Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (3:1, 0:1, 0:2)
Philadelphia Flyers
Pátek 05.03.2021, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:40:15)

3. Jared McCann (PIT) 1+0

Je konec. Philadelphia Flyers předvedla fantastický obrat, když už ve 3. minutě prohrávala 0:3, ale nakonec se vzchopila a zvítězila 4:3! Vstup do utkání byl ze strany domácích naprosto fantastický, protože ve 3. minutě poslal tučňáky do vedení Letang. O půl minuty později zvýšil náskok Friedman a o další půl minutu poté se trefil také McCann. Pittsburgh tak vedl ve 4. minutě už 3:0. Postupně se ale Flyers dostávali do zápasu a ve 12. minutě snížil na 1:3 Couturier. Flyers měli ve druhé periodě více ze hry, což ve 27. minutě potvrdil gólem Giroux a snížil stav utkání na rozdíl jediné branky. V 54. minutě dokázal velmi šťastně srovnat Scott Laughton a v 58. minutě rozhodl o vítězství hostů Claude Giroux!

59:57
    Mark Friedman pálil od modré, ovšem jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

59:46
    Kasperi Kapanen se snažil z levé strany najít spoluhráče před bránou, ale jeho přihrávku zblokoval soupeř.

59:18
    Puk skončil sražen mimo hrací plochu a následuje buly před svatyní Elliotta.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Philadelphia Flyers tentokrát vyhodila kotouč pouze na zakázané uvolnění.

58:42
    Pittsburgh hraje bez brankáře!

58:28
    Pittsburgh Penguins nyní je v tlaku a drží puk v útočném pásmu.
    57:52 Claude GIROUX - 3:4

57:52
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak to je neskutečné, jelikož Flyers otáčejí utkání z 0:3 na 4:3! Nicolas Aube-Kubel ještě dokázal v dobré šanci bekhendem procedit puk na hůl CLAUDE GIROUXA a ten zakončil k pravé tyči poloprázdné svatyně. Asistence: Nicolas Aube-Kubel a Oskar Lindblom.

57:36
    James van Riemsdyk se snažil prodrat po pravé straně, ale nakonec zakončil pouze do připraveného Jarryho.

56:32
    Teddy Blueger vypálil z pravé strany, ale pouze do připraveného Tristana Jarryho.

56:03
    Puk nyní zavítal pouze do zámezí a následuje komerční přestávka.

55:26
    Posléze přišel nához, který skončil u brankáře Briana Elliotta.

55:06
    Pittsburgh sice po obdržené brance zvýšil obrátky směrem dopředu, ale nakonec se nedostal do žádného zakončení.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Letang, 4. Friedman (Crosby, Guentzel), 4. McCann (Kapanen, Malkin) – 12. Couturier (Konecny, Voráček), 27. Giroux (Lindblom, Aube-Kubel), 54. Laughton (Giroux, Lindblom), 58. Giroux (Aube-Kubel, Lindblom)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ceci, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Angello.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Gostisbehere, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Hägg – Aube-Kubel, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Laughton – M. Raffl, Bunnaman, Lindblom.

Rozhodčí: Sutherland, Peel – Sericolo, Syvret

Diváci: 2 800