Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 05.03.2021, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vzájemné zápasy této sezóny

Toronto Maple Leafs – Vancouver Canucks 3 : 1
    Toronto Maple Leafs – Vancouver Canucks 5 : 1
    Toronto Maple Leafs – Vancouver Canucks 7 : 3

Toronto zatím dominuje a vždy zvítězilo poměrně přesvědčivě bez nějakých problémů. Kosatky budou chtít určitě změnit vzájemnou bilanci, ovšem proti rozjetému Torontu to budou mít hodně těžké. Možná jim k tomu nyní pomůže domácí prostředí.

Hostující celek si velmi bezpečně drží první pozici Severní divize, kdy na svém kontě už nasbíral 38 bodů! Navíc v posledních zápasech se mu daří a ve třech posledních utkáních zcela "přejel" celek z Edmontonu – 4:0, 3:0 a 6:1! Třináct vstřelených branek po třech zápasech, ukazuje, že Toronto v útoku rozhodně nestrádá.
    Nejproduktivnějšími hráči jsou Mitchell Marner (10+24), Auston Matthews (18+13), který však vinou drobnějšího zranění vynechal dvě utkání, nicméně do posledního utkání již nastoupil!

Kosatky zatím okupují předposlední místo své divizní skupiny s celkovým počtem 20 bodů, což po odehraných 26 kolech (s blížící se polovinou základní části) není příliš mnoho. Po sérii nepříliš dobrých výkonech, přišla snadná výhra 4:0 nad Winnipegem a zdálo se, že Vancouver najede na vítěznou šňůru. Ovšem s Winnipegem se utkal hned v dalším zápase a tentokrát Jets smázli Kosatky 5:2!
    Před sezónou bylo Vancouveru předpovídáno, že mají tým na play off, nicméně na čtvrtou příčku už ztrácí pět bodů! Kosatky musí rozhodně začít sbírat pravidelněji body, jestliže chtějí dosáhnout prognóz a dostat se do play off. I vzhledem k tomu, že jsou týmem, který má nejvíce odehraných zápasů základní části napříč NHL.

Nejproduktivnějším hráčem je Brock Boeser (12+13). Dalším velmi užitečným hráčem je Elias Pettersson (10+11). Tento dvaadvacetiletý Švéd je velmi oblíben u fanoušků Vancouveru. Před ním nastupovali za tento tým jeho krajané, kupříkladu bratři Sedinové či Alexander Edler. Pettersson převzal po nich štafetu jak se patří a je důležitou oporou pro Vancouver.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

00:01

00:36
    Hostující celek se dostal do svého prvního útoku a provedli první střelecký pokus na branku Vancouveru.

01:11
    Ilja Michejev střílel z pravé strany, jehož rána byla zablokovaná do ochranné sítě.

01:22
    Po vyhraném buly se ke střele dostal Tavares a Demko si připisuje úspěšný zákrok, kdy dokázal najít puk před svou brankou.

01:43
    J. T. Miller ukázal dobré napadání ovšem u levého mantinelu si dokázal poradit obránce Maple Leafs a puk se dostal do středního pásma.

02:40
    Jayce Hawryluk už si skládal puk na střelu, soupeř mu dokázal sebrat puk a Vancouver přichází o pásmo.

02:59
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAKE VIRTANEN, který nabral rychlost a po levé straně se dostal do útoku, natlačil se před Hutchinsona a puk nakonec skončil v jeho síti. Asistence: Quinn Hughes a Tanner Pearson.
    02:59 Jake VIRTANEN - 1:0

04:08
    Doposud aktivní hostující celek inkasoval tedy jako první a od své inkasované branky hraje převážně v útočném pásmu, Vancouver zatím dokáže vykrývat střelecké pozice.

04:17
    Ilja Michejev si najížděl před branku, přihrávka od jeho spoluhráče se nedostala na jeho čepel, tak aby mohl zakončovat.

05:53
    Domácí hráč střílel z pravé strany, brankář si jeho pokus pohlídal. Kosatky se chvíli držely v pásmu, ale k další střele se nedostaly.

06:21
    Do dnešního zápasu nemohl nastoupit Pettersson, což je citelná ztráta pro Vancouver. Namísto něho se do sestavy dostal Němec Marc Michaelis, pro kterého jde o první start v NHL!

06:59
    Mitchell Marner zavezl puk a zadovkou jej předal na modrou čáru, ve slibně vypadající útok nakonec nepřinesl zakončení na branku Demka.

07:35
    Jake Muzzin z těžké pozice vyslal puk na branku, gólman Canucks přiklekl a vyrazil puk.

08:11
    Toronto přitahuje šrouby a Demka nyní prověřil Nylander.

08:31
    Puk opět míří na Demka, který silou vůle doklouzal na jeho branku a brankář raději přikryl puk svou lapačkou, neboť hráči Toronta se rychle přesouvali do jeho pásma.

09:04
    Toronto úspěšným napadáním opět střílelo na branku, tentokrát z levé strany. Vancouver i nadále překvapivě vede v úvodu zápasu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:26
    Antoine Roussel se procpal do útoku a po stahovačce se dostal před branku, puk mu na poslední chvíli sjel z čepele. K dorážce se dostal J. T. Miller, brankář vyrazil reflexivně svým levý betonem.

10:23
    Nahození Hughese bylo sraženo k mantinelu a Vancouver nyní na krátkou chvíli dokázal zatlačit na svého soka.

11:38
    Jimmy Vesey si hrál s pukem a hledal si prostor ke střele, která nakonec šla z levé strany, Demko vyrazil!

12:10
    Vzápětí se poprvé výrazně ukázal Auston Matthews, který udělal hezkou piruetu a Demko musel v krátké době zasahovat.

13:06
    Domácí celek zatím hraje velmi dobře a jejich první branka jim výrazně pomohla a dobře se pohybují po ledové ploše.

13:39
    Ovšem i Toronto hledá recept na defenzívu soupeře a Demko si pohlídal nebezpečnou dorážku Michejeva.

14:24
    Hutchinson si připsal čtvrtý úspěšný zákrok a to proti nenápadné střele Edlera.

14:57
    Signalizovaná výhoda Toronta, Demko následně chytá puk do své lapačky a hosté si zahrají první přesilovou hru a uvidíme, zda se potvrdí jejich smrtící přesilovky a dojde k vyrovnání.

14:58
    Edler podrazil Matthewse a půjde si odpykat dvě minuty.

15:02
    30% procentní úspěšnost využití přesilovek pro Toronto, tak uvidíme, kolik bude mít Demko práce.

15:36
    Ovšem Vancouver se zatím dobře brání a dokonce se do úniku dostal Miller, který prováhal střelu a jeho pokus byl zablokovaný.

15:55
    Marner hezky našel před brankou stojícího Thorntona, který neměl příliš mnoho prostoru k zakončení.

16:17
    Další úspěšný zákrok Demka, který zatím svými zákroky drží svůj celek.

16:51
    Ještě v závěru přesilovky se Toronto dostalo do zámku a pak od Spezzy si našel Nylandera který si vylámal zuby na dobře chytajícím Demkovi.

17:15
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Dobře sehraný útok po pravé straně, kdy puk do pásma zavezl PIERRE ENGVALL, který si u mantinelu vyměnil puk s Michejevem, který má následně prostrčil puk do jízdy a Demko poprvé kapituluje před Torontem. Asistence: Ilja Michejev.
    17:15 Pierre ENGVALL - 1:1

18:37
    J. T. Miller na poslední chvíli zachránil pásmo pro svůj celek a ještě se pokoušel přihrávat, jeho pokus nebyl vůbec úspěšný.

19:10
    Velká šance Toronta k otočení skóre, Alexander Kerfoot našel Tavarese, který měl odkrytou horní polovinu branky, ale minul branku!

19:30
    Na druhé straně tvrdá střelou, kterou vyrazil Hutchinson, vzápětí rychlý protiútok, kdy zakončoval Kerfoot, ovšem neúspěšně.

20:00

V první třetině se Vancouver dostal rychle do vedení a začala snaha Toronta k vyrovnání. To se jim nakonec podařilo až v závěru třetiny, poté, co nedokázali využít přesilovou hru. Canucks zatím hrají se soupeřem vyrovnanou partii a hodně je svými zákroky podržel brankář Demko. Celkově jsme mohli vidět svižnou třetinu bez častějších přerušení.

Střely na branku: 7:15!

20:01

20:24
    Toronto vstupuje do své druhé třetiny a v prostředních částích hry, se jim daří střílet branky, kdy už ve druhé třetině nastřílelo přes třicet branek.

21:15
    Adam Gaudette se neprotlačil do svého zakončení, stopku mu vystavil soupeř.

21:50
    Po vyhraném buly střílel od modré Muzzin, ovšem spíše šlo o takové střelecké nahození, kde si Demko ukryl na své hrudi.

22:08
    Nylander vzápětí v dobré pozici, kde brankáři Vancouveru na chvíli vypadl puk, ale nakonec jej dokázal sebrat a přerušit hru.

22:30
    Zpoza branky dostal pas Auston Matthews, Demko jen vyrazil a Toronto mačká svého soka na počátku druhé třetiny, kdy už vystřelilo celkem šestkrát!

23:29
    Antoine Roussel čekal spíše přihrávku, nakonec proletěl puk až na Hutchinsona, který musel poprvé ve druhé třetině zakročit.

24:04
    Následně byl brankář Leafs opět v permanenci a zvládl svůj další zákrok.

24:42
    Thatcher Demko pro jistotu zasáhl svou lapačkou a to proti střele Michejeva. Puk byl šel jistojistě mimo, přesto brankář Demko raději zasáhl.

25:05
    Nylander si počkal puk na pravé straně, nakonec se nerozhodl vystřelit a ještě hledal na středu spoluhráče. Soupeř jeho přihrávku vystihl a vyvezl puk do pásma Toronta.

25:36
    Michael Hutchinson si připsal jednodušší zákrok. Toronto je stále aktivní, zatímco Vancouver čas od času dokáže dobře zaútočit.

26:23
    Travis Hamonic velmi dobře zasáhl ve středním pásmu, kdy vystihl dlouhý pas od hráče Toronta a pokoušel se zaútočit, leč neúspěšně.

27:28
    Tvrdá rána ze středu, které čelil v době, kdy se Torontu po delší době podařilo vybojovat puk u mantinelu.

28:06
    Rána od modré, kterou vyslal Jordie Benn, si nenašla cestu na Hutchinsona.

28:38
    Sledujeme svižnou pasáž hry, kdy se oba celky střídají v zavážení puku do pásma. Sem tam se soupeřům podaří vystřelit na branku.

29:00
    Až nyní se otevřel prostor pro Vancouver a tato akce vypadala velmi nadějně. Hutchinson drží puk před brankovou čarou.

29:03
    Po komerční pauze pokračujeme ve hře a po vyhraném buly vyšla nepříjemná střela od modré, kterou Hutchinson špičkou lapačky vyrazil za svou branku.

30:15
    Vancouver si vytvořil krátký tlak a hráči Toronta nemohli získat puk. Vše končí nepřesnou střelou při které se hráči Vancouveru zlomila jeho hůl.

30:15
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., podrážení).

30:57
    Vancouver nezačal svou přesilovku zrovna nejlépe a nedaří se jim dostat do útočné třetiny.

31:17
    J. T. Miller udělal velkou chybu ve středním pásmu, kdy se do úniku dostal Alexander Kerfoot, který přihrál na najíždějícího spoluhráče a brankář Demko se blýskl perfektním zákrokem!
    31:17 Demko proti přečíslení soupeře

31:29
    Pravidlo nedáš dostaneš, se nyní zcela potvrdilo. Autorem branky je JAKE VIRTANEN, který vystřelil z velkého úhlu a poslal puk nad helmu brankáře pod horní tyčku. Hutchinsona muselo tohle zakončení zcela překvapit! Asistence: Adam Gaudette.
    31:29 Jake VIRTANEN - 2:1

32:42
    Toronto musí opět dotahovat jedno brankový rozdíl, což bude nejspíše opět více práce pro brankáře Demka!

33:15
    Domácí se daří držet Toronto u mantinelů a dobrým forčekinkem jim nyní nedává moc prostoru k jejich útočným aktivitám.

34:07
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., hákování).

34:24
    Maple Leafs se podařilo vyhrát buly a ujalo se kombinační souhry. Vancouver zatím dobře brání!

34:53
    Zdařile vyhození puku až na druhou stranu ledové plochy a zatím Demko nemusel zasahovat.

35:20
    Dobré nahození, po kterém byla snaha dorážet puk, ovšem nakonec se daří defenzívě Vancouveru vyhodit puk do středního pásma.

36:06
    V samotném závěru přišla střela z pravé strany, Demko úspěšně zasáhl svým betonem!

36:32
    Vysoký puk dokázal při dopadu na led trefit navrátivší Jay Beagle a Hutchinson reflexivně vyrazil svou hokejkou puk.

37:46
    Toronto se ještě v závěru třetiny pokouší něco vymyslet směrem dopředu, ale tratilo puk. Následně se Vancouver při přechodu do útoku provinil ofsajdem.

38:29
    U puku jsou převážně hráči Toronta, kteří se však nemohou dostat do střelecké pozice a spíše sledujeme hru s častým zavážením puku do pásma bez střelby.

39:12
    Hutchinson čelil skryté střele, kterou dokázal vyrazit. Na druhou straně útočil Kerfoot, ale dostal se do klínu mezi dva hráče a přišel o puk.

39:50
    TJ Brodie dokázal ještě stihnout vystřelit, ale jeho pokus byl blokovaný.

40:00

I druhá část hry nám přinesla svižnou hru, ve které jsme mohli vidět vyrovnanou hru. Ač jsou hosté více střelecky aktivnější, inkasovali v přesilové hře. Sami mohli vstřelit branku ve vlastním oslabení, ale Demko byl proti. Toronto je tedy blízko k přerušení své pěti zápasové výherní sérii a Vancouver zase k prvnímu vzájemnému vítězství v této sezóně.

Střely na branku ve druhé třetině: 12:10!

40:01

40:33
    Tanner Pearson zavezl puk do pásma ale byl natlačen k mantinelu. Nakonec se přece jen puk dostal na Millera, který to neměl na střelu.

41:34
    Kosatky se zatím drží a nepouští Toronto do nebezpečných zakončení. Maple Leafs tedy nemá tlak v úvodu této třetiny.

42:26
    Pierre Engvall se pokoušel vytočit na středu, ovšem soupeř k němu velmi rychle sjel a srazil jeho střelu.

43:29
    Napadání od obou stran nám zatím nepřináší příliš mnoho střel na branku a zatím jsme byli svědky pouhé jedné střely.

44:28
    Virtanen dobře forčekoval ve středním pásmu a znemožnil tak Torontu přechod do útočného pásma.

44:58
    Až nyní se puk objevil před Demkem, který si pohlídal celou situaci a hokejkou zakročil.

45:38
    Po šanci Vancouveru se Toronto dostalo do rychlého útoku, kdy Kerfoot přihrával na levou stranu, ovšem tato přihrávka byla hodně prudká.

46:26
    Travis Hamonic se dostal zničehonic ke střele, kterou vyrazil brankář Toronta. Canucks sympaticky nyní kombinuje v pásmu soupeře, což potřebuje.

47:07
    Marner oslovil Austona Matthewse, který nedokázal dostat puk za záda Demka! Na druhé straně taky rychlý útok, kde se rodilo přečíslení. Hutchinson byl taktéž úspěšný!

47:56
    Velká komplikace pro Toronto. Autorem branky je BO HORVAT, který dostal přesnou přihrávku na střed a vystřelil pod horní tyčku. Asistence: Alexander Edler a Nate Schmidt.
    47:56 Bo HORVAT - 3:1

48:07
    Horvat zaokrouhlil touto brankou svůj počet na deset zásahů v aktuální sezóně.

48:29
    Hostující celek má tedy plno ruce práce, aby smazal v poslední desetiminutovce dvě branky.

49:47
    Nepřesná kombinace, která nyní připravila Toronto o pásmo, které se však záhy dostává ve středním pásmu k puku a zahajuje další útočný přechod.

50:21
    Zach Hyman pálil, ale mimo branku a rozezvučel mantinel za brankářem Demkem, který dnes hodně přispívá k tomu, že jeho celek je blízko k cennému vítězství.

51:52
    Domácí se ocitli v útoku a střela z levé strany neprošla do sítě. Hutchinson byl přilepen ke své tyčce.

52:29
    Další nepřesná přihrávka, která vytlačila Toronto z pásma, která tak musí pro puk zpět do středního pásma.

53:09
    Muzzinova rána skončila na mantinelu a střelba hráčů hostí není v posledních minutách vůbec přesná.

54:03
    Hutchinson si našel nahozený puk a po hodně dlouhé době přerušuje hru. Následuje prostor pro komerční přestávku.

54:45
    Puk se zajímavé odrazil před branku Demka a ten nakonec vyplaval do kluziště a Vancouver vyváží puk.

55:07
    Demko si připisuje další úspěšný zásah, kdy bezpečně chytá puk a po své jediné inkasované brance doslova zatáhl roletu ve své brance.

55:45
    Čas se pro hosty výrazně krátí a zatím se jim nedaří vytvořit tlak před brankou Demkem.

56:19
    Vancouver perfektně brání a to po celou třetí třetinu, což je základní stavební kámen v jejich dnešnímu úspěchu.

57:34
    Vancouver stále úspěšně brání útočné řady Toronta, až nyní se dostal Tavares po pravé straně k zakončení, Demko byl pozorný.

57:50
    Hutchinson odešel na střídačku a hostující celek to ještě zkusí v power play a hned po vyhraném buly se Demko natahoval po puku, který přikryl pod svým tělem.

58:07
    Auston Matthews dostal puk na pravou stranu a téměř prázdnou branku nedokázal trefit, puk se odrazil od tyče do ochranné sítě!

58:34
    Další buly už Toronto nevyhrálo a Vancouveru se podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění!

59:30
    Toronto se snaží, ale ani nyní se Auston Matthews nedokázal trefit a pro Vancouver už to vypadá velmi dobře.

Demko ve třetí třetině zavřel svou svatyni. Vancouver velmi dobře defenzivně zvládl tuto třetinu, dokázal se ještě jednou prosadit a zcela vynuloval útočníky Toronta, která tak ukončilo svou pěti zápasovou vítěznou sérii. Vancouver na druhou stranu slaví první vzájemné vítězství v této sezóně.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Virtanen (Q. Hughes, Pearson), 32. Virtanen (Gaudette), 48. Horvat (Edler, Schmidt) – 18. Engvall (I. Michejev)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Virtanen – Höglander, J. T. Miller, Boeser – B. Sutter (A), Gaudette, Michaelis – Roussel, Beagle, Hawryluk.
    Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Rielly (A), Brodie, Holl, Muzzin, Dermott, Bogosian – Marner (A), Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Hyman, Engvall, I. Michejev – Spezza, Petan, Vesey.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Brisebois, Nansen