Ufa – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (po pr.) | Jaroslavl – Jokerit 1:0 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 2:1 (po pr.)
CSKA Moskva
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
Spartak Moskva
Středa 03.03.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký středeční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Základní část KHL o víkendu skončila a nyní už natvrdo propukly vyřazovací boje. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel osmifinále play-off mezi týmy CSKA Moskva a Spartak Moskva. Půjde tedy o moskevské derby, navíc dvou týmů, které hrají ve stejné aréně.

CSKA Moskva

Hokejisté CSKA suverénně ovládli nejen základní část v Západní konferenci, ale také tabulku celé KHL. Skončili totiž na prvním místě se ziskem jednadevadesáti bodů a nadále tak ukazují, že patří mezi nejsilnější týmy této soutěže. V osmifinále vyřazovacích bojů tak budou plnit roli favorita, ale jak je známo, tahle role kolikrát bývá hodně ošemetná. Nicméně cíl moskevského CSKA je jasný, a sice projít do dalšího kola play-off.

Nejproduktivnější hráči základní části

Konstantin Okulov 18+31
    Maxim Šalunov 18+17
    Maxim Mamin 15+20

Hokejisté z moskevského Spartaku skončili v Západní konferenci na osmém místě a jak už bylo zmíněno, osmifinále sehrají se svým moskevským rivalem z CSKA. Navíc oba týmy hrají ve stejné aréně – CSKA, takže to zde velmi dobře znají a nemusejí k venkovním duelům nikam cestovat, což může být výhodou. Svěřenci trenéra Olega Znaroka nemají co ztratit a proti velmi silnému soupeři mohou jen překvapit. I oni samozřejmě chtějí proplout ve vyřazovacích bojích co nejdále, ale v úvodu to budou mít hodně těžké.

Jori Lehterä 9+35
    Sergej Širokov 22+20
    Lukáš Radil 19+13

Vzájemná utkání

Oba týmy se v základní části utkaly čtyřikrát. Třikrát se z vítězství radovali hráči CSKA, jednou pak ti ze Spartaku. Spartak má tak svému soupeři rozhodně co vracet.

Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM)
    Lukáš Radil (SPM)
    Július Hudáček (SPM)
    Martin Bakoš (SPM)

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Rykov, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Ibragimov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev – Sorkin, Světlakov, Alexandr Popov – Afanasjev.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Nikišin, Djuse, Kulik, Zubarev, Sokolov – Radil, Lehterä, Širokov (A) – R. Hanzl, Nikoncev (C), Fjodorov – Torčeňuk, Talalujev, M. Cyplakov – Arkalov, Kara, Zlobin – Averšin.

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Lazarev, Šalagin.

00:01

00:37
    První útok podnikli hráči Spartaku, Johanssona ovšem zatím neohrozili.

01:18
    No a bude se za chvíli vylučovat, hosté si dají první přesilovku. Zatím mají ponechanou výhodu.

01:51
    Už se pískalo a na trestnou lavici míří Arťom Sergejev. Provinil se hákováním.

02:29
    Pěkné nahození z levého kruhu na brankoviště, o teč se snažil Radil, Johansson si zvládl poradit.

03:11
    CSKA se povedlo vyhodit přes všechny čáry, hosté pokračují v přesilovce od brankáře Hudáčka.

03:39
    Další vyhození až k Hudáčkovi, přesilová hra se pomaličku chýlí ke svému konci.

03:51
    A už je u konce, Sergejev se vrátil na ledovou plochu.

04:28
    Domácí Šalunov se pokoušel o bekhendové nahození z pravého kruhu, Hudáček byl připraven, puk srazil mimo své brankoviště.

05:24
    Náznak brejku CSKA, po přihrávce na střed zakončoval Slepyšev, šlo to ovšem zcela mimo.

06:32
    Sokolov nahazoval do útočného pásma, tím však akce Spartaku skončila.

07:01
    Sražená střela Fjodorova zamířila do rohu, Johansson situaci dobře sledoval pohledem a mohl zůstat v klidu.

07:40
    Hosté jsou v úvodu utkání rozhodně aktivnějším týmem, další pokus předvedl Višněvskij. Jeho prudká rána od modré čáry byla sražena mimo led.

08:45
    Dobrou obrannou práci předvedl hostující Sokolov, zastavil rozjíždějící se CSKA a hosté jdou vpřed.

09:37
    Djuse od levého mantinelu přihrál mezi kruhy na Radila, ten ihned vystřelil z první. Johansson musel vytáhnout zákrok levým betonem.

10:32
    Přesilová hra tentokrát pro domácí tým. Unikajícího Andronova zastavil Anatolij Nikoncev a dostal dvě minuty za držení.

10:58
    Lehce překombinovaná akce CSKA, místo střel puk pouze odskakoval od holí a brnkal o brusle domácích.

11:43
    O trochu lépe se vedlo Šalunovovi, jenže ani on recept na Hudáčka nenašel.

12:32
    Je po přesilové hře, oba celky jsou zase v plném počtu.

12:56
    Nahození od modré čáry, Hudáček v poklidu skryl puk ve své lapačce.

13:03
    Hostující Cyplakov se pokoušel projít okolo levého mantinelu, jenže pouze schytal nepříjemný hit a poroučel se k ledu.

13:54
    Dlouhý křížný pas našel rozjetého Popova, ten si najel do útočného pásma a golfákem se pokoušel překvapit Hudáčka. Jeho branku ale minul.

14:39
    Převaha Spartaku z úvodu zápasu je tatam, teď je v laufu naopak CSKA.

15:52
    Tvrdá rána od modré čáry, Hudáček zasahovat nemusel, puk se zastavil v chumlu před ním.

16:11
    Na opačné straně se před Johanssona dostal Cyplakov, zkoušel kličku a zakončení, gólman CSKA si ale svou levou tyčku pohlídal.

17:21
    Radil u levého mantinelu neprošel přes obránce, puk poté pouze nahodil do rohu.

17:45
    Hudáček měl plno štěstí, když po nahození od levého mantinelu se o sklepnutí u tyčky snažil Okulov, v rozhodujícím okamžiku mu ale do toho vložil hůl Nikišin a promáchl naprázdno.
    17:45 Okulov ve velké šanci netrefil

18:37
    Hraje se ve velkém tempu a bez častých přerušení, zápas zatím velmi odsýpá.

19:37
    4:40, to je čas, který se hraje bez odpískání. Ale teď i bez střel a šancí.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej, hra se přelévala ze strany na stranu, nicméně gólu jsme se nedočkali. Oba celky nevyužily po jedné přesilovce a pokud se útoky dostaly do šancí, tak buď zakročili Johansson s Hudáčkem, nebo bylo zakončení nepřesné. Suma sumárum, do kabin se odešlo za stavu 0:0.

20:05
    Hned po úvodním buly padl k ledu domácí Sošnikov a ne vlastní vinou. Za vysokou hůl dostal trest na pět minut a do konce utkání Lukáš Radil! Trest odsedí Ilja Talalujev.

21:18
    Spartaku se zatím daří se bránit, puk letí přes všechny čáry a ž k Johanssonovi.

21:53
    Okulov se rozhodl nevystřelit z levé strany a raději přihrával. Jeho pas obrana Spartaku zvládla srazit.

22:45
    Od modré čáry vystřelil Robinson, jeho dělovku musel krotit Hudáček, který navíc neměl nejlepší výhled.

23:12
    Hosté se teď nikam neženou, hlavním úkolem pro ně je vyhazovat co nejdál od Hudáčka.

24:10
    Šalunov napřáhl na pravé straně v prudké ráně, jenže pouze zlomil hokejku. Hudáček mohl zůstat v klidu.

25:03
    Možná největší šance přesilovky, zleva si před branku sjel Slepyšev, jenže byl už moc blízko a nedokázal správně zvednout puk.

25:42
    Bude se opět vylučovat, tentokrát na domácí straně. 2+10 minut za zásah do hlavy a krku dostal Pavel Karnauchov. Trest odsedí Brendan Leipsic.

25:58
    Už je ale po přesilovce, neboť hostující Maxim Cyplakov dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Hraje se ve čtyřech.

26:45
    Více prostoru na ledě zatím neznamená více šancí, či střel, převážně se hraje ve středním pásmu.

27:58
    Trochu divočejší minuty jsou u konce, už se zase hraje v pěti na obou stranách.

28:17
    Chybná rozehrávka hostujícího celku, puk pouze prolétl celou ledovou plochou a skončil na zakázaném uvolnění.

28:47
    Není to teď zrovna špičkový hokej, přibylo soubojů a o to ubylo akcí a šancí.

29:29
    Na straně domácích je nejaktivnějším hráčem Okulov, ten se teď natlačil přes obránce před branku, zase byl ale až příliš blízko na to, aby zvedl puk přes Hudáčka.

30:09
    Závar před Hudáčkem, puk se nakonec z chumlu vykutálel kousek vedle branky.

30:34
    Od zadního mantinelu se puk odrazil k Popovovi, ten vytasil rychlý bekhend, ale i tentokrát byl vítězem Hudáček.

31:23
    Nahozený puk do pásma Spartaku, převaha CSKA je ale stále hodně planá.

31:52
    CSKA tentokrát nevyšla rozehrávka, od Robinsona skončil puk na zakázaném uvolnění.

32:35
    Hodně kostrbatá akce Spartaku, Lehterä hledal Cyplakova, ten ale nedokázal pořádně zpracovat a o puk přišel.

32:46
    Přesilovka pro CSKA, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alexandr Nikišin.

33:12
    Od modré to zkoušel Kiselevič, branku ovšem netrefil, Hosté poté dostali puk do středního pásma.

33:56
    Jako vítr se do útočného pásma vřítil Leipsic, šel ale do plných a i on se ke střele nedostal.

34:11
    Tohle už ale po gólu volalo! Po střele z levého kruhu se puk odrazil ke zcela volnému Loktionovovi, ten zakončoval do odkryté branky, neboť Hudáček se nedokázal úplně přemístit, jenže mířil nad břevno!
    34:11 Loktionov přestřelil z výborné pozice

34:46
    Spartak se ubránil, už se zase hraje v plném počtu.

35:48
    Převaha CSKA zůstává, Hudáček se má ve svém brankovišti co ohánět.

36:58
    Po delší době se do útoku vydali i hosté, střely z úhlu ale nemohly Johanssona překvapit.

37:16
    Spartak si zahraje přesilovku, neboť dvě minuty za držení dostal Maxim Šalunov.

37:53
    Pěkný švih od modré čáry předvedl Djuse, na Johanssona si ovšem nepřišel. Domácí čtveřice poté vyhodila přes všechny čáry.

38:46
    Hosté v přesilovce až moc kombinují a málo střílejí. Obrana CSKA se stíhá přemisťovat a blokovat.

39:16
    Šalunov naskočil na led a hned se vydal do útoku. Byl ale osamocen a pouze se dostal do útočného pásma, kde byl o puk obrán.

39:52
    Třetina se dohrává za Hudáčkovou brankou, hosté nikam nepospíchají.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a my jsme stále na začátku. Ve druhé třetině jsme sice viděli větší aktivitu na holích hráčů CSKA Moskva, jenže Hudáčkovo ostřelování nepřineslo kýžený výsledek. V největší šanci byl Loktionov, jenže z dobré pozice přestřelil. Hosté hrozili opravdu jen ojediněle, Johanssona vážněji neprověřili a tak i po druhé třetině je stav 0:0.

40:45
    Hosté se dostali do útoku jako první, Johansson však může zatím zůstat v klidu.

41:30
    Za domácí zahrozil Rykov, jeho nahození od modré čáry ale skončilo v lapačce pozorně chytajícího Hudáčka.

42:02
    Z otočky se o Hudáčkovo překonání snažil Mamin, branku Spartaku minul.

42:21
    Spartak si dá další přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Andrej Světlakov.

42:56
    Z modré čáry si blíže kruhům sjel Djuse, švihem ale Johanssonovu branku netrefil.

43:24
    Rylovovu bombu Johansson vyrazil, Spartak pokračuje v útočení.

44:07
    Další Rylovova střela, Johansson má teď opravdu plno práce.

44:21
    Nakonec se CSKA ubránilo a už se zase hraje v plném počtu.

44:52
    Spartak je v laufu, po chybné rozehrávce zakončoval Nikoncev, jenže musel střílet hned z první a trefil pouze padajícího obránce.

45:48
    Hraje se dlouho bez přerušení, CSKA se po slabší fázi začíná zase nadechovat.

46:40
    Zprava to z první zkoušel Loktionov, jeho golfák skončil na Hudáčkovi.

47:49
    Zpoza branky dostal přihrávku do pravého kruhu Cyplakov, ihned vytáhl švih, Johansson byl ale u své tyčky doslova nalepený a nenechal mu ani centimetr mezírky.

48:46
    Kousek za pravým kruhem napřáhl Okulov, mířil do horního růžku, Hudáčkova rychlá lapačku mu ale radost zhatila.

49:44
    Cyplakov to zkusil přes obránce, ten jeho švih přizvedl a puk skončil v ochranné síti.

50:15
    Neuspěl ani na druhé straně Slepyšev, jeho střela po kličkované skončila vedle Hudáčkovy branky.

51:26
    Máme tu menší uklidnění tempa, oba celky si dávají obrovský pozor, neboť i jediná chyba může rozhodnout o osudu zápasu.

52:43
    Johansson vytasil pohotový zákrok pravým betonem proti střele z kruhu, dopředu už jde zase CSKA.

53:34
    Okulov po přejetí modré čáry zamířil doleva, snažil se o uvolnění, zvládl i zakončit, slabá střela ale šla vedle Hudáčkovy branky.

54:17
    Před brankovištěm se zničehonic objevil domácí Mamin a bekhendem tlačil puk do horní části branky, Hudáček ale na brankové čáře udržel bezbrankový stav!

55:02
    Hudáček drží svůj tým, nyní zakročil proti Slepyševovi, který zakončoval z mezikruží.

55:39
    Do lehce rozhozené obrany Spartaku pronikl Popov, střílel z levého kruhu, jenže mu to nesedlo podle představ a výsledkem byla celkem slabá střela.

56:31
    Protiakce Spartaku skončila už na modré čáře na červeném bloku obránců.

Okulov to zkouší ze všech možných pozic, nyní kousek za kruhy. Prudká střela zápěstím skončila v Hudáčkově lapačce.

57:29
    Už to pomaličku začíná vypadat, že si dáme prodloužení...

58:06
    Velká šance hostů rozhodnout zápas, mají totiž přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Brendan Leipsic.

58:06
    Spartak si před začátkem přesilové hry bere oddechový čas.

58:35
    Hezká a rychlá kombinace se střelou z pravého kruhu, obrana puk srazila a Kiselevič nakonec vyhodil.

59:17
    Další střely, mnohdy z nepřipravených pozic, domácí tým si i nadále ví rády.

59:55
    Asi poslední střela třetí třetiny, Talalujev mířil na bližší tyčku, Johansson tam zvládl sáhnout lapačkou a přerušit hru.

60:00

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo a stále čekáme na gól. Teď je tedy jasné, že rozhodne jediná trefa, na tu si však musíme počkat do prodloužení. Třetí část byla aktivní z obou stran, jak Hudáček, tak i Johansson měli pasáže, kdy se opravdu zapotili, stále jsou ale hlavními hrdiny tohoto utkání.

60:25
    Okulov přijal žabičku od modré čáry, dostal se poblíž branky, ale na Hudáčkovo ohrožení to nebylo.

61:03
    Leipsic vystihl rozehrávku hostů, dostal se do útočného pásma a možná měl zakončovat. Jenže se rozhodl přihrávat doprava, kde mu ale příhru vystihla vracející se obrana Spartaku.

61:53
    Na druhé straně přišlo nahození od modré čáry, Johansson vyrazil do rohu.

62:55
    V úvodu prodloužení se hraje rychle a aktivně, hra se přelévá ze strany na stranu.

63:59
    Od modré čáry to zkoušel hostující Djuse, puk byl zablokován ještě předtím, než se dostal k Johanssonovi.

64:48
    Spartak se natlačil do útočného pásma, na Johanssona to létá z obou stran, ten si dává velký pozor a odolává všem výpadům.

65:48
    Opět tu máme lehčí opadnutí tempa, sledujeme teď pasáž ve středním pásmu.

66:27
    Nahození po mantinelu, Hudáček šel bleskově za svou branku, puk zastavil a spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

67:17
    Nahození i na druhé straně, ani zde to k šanci nevedlo.

68:25
    Hostující Kulik švihem mířil ke vzdálenější tyčce, kde se po puku natahovalo hned několik holí. Johansson si oddechl, zakročil pravým betonem!

68:51
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal mezi kruhy, kde byl na chvíli volný MAXIM ŠALUNOV a ten po bleskovém zpracování překonal Hudáčka pod jeho pravou paží. Puk propadl do sítě a CSKA tak první duel osmifinálové série vyhrálo 1:0! Asistence: Konstantin Okulov.
    68:51 Maxim ŠALUNOV - 1:0

První moskevské derby je za námi a lépe do této série vstoupil armádní tým CSKA. Ukázalo se ale, že můžeme čekat vyrovnané bitvy, kde může rozhodnout jediná střela, jediný gól. Dnes duel došel až do prodloužení, které v 69. minutě ukončil Maxim Šalunov. Stav série je tedy 1:0 pro CSKA.

Utkání sledovalo 4 598 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:30:35)