Ottawa – Calgary 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 0:4 (kon.)
Vegas – Minnesota 5:4 (po pr.) | Edmonton – Toronto 0:3 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)
San Jose – Colorado 6:2 (kon.)
Winnipeg Jets
0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Vancouver Canucks
Úterý 02.03.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V noci z pondělka na úterý nabídne NHL také souboj Winnipegu Jets s Vancouverem Canucks. Kanadská Severní divize často nabízí atraktivní gólové manévry, výjimkou tak nemusí být ani tento duel.

Vancouver Canucks:
    Hokejistům Vancouveru se zatím moc nedaří. Z 24 zápasů nasbírali 18 bodů a v tabulce Severní divize je na tom hůře jen Ottawa. Kosatky tápou zejména v defenzivě, inkasovaly už 85 gólů. Za očekáváním zatím zůstává předsezónní posila, brankář Braden Holtby, který má podprůměrná čísla a více prostoru momentálně dostává Thatcher Demko. Z posledních čtyř utkání Canucks uhráli jediný bod. Naposledy sehráli domácí dvojutkání proti Edmontonu. V prvním případě prohráli 3:4, poté 0:3.

Winnipeg Jets:
    Jets odehráli 20 zápasů, což je spolu s Montrealem nejméně ze Severní divize. Přesto nasbírali 27 bodů a v divizní tabulce jsou na třetím místě. Tryskáči navíc naplno bodovaly v posledních čtyřech případech. Dvakrát dokázali vyhrát právě ve Vancouveru a naposledy zdolali 6:3 a 2:1 v prodloužení Montreal. Hlavní ofenzivní zbraní Jets je útočník Mark Scheifele. Tradičně spolehlivými výkony se pak prezentuje brankář Connor Hellebuyck.

20.02. 21: Vancouver – Winnipeg 0:2
    22.02. 21: Vancouver – Winnipeg 3:4 po prodl.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Beaulieu, Pionk, Forbort, DeMelo, Niku – Wheeler (C), Scheifele (A), Dubois – Ehlers, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Gaudette, B. Sutter (A), Höglander – Hawryluk, Beagle, Roussel.

Rozhodčí: St. Pierre, Lambert – Gawryletz, Kelly.

Dozněla hymna Kanady a nyní se už vše chystá k úvodnímu buly zápasu.

00:01

00:48
    Střelu od modré čáry se snažil tečovat J. T. Miller. Puk ale minul domácí branku.

01:20
    Poprvé se pískalo. V šermované před brankou Winnipegu zahrál jeden z hostí vysokou holí.

02:25
    Jordie Benn střílel od modré, ale trefil jen nohy Nikolaje Ehlerse. Hostující obránce mohl být rád, že se puk útočníkovi Jets odrazil tak, že se nedostal do samostatného úniku.

03:50
    Od modré čáry vypálil domácí obránce Neal Pionk. Branku, kterou hájí Thatcher Demko, netrefil.

04:28
    Teď už musel Demko zasahovat. Střelu Samiho Nikua tečoval Paul Stastny, puk ale skončil v klíně brankáře Kosatek.

05:04
    Domácí Mason Appleton přepadl přes hokejku bránícího hráče v rohu kluziště. Hostům to prošlo, vylučovat se nebude.

05:31
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

05:48
    Ehlers si navedl puk mezi kruhy a pak se snažil překvapit obranu hostí nahrávkou na Kylea Connora. Tomu však kotouč přeskočil hokejku.

06:03
    Neal Pionk vypálil od modré čáry, Demko jeho pokus vyrazil.

07:29
    Bo Horvat si chtěl na modré čáře obhodit Pionka, který mu tam dal tělo a zastavil tak kapitána Vancouveru.

07:52
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Spolupráci Wheelera se Scheifelem však dokázal přerušit jediný bek Canucks Hughes!

08:28
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Brandon Sutter nahrál od levého mantinelu puk na osu NATEMU SCHMIDTOVI, který se z první trefil k pravé tyčce z pohledu brankáře Hellebuycka. Asistence: Brandon Sutter a Adam Gaudette.
    08:28 Nate SCHMIDT - 0:1

08:46
    Uběhlo 18 sekund a hosté zvyšují na rozdíl dvou branek! I na tomhle gólu měl velkou zásluhu Nate Schmidt. Ten tentokrát střílel od modré čáry a letící kotouč tečoval mimo Hellebuyckův dosah J. T. MILLER – 0:2. Asistence: Nate Schmidt a Elias Pettersson.
    08:46 J. T. Miller - 0:2

10:01
    Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Winnipegu. Následuje reklamní přestávka.

11:10
    Statistiky evidují jen tři střely Vancouveru na branku. Z toho dvě brankář Hellebuyck pustil za svá záda.

11:42
    Ránu Dylana DeMela od modré čáry hosté zablokovali a mohou dopředu.

12:21
    Z osy kluziště vystřelil Tanner Pearson. Hellebuyck kotouč vyrazil betonem.

12:56
    Domácí obránce Neal Pionk sekl Petterssona a posedí si na trestné lavici. Po reklamní přestávce rozehrají Canucks přesilovku.

13:43
    Hosté se zatím v přesilovce nemohou probojovat do útočného pásma.

14:28
    Zatím hodně špatná přesilovka hostí. Ti drží puk mimo útočnou třetinu, kam vůbec nemohou najít cestu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:50
    Sotva jsem Kosatky zkritizoval, do útočného pásma se dostaly a dokonce přesilovou hru využily! Tyler Myers si vyměnil puk se spoluhráčem Gaudettem, následně ho od modré nahodil na branku a po teči NILSE HÖGLANDERA zapadl kotouč za záda brankáře Hellebuycka – 0:3. Asistence: Tyler Myers a Adam Gaudette.
    14:50 Nils HÖGLANDER - 0:3

16:28
    Utkání se vyvíjí pro domácí zatím hodně nepříznivě. Na střely přitom Cannucks vedou jen 5:4. Produktivitu tedy mají skvělou.

17:48
    Brock Boeser měl na holi zvýšení stavu! Nadvakrát ale zblízka nedopravil puk za brankovou čáru.

18:15
    Nathan Beaulieu měl na modré čáře mohutně napřaženo, střelu ale nevydržela jeho hokejka. Domácím se v tomhle zápase zatím nevede nic.

18:47
    Do střely Dereka Forborta vložil hůl Horvat. Puk skončil v ochranné síti.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:10
    Mark Scheifele dobře zapracoval za brankou a poslal puk na levý kruh, odkud vystřelil Derek Forbort. Demko kotouč vyrazil a poradil si i s dorážkou Blakea Wheelera.

19:37
    Z pravého kruhu střílel Pierre-Luc Dubois. Thatcher Demko zvládl i další zákrok a přerušil hru.

20:00

První třetina vyšla výrazně lépe hostujícímu Vancouveru, který vede ve winnipegském Bell MTS Place 3:0. V 9. minutě absolvoval skvělé střídání obránce Kosatek Nate Schmidt, který nejprve tvrdou střelou otevřel skóre a o 18 sekund později tečoval jeho nahození do sítě J. T. Miller. Třetí zásah hostí pak přišel v přesilovce. Opět tam byla teč, když střelu Myerse vychýlil mimo dosah brankáře Nils Höglander. Tryskáči budou mít v dalším průběhu duelu co dohánět.

20:37
    Mason Appleton dobře viděl za obranu najíždějícího Adama Lowryho. Bekhendová přihrávka však byla delší, než Lowry potřeboval.

22:07
    Sami Niku našel mezi kruhy čekajícího Kylea Connora, který neprostřelil Demka. Bude se ale vylučovat na straně hostí.

22:07
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., sekání).

22:56
    Josh Morrissey si vyměnil puk se Scheinfelem a vypálil. Kotouč je ve výstroji Demka.

23:43
    Krásná kombinace domácích! Na jejím konci se ocitl Pierre-Luc Dubois, který z prvého kruhu přestřelil poloodkrytou branku!

24:08

24:21
    Hosté vyrazili dopředu. Byli ale v postavení mimo hru.

24:58
    Z pravé strany se natlačil před domácí branku Bo Horvat. Jeho bekhendové zakončení pokryl Hellebuyck.

25:21
    Höglander posílal kotouč z pravé strany před domácí branku. Tam byl připraven obránce Sami Niku.

26:03
    Málem další kanadský bod pro Nateho Schmidta! Hostující obránce sice od modré netrefil branku, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Brockovi Boeserovi, který ho z úhlu bekhendem dorážel do odkryté části klece. Tam se však v poslední chvíli stačil zázračně natáhnout Connor Hellebuyck!

26:55
    Rozhodčí viděli přihrávku rukou, což byl důvod k přerušení hry. Následuje reklamní přestávka.

27:46
    Tanner Pearson dostal přihrávku do jízdy a vyzkoušel Hellebuyckovu pozornost. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.

29:38
    Čas nyní plyne bez dalších šancí. Hra se přelévá od modré k modré.

29:51
    Až teď se dostal k zakončení domácí Mason Appleton. Ten střílel z pravé strany na bližší tyčku, Thatcher Demko byl ale připraven.

30:01
    Na druhé straně našlápl na pravém křídle Bo Horvat. Jeho ránu ukryl ve výstroji Hellebuyck. Následuje další z komerčních přestávek.

30:12
    Zakázané uvolnění domácího celku.

30:39
    Pionk pro Winnipeg neudržel útočnou třetinu. Kotouč mu na modré přeskočil hokejku.

30:47
    Následovala nepovedená rozehrávka domácích, která rezultuje v další icing.

31:33
    Od modré čáry vypálil Alexander Edler, puk prolétl vedle domácí svatyně.

32:12
    Höglander s Gaudettem vyrazili do rychlého protiútoku. Prvně jmenovaný však adresoval svému spoluhráči finální přihrávku na paty.

32:58
    Tyler Myers se odhodlal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Puk skončil ve výstroji Connora Hellebuycka.

33:14
    Domácí v přečíslení 3 na 2. Blake Wheeler situaci vyřešil střelou, kterou Demko zpacifikoval vyrážečkou.

34:06
    Schmidt vyvezl puk do hostujícího útočného pásma a navíc dokázal přihrát před branku Adamovi Gaudettemu. Ten byl už příliš blízko Hellebuyckovi a puk zasunul pod jeho betony. Následuje reklamní přestávka.

34:10
    Po vyhraném buly hned vypálil Tyler Myers. Hellebuyck schoval puk ve výstroji.

34:38
    Od modré čáry vypálil domácí bek Sami Niku. Puk byl tečován a skončil vedle branky

35:08
    Střely na branku – 11:15

35:42
    Domácí se za nepříznivého stavu zatím nemohou nadechnout k nějakému tlaku. Canucks hrají dobře a dostatečně aktivně.

35:56
    Brankář Kosatek Demko chyboval za brankou, kde ho zaskočil napadající Ehlers. Pro hosty to ale dobře dopadlo, útočník Winnipegu nedokázal dostat hrací předmět do ohně.

36:57
    Domácí teď přeci jen přidali pod kotel. Jejich dobré střídání ale vedlo jen k několika zblokovaným střelám.

38:11
    Dubois v útočném pásmu protečoval puk na Ehlerse, který ještě hledal Connora. Tomu kotouč přeskočil čepel. Přitom by byl v dobré pozici na střelu.

39:17
    Quinn Hughes střílel z osy hřiště vedle domácí branky. Už nám běží závěrečná minuta prostřední části.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl. Hokejisté Winnipegu zatím nemohou najít recept na kvalitní hru soupeře. Pokud chtějí s utkáním něco udělat, budou muset něco změnit. A především začít více střílet. Situace totiž často překombinovávají a 12 střel na branku je za 40 minut hry opravdu nízké číslo.

41:04
    Paul Stastny vydoloval ve středním pásmu puk a poslal do přečíslení 2 na 1 Marka Scheifeleho a Blakea Wheelera. Zakončení vyšlo na Wheelera, Demko si však připsal skvělý zákrok!

42:06
    Travis Hamonic vyzkoušel pozornost Hellebuycka střelou ze středního pásma. Domácí brankář přerušil hru.

43:22
    Jeden z hostujících hráčů zahrál vysokou holí. Vhazuje se před Demkem.

43:48
    Rychlá akce domácích. Po zadovce Appletona střílel z mezikruží vedle Andrew Copp.

44:51
    Connor vytáhl hru na osu, odkud střílel Nathan Beaulieu. Demko puk vyrazil až do ochranné sítě za brankou.

44:58
    Po buly přišlo zakázané uvolnění hostí.

45:22
    Jake Virtanen se u mantinelu srazil s Nathanem Beaulieuem. Domácí obránce dostává poměrně přísný trest za nedovolené bránění.

45:54
    Domácí dostali kotouč do bezpečí.

46:20
    Morrissey napálil puk až za branku Vancouveru.

47:00
    Domácí zaútočili v oslabení! Andrew Copp zatáhl puk dopředu po levé straně a žabičkou dokázal přenést hru na Neala Ponka, který tenhle protiútok doplnil. Demko se stačil přemístit a vytěsnil kotouč mimo!

47:23

48:02
    Domácí teď přitlačili soupeře. Na Thatchera Demka si však nepřišli Mark Scheifele ani tečující Blake Wheeler. Reklamní přestávka.

49:00
    Tryskáči by co nejrychleji potřebovaly gól, který by jim vlil krev do žil a soupeře trochu znejistil. Takto zatím Canucks celkem v pohodě brání tříbrankový náskok.

50:07
    Adam Lowry mířil zápěstím dobře do horní části svatyně soupeře. Demko ale stačil proti puku nastavit vyrážečku.

51:09
    Bekhendový pokus Blakea Wheelera pokryl Demko. Ten pak odolal i Scheifeleho snahám dorážet! Puk je nakonec někde pod gólmanem Vancouveru a tak je tu čas na další reklamní pauzu.

51:47
    Beaulieuovo nahození tečoval Stastny, puk ale obloučkem přepadl přes hostující branku.

52:15
    Domácí konečně v pořádném tlaku a brankáři Demkovi přibývají zásahy!

52:39
    Kotouče teď létají na branku Vancouveru! Demko zatím vše chytá, tlak Winnipegu nakonec přerušil zachycením puku po ráně Joshe Morriseyho.

53:35
    Střely na branku ve 3. třetině – 10:2

53:42
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před jejich branku.

54:11
    Další zakázané uvolnění Vancouveru. Hosté se už snaží závěr zápasu především ubránit.

54:38
    Neal Pionk se chopil puku, podél levého mantinelu se prodral až před Demka a zkusil to z úhlu. Gólman Kosatek byl ale pozorný. Poslední reklamní pauza v zápase...

54:43
    Domácí už sázejí na maximální riziko, jejich branka je prázdná!

55:02
    Winnipegu zatím není přáno! Pionk trefil od modré čáry tyčku, dorážku Kylea Connora pak pokryl Demko s pomocí obránce, který kotouč srazil do svého ležícího gólmana!

55:48
    Connorovu střelu z levého kruhu vyrazil Demko.

55:55
    Zakázané uvolnění hostí.

56:26
    Teď už je o výhře hostů definitivně jasno! ELIAS PETTERSSON vybojoval kotouč v obranném pásmu u pravého mantinelu. Okamžitě s ním našlápl dopředu a zavezl ho až do opuštěné klece Jets. Bez asistence.
    56:26 Elias PETTERSSON - 0:4

56:52
    Beagle hledal v přečíslení 2 na 1 před branku najíždějícího Rousela, který kotouč nedokázal usměrnit mezi domácí tyče.

57:50
    Přihrávku Nikua hosté srazili do ochranné sítě. Teď už se hraje jen o čisté konto pro brankáře Vancouveru Thatchera Demka.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

59:16
    Demko přerušil hru po nahození od modré čáry.

59:28
    Derek Forbort pálil od modré čáry mimo. Domácím se vzdaluje i možnost zaznamenat alespoň čestný úspěch.

Hokejisté Vancouveru vítězí na ledě Winnipegu 4:0! Hosté zadělali na výhru už třemi góly v první třetině. Tryskáče načaly dva zásahy v rozmezí 18 sekund, ve kterých měl v obou případech prsty Nate Schmidt. Ten nejprve sám přesně střílel a poté jeho pokus tečoval J. T. Miller. Dílo zkázy pak dokonal další tečí v přesilové hře Nils Höglander. Ve druhé třetině se na skóre nic nezměnilo a to dlouho platilo i v závěrečné části. V ní už sice Jets měli tlak a střeleckou převahu, ovšem brankáře Demka překonat nedokázali. Domácí pak zkusili i dlouhou power-play, za tu je ale potrestal dovezením kotouče do opuštěné branky Elias Pettersson.

Za zmínku stojí, že hostující brankář Thatcher Demko, který předvedl 27 úspěšných zákroků, poprvé v kariéře vychytal nulu v utkání základní části NHL.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:19 (7:7, 5:8, 15:4)

Adam Lowry (WPG) 2 střely na bránu

Z mé strany je to pro dnešek vše. Na počtenou! (04:40:46)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Schmidt (B. Sutter, Gaudette), 9. J. T. Miller (Schmidt, E. Pettersson), 15. Höglander (T. Myers, Gaudette), 57. E. Pettersson

Rozhodčí: St. Pierre, Lambert – Gawryletz, Kelly