Magnitogorsk – Barys 1:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 2:5 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 4:3 (kon.)
Petrohrad – Minsk 6:4 (kon.)
SKA Petrohrad
6:4 (4:2, 0:0, 2:2) Stav série: 2:0
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 04.03.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Play-off KHL • Osmifinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (20:03:47)

Petrohrad nakonec dramatický závěr zvládl a i ve druhém utkání osmifinálové série s Minskem vítězí dvougólovým rozdílem! Dinamu se nakonec dvěma brankami ve třetí třetině podařilo náskok domácích vymazat, SKA ale nehodlalo utkání nechat dojít do prodloužení a obratem rozhodlo o své další výhře.

59:47
    Závěr ještě o pár desítek sekund prodloužilo vyloučení Dinama za zdržovaní hry po opakovaném porušení předepsaného postupu vhazování. Trest za svůj výběr odpyká útočník Francis Paré (MIN).

59:40
    Tentokrát za brankoviště doklouzalo nahození až z domácího pásma, sudí tak odpískali další icing.

59:28
    Sedmou branku Petrohradu měl na hokejce Ketov, který ale ze středního pásma přestřelil prázdnou klec.

59:01
    Hosté opět riskují, Furch opouští klec!

Dnešní utkání sleduje 8 775 diváků.
    58:26 Vasilij PODKOLZIN - 6:4

58:26
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je hotovo, domácí celek nezaváhá ani v dnešním utkání a do Minsku pojede se dvěma výhrami v zádech! Dopředu nyní vyrazili Kemppainen a VASILIJ PODKOLZIN, přičemž druhý jmenovaný těsně před brankou převzal kotouč od prvního a uklidil jej do opuštěné minské branky – 6:4! Asistence: Joonas Kemppainen, Jevgenij Ketov.

58:17
    Alexander Samonov se blýskl dalším povedeným zákrokem, Craig Woodcroft si následně bere time-out.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:43
    Dominik Furch se klidí na střídačku, hosté už nemají co ztratit a zkouší powerplay!

57:35
    Základní hrací doba se chýlí ke konci, hostům na vyrovnání zbývají už jen necelé dvě a půl minuty.

56:57
    Definitivně pojistit domácí výhru chtěl Galimov, jehož zakončení ale trefilo jen mantinel za Furchem.

56:40
    Zničehonic se před Furchem zjevil Tkačov, jehož prudkou střelu český gólman vyrazil hrudníkem.

55:56
    Burdasov vyváží kotouč ven z vlastního pásma, Petrohrad se nyní soustředí už jen na bránění náskoku.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 2. Kemppainen (V. E. Tkačov, Ketov), 11. Ketov (Kemppainen, V. E. Tkačov), 15. Ivan Morozov, 19. Ketov (V. E. Tkačov), 54. Burdasov (V. E. Tkačov, Kemppainen), 59. Podkolzin (Kemppainen, Ketov) – 16. Prince (Paré), 18. Kozun (Menell), 46. Usov, 53. Menell (Prince)

SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Fantenberg, Ožiganov (A), Chafizullin, Tokranov, Antipin, Kirsanov, Bengtsson – Ivan Morozov, E. Galimov, K. Marčenko – Švec-Rogovoj, Burdasov (A), Kuzmenko – V. E. Tkačov, Kemppainen, Ketov (C) – Timkin, Strömwall, Vey – Podkolzin.
    HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko (A), Solovjov, Šinkevič – Pavlovič, K. Voronin, Z. Mitchell (A) – Prince (C), Klinkhammer, Protas – Kozun, Gorbunov, Paré – Mosaljov, Děmkov, Usov – Varfolomejev, Alistrov.

Rozhodčí: Belov, Gamalej – Viljugin, Stroganov.

Diváci: 8 775