Magnitogorsk – Barys 7:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 1:0 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.)
Petrohrad – Minsk 4:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:2 (0:1, 3:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Dinamo Minsk
Úterý 02.03.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (19:55:09)

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Furch (MIN) 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8 %,

Zápas je u konce, domácí Petrohrad rozehrál sérii 1. kola lépe a vyhrál první utkání proti Dinamu Minsk 4:2. Domácí to však neměli vůbec jednoduché, od páté minuty prohrávali po zásahu Pavla Varfolomejeva . Skvěle se jim ale povedla druhá třetina, kdy se dvakrát trefil Andrej Kuzmenko a jednou Vasilij Podkolzin a Petrohrad rázem vedl 3:1. Ve třetí třetině zápas mírně zdramatizovala branka Minsku na 2:3 z hole Kirilla Voronina, v závěru si to už ale SKA pohlídalo a na konečných 4:2 ještě uzavřel Joonas Kemppainen.

59:59
    V poslední sekundě ještě musel Alexandr Samonov a kotouč dokázal udržet pod sebou, takže Petrohrad se už může radovat z vítězství.

59:03
    Minsku se však nedaří dostat se do útočného pásma, čas do konce zápasu rychle ubývá.

58:37
    Furch už spěchá na střídačku a hosté to ještě přeci jen zkusí v šesti.
    58:16 Joonas KEMPPAINEN - 4:2

58:16
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    SKA se přibližuje prvnímu vítězství v této sérii! Ožiganov našel před brankou výbornou přihrávkou JOONASE KEMPPAINENA a finský útočník dokázal Furcha překonat střelou z blízka mezi jeho betony. Asistence: Igor Ožiganov, Jevgenij Ketov.

58:04
    Furch už se hlásí, že by rád odjel do střídačku, ale puk zrovna získal Petrohrad, takže musí ještě počkat.

57:02
    Nyní se dokonce domácí dostali do brejku, ale Arťom Švec-Rogovoj nedokázal z pravé strany přihrát před branku.

56:38
    Petrohrad se snaží hlavně bránit střední pásmo, poté už jen jednoduše vyhazuje puky.

55:54
    Minsk se teď snaží vytvořit si tlak v útočném pásmu a zatím se mu to daří.

54:38

54:25
    Vladimir E. Tkačov z levého kruhu šikovně nastřelil puk před branku a už to vypadalo, že puk musí skončit v brance Dinama. Furch ale dokázal zasáhnout.

54:02
    Petrohrad je už usazený v útočném pásmu, konečně se mu to povedlo.

53:36
    Kuzmenko nabruslil s pukem do útočného pásma, velmi rychle ho ale zase ztratil.

53:12
    Hosté se zatím brání velmi dobře, dokonce nyní drží kotouč v útočném pásmu.

52:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., hákování).

51:50
    Hosté okamžitě zase spěchají dobře, cítí šanci, že první utkání série 1. kola play-off ještě ztracené není.
    50:07 Kirill VORONIN - 3:2

50:07
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Máme tu drama, hosté snižují v závěrečné desetiminutovce třetí třetiny na 2:3! Minsk jel do přečíslení dva na jendoho, Děmkov našel KIRILLA VORONINA a tomu střela sice vůbec nevyšla, ale možná i proto kotouč zapadl přesně k tyči za Samonova záda. Asistence: Arťom Děmkov.

48:31

48:29
    Petrohrad vyhodil puk a tohle oslabení už má skoro za sebou.

48:04
    Brennan Menell střílel od modré a dorážet se ještě snažil Kozun, Samonov ale všechno ustál.

47:12
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

46:58
    Na levý kruh dostal nabito Brandon Kozun, Samonov se však bleskově přemístil a jeho tvrdou ránu vyrazil.

46:31
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Timkin – 2 min., krosček).

46:07
    Ilja Solovjov tvrdě vypálil od modré čáry, jeho rána ale byla nepřesná, takže Alexandr Samonov nemusel zasahovat.

45:51
    Furch úspěšně zasáhl proti střele Tkačova z levého kruhu a poradil si i s následnými dorážkami.

45:15
    Domácí už hrají přesilovku a Dominik Furch už musel předvést jeden zákrok.

44:06
    Hraje se čtyři na čtyři, kotouč se ale většinou pohybuje ve středním pásmu, ani jeden z týmů zatím nevyužil více prostoru na ledě.

43:45
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., krosček).

42:10
    Hosté hrají teprve svou první přesilovku v zápase, kontaktní gól by se jim náramně hodil.

41:47
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., držení hole).

40:40
    Emil Galimov se dostal do zajímavého zakončení, kotouč ale skončil bezpečně ve Furchově lapačce.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

Střely na branku ve druhé třetině: 10:9.

Druhá třetina je za námi, Petrohrad dokázal otočit vývoj zápasu, vstřelil tři branky a už vede 3:1. Domácí se dlouho trápili, nemohli se prosadit přes pozornou obranu Dinama a brankáře Dominika Furcha. Dočkali se nakonec ve 27. minutě, když se z dorážky Andrej Kuzmenko, který pak o necelé dvě minuty později vstřelil další branku, tentorkát v přesilovce. Na 3:1 pak v další přesilové hře zvyšoval střelou do šibenice Vasilij Podkolzin.

40:00

38:01
    Dlouhá přihrávka Dinama do útočného pásma byla nepřesná a proměnila se na zakázané uvolnění.

37:40
    Minuty a sekundy velmi rychle plynou, bez přerušení se už hraje skoro šest minut. Furch nyní předvedl zákrok vyrážečkou.

35:08
    Kirill Marčenko se snažil přihrát do tandemu Galimovovi, na něj ale kotouč neprošel.

34:18
    Andrej Kuzmenko něco s pukem vymýšlel za brankou Dynama, k přihrávce na spoluhráče ani k vlastnímu zakončení se ale nedostal.
    32:08 Vasilij PODKOLZIN - 3:1

32:08
    Domácí zvyšují už na 3:1! VASILIJ PODKOLZIN dostal přihrávku mezi kruhy, zamířil a zápěstím vystřelil na Furchovu lapačku. Ten si na kotouč sice lehce sáhl, ale vyrazit ho nedokázal a puk zapadl do horního rohu jeho branky. Asistence: Ivan Morozov.

31:03
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexej Protas – 2 min., vražení na hrazení).

30:38
    Nahození Petrohradu bylo nepřesné a je z něj zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Dominika Furcha.

29:16
    Hosté se teď zmohli jen na vyhození puku, zakázané uvolnění to nebude.

28:48
    Petrohrad se vstřelenou brankou uklidnil a najednou vypadá jeho hra úplně jinak.
    27:52 Andrej KUZMENKO - 2:1

27:52
    Během necelých dvou minut domácí otáčejí skóre zápasu na 2:1! Hostům se nepovedlo vyhodit puk, kotouč v útočném pásmu udržel Morozov a okamžitě oslovil přihrávkou na pravém kruhu ANDREJE KUZMENKA, který se trefil přesně k tyči pod Furchovu vyrážečku. Asistence: Ivan Morozov.

27:01
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., vražení na hrazení).
    26:06 Andrej KUZMENKO - 1:1

26:06
    Domácím se povedlo i další střídají a tentokrát už je z toho vysněné vyrovnání! Střelu Tokranova ještě Furch dokázal betonem vyrazit, ale na dorážku ANDREJE KUZMENKA už reagovat nemohl. Asistence: Vasilij Tokranov, Anton Burdasov.

25:43
    Konečně si domácí vytvořili tlak a usadili se v útočném pásmu, Furch ale zatím zasahovat nemusel.

24:56
    SKA vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí zase před jeho branku.

24:07
    Samonov přikryl puk pod lapačku a hraje konečně přerušena, vhazovat se bude po jeho levici.

23:21
    Už se hraje více než tři minuty bez přerušení, Petrohrad byl většinu tohoto času pod tlakem.

21:42
    Dynamo začalo druhou třetinu velmi aktivně, nyní zase z levé strany nahazovat kotouč na Samonova Francis Paré.

20:14
    Z levé strany střílel Rob Klinkhammer, Samonov předvedl zákrok betonem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

Střely na branku v první třetině: 6:6.

První třetina je za námi a zatím se nám v Petrohradě rodí překvapení, domácí SKA prohrává s Dynamem Minsk 0:1. Hra Petrohradu je zatím naprosto tragická, na střely je to 6:6, domácí přitom hráli čtyři přesilovky a dlouho i v pěti proti třem. Hosté ale hrají velmi obětavě, hned třináct střel Petrohradu dokázali zablokovat. Dynamu stačila ke skórování jedna povedená akce, po přihrávce Děmka se radoval už v páté minutě Pavel Varfolomejev.

20:00

19:42
    Závěrečné sekundy první třetiny se odehrávají v obranném pásmu Petrohradu.

18:30
    Už po vypršení přesilovky si vytvořilo SKA tlak do branky, ale skončilo to jen posunutou brankou Dynama.

18:23

17:29
    Petrohradu se tato přesilovka vůbec nedaří, ani nehraje v útočném pásmu. A diváci pískají.

16:38
    Hosté jsou ve čtyřech a vyhodili puk.

16:23
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Brandon Kozun – 2 min., podrážení).

16:08
    Dynamo vyhodilo kotouč a to nejhorší už má v tomto oslabení za sebou.

15:58
    Hosté jsou ve čtyřech.

15:18
    Galimovova střela na branku neprošla a následně hosté okamžitě vyhodili puk.

14:50
    SKA má v přesilovce obrovský tlak, ale Furch zatím odolává, není měl i štěstí při střele od modré těsně vedle.

14:37

14:13
    Z levého kruhu po vyhraném vhazování střílel Vladimir E. Tkačov, jeho rána ale byla zablokovaná.

14:05
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude zase před Furchem.

13:58
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Shane Prince – 2 min., hákování).

13:49
    Minsk dobře zavřel střední pásmo, nepustil za modrou čáru Galimova, který měl přitom dobrou rychlost.

12:36
    Shane Prince dostal dobrou přihrávku před branku a hned zakončoval. Samonov měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čárou, musel si poradit i s dorážkami.

11:47
    Už více než tři minuty se hraje bez přerušení, za tuto dobu nemusel ani jeden z brankářů zasahovat.

09:40
    Minsk zatím hraje velmi dobrý zápas, i po rychlé úvodní brance se jen nebrání a kdykoliv to jde, vyráží do protiútoku.

08:50
    Joonas Kemppainen dostal výbornou přihrávku před branku a byl sám před Furchem, ale vyrovnat se mu nepovedlo.

07:42
    Vladimir E. Tkačov dostal přihrávku do útočného pásma, ale o kotouč proti přesile rychle přišel.

07:14

06:10
    Z pravého kruhu vypálil Kirill Marčenko, jeho ránu ale obětavě zablokoval Adam Almqvist a puk skončil v ochranné síti.

05:32
    Petrohrad hraje svou první přesilovku v zápase a samozřejmě by rád co nejrychleji srovnal. Z levého kruhu pálil Ivan Morozov a tečovat se snažil před Furchem Emil Galimov, český brankáři si ale poradil a předvedl skvělý zákrok.

05:14
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podrážení).
    04:54 Pavel VARFOLOMEJEV - 0:1

04:54
    Hned na začátku zápasu tu máme zápletku! Hosté se od začátku jen bránili, ale počkali si na svou šanci a proměnili hned svůj první nebezpečný brejk. Děmkov našel přihrávkou na levém kruhu PAVLA VARFOLOMEJEVA, který střelou po ledě kolem betonu Samonova skóroval. Brankář SKA se nestihl tak rychle přesunout. Asistence: Arťom Děmkov, Ilja Usov.

04:39
    Vasilij Podkolzin se dostal do výborné střelecké pozice mezi kruhy, Furcha ale nepřekonal.

03:55
    Domácí nyní nahodili kotouč do útočného pásma, tam ho však vybojovali hráči Dynama.

02:40
    Pokračuje úvodní tlak Petrohradu, hosté se zatím musí jen bránit a čekat, jestli nápor domácích nepoleví.

01:49
    Po vyhození Minsku se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Dominika Furcha.

00:48
    Od modré čáry vypálil obránce Petrohradu Dinar Chafizullin a Furch si připsal první úspěšný zákrok tohoto play-off.

00:01

První formace obou týmů už stojí na modrých čarách a stadionem zní hymna ruské federace.

SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Ožiganov (A), Fantenberg, Chafizullin, Dyblenko, Tokranov, Kirsanov, Bengtsson – E. Galimov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, V. E. Tkačov – Strömwall, Vey, Podkolzin – Timkin.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Falkovskij, Znacharenko, Almqvist, Solovjov, Šinkevič – K. Voronin, Z. Mitchell, Prince – Kozun, Protas, Klinkhammer – Paré, Gorbunov, Mosaljov – Děmkov, Usov, Varfolomejev – Alistrov.

Rozhodčí: Gamalej, Oskirko – Viljugin, Stroganov.

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy spolu utkaly jen dvakrát a možná překvapí, že spolu odehrály dva vyrovnané zápasy. Ten první Dynamo dokonce na domácím ledě vyhrálo 4:3 v prodloužení, ten druhý pak Petrohrad doma vyhrál 4:2. SKA vyhrálo pět ze šesti posledních zápasů proti Minsku a doma dokonce devět z posledních deseti.

Minsk je jediným běloruským klubem hrajícím v KHL. V běloruské lize patřilo Dynamo k nejlepším, to už ale v KHL neplatí, tento klub postoupil za dvanáct let pouze čtyřikrát do play-off a nikde nepřešel první kolo. V této sezoně si zahraje ve vyřazovacích bojích po čtyřech letech. V minulé sezoně byl Minsk nejhorším týmem celé KHL, takže postup do play-off je pro něj v tomto ročníku velkým úspěchem. Dynamo nasbíralo v základní části 67 bodů a obsadilo sedmou příčku v Západní konferenci a čtvrté místo v Tarasově divizi. Na stadionech soupeřů dokonce Dynamo patřilo mezi nejlepší, z třiceti zápasů venku hned sedmnáct vyhrálo.

Petrohrad je bohatým a velmi silným ruským týmem, jehož každoročním cílem není nic menšího než zisk Gagarinova poháru. Naposledy se Petrohrad dočkal titulu v sezoně 2016/17, v minulé sezoně to měl výborně rozehrané, postoupil do finále konference, ale poté byla sezona kvůli pandemii covidu předčasně ukončena. V základní části této sezoně obsadil Petrohrad s 82 body druhé místo v Západní konferenci a první místo v Bobrovově divizi. Základní část zakončil Petrohrad třemi vítězstvími, doma byl velmi silný, z třiceti utkání prohrál jen deset.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu 1. zápasu 1. kola play-off KHL mezi týmy SKA Petrohrad a HC Dinamo Minsk. Utkání se odehraje na stadionu Ledový palác v Petrohradu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Kuzmenko (Tokranov, Burdasov), 28. Kuzmenko (Ivan Morozov), 33. Podkolzin (Ivan Morozov), 59. Kemppainen (Ožiganov, Ketov) – 5. Varfolomejev (Děmkov, Usov), 51. K. Voronin (Děmkov)

Rozhodčí: Gamalej, Oskirko – Viljugin, Stroganov