. Doudera – L. Krenželok (A), Hruška, Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Barulin) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, R. Kousal, A. Kosticyn – L. Horký, O. Roman, M. Kratochvil – Pochobradský, Rohlík, Costa.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Šimánek, Zíka.

00:01

00:17
    Pardubice po vyhraném vhazování zamířili ke Svobodovi, první formaci se ale nepodařilo protlačit puk za jeho záda.

00:26
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

00:46
    Pyrochta zavezl kotouč do pásma a počkal na spoluhráče, kotouč ale končí po několika přihrávkách ve středním pásmu a je pískán ofsajd.

01:31
    Svačina našel volného Irgla, který se s pomocí Mikysky dostal do pásma, ale hosté si puk v klidu přebírají.

01:44
    Odpískán vítkovický ofsajd.

02:02
    Závar před domácí brankou, ani důraz Pochobradského ale skóre nemění.

02:35
    Pochobradský znovu v akci, ale u mantinelu si na něj počíhal domácí kapitán Polák.

02:58
    První vítkovická formace v útoku, Hruška se dostal k brance, ale puk v sítí nekončí.

03:46
    Camara poslal dlouhou přihrávku na Kousala, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.

04:26
    Kousal se před útočnou modrou dostal k puku, vyrazil na branku, ale jeho rychlá střela končí na bránícím hráči před ním.

05:09
    Vítkovičtí v pásmu, Flick mezi kruhy dostal přesnou přihrávku, ale Klouček byl na místě.

05:40
    Dej si připravil snad tři střelecké příležitosti, ale žádná nenašla volný vstup do pardubické klece, Fridrich bojující před brankou šanci nedostal.

05:49
    Od kruhu vypálil Černý, ale nepřesně.

06:24
    Domácí mají puk pod kontrolou, zakládají útočnou akci.

06:29
    Klouček si vyjel z branky a rychle přikrývá puk, Hruška už dorážet nemohl. Následuje komerční přestávka.

06:36
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají střelecký účet dnešního zápasu, po nahrávce Pauloviče se s pukem vydal ke Svobodovi MATĚJ BLÜMEL a nemýlil se – 0:1. Asistence: Matej Paulovič, Ondřej Vála.
    06:36 Matěj BLÜMEL - 0:1

07:36
    Pardubičtí mají puk pod kontrolou, ale domácí bojují.

07:57
    Oba týmy střídají, hosté drží kotouč.

08:19
    Fridrich se dostal až do brankoviště, ale bez puku, hra je vykázána do středního pásma.

08:26
    Tvrdé Polákovo nahození objelo půl útočného pásma, hoste se jej snaží dostat pod kontrolu.

08:51
    Příliš prudká nahrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic. Vhazuje se po pravici Kloučka.

09:08
    Ofsajd odpískán hostům.

09:40
    Svačina si objel útočné pásmo, domácí se nemohou dostat od mantinelu.

10:27
    Kousal vybídl přesnou přihrávkou Horkého ke zteči domácí branky, Horký ale pálil jen doprostřed Svobody.

11:05
    Vítkovičtí v pásmu, ale hosté jim nenechávají ani kousek prostoru.

11:26
    Na trestnou lavici měl jít pardubický hráč, ale trest je odvolán, rozhodčí vysvětlují svůj postoj střídačkám.

11:38
    Paulovič poslal puk po útočné modré, ale jeho spoluhráč na něj nedosáhl, kotouč zpracovává Černý.

13:00
    Hosté kroužili útočným pásmem, přihrávka stíhala přihrávku, ale Svoboda nakonec jen kontroloval puk pohledem.

13:12
    Po vítkovickém pokusu přejít do pásma končí kotouč za ochrannou sítí, následuje komerční přestávka.

13:20
    Polákova střela od modré se odrazila od gólmanovy hole, puk mohl umístit Mallet, ale nedosáhl na něj.

14:12
    Pronikající Fridrich byl podražen, hra je přerušena a na trestnou lavici usedá Bučko.

14:36
    Hosté dostali puk až za Svobodu a poklidně číhají na domácí akci.

14:58
    Vítkovičtí se rozjíždějí do pásma.

15:04
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Vítkovičtí využívají přesilovku, Mallet dojel s pukem až k brance, ale místo střely zvolil přihrávku na dojíždějícího DOMINIKA LAKATOŠE, kterého Klouček neuhlídal – 1:1. Asistence: Alexandre Mallet.
    15:04 Dominik LAKATOŠ - 1:1

15:27
    Pardubičtí znovu u Svobody, ale i tentokrát střílejí jen do něj.

15:53
    Tak to byla rychlovka – PETR FRIDRICH se dostal do pásma podél mantinelu, vyhnul se bránícímu hráči, dostal se mezi kruhy a přesnou střelou překonává Kloučka – 2:1. Asistence: Patrik Koch.
    15:53 Petr FRIDRICH - 2:1

16:25
    Znovu je vyrovnáno!! Paulovič nastřelil Svobodu, tomu kotouč vypadl a PATRIK POULÍČEK tak mohl dorážet puk do odkryté klece – 2:2. Asistence: Matěj Paulovič, Matěj Blümel.
    16:25 Patrik POULÍČEK - 2:2

17:19
    Vítkovičtí se derou do útočného pásma, jejich snahu pacifikuje Klouček.

17:40
    Polák byl v rohu u puku dříve než Rohlík, ale hosté se drží v útočném pásmu.

18:15
    Puk je vystřelen mimo hrací plochu.

18:30
    Po několika nahrávkách v pásmu končí puk u Černého, ten nastřeluje Kloučkovu náruč.

18:42
    Mikyska zachránil útočné pásmo, ale jeho spoluhráči toho nevyužili.

19:05
    Pěkná akce domácích, Koch nahrával puk zleva na branku, Svačina si sjel k tyči, ale Klouček byl na místě.

19:31
    Rychlá akce směrem k vítkovické kleci, ale Svoboda byl pozorný.

19:44
    Na trestnou lavici putuje domácí Koch za podrážení.

19:56
    Svoboda se má v brance co otáčet, ale stav se nemění.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Střely na branku:
    1/3 – 9:13

Po první třetině je stav nerozhodný, Pardubice sice otevřely skóre Blümelem, ale domácí bojovali a necelých pět minut před první sirénou srovnali, aby se po necelé minutě hry dostali do vedení po akci Fridricha. Hosté se ale nenechali zaskočit a také srovnali. Začátek druhé třetiny začnou hosté v početní převaze.

20:01

20:26
    Vítkovice jsou ve svém obranném pásmu, Svoboda je ve střehu.

20:49
    Kousalova střela šla těsně nad branku.

21:04
    Síly na ledě srovná Blümel, který se provinil hákováním. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

21:38
    Vítkovice si najely do pásma, Hruškova střela končí na zadním mantinelu.

21:44
    Domácí v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

22:16
    Pardubice si dobře střeží střed kluziště.

22:42
    Vítkovičtí v pásmu, od modré pálil Polák.

23:04

24:51
    Hra se v rychlém sledu přesouvá ze strany na stranu.

24:59
    Zakázané uvolnění vyprodukovali hosté.

25:23
    Spolupráce hostujícího Kratochvíla s Romanem končí ve Svobodově lapačce.

25:58
    Zleva střílel Horký, ale nepřesně, Roman se u tyče k puku nedostal.

26:27
    Dynamo znovu u Svobody, Poulíčkova střela končí na zadním mantinelu.

26:41
    Zakázané uvolnění hostů.

27:03
    Pardubický Kolář se protáhl až k brance, nastřelil Svobodu, puk se odrazil znovu k němu, ale s jeho dalším pokusem si domácí gólman poradil. Následuje komerční přestávka.

27:25
    Pardubičtí mají kotouč pod kontrolou.

27:49
    Hostující Kousal s Kosticynem si sjeli k brance, ale prvně jmenovaný pálil jen do Svobody.

28:41
    Domácí se teď dlouho drželi před Kloučkem, ale výsledkem je jen jedna nastřelená tyč.

29:20
    Hosté bojují o kotouč, domácí je nepouštějí z pásma.

30:20
    Ďaloga si najel do pásma, přes dotírajícího Krenželoka vystřelil, ale Svoboda s jeho pokusem neměl problém.

30:55
    Za nedovolené bránění bude pykat hostující Nakládal.

31:17
    Dynamo vyhazuje puk daleko do bezpečí.

31:39
    Vítkovice bojovaly u hostující branky, Svačina končí na ledě.

31:57
    Irglova střela byla zblokovaná.

32:14
    Pardubičtí přesunuli hru do středního pásma.

32:49
    Domácí usazeni před Kloučkem, ale ani Mallet, ani Lakatoš skóre nemění.

32:55

33:03
    Vítkovice i nadále okupují prostor před hostujícím gólmanem, ten schovává puk pod lapačkou a následovat bude komerční přestávka.

33:27
    Domácí se přesunuli k hostující kleci, Fridrich před brankou našel Werbika, ale Klouček měl dobrý výhled.

33:36
    Aktivní Fridrich není hostujícím hráčům sympatický, za jeho podražení odjíždí za katr Kousal.

34:13
    Vítkovickým netrvala hra v početní převaze dlouho, po nahrávce Svačiny si ke kruhu sjel DOMINIK LAKATOŠ a střelou nad lapačku posílá svůj tým do vedení 3:2. Asistence: Vladimír Svačina, Filip Pyrochta.
    34:13 Dominik LAKATOŠ - 3:2

35:29
    Vítkovice vytvořily před hostující brankou závar, Flickovi ani jeho spoluhráči se nepodařilo dostat puk do odkryté klece, padali před ní jako hrušky až se nakonec trefuje ALEXANDRE MALLET – 4:2. Asistence: Robert Flick.
    35:29 Alexandre MALLET - 4:2

36:10
    Pardubičtí před Svobodou, zkoušejí dopravit puk do branky za každou cenu.

36:51
    Hra se zrychlila, oba gólmani musejí být ve střehu.

37:42
    Vítkovičtí zaútočili na Kloučka, ten měl ale dobrý výhled.

37:51
    Ofsajd odpískán Vítkovicím.

38:29
    Dynamu se nedaří dostat puk pod kontrolu, vítkovičtí nahazují puky ke Kloučkovi.

39:04
    Další pardubický hráč usedne na trestnou lavici, za držení je potrestán Vála.

39:24
    Domácí vytlačení do středního pásma, ale stále kontrolují puk.

39:44
    Vítkovice musejí rozehrát ze středního pásma.

39:59
    S druhou sirénou zkouší najít skulinku mezi betony Hruška.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:15.

1/3 – 9:13
    2/3 – 11:10

Ve druhé třetině sehráli domácí hned čtyři přesilovky, jednu z nich se jim podařilo přetavit v branku a hned v další minutě přidat další. Díky tomu teď mohou do kabin odejít spokojeněji, s dvougólovým náskokem. Pardubičtí zrychlili hru, ale jejich neukázněná hra je zatím limituje. Uvidíme, co nám přinese třetí část.

40:01

40:20
    Vítkovičtí dohrávají přesilovku z předchozí části, ale hosté střeží střední pásmo svědomitě.

40:53
    Poulíček vystartoval za vyhozeným pukem, ale ten končí až za domácí klecí.

41:04

41:32
    Mallet napadá hostující rozehrávku ve středním pásmu.

42:06
    Vítkovičtí se dostávali do útoku, Flick od modré protáhl Kloučka.

42:12
    Hosté snižují z nenápadné akce, LUBOŠ HORKÝ se protáhl až k brance a poslal puk ke vzdálenější tyči – 4:3. Asistence: Michal Hrádek.
    42:12 Luboš HORKÝ - 4:3

42:38
    Nápor domácího týmu zastavuje Klouček, bude se vhazovat po jeho pravici.

42:54
    Kousal se protáhl do pásma, ale je odpískán ofsajd.

43:15
    Irglovi se podařilo v útočném pásmu z mantinelu vybojovat kotouč.

43:39
    Dynamo se dostalo k vítkovické kleci, ale Poulíček puk mezi Svobodovy betony neprotlačil.

44:05
    Zakázané uvolnění pro hostující celek.

44:26
    Hosté se rychle protáhli do pásma, zleva to zkusil Mikuš, Svoboda se musel roztáhnout po celé brankové čáře.

45:06
    Dynamo se usazuje v útočném pásmu, Svoboda si musí hlídat záda.

45:22
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

45:47
    Vítkovičtí se rozjížděli do pásma, ale jen jen nahodili do rohu a střídají.

46:34
    Svačina si dojel k mantinelu pro puk, vybruslil si do kruhu a střílí na Kloučka, ten kotouč schovává pod lapačku a při zacouvání posunuje branku. Následuje komerční přestávka.

46:37
    Klouček toho moc neviděl, přesto Kovářovu ránu od modré instinktivně tlumí v náruči.

47:16
    Nebezpečná situace před domácí brankou, ale vítkovičtí dokázali dostat puk do bezpečí.

47:47
    Flick stíhal do rohu hostujícího Hrádka, ani jeden z hráčů se k puku nedostal, Mallet si jej vzal do parády, ale ani u něj se dlouho neohřál.

48:37
    Do situace dva na jednoho se dostal Pyrochta s Kalusem, domácí bek vystřelil, Klouček puk lapil a Pyrochta se tak k případné dorážce už nedostal.

48:50
    Werbikovi se podařilo tečovat kotouč na své obranné modré, rozjezd hostů tak zastavil.

49:39
    Vítkovičtí se snaží dostat ze svého pásma, hosté číhají na jejich chybku.

50:23
    Poulíček vystřelil z kruhu přes obránce, puk ale namířil do rohu.

50:39
    Paulovič jen nahazuje puk od modré na domácí branku.

50:43
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.

51:04
    Mikuš bojuje s Irglem za svou brankou o puk.

51:19
    Dynamo přesunuje hru ke Svobodovi, ten je ve střehu, hraje se u mantinelu.

51:53
    Vítkovičtí se prohnali do pásma, ale nepřesná přihrávka končí na pardubické holi.

52:21
    Fridrich našel v útočném pásmu Werbika, ale toho si hosté pohlídali.

52:48
    Nahazované puky nestíhají hosté dobruslovat, vítkovičtí se snaží dostat hru dál od Svobody.

53:14
    Vhazuje se u domácí branky, Vítkovice vyslaly puk na zakázané uvolnění už podruhé za sebou v krátkém sledu.

53:38
    Puk je za brankou Dynama, domácí rychle střídají.

53:46
    Svoboda rychle přikrývá puk pod lapačkou, hosté musejí svou útočnou stahu pro tyto chvíle zastavit. Následuje komerční přestávka.

54:00
    Domácí přistupují k soupeřovým hráčům těsně, snaží se je k ničemu u své branky nepustit.

54:28
    Kotouč ve středním pásmu, Svačina se k němu ale nedostal.

54:48
    Pardubičtí se usazují u Svobody.

54:58
    Téměř od mantinelu vystřelil Mikuš, Paulovič u branky se k dorážce nedostal.

55:11
    Vítkovice zavezly puk do pásma, ale Klouček zasahovat nemusel.

55:44
    Domácí poslali puk do pásma před pardubického gólmana, hosté se musejí pro něj stáhnout.

56:12
    Svoboda v pohotovosti, hraje se opět u něj.

56:30
    Fridrich zavezl puk do útočného pásma, ale zůstal osamocen.

56:53
    Rychlý protiútok hostů, na jehož konci stál Poulíček, ale Svoboda byl dobře postaven.

57:26
    Zakázané uvolnění předvedli hosté.

57:26
    Trenéři Pardubic si vyžádali oddechový čas.

57:37
    Dynamo se rychle propracovalo do pásma.

57:44
    Klouček sprintuje na střídačku.

58:08
    Pardubičtí měli několik příležitostí překonat Svobodu, ale domácí se před brankou semkli jako jeden muž.

58:34
    Také domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

58:39

58:53
    Hosté drtí domácí pětici před Svobodou, ta se ale brání zuby nehty.

59:07
    Domácí se dostali k puku, Svačina našel rozjetého ZBYŇKA IRGLA, který se u mantinelu vyhnul bránícímu hráči a před dalším padajícím soupeřem z pravého kruhu trefuje opuštěnou branku – 5:3. Asistence: Vladimír Svačina.
    59:07 Zbyněk IRGL - 5:3

59:07
    Klouček je zpět v brance Dynama.

59:35
    Ofsajd pro pardubické.

59:55
    Mallet si vlevo najel do pásma, našel Flicka v pravém kruhu, jeho střela ale končí v lapačce Kloučka.

1/3 – 9:13
    2/3 – 11:10
    3/3 – 6:10

Celkem – 26:33

Předposlední zápas, který Vítkovice v základní části odehrály v základní části na svém ledě, je u konce. Domácí poprvé v této sezóně porážejí Východočechy z Pardubic a další tři důležité body jsou jejich. Skóre sice otevřeli hosté díky Blümelovi, ale domácí stačili srovnat Lakatošem, aby záhy strhli vedení na svou stranu Fridrichem. Hosté ale nelenili a svižně srovnali Poulíčkem. Ve druhé třetině se vylučovalo na straně Dynama a domácí znovu vedli po střelách Lakatoše a Malleta. Zkraje třetí třetiny snížil hostující Horký a vítkovičtí se měli ve svém obranném pásmu co otáčet. Dvě minuty před koncem navíc hosté odvolali svého gólmana a roztočili hru před Svobodou v šesti. Domácí se ale bránili zuby nehty a když se necelou minutu před koncem dostal k puku Irgl, poradil si se soupeřovými hráči a poslal puk do prázdné branky, čímž udělal tečku za dnešní vítkovickou výhrou.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, budu se těšit brzy na počtenou. (20:10:30)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (Mallet), 16. Fridrich (Koch), 35. Lakatoš (Svačina, Pyrochta), 36. Mallet (Flick), 60. Irgl (Svačina) – 7. Blümel (Paulovič, Vála), 17. Poulíček (Paulovič, Blümel), 43. L. Horký (Hrádek)

Rozhodčí: Horák, Pražák – Šimánek, Zíka