Ottawa – Calgary 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 0:4 (kon.)
Vegas – Minnesota 5:4 (po pr.) | Edmonton – Toronto 0:3 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)
San Jose – Colorado 6:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:5 (1:1, 0:3, 3:1)
St. Louis Blues
Úterý 02.03.2021, 04:08 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zámořská NHL pokračuje v noci z pondělí na úterý další várkou zápasů. Anaheim přivítá na svém ledě St. Louis a pokusí se o přerušení své špatné série zápasů, která jej v posledních týdnech tíží.

Ducks se v poslední době velmi trápí. Prohráli posledních šest zápasů a v Západní divizi je dělí jen bod od posledního San Jose, které má navíc tři zápasy k dobru. Aby problémů na jejich straně nebylo málo, tíží je také slabá ofenziva, když v průměru střílí jen dvě branky na zápas.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

St. Louis je na tom o poznání lépe. V Západní divizi mu patří třetí místo se ztrátou pouhého bodu na vedoucí Vegas. A na ofenzivu si nemůže stěžovat. Na co si naopak stěžovat musí, a na čem musí zapracovat, je obrana. Ve 21 zápasech totiž Blues sice nastříleli 67 branek, ale stejný počet gólů i inkasovali. Navíc jim příliš nevyšly poslední zápasy, byť na konci února přestříleli San Jose 7:6, tak v předchozích třech duelech prohráli.

V této sezoně prozatím spolu St. Louis a Anaheim hráli dvakrát. V obou případech vyhráli Blues, kteří navíc zaznamenali parádní skóre 10:2. Od těchto duelů sice uběhl měsíc, ale vzhledem k bídné formě Anaheimu musí být považováno za výrazného favorita St. Louis.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Shattenkirk, Mahura, Hakanpää, Fowler, B. Hutton, Ja. Larsson – Jones, Getzlaf, Comtois – Silfverberg, Henrique, Zegras – Rakell, Lundeström, Milano – Lettieri, Steel, Deslauriers.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk, Krug, Mikkola, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly, Sanford – Perron, B. Schenn, Walker – Hoffman, Sundqvist, Blais – MacEachern, Clifford, Joshua..

00:01

00:26
    Schenn nebyl v ideálním střeleckém úhlu u levého mantinelu, přesto vyslal směrem ke Gibsonovi kotouč. Domácí brankář přerušuje hru.

00:54
    Getzlaf zkoušel štěstí z levého kruhu, Husso letící kotouč vyráží a hra pokračuje.

01:45
    Zblokovaná rána Dunna, kterou Comtois nepustil na domácí branku, končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Gibsona.

03:15
    Průnik Clifforda mezi kruhy. Zakončení hostujícího útočníka se stalo kořistí Gibsona, který raději přerušuje hru.

04:10
    Gibson musel znovu zasahovat. Připisuje si čtvrtý zákrok, tentokrát při střele od modré.

05:04
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu! ISAC LUNDESTRÖM se prosadil přesně zamířenou střelou na vzdálenější tyč z levého kruhu, kam jej vyslal přihrávkou Comtois. Asistence: Max Comtois, Cam Fowler.
    05:04 Isac LUNDESTRÖM - 1:0

06:30
    Ducks úvodní branka zápasu podpořila ve snaze útočit. Fowler z levého kruhu však nepropálil bránícího Walkera.

07:30
    Hra je přerušena. St. Louis vede na střely 4-2. Komerční pauza.

07:46
    Kyrou fauloval vysokou holí Jonese, jemuž způsobil krvavé zranění.

07:46
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jordan Kyrou – 2+2 min, vysoká hůl).

08:06
    Rakellovo nahození od mantinelu bylo před brankovištěm šikovně protečováno. Husso však stihl zareagovat a kotouč chytá.

08:18
    Blues se po vhazování povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

08:58
    Anaheimu trvalo poměrně dlouho, než se vrátil do útočného pásma. Jakmile se to povedlo, Comtois okamžitě nebezpečně pálil z první z pravého kruhu, těsně vedle.

09:30
    Husso musí létat v brankovišti ze strany na stranu. Dobrá kombinace Ducks, nebezpečné střely, jen koncovka v tuto chvíli pokulhává. Ani Fowler od modré nenašel skulinu v brankářově postavení.

09:56
    A Blues se povedlo vyhodit puk do bezpečí.

10:59
    Tečovaná rána před brankovištěm, Husso na poslední chvíli stihl strčit do cesty letícího kotouče svůj beton.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:25
    Horské chvilky pro brankáře St. Louis pokračují, vypořádává se však s nimi bravurně. Ani Zegras, ani Henrique jej nedokázali překvapit.

11:41
    A Blues se osvobozují, toto oslabení již zvládnou.

11:46

12:05
    Hra se přenesla na druhou stranu kluziště, Walker z bezprostřední blízkosti trefil jen Gibsona. Komerční pauza.

12:53
    Velké štěstí měl Gibson, který se přesouval proti kolmé přihrávce na pravou stranu. Nebyl na místě včas a Vince Dunn jej překonal, jenže ke své smůle napálil tyč!

13:30
    Anaheim vede na střely 10-7.

14:08
    Husso čelil v souboji jeden na jednoho Comtoisovi, který hostujícího brankáře nepřekonal! Výborný zákrok Hussa, jenž podržel svůj tým.

14:44
    Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci St. Louis. A přináší komerční přestávku.

15:14
    Nahozený puk od MacEacherna ze středního pásma chytá Gibson do lapačky a nic neriskuje. Raději přerušuje hru.

15:47
    Pro změnu zakázané uvolnění hostů, kterým nevyšla souhra skrz střední pásmo.

16:30
    Aktivita St. Louis roste. Hosté se už ve střelách téměř dotáhli, prohrávají 10-11. V koncovce to však zatím drhne.

17:18
    Bortuzzo vypálil z pravé strany, Gibson musel zasahovat svou lapačkou, ale zvládl to.

17:32
    Hra se přesunula před branku Blues, kteří se po získání kotouče trochu smolně dopouští zakázaného uvolnění.

18:24
    Blues se povedlo dobrým forčekingem usadit v útočném pásmu.

18:46
    Silfverberg protečoval puk z hokejky soupeře mimo kluziště. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Anaheimu.

19:03
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté v poslední minutě první třetiny dokázali vyrovnat! O'Reilly se prodral ke kotouči u levého mantinelu, sjel si více na střed a pěknou přihrávkou posunul puk na JORDANA KYROUA za obranu Ducks. Kyrou před brankovištěm kličkou do pravé strany dokázal zmást brankáře, za jehož záda následně poslal svou střelu. Asistence: Ryan O'Reilly, Zach Sanford.
    19:03 Jordan KYROU - 1:1

20:00

Anaheim dlouho držel vedení 1:0, ke své smůle však nevyužil hned čtyřminutovou přesilovku a nepovedlo se mu náskok navýšit. V poslední části úvodní třetiny převzalo iniciativu St. Louis a nakonec za to bylo odměněno vyrovnávacím gólem Kyroua.

Další třetina začne přibližně v 05:00.

20:01

20:10
    Po pár vteřinách dochází k zakázanému uvolnění.

20:47
    Bude se vylučovat na straně Anaheimu. St. Louis hraje ve výhodě.

21:15
    Dělovka hostí od modré prosvištěla kolem branky a zaduněla o zadní mantinel. Hra stále pokračuje.

21:29
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., držení).

21:38
    Perron z takřka nulového úhlu to přesto zkusil, a napálil Gibsona do betonu.

22:13
    Znovu pálil Perron, tentokrát z levého kruhu. Gibson vytěsnil letící projektil na zadní mantinel. Blues nadále drží útočné pásmo.

22:35
    Další zákrok Gibsona, po němž kotouč vyletěl do ochranné sítě. Domácí brankář měl nyní spoustu práce.

22:40
    Po vhazování se Ducks povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

22:53
    Vhazuje se ve středním pásmu.

22:59
    Průnik Sanforda až před brankoviště, klička do bekhendu, ale Gibson si pohlídal mezeru mezi betony.

23:20
    Blues se museli vracet do útoku znovu ze svého pásma. Gibson se zmocnil nahozeného puku a přerušil hru.

23:30

24:08
    Kotouč byl po souboji ve středním pásmu vystřelen do hlediště.

25:55
    Hrál se delší úsek bez přerušení, který zakončil svou střelou od modré čáry Zegras. Husso na kotouč měl dobrý výhled a střelu likviduje.

26:15
    Po postavení mimo hru hostů přichází komerční pauza.

26:35
    Výborná útočná akce hostů, která vede k vedoucí brance St. Louis! Schenn zavezl puk do útoku po levém křídle a přesným křižným pasem našel na pravé straně rozjetého DAVIDA PERRONA, jenž rychlým zakončením poslal kotouč pod horní tyč přes přesouvajícího se brankáře Gibsona, který neměl šanci hlídat si horní polovinu klece. Asistence: Brayden Schenn.
    26:35 David PERRON - 1:2

28:01
    Domácí se snaží zvýšit aktivitu, St. Louis se v obraně dopouští zakázaného uvolnění.

28:34
    Husso musel zasahovat proti nepříjemné střele Hakanpy od modré čáry, ale situaci zvládl. Anaheim prohrává na střely 14-19.

29:30
    Hraje se ze strany na stranu, do poměrně otevřených obran. Walker toho z levého kruhu nevyužil, Gibson jeho střelu vyráží.

30:20
    Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci domácích. Komerční pauza.

30:48
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Isac Lundeström – 2 min., nedovolené bránění).

31:15
    Dlouhá kombinace po celé modré čáře, nakonec přišla z levé strany střela, ale jen do zadního mantinelu.

31:40
    Blues stále drží útočné pásmo.

31:50
    Po střele O'Reillyho z pravé strany a zákroku Gibsona se Anaheimu povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

32:30
    Ducks se nepovedl další pokus o vyhození, musí se dál bránit.

32:45
    Hosté využívají přesilové hry! Ránu od modré čáry, kterou vyslal Dunn, tečoval před brankou ZACH SANFORD a gibson nedokázal zareagovat na změnu směru letícího puku. Asistence: Vince Dunn, Justin Faulk.
    32:45 Zachary SANFORD - 1:3

32:58
    A další gól St. Louis a to po pouhých 13 sekundách! Po pravém křídle do útoku pronikl Clifford, který vystřelil na Gibsona. Domácí brankář puk vyrazil před sebe, ale pouze do rozjetého DAKOTY JOSHUY, od nějž se kotouč odrazil za záda bezmocného brankáře. Joshua při své premiéře v NHL dává premiérový gól v nejslavnější hokejové soutěži. Asistence: Kyle Clifford, Marco Scandella.
    32:58 Dakota JOSHUA - 1:4

33:10
    Hostům nevyšla přihrávka skrz střední pásmo, zakázané uvolnění.

33:51
    Husso musel zasahovat proti střele Jonese z levého kruhu, situaci ovšem bez problémů zvládl.

34:15
    Hoffman svůj rychlý útok nedokázal využít, branku Anaheimu z levé strany netrefil.

35:05
    Po Huttonově ráně zpoza levého kruhu Husso přerušuje hru. Komerční pauza.

35:40
    Krug byl při snaze o střelu mezi kruhy zblokován Hakanpou. Domácí se zmocnili puku.

36:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. St. Louis už vede na střely 27-18.

37:32
    Dlouhá pasáž bez přerušení, ale také bez ohrožení obou branek, končí zakázaným uvolněním Ducks. Vhazovat se tak bude před Gibsonem.

38:01
    A další zakázané uvolnění Anaheimu. Ale zároveň dojde k vyloučení na straně St. Louis.

38:01
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., vysoká hůl).

38:21
    Blues dvakrát v rychlém sledu vyhodili puk ze svého pásma.

38:43
    A další vyhození až ke Gibsonovi. Tato přesilovka je zatím ze strany Anaheimu tragédie.

39:05
    Opět se Ducks musí vracet až do svého pásma.

39:20
    A znovu. Blues předvádí fantastickou obranu tohoto oslabení.

39:38
    Postavení mimo hru zastavuje Comtoise ve snaze o průnik do útoku.

39:51
    Poslední pokus domácího týmu o útok v této třetině.

40:00

Ale nic nepřinesl. A tak St. Louis odchází do kabiny navýsost spokojení. Dokázali se třemi góly prodrat do komfortního vedení a přiblížili se další výhře nad Anaheimem, který naopak dál propadá do hluboké krize a přiblížil se sedmé porážce v řadě.

Další třetina začne přibližně v 05:58.

40:01

40:01

40:34
    Výborný vstup Anaheimu do druhé třetiny! ISAC LUNDESTRÖM zavezl puk do útočného pásma, zajel k zadnímu mantinelu, obkroužil branku a po vyjetí na pravé straně rychle zakončil na bližší tyč, přičemž trefil beton Hussa a dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Rickard Rakell.
    40:34 Isac LUNDESTRÖM - 2:4

41:58
    Zakázané uvolnění Anaheimu ukončilo trochu hluchou pasáž v rámci těchto 90 sekund. Trochu oživit hru chtěl Rakell, ale jeho dvě střely nebyly příliš nebezpečné.

42:48
    Bortuzzo poslal puk na pravou stranu ke Cliffordovi, který vypálil z dálky na Gibsona. Domácí brankář jeho střelu vyráží a hra pokračuje.

43:11
    Anaheim se snaží zvýšit svou aktivitu a zkouší se dostat do kontaktu se soupeřem. Grant však zpoza levého kruhu míjí branku Hussa.

43:47
    Tentokrát musel Husso zasahovat, ale bez obtíží drží puk pod kontrolou a přerušuje hru.

44:10
    Další přerušení hry, tentokrát se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:17
    Ducks zkusili přihrávku na útočnou modrou, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

44:49
    Hra se v těchto minutách trochu kouskuje. To nevyhovuje žádnému z týmů. St. Louis čas příliš neubíhá a Anaheimu se nedaří dostat do tempa.

45:37
    Blues se v posledních minutách převážně jen brání a spokojuje se s vyhazováním puku do středního pásma.

45:57
    Opět Blues jen vyhodili mimo své pásmo, nic moc nevymýšlí. Hra je posléze přerušena a vhazovat se bude ve střední třetině.

46:50
    Hussovi hodně pomáhá obrana, která blokuje množství střel. Nadále platí, že Anaheim je aktivnější v těchto minutách.

47:30
    Střela od modré, kterou vyslal Mahura, byla protečována až do ochranné sítě.

47:39
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jani Hakanpää – 2 min., podrážení).

48:05
    Ducks se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry a osvobodit se.

48:29
    Obrovská šance domácích v oslabení! Lundestrom vyrazil do protiútoku, dostal se do pravého kruhu a vypálil na Hussa. Ten vyrazil kotouč před sebe, kde se k dorážce prodral Fowler, ale i jeho zakončení Husso likviduje a následně přerušuje hru.

49:15
    Anaheim dobře brání toto oslabení. Opět se mu daří vyhodit puk mimo své pásmo.

49:38
    Sanford ještě z levého kruhu stihl vypálit v přesilovce, Gibson však i přes drobné problémy udržel puk mimo své brankoviště.

49:39

50:16
    Husso čelil nepříjemnému zakončení Milana, kotouč srazil až do rohu kluziště.

50:27
    Po protiútoku St. Louis je hra přerušena a přichází komerční přestávka.

51:29
    Hoffman se s pukem nijak nemazal a zpoza levého kruhu vyslal dělovku na Gibsona, jemuž střela přistála na hrudi.

52:22
    Blues ze svého pásma poslali protečovaný puk přes všechny čáry a spěchají prostřídat. Čas se Anaheimu hodně krátí.

52:50
    Navíc se hosté usadili v útoku a nutí Gibsona přerušit hru.

53:20
    Tentokrát protečování St. Louis nevyšlo, je z toho jen zakázané uvolnění a přesun hry před Hussa.

53:40
    Blues vedou na střely 34-26. Anaheim se sice snaží být více aktivní, ale po vcelku slušně odehrané první třetině poslední dvacetiminutovky je hra více vyrovnaná.

54:44
    Trochu ledabylost obrany St. Louis dopustila, že se k volnému puku před brankou Hussa dostal jeden z hráčů domácích. Husso však byl pozorný, puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

55:16
    A zápletka je na světě! Domácím se povedlo vsítit kontaktní gól, když ISAC LUNDESTRÖM zkompletoval svůj hattrick! Domácí forvard šikovně před brankou ve výskoku protečoval svou hokejkou střelu Shattenkirka a Husso nestihl zareagovat. Asistence: Kevin Shattenkirk, Rickard Rakell.
    55:16 Isac LUNDESTRÖM - 3:4

56:12
    Ducks jsou jako politi živou vodou. Jejich další útok přinesl zajímavý pas Getzlafa kolem brankoviště, ale bohužel pro domácí se k puku nedostal žádný z útočníků.

56:35
    Comtois měl před brankou na hokejce vyrovnávací gól, ale Husso stihl do jeho střely vložit svou vyrážečku!

56:55
    Blues se úporně snaží odvracet útoky soupeře, tohle bude pro hosty ještě pořádná fuška.

57:17
    Zakázané uvolnění hostů.

57:17
    Gibson je na střídačce, domácí hrají v šesti!

57:25
    Zakázané uvolnění St. Louis.

57:54
    Problémy pro Blues! Sundqvist vysekl Zegrasovi hokejku a putuje na trestnou lavici. Hosté budou hrát ve čtyřech proti šesti.

57:54
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Mohlo být rozhodnuto, ale střela přes celé kluziště zazvonila o tyč domácí branky!

58:40
    Tentokrát se už hostům povedlo trefit prázdnou klec, ZACH SANFORD se postaral o nejspíš rozhodující trefu. Asistence: Justin Faulk.
    58:40 Zachary SANFORD - 3:5

58:43
    Domácí to ale zkouší opět bez brankáře!

59:00
    Ducks využívají přesilovku a drama pokračuje! Kotouč se odrazil z prostoru před brankovištěm do strany, kde číhal RYAN GETZLAF. Ten pohotově vystřelil, trefil přesouvajícího se brankáře Hussa a o něj dosáhl kontaktní branky. Asistence: Jakob Silfverberg, Max Jones.
    59:00 Ryan GETZLAF - 4:5

59:24
    Zatímco jsou Ducks opět bez brankáře, hosté se dopouští zakázaného uvolnění.

59:39
    Anaheim vyráží k poslední zteči z hloubky vlastní třetiny.

59:53
    Blues dostali puk mimo své pásmo.

Je za námi pořádně divoká třetí třetina souboje mezi Anaheimem a St. Louis, který nakonec hosté vyhráli 5:4, ale při cestě za výhrou se neskutečně zapotili, byť do poslední dvacetiminutovky nastupovali s vedením o tři branky.

Drama způsobil Isac Lundeström, který zkompletoval hattrick a povedlo se mu snížit na 3:4. Následně dokonce šli Blues do oslabení a Anaheim mohl hrát ve čtyřech proti šesti. Místo kýženého vyrovnání však přišla trefa Sanforda přes celé kluziště a zdálo se být rozhodnuto. Jenže minutu před koncem se povedlo využít přesilovku Getzlafovi a Ducks se opět dostali na dostřel.

Poslední minutu ve hře bez brankáře však už domácí nevyužili, St. Louis si závěr duelu pohlídalo. Ducks tak i přes velké vzepětí ve třetí třetině prohráli posedmé v řadě a dál se výsledkově trápí.

Kdo se postavil do brankoviště?
    John Gibson (ANA) 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 57:40
    Ville Husso (STL) 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9%, odchytal 59:24

Česká a slovenská stopa v utkání
    V tomto utkání se nepředstavil žádný český či slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Isac Lundeström (ANA) 3+0
    2. Zach Sanford (STL) 2+1
    3. Cam Fowler (ANA) 0+1

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (06:50:26)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Lundeström (Comtois, Fowler), 41. Lundeström (Rakell), 56. Lundeström (Shattenkirk, Rakell), 59. Getzlaf (Silfverberg, Jones) – 20. Kyrou (R. O'Reilly, Sanford), 27. Perron (B. Schenn), 33. Sanford (Dunn, Faulk), 33. Joshua (Clifford, Scandella), 59. Sanford (Faulk)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Shattenkirk, Mahura, Hakanpää, Fowler (A), B. Hutton, Ja. Larsson – Jones, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Henrique, Zegras – Rakell, Lundeström, Comtois – Deslauriers, Steel, D. Grant.
    St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk (A), Krug, Mikkola, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly (C), Sanford – Perron, B. Schenn (A), Walker – Hoffman, Sundqvist, Blais – MacEachern, Clifford, Joshua.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Flemington, Pancich