Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 05.03.2021, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:02:38)

– 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:17
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:21
    Jan Rutta (TBL) – 0+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:27
    Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 0 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:00.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Kevin Lankinen (CHI)
    – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 65:00
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6%, odchytal 65:00.

Statistiky:
    Střely na branku: 37 – 34 (11:9, 16:8, 7:12, 3:5)
    Zablokované střely soupeře: 20 – 29
    Trestné minuty: 2 – 4
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/1
    Góly v oslabení: 1 – 1
    Vyhraná vhazování: 40 % – 60%
    Bodyčky: 30 – 41.

Chicago drželo hostující útok čtyřicet minut na uzdě. Ve druhé třetině navíc ukončilo Vasilevského neprůstřelnost trefami Carpentera a DeBrincata a zajistilo si dobrou výchozí pozici pro třetí dějství. Jestřáby v jeho úvodu paradoxně srazila vlastní přesilovka, ve které snížil tečující Cirelli. Zanedlouho vyrovnal Stamkos a domácí nakonec mohli být rádi za remízu po šedesáti minutách. V prodloužení trefili Kane a Sergačjov brankové konstrukce a když už se vše pomalu chystalo na nájezdy, tak v poslední možné vteřině dokonal obrat Tampy Alex Killorn.

64:59 Alex KILLORN - 2:3

64:59
    Tampa právě vstřelila branku!
    Nájezdy se konat nebudou! Boqvist po výpadu Colemana basketbalově vyhodil pouze na ALEXE KILLORNA, jenž z levého kruhu nahrál Hedmanovi a přesunul se před brankoviště, kde v průběhu souboje s Boqvistem gólově tečoval Hedmanovu střelu od modré čáry. Kotouč prošel přes brankovou čáru jen pár setin před vypršením času! Asistence: Victor Hedman.

64:43
    Další střela Pointa, který ji upřednostnil před přihrávkou na Sergačjova. Pro Lankinena to ale neznamenalo žádnou těžkou práci.

64:09
    Brayden Point dorážel zakončení Sergačjova, ale nedaleko od brankoviště nezvedl puk za již ležícího gólmana!

63:40
    Kurashev se řítil do úniku, ale Vasilevskij mu chytře kotouč vypíchl. Hra se zase otáčí směrem do útočného pásma Tampy.

63:17
    Stamkos rychlou kličkou ošálil Murphyho, ale svižnou střelou z levého kruhu Kevina Lankinena v brance Chicaga nepřekonal.

62:46
    Hedman trpělivě krouží na vlastní polovině a čeká na vhodnou nabídku od dvou spoluhráčů. Těmi jsou Gourde a Stamkos.

62:03
    Anthony Cirelli odložil střelu a po dalším obratu připravil pozici pro Sergačjeva, který rovněž zasáhl horní tyč! Od té letěl puk mimo hřiště.

61:50
    Patrick Kane převzal puk od Keitha a z pravého mantinelu ho krásně přenesl na druhou stranu k DeBrincathovi, jenž orazítkoval tyč Vasilevského brány!

61:02
    Ryan McDonagh vypálil po Stamkosově přihrávce jenom do bloku Hagela, který také dostává důvěru v prodloužení.

60:32
    Obránce Duncan Keith byl na hrotu útoku na teč DeBrincatovy přihrávky. Vasilevskij nadvakrát zakročil a přerušil hru.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 28. Carpenter (Hagel), 35. DeBrincat (P. Kane, C. Murphy) – 42. Cirelli (Rutta, Killorn), 43. Stamkos (Gourde), 65. Killorn (Hedman)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith (A), Boqvist, de Haan, C. Murphy, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Carpenter, Wallmark, Highmore.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), McDonagh, C. Foote, Sergačjov, L. Schenn – Coleman, B. Point, Palát – Stamkos, Cirelli (C), Killorn – T. Johnson (A), Gourde, Goodrow – M. Joseph, Volkov, Maroon.

Rozhodčí: Pochmara, Chmielewski – Tobias, Anderson