Trenčín – Nové Zámky 4:3 (po pr.) | Liptovský Mikuláš – Nitra 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 2:1 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Detva – Michalovce 1:3 (kon.) | Miskolc – Poprad 2:3 (kon.)
konec
HC Košice
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC 05 Banská Bystrica
sk Pátek 05.03.2021, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
   
  Na programe je kompletné 45. kolo Tipos extraligy, v rámci ktorého nás na ľade košickej Steel arény čaká zaujímavý súboj medzi HC Košice a HC 05 Banská Bystrica.

  HC Košice v súčasnosti kopíruje v podstate celý priebeh sezóny zo svojho pohľadu — lepšie obdobia strieda s tými horšími, čo sa prejavuje aj na jeho tabuľkovom postavení. Oceliarom patrí ôsme miesto v lige, ktoré im však priamu účasť v play-off nezaručuje. Ak by chceli byť Košice s istotou medzi osmičkou najlepších vo vyraďovacej časti, potrebovali by minimálne o osem bodov viac. Momentálne ich však majú 65, a to pri priaznivom skóre v pomere 129:114.

  Ani HC 05 Banská Bystrica nemôže s priebehom sezóny rozhodne vyjadriť spokojnosť. Trojnásobný slovenský majster sa trápi na desiatom mieste v tabuľke, horšie je už na tom len maďarský Miškovec a Liptovský Mikuláš. Barani majú na svojom konte 50 bodov, čo je rovnako, ako deviate Nové Zámky. Naopak, pred už spomínaným Miškovcom si držia desaťbodový náskok. V porovnaní s Košicami už ale nedisponujú priaznivým skóre — do sietí súperov totiž dovedna poslali 118 pukov, pričom sami inkasovali v 44 zápasoch 154 gólov.
   
  Úvodné zostavy:

  HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík — Klhůfek, Mráz, Chovan — Belluš, Poirier, Lapšanský — Eliaš, Jacobs, Frič — Jokeľ, Havrila, Krasničan — Vaculík

  HC 05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) — Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Hudec — Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš — Sloboda, Dvorský, Lamper — Melcher, Sojka, Vašaš — Kabáč, Tamáši, Výhonský — Mlynarovič

  Rozhodca: Štefik, D. Konc st. — Jurčiak, Janiga.
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  00:18
  Zápas medzi Košicami a Banskou Bystricou sa práve začal. Pri puku sú oceliari, ktorí sa už dostávajú pred Gajanovu bránku.
   
  00:33
  Na pravej strane to však domáci nezvládli. Dopredu vystúpil Breton, ktorý vyviedol puk do stredného pásma, no tam nemal s kým kombinovať.
   
  01:30
  Individuálne do pásma prenikol Faško-Rudáš, ktorý to vzápätí chcel posielať na spoluhráča za sebou, ale tam to Košičania rýchlo prehustili.
   
  01:58
  Hralo sa za košickou bránkou, barani odtiaľ puk nedostali.
   
  02:20
  V úvode zápasu sa hrá zo strany na stranu, zatiaľ je to bez lepších streleckých pokusov.
   
  03:01
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Marek Baránek – 2 min., hákovanie).
   
  03:28
  Košičania sa rýchlo oslobodili a puk poslali rýchlo ku Gajanovi. Breton sa odtiaľ dostal, aj keď s problémami. Barani sú už pred Riečickým.
   
  04:02
  Ihnačákova nevýrazná stela, aj po nej sa domáci oslobodia.
   
  04:27
  Banskobystričanom nevychádza presilová hra podľa predstáv. Jokeľ sa dostal k puku, poslal ho ďaleko od košickej bránky a získal tak niekoľko cenných sekúnd.
   
  04:36
  Dopredu však prenikol Žiak, ktorý si puk stiahol medzi dvoch obrancov a skúsil to švihom. Našiel lapačku Dominika Riečického.
   
  05:01
  Baránek je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
   
  05:19
  Hostia sa rozbiehali pomalšie, no v ostatných minútach na súpera poriadne pritlačili. Po Cardwellovom priťuknutí riešil Riečický tvrdú strelu spoza kruhu, bol úspešný.
   
  05:19
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  06:25
  Chovan sa poľahky dostal do pásma, kde si to jeho spoluhráči rozhodili po modrej čiare. Odtiaľ vypálil tvrdo Růžička. Gajan to schytal zrejme niekam pod krk a potrebuje to rozdýchať.
   
  06:58
  Bystričania sa potrebovali dostať spod košického minitlaku, puk poslali k Riečickému.
   
  07:47
  Jacobs vypichol puk od mantinelu pre spoluhráčov pred bránkou, no pred Gajanom nebolo na zakončenie dostatok priestoru.
   
  08:36
  Zakončenie príklepom z ľavej strany Riečický sledoval, zasahovať ale nemusel. Strelu totiž zastavil jeden z košických obrancov.
   
  09:48
  Bystričania ešte v pásme ostali. Do veľkej šance sa tam dostal Tamáši, ktorý ostal zabudnutý medzi kruhmi, ale Riečický mu vystavil stopku lapačkou.
   
  10:22
  Bellušovo zakončenie z uhla veľa neriešilo. Gajan bol prilepený o svoju bližšiu žrď, do siete to teraz nemalo kade prepadnúť.
   
  10:51
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  11:35
  Banská Bystrica mohla vyhrávať. Ihnačák sa dostal po neprehľadnej situácii k zakončeniu z vnútornej hranice ľavého kruhu, odkiaľ to chcel Riečickému poslať popod ruku. Domáci gólman nevedel, kde má puk, ale svoj tím podržal.
   
  12:21
  Košičania zblokovali bystrické vyhodenie na hosťujúcu hráčsku lavicu. Hra bude v tomto momente vykázaná do stredného pásma.
   
  13:04
  Z ťažkého uhla to skúšal pred bránku nahodiť Pavlin, ešte tam korčuľoval Lapšanský. Oceliarom to ale na vážnejšiu šancu nestačilo.
   
  14:20
  Růžička hľadal prihrávkou cez celé klzisko Jacobsa. Ten si puk sklepol, v rozhodujúcej chvíli mu však ušiel, preto za hosťujúcu obranu pokračovať nemohol.
   
  14:54
  Slovákovu strelu zráža Gajan späť do hry.
   
  15:30
  Ďatelinka tvrdo vypálil zo stredného pásma, chcel získať cenné sekundy pre spoluhráčov na prestriedanie. Riečický ale rýchlo rozohráva, hrá sa ďalej.
   
  15:59
  Baránek našiel spoza brány Klhůfka, ten si ešte puk potiahol do strany a vylepšil si tak strelecký uhol. Gajan na kolenách s úspešným zákrokom.
   
  16:37
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Patrik Lamper – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
   
  17:36
  Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po ľavici Dominika Riečického.
   
  18:26
  Vpredu bojovali Frič aj Jacobs. Prvý menovaný napokon skončil na ľade, čo Banská Bystrica využila a puk si zvala na svoje čepele.
   
  19:01
  Začala plynúť posledná minúta prvej tretiny.
   
  19:42
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Martin Faško-Rudáš – 2 min., podrazenie).
   
  19:46
  Belluš pálil bezprostredne po buly. Gajan puk ukryl vo svojej lapačke. Ešte jedno buly pre Košice v útočnom pásme.
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  Skončilo sa úvodné dejstvo zápasu medzi Košičami a Banskou Bystricou. Oba celky si v nej vypracovali viacero zaujímavých príležitostí, no Riečický aj Gajan ostávajú zatiaľ neprekonaní.

  Druhá tretina sa začne približne o 16:52.
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  20:10
  Druhá tretina zápasu medzi Košicami a Banskou Bystricou sa začala. Ja len pripomeniem, že domáci celok dohráva svoju presilovú hru.
   
  20:36
  Košice dali gól!
  Oceliari sa dostali do pásma, kde si posunuli niekoľko prihrávok. Tá finálna napokon letela na modrú čiaru, odkiaľ to za Gajana poslal MAREK BARÁNEK. Asistencie: Michal Chovan, Pavel Klhůfek.
   
  21:09
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Adam Lapšanský – 2 min., podrazenie).
   
  21:30
  Puk smeroval na modrú čiaru, kde ho Faško-Rudáš neudržal. Bystričania smerujú k bránke Gajana, odkiaľ budú začínať opäť.
   
  22:01
  Už sú hostia usadení pred Riečickým.
   
  22:08
  Príliš dlho tam ale nepobudli. Naopak, z brejku sa podarilo vystreliť Mrázovi, ktorý prinútil Gajana hru prerušiť.
   
  22:51
  Prihrávka stredom poľa bola čitateľná, počkal si na ňu Havrila. Ten podržal puk na svojej čepeli a napokon ho poslal aj cez všetky čiary.
   
  23:12
  Lapšanský je na ľade.
   
  23:35
  Veľká šanca pre Košice! Lapšanský vystrelil, jeho puk poslal Gajan späť do hry. Okamžite tam prikorčuľoval Poirier, ktorý z ťažkej pozície dorážal bekhendom. Gajan sa hodil po puku a podržal baranov.
   
  24:25
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Brian Ihnačák – 2 min., podrazenie).
   
  24:47
  Mráz dostával puk k ľavému kruhu, odkiaľ to ešte posielal ďalej pred Gajana. Ten bol na ľade, barani to napokon so šťastím ustáli.
   
  25:18
  Po košickom zakončení bol puk zblokovaný do ochrannej siete. Oba celky môžu striedať.
   
  25:50
  Poirier sa dostal do problémov, napriek tomu ale prenikol do útočného pásma. Tam prenechal puk Jacobsovi, no tomu strela príliš nevyšla.
   
  26:30
  V závere presilovky priletelo viacero dobrých pukov od Belluša. Prvýkrát rozvlnil bočnú sieť Gajanovej bránky, následne musel jeho strelu krotiť Gajan.
   
  26:30
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  27:28
  Chovanovi nevyšla prihrávka, k puku sa dostal Faško-Rudáš. Banskobystričania sa potrebujú upokojiť, dlhší čas sa hrá len v okolí ich bránky.
   
  28:14
  Ihnačákov nezmyselný puk dopredu, na čo nebol pripravený nik z jeho spoluhráčov. Banská Bystrica sa po zbytočnom zakázanom uvoľnení sťahuje pred Gajana.
   
  28:47
  Nepochopiteľná bola aj tvrdá prihrávka na Nemčíka, ten nemal okolo seba nikoho. Puk ale vytečoval len na striedačku. Tak v tejto chvíli chybujú oba celky.
   
  29:33
  Puk sa k Jokeľovi dostal so šťastím, to ho už ale opustilo pri snahe zakončiť.
   
  30:08
  Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Po Baránkovom góle z 21. minúty stále platí priebežný stav 1:0 v prospech Košíc.
   
  30:52
  Košice dali gól!
  Oceliari vedú už o dva góly. PAVEL KLHŮFEK sa dostal do brejku, v ktorom korčuľoval osamotený proti Gajanovi. Tomu to poslal ponad ľavé rameno a upravil na 2:0.
   
  31:29
  Nemčík čakal na prihrávku na modrú čiaru, tá bola zrazená. Nemčík si ju síce ešte dokorčuľoval, na strelu to už však nemal.
   
  32:10
  Do šance sa po čase dostali aj Bystričania. Ihnačák hľadal zrejme Slobodu, ktorému sa otváral priestor na strelu, no ani toto sa gólom v prospech hostí nekončí.
   
  33:16
  Zápas mierne stratil na svojom tempe, hra sa voľne presúvala zo strany na stranu. Teraz príde na rad komerčná prestávka.
   
  34:48
  Tamášimu sa nepodarilo preniknúť cez košickú obranu, puk mu tak ušiel za Riečického. Tam si ho prebral Chovan, ktorý bude chcieť počkať na spoluhráčov.
   
  35:26
  Na košickej strane sa bude vylučovať. Štvorica arbitrov sa radí.
   
  35:26
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Výhonský – 2 min., hrubosť).
   
  35:26
  Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku).
   
  36:30
  Barani kombinovali v pásme. Dobrý prvý krok urobil Breton, ktorý sa zbavil jedného z obrancov, ale v prehustenom priestore sa už dobre nezorientoval.
   
  36:58
  Košice dali gól!
  Domáci vyťažili z protiútoku maximum. Poirier dostal puk do pásma, kde ho na modrej čiare prenechal ADAMOVI LAPŠANSKÉMU. Jeho švih skončil za Gajanom. Asistencie: Émile Poirier, Christián Michalčin.
   
  37:26
  Výhonský je na ľade. Začína sa trojminútová presilová hra Banskej Bystrice o jedného muža.
   
  38:04
  Puk je ale zatiaľ ďaleko od Riečického bránky, o čo sa postaral Slovák. Gajan rozohráva pri svojej bránke na spoluhráčov.
   
  38:43
  V situácii dvaja na nikoho sa teraz ocitla dvojica Mráz — Klhůfek. Najlepší košický strelec to mieril nad Gajanovu lapačku, banskobystrický brankár ho výborne zneškodnil.
   
  39:40
  Sú tu posledné sekundy druhej tretiny.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  Za sebou máme aj druhú dvadsaťminútovku zápasu medzi Košicami a Banskou Bystricou. Tá priniesla aj góly, domáci skórovali trikrát. Postupne sa to podarilo Baránkovi, Klhůfkovi a Lapšanskému.

  Tretia tretina sa začne približne o 17:47.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  40:27
  Trojminútová presilovka Banskobystričanom na gól nestačila. Oceliari sú na ľade piati, hostia to budú mať v záverečnej časti už veľmi ťažké.
   
  40:51
  Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Gajana.
   
  41:39
  Sloboda sa dostal k zrazenému puku medzi kruhmi, čo chcel aj rýchlo využiť. Krátkym švihom to však napálil priamo do Riečického.
   
  42:08
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Marc-Olivier Crevier-Morin – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  42:27
  Klhůfek to chcel od tyče poslať do ohňa, ale tam bol najaktívnejší Gajan. Ten neváhal a puk prikryl pod svojou lapačkou.
   
  43:18
  Barani sa dobre bránia, puk posielajú cez všetky čiary k Riečickému.
   
  43:56
  Chovan mohol strieľať, napriek tomu to posielal Lapšanskému na teč. V bezprostrednej blízkosti Gajana košický útočník neuspel.
   
  44:40
  Crevier-Morin je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim. Táto tretina je zatiaľ spomedzi všetkých troch najstatickejšia, na ľade sa nedeje nič zaujímavé.
   
  45:05
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Nemčík – 2 min., hákovanie).
   
  45:48
  Ihnačák nahadzoval od modrej čiary, na čo Riečický dobre videl. Košický gólman tak puk ramenom zrazil do bezpečnej zóny.
   
  46:03
  Bystričania sa snažia, výsledkom čoho sú aj takéto situácie. Barani boli s trojicou pred bránkou, Riečický šiel k ľadu. Ani toto hosťom na gól nestačilo.
   
  46:42
  Od modrej vypálil tvrdo zrejme Ďatelinka, chýbala tomu lepšia presnosť. Puk teraz zazvonil len na zadnom plexiskle, škoda pre hostí.
   
  47:05
  Nemčík je na ľade. Oba celky pokračujú v plnom počte.
   
  47:30
  Mlynarovič si v stredovom kruhu zalietal, o čo sa postaral čistým hitom Poirier. Banskobystričania strácajú aj v osobných súbojoch a urýchlene potrebujú impulz vo forme prvého gólu.
   
  48:30
  Baránek zakončoval z kruhu do Gajanovej lapačky.
   
  49:14
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Sebastián Hudec – 2 min., hákovanie).
   
  50:26
  Košičania si prihrávajú a prihrávajú, je to ale bez streleckého pokusu. Oceliari to hrajú na krásu, Gajan je tak do tejto chvíle bez práce.
   
  51:12
  Už sa domáci rozstrieľali. Skúšali to Baránek, Chovan aj Lapšanský. Ani jeden z nich ale štvrtý košický gól nepridal.
   
  52:10
  Eliaš sa nemá kam ponáhľať, preto rozohráva do obranných radov a odchádza striedať. Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim, uvidíme dokedy.
   
  52:21
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  53:20
  Eliaš sa dostal do súboja s Mlynarovičom, ktorý ostal na ľade. Košický mladík sa prišiel informovať o tom, či bude v poriadku. Našťastie áno.
   
  54:02
  Carwell to následne na ľade Eliašovi za spoluhráča vrátil aj s úrokmi. Ani jeden z hráčov následne do zbytočného konfliktu nešiel.
   
  55:30
  Na ľade sa toho v ostatných minútach veľa neudialo. Banskobystričania by radi Riečického prekonali aspoň raz, no majú veľký problém dostať sa k nemu.
   
  56:17
  Dvorský sa dostal do pásma, následne sa ale k bránke otočil chrbtom a nechal sa vytlačiť späť za modrú čiaru. Hostia by sa už najradšej videli v šatni.
   
  56:58
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., Pád pod nohy).
   
  57:18
  Banská Bystrica dala gól!
  Ešte to môže byť zaujímavé. Barani sa po buly usadili v pásme a poslali to do ohňa. Tam nastala neprehľadná situácia, ktorú v gól pretavil MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ. Asistencie: Patrik Lamper, Jakub Sukeľ.
   
  57:50
  Hostia sa dostali do ďalšej šance, Riečický musel zakročiť.
   
  58:10
  Gajan je na striedačke, hostia hrajú v šestici.
   
  58:24
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Breton – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  59:01
  Je tu posledná minúta. Už sa zrejme nič podstarné neudeje.
   
  59:49
  Košice dali gól!
  Hostia chceli dohrať bez brankára, vypomstilo sa im to. Na zrejme finálnych 4:1 upravuje gólom do opustenej bránky ÉMILE POIRIER. Asistencia: Patrik Frič.
   
  Koniec zápasu.
   
  Skončil sa zápas medzi HC Košice a HC 05 Banská Bystrica. Spokojnejší môžu byť domáci, ktorí súpera vyprevádzajú výsledkom 4:1 a do tabuľky si tak zapisujú tri body.

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (18:23:43)

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 21. Baránek (Chovan, Klhůfek), 31. Klhůfek, 37. Lapšanský (Poirier, Michalčin), 60. Poirier (Frič) – 58. Faško-Rudáš (Lamper, Sukeľ)


  HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík — Klhůfek, Mráz, Chovan — Belluš, Poirier, Lapšanský — Eliaš, Jacobs, Frič — Jokeľ, Havrila, Krasničan — Vaculík
  HC 05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) — Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Hudec — Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš — Sloboda, Dvorský, Lamper — Melcher, Sojka, Vašaš — Kabáč, Tamáši, Výhonský — Mlynarovič

  Rozhodčí: Štefik, D. Konc st. — Jurčiak, Janiga