Pittsburgh – Philadelphia 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 1:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville – Carolina 2:4 (kon.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
Winnipeg Jets
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Středa 03.03.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Winnipeg Jets a Vancouver Canucks. Zápas se odehraje v Bell MTS Place ve Winnipeagu.

Winnipeg má zatím sezonu rozehranou dobře, v kanadské Severní divizi jednoznačně patří mezi adepty na play-off. Jets zatím odehráli jednadvacet zápasů a získali sedmadvacet bodů a patří jim třetí místo v tabulce. Naposledy Winnipeg doma překvapivě prohrál 0:4 s Vancouverem a skončila mu tak šňůra čtyř vítězných utkání v řadě. Doma zatím Jets v této sezoně odehráli třináct utkání, z toho osmkrát vyhráli, jednou brali bod a čtyřikrát vůbec nebodovali. Z posledních sedmi domácích utkání Winnipeg pětkrát vyhrál.

Vancouver byl před sezonou pasován jako možný aspirant na postup do play-off, rozhodně se počítalo, že se o něj minimálně popere. Jenomže sezona Vancouveru nevychází tak, jak by si představoval, v pětadvaceti zápasech vybojoval pouze dvacet bodů a nachází se na předposledním šestém místě tabulky. Naposledy Canucks vyhráli 4:0 právě na ledě Winnipegu, předtím čtyřikrát v řadě prohráli. Venku Vancouver zatím v této sezoně odehrál dvanáct utkání, z toho čtyřikrát vyhrál a osmkrát prohrál. Poslední dva zápasy na cizích stadionech dokázali Canucks ovládnout.

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly už čtyřikrát a každý si zatím připsal po dvou vítězstvích. Nejprve vyhrál Vancouver na ledě Winnipegu 4:1, poté zase pro změnu Jets na ledě Canucks 2:0. Také ve dvou zbývajících zápasech vyhráli hosté, nejprve Winnipeg 4:3 v prodloužení a včera pak Vancouver 4:0.

Češi a Slováci na soupiskách

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Gaudette, B. Sutter (A), Höglander – MacEwen, Beagle, Roussel.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Cherrey, Murchison.

Úvodní formace obou týmů už jsou nastoupeny na modrých čarách a stadionem zní kanadská hymna.

Domácí Winnipeg dnes bude hrát ve tmavě modrých dresech, Vancouver se představí ve dresech, na kterých převažuje bílá barva.

00:01

00:40
    Winnipeg začíná aktivně a hned se usazuje v útočném pásmu. Zatím je to bez střelby.

01:51
    Nils Höglander nabral dobrou rychlost a nabruslil si mezi kruhy a vypálil. Trefil však jen prostředek branky Winnipegu.

02:33
    Na druhé straně se zase do dobré střelecké pozice na levé kruhu dostal Nikolaj Ehlers. Braden Holtby však dokázal zasáhnout svou vyrážečkou.

03:14
    Hamonicova střela od modré čáry neprošla na branku, puk byl sražen do rohu a následně Winnipeg opustil obranné pásmo.

03:56
    Nepřesná přihrávka Winnipegu se proměnila na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Brossoita.

04:29
    Bo Horvat vnikl do otevřené obrany Winnipegu, ale vystřelit nakonec nedokázal, nedostal prostor.

05:19
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Z levé strany vystřelil Lowry, jeho ránu dokázal Holtby sice betonem vyrazit, ale před brankou byl připravený MASON APPLETON a dokázal kotouč dorazit do brány. Asistence: Adam Lowry, Kyle Connor.
    05:19 Mason APPLETON - 1:0

06:47
    Domácí si znovu vytvořili dobrý tlak v útočném pásmu. Holtby se opět musel ohánět a nakone dokázal puk přikrýt pod lapačku.

07:19
    Laurent Brossoit ztlumil nahození ze středního pásma a nasměroval kotouč do rohu, kde nyní budou moci jeho spoluhráči započít s rozehrávkou.

08:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté velmi rychle reagují a vyrovnávají na 1:1! Vancouver nepotřeboval ani nějak velkou šanci na to, aby dostal puk do sítě, ELIAS PETTERSSON překvapil Brossoita střelou na bližší tyč. Asistence: Brock Boeser.
    08:34 Elias PETTERSSON - 1:1

09:40
    Od modré čáry vypálil nebezpečně Alexander Edler, Laurent Brossoit však tentokrát předvedl povedený zákrok levým betonem.

10:13
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., držení).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:16
    Ihned po vyhraném vhazování vypálil rychlou střelu J. T. Miller a Laurent Brossoit musel předvést kvalitní zákrok.

10:25
    Laurent Brossoit předvedl další zákrok lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.

11:05
    Winnipegu se povedlo vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.

11:41
    Jake Virtanen dostal přihrávku na pravý kruh a okamžitě nebezpečně vypálil. Laurent Brossoit dokázal zasáhnout ramenem.

12:05
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).

12:05
    Osm sekund se bude hrát čtyři na čtyři, pak začne přesilovka Winnipegu.

12:13

12:35
    Vancouver se zatím brání dobře, ještě nedovolili Winnipegu usadit se v útočném pásmu.

13:08
    Znovu se povedlo hostům vyhodit a už jim zbývá méně než polovina z tohoto oslabení.

14:05

14:15
    Josh Morrissey dostal od Appeltona nabito mezi kruhy a okamžitě vypálil. Jeho střelecký pokus nakonec skončil jen v ochranné síti.

15:27
    Střela Natea Schimdta od modré čáry na branku Winnipegu neprošla, domácí mohou okamžitě sami vyrazit do předu.

15:49
    Po střele Nilse Höglandera už Brossoit zasahovat musel a zvládl to a kotouč podržel ve své moci.

16:26
    Quinn Hughes chytře nahazovat kotouč před branku, domácí obrana si ale poradila a do zakončení nikoho nepoustila.

17:28
    Hosté se znovu na několik desítek sekund usadili v útočném pásmu, v posledních minutách jsou aktivnějším týmem.

18:26
    Derek Forbort střílel od modré nepřesně a Jets následně hned ztratili útočné pásmo.

19:09
    Nahození Hughese bylo nepřesné, Vancouver ale stále drží útočné pásmo.

19:31
    Tentokrát už Hughes střílel, ale jeho rána na branku Winnipegu neprošla, byla zablokovaná.

19:57
    Domácí se v samotném závěru první třetiny vracejí do jednobrankového vedení! MATHIEU PERREAULT si sám vybojoval puk v útočném pásmu a poté z blízka i s trochou štěstí propálil Holtbyho. Bez asistence.
    19:57 Mathieu PERREAULT - 2:1

20:00

První třetina je u konce, Winnipeg zatím vede na domácím ledě nad Vancouverem 2:1. První branky zápasu jsme se dočkali už šesté minutě, kdy se trefil z dorážky Lowryho střely Mason Appleton. Už za tři minuty ale bylo vyrovnáno, když se na druhé straně prosadil Elias Pettersson. V samotném závěru třetiny se ale domácí vrátili do vedení, když se k puku dostal Mathieu Perreault a z blízka překonal Holtbyho.

Střely na branku v první třetině: 12:14.

20:01

20:34
    Blake Wheeler střílel z pravé strany, Holtby předvedl výborný zákrok lapačkou.

21:02
    Elias Pettersson dostal dlouhou přihrávku, ale bylo to těžké na zpracování, takže švédský útočník nedostal šanci zakončit.

21:54
    Domácí už jsou zase v útočném pásmu, nebezpečně pálil Blake Wheeler a Braden Holtby měl opravdu co dělat, aby kotouč dokázal vyrazit.

23:54
    Domácí ujížděli do přečíslení tři na dva, Stastny našel přihrávkou mezi kruhy Wheelera, tomu ale nevyšlo zpracování.

24:39
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jordie Benn – 2 min., podrážení).

25:04
    Domácí využívají přesilovku a poprvé v utkání odskakují do dvoubrankového vedení! Wheeler našel krásnou přihrávkou na pravém kruhu KYLEA CONNORA, který se trefil přesně mezi Holtnyho betony. Asistence: Blake Wheeler, Mark Scheifele.
    25:04 Kyle CONNOR - 3:1

26:20
    Petterson zavezl puk do útočného pásma, ale dostal se jen k nahození bekhendem, kterým navíc trefil svého spoluhráče.

26:50
    Mathieu Perreault se pokusil překvapit Holtbyho střelou na bližší tyč, ale úspěšný nebyl, brankář Canucks kotouč pokryl.

27:29
    Trevor Lewis z pravé strany z úhlu nahodil puk na branku. Holtby kotouč vyrazil před sebe a o zbytek už se postarali jeho obránci.

28:20
    Kotouč skončil na střídačce Vancouveru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:02
    Zack MacEwen dostal dobrou přihrávku před branku, ale rychle o něj byli obránci Winnipegu a nedovolili mu pořádně vystřelit.

30:22
    Stastny pouze protečoval kotouč do útočného pásma a hráči Winnipegu už míří na střídačku.

30:58
    Z levého kruhu vystřelil Brock Boeser, ale neměl kotouč ideálně srovnaný na hokejce a branku netrefil.

31:29
    Winnipeg se sám nepřesnou přihrávkou připravil o útočné pásmo.

32:18
    Nate Thompson se dostal po zákroku Holtbyho k puku měl před sebou prázdnou branku, kotouč do ni ale nedokázal uklidit.

32:48
    Winnipeg je ale dál velmi aktivní, tentokrát pálil Blake Wheeler a trefil tyčku z vnější strany.

33:35
    Lowry to zkoušel z levé strany, ale trefil jen levé rameno Bradeny Holtbyho.

34:02
    Appletonova střela z pravé strany byla sražena mimo tři tyče, Holtby tentokrát zasahovat nemusel.

34:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Travis Hamonic – 2 min., vysoká hůl).

35:16
    Vancouver se zatím brání dobře, povedlo se mu vyhodit kotouč daleko od své branky.

35:53
    Až po minutě přesilové hry se domácí usadili v útočném pásmu.

35:58
    Z pravého kruhu z první vypálil Kyle Connor, ale svého druhého gólu v tomto zápase se nedočkal, Holtby dobře zasáhl.

36:42
    Pierre-Luc Dubois si nabruslil mezi kruhy, zamířil a vypálil, branku Vancouveru ale kotouč netrefil a skončil v ochranné síti.

37:17
    Laurent Brossoit musel chytat střelu od modré čáry a předvedl docela neortodoxní zákrok. I když nakonec skončil v sedě na ledě, kotouč skončil v jeho lapačce.

38:56
    Brock Boeser zavezl kotouč do útočného pásma a snažil se najít před brankou Horvata, kotouč na něj ale nedostal.

39:01
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tucker Poolman – 2 min., nedovolené bránění).

39:55
    Hosté v závěru druhé třetině snižují na 2:3. Vancouveru se podařilo prosadit se v přesilové hře. J. T. MILLER dostal ideální přihrávku od Hughese na pravý kruh a rychle vystřelil, aby se Brossoit nestačil přesunout ke své opačné tyči. Asistence: Quinn Hughes, Brock Boeser.
    39:55 J. T. Miller - 3:2

40:00

Druhá třetina už je minulostí a Winnipeg stále vyhrává nad Vancouverem o gól, tentokrát 3:2. Domácí byli dlouho ve druhé třetině lepším a aktivnějším gólem a odměněni byli brankou na 3:1, kterou vstřelil v přesilové hře Kyle Connor. Hosté ale v závěru třetiny rovněž dostali možnost zahrávat přesilovou hru a tuhle příležitost využili, rychlou a přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil J. T. Miller .

Střely na branku ve druhé třetině: 15:9.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:58.

40:01

41:33
    Nikolaj Ehlers dostal přihrávku do jízdy a dostal se do útočného pásma, proti dvěma obráncům Vancouveru se už ale neprosadil.

42:34
    Domácí ještě v útočném pásmu vybojovali puk zpět do své moci, z pravé strany poté pálil Ehlers, ale bekhendem branku netrefil.

43:58
    Hamonic nahazoval od pravého mantinelu kotouč na branku, tu ale o pořádný kus minul a kotouč poté sebrali domácí.

44:24
    Neal Pionk na druhé straně střílel od modré čáry už přesněji, ale Holtby předvedl poměrně snadný zákrok.

44:39
    Andrew Copp vypálil z levé strany, ale byl už tak blízko a z úhlu, že nemohl najít mezírku v postavení Bradona Holtbyho.

45:28
    Laurent Brossoit předvedl úspěšný zákrok lapačkou proti střele Myerse od modré čáry, vhazovat se nyní bude po jeho levici.

47:15
    Brock Boeser zachytil vyhození Winnipegu a hned vypálil od modré čáry. Laurent Brossoit ale na tuhle střelu dobře viděl a kotouč chytil.

48:55
    Domácí poslali vysokým obloučkem kotouč do středního pásma. Tam si ho našel Wheeler a trefil tyčku branky Vancouveru.

49:13
    Domácí už zase vedou o dva góly! PAUL STASTNY sice na poprvé ještě Holtbyho z blízka nepřekonal. Kotouč se ale odrazil do rohu, kde byl Wheeler a přesnou přihrávkou našel před brankou Stastnyho, který se tentokrát už nemýlil a pověsil kotouč přesně bod břevno. Asistence: Blake Wheeler.
    49:13 Paul STASTNY - 4:2

50:40
    Mathieu Perreault dostal výbornou přihrávku do útočného pásma a už měl před sebou jen Holtbyho. Snažil se mířit mezi jeho betony, překonat ho ale nedokázal.

52:51
    Hosté si vytvořili zajímavý tlak, takže se Winnipeg rozhodl osvobodit i za cenu zakázaného uvolnění.

53:44
    Adam Lowry střílel z levé strany, ale nedokázal překonat Holtbyho, který se stihl přesunout a zasáhl vyrážečkou.

54:48
    Winnipeg nyní jen nahazuje kotouč do útočného pásma a to mu v tomto čase a za tohoto stavu úplně stačí.

56:43
    Lowry jen posunul puk do útočného pásma a hned se vydal na střídačku.

56:55
    Holtby už je na střídačce a Vancouver to zkouší v šesti!

57:27
    Poinkovi se povedlo zadovkou vyhodit puk. Ten mířil do prázdné branky, ale ne dost rychle, takže ho sebral Hughes.

57:50
    Vypadá to, že je rozhodnuto, Winnipeg se dostává do vedení 5:2 a zdá se, že se mu povede odveta za včerejší porážku od Vancouveru. Do tříbrankového vedení Winnipeg poslal gólem do prázdné branky BLAKE WHEELER. Asistence: Mark Scheifele, Kyle Connor.
    57:50 Blake WHEELER - 5:2

59:00
    Domácí už jsou zase v útočném pásmu, nahození Perraulta od modré čáry však tentokrát bylo nepřesné.

59:35
    Do šance se ještě v poslední minutě třetí třetiny dostal Mason Appleton, ale své druhé branky v zápase se nedočkal, Holtby jeho střelu z pravé strany chytil.

Zápas je u konce a Winnipeg se raduje z domácího vítězství 5:2 nad Vancouverem. První branky zápasu jsme se dočkali už šesté minutě, kdy se trefil z dorážky Lowryho střely Mason Appleton. Už za tři minuty ale bylo vyrovnáno, když se na druhé straně prosadil Elias Pettersson. V samotném závěru třetiny se ale domácí vrátili do vedení, když se k puku dostal Mathieu Perreault a z blízka překonal Holtbyho.Domácí byli dlouho ve druhé třetině lepším a aktivnějším gólem a odměněni byli brankou na 3:1, kterou vstřelil v přesilové hře Kyle Connor. Hosté ale v závěru třetiny rovněž dostali možnost zahrávat přesilovou hru a tuhle příležitost využili, rychlou a přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil J. T. Miller. Ve třetií třetině už se prosazovali jen domácí a rozhodli tak o svém vítězství. Nejprve se po nezištné Wheelerově přihrávce prosadil z předbrankového prostoru Paul Stastny a pak ještě vítězství pečetil gólem do prázdné brány sám Blake Wheeler.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Laurent Brossoit (WPG) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%, odchytal 60:00
    Braden Holtby (VAN) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost89,50%, odchytal 59:03

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Laurent Brossoit (WPG) 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%
    2. Kyle Connor (WPG) 1+2
    3. Blake Wheeler (WPG) 1+2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klindý zbytek noci. (04:34:02)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Appleton (Lowry, Connor), 20. Perreault, 26. Connor (Wheeler, Scheifele), 50. Stastny (Wheeler), 58. Wheeler (Scheifele, Connor) – 9. E. Pettersson (Boeser), 40. J. T. Miller (Q. Hughes, Boeser)

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Cherrey, Murchison