Ottawa – Calgary 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 0:4 (kon.)
Vegas – Minnesota 5:4 (po pr.) | Edmonton – Toronto 0:3 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)
San Jose – Colorado 6:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:5 (1:1, 0:3, 3:1)
St. Louis Blues
Úterý 02.03.2021, 04:08 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (06:50:26)

Tři hvězdy utkání
    1. Isac Lundeström (ANA) 3+0
    2. Zach Sanford (STL) 2+1
    3. Cam Fowler (ANA) 0+1

Česká a slovenská stopa v utkání
    V tomto utkání se nepředstavil žádný český či slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?
    John Gibson (ANA) 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 57:40
    Ville Husso (STL) 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9%, odchytal 59:24

Je za námi pořádně divoká třetí třetina souboje mezi Anaheimem a St. Louis, který nakonec hosté vyhráli 5:4, ale při cestě za výhrou se neskutečně zapotili, byť do poslední dvacetiminutovky nastupovali s vedením o tři branky.

Drama způsobil Isac Lundeström, který zkompletoval hattrick a povedlo se mu snížit na 3:4. Následně dokonce šli Blues do oslabení a Anaheim mohl hrát ve čtyřech proti šesti. Místo kýženého vyrovnání však přišla trefa Sanforda přes celé kluziště a zdálo se být rozhodnuto. Jenže minutu před koncem se povedlo využít přesilovku Getzlafovi a Ducks se opět dostali na dostřel.

Poslední minutu ve hře bez brankáře však už domácí nevyužili, St. Louis si závěr duelu pohlídalo. Ducks tak i přes velké vzepětí ve třetí třetině prohráli posedmé v řadě a dál se výsledkově trápí.

59:53
    Blues dostali puk mimo své pásmo.

59:39
    Anaheim vyráží k poslední zteči z hloubky vlastní třetiny.

59:24
    Zatímco jsou Ducks opět bez brankáře, hosté se dopouští zakázaného uvolnění.
    59:00 Ryan GETZLAF - 4:5

59:00
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks využívají přesilovku a drama pokračuje! Kotouč se odrazil z prostoru před brankovištěm do strany, kde číhal RYAN GETZLAF. Ten pohotově vystřelil, trefil přesouvajícího se brankáře Hussa a o něj dosáhl kontaktní branky. Asistence: Jakob Silfverberg, Max Jones.

58:43
    Domácí to ale zkouší opět bez brankáře!
    58:40 Zachary SANFORD - 3:5

58:40
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tentokrát se už hostům povedlo trefit prázdnou klec, ZACH SANFORD se postaral o nejspíš rozhodující trefu. Asistence: Justin Faulk.

57:58
    Mohlo být rozhodnuto, ale střela přes celé kluziště zazvonila o tyč domácí branky!

57:54
    Oddechový čas pro domácí.

57:54
    Problémy pro Blues! Sundqvist vysekl Zegrasovi hokejku a putuje na trestnou lavici. Hosté budou hrát ve čtyřech proti šesti.

57:25
    Zakázané uvolnění St. Louis.

57:17
    Gibson je na střídačce, domácí hrají v šesti!

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Lundeström (Comtois, Fowler), 41. Lundeström (Rakell), 56. Lundeström (Shattenkirk, Rakell), 59. Getzlaf (Silfverberg, Jones) – 20. Kyrou (R. O'Reilly, Sanford), 27. Perron (B. Schenn), 33. Sanford (Dunn, Faulk), 33. Joshua (Clifford, Scandella), 59. Sanford (Faulk)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Shattenkirk, Mahura, Hakanpää, Fowler (A), B. Hutton, Ja. Larsson – Jones, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Henrique, Zegras – Rakell, Lundeström, Comtois – Deslauriers, Steel, D. Grant.
    St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk (A), Krug, Mikkola, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly (C), Sanford – Perron, B. Schenn (A), Walker – Hoffman, Sundqvist, Blais – MacEachern, Clifford, Joshua.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Flemington, Pancich