Boston – Washington 5:1 (kon.) | Chicago – Tampa 4:3 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – St. Louis 2:3 (po pr.)
Arizona – Minnesota 1:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:2 (po pr.) | San Jose – Vegas 4:5 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 2:6 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Washington Capitals
Sobota 06.03.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnes v noci se odehraje také atraktivní utkání NHL mezi Bostonem Bruins a Washingtonem Capitals. Jedná se o souboj dvou předních týmů soutěže. Oba soupeři se střetli už v noci ze středy na čtvrtek, kdy Caps zvítězili 2:1 po nájezdech.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Washington Capitals:
    Hokejisté Washingtonu odehráli 22 zápasů a nasbírali v nich 30 bodů. S touto bilancí vedou tabulku Východní divize o skóre před NY Islanders. Caps dokázali naplno bodovat v posledních čtyřech utkáních. Naposledy zdolali 2:1 po nájezdech právě Boston. Rozstřel rozhodl český útočník Jakub Vrána a na straně vítězů navíc výborně zachytal brankář Vítek Vaněček. Ten se letos po letech čekání na farmě chopil nabídnuté šance a patří k nejpříjemnějším překvapením tohoto ročníku NHL.

Nejproduktivnější hráči:
    Nicklas Bäckström – 25b (10+15)
    John Carlson – 19b (5+14)
    Tom Wilson a Alexandr Ovečkin – 17b (7+10)

Brankáři:
    Vítek Vaněček – 18 zápasů, průměr 2,69, úspěšnost 91,0 %
    Ilja Samsonov – 3 zápasy, průměr 2,92, úspěšnost 87,8 %
    Craig Anderson – 2 zápasy, průměr 3,63, úspěšnost 85,3 %

Boston Bruins:
    Bruins dosud sehráli 20 zápasů a se ziskem 27 bodů jim v pořadí Východní divize patří čtvrté místo. Medvědi se momentálně nacházejí trochu v útlumu. Z posledních čtyřech utkání totiž vyhráli jediné – 4:1 na ledě New Yorku Rangers. Naposledy podlehli už ve zmíněném duelu Washingtonu 1:2 po nájezdech. Jediný gól Bostonu si zapsal David Pastrňák. Ten kvůli zranění naskočil do sezóny později, už je ale zase tradičním tahounem svého týmu. V sestavě Bruins ale nadále scházejí jeho krajané David Krejčí a Ondřej Kaše.

Brad Marchand – 24b (10+14)
    Patrice Bergeron – 20b (8+12)
    David Pastrňák – 19b (10+9)

Brankáři:
    Tuukka Rask – 13 zápasů, průměr 2,56, úspěšnost 90,2 %
    Jaroslav Halák – 7 zápasů, průměr 2,42, úspěšnost 90,3 %

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, J. Zbořil, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – DeBrusk, Studnicka, Frederic – Wagner, Coyle, Bjork.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Morton, Lambert – Daisy, Fournier.

Dozněla hymna Spojených států amerických a nyní se tedy může pomalu začít.

00:01

00:47
    Puk se od hole Brada Marchanda odrazil na střídačku Bostonu. Vhazuje se před Jaroslavem Halákem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

01:04
    Charlie Coyle to zkusil zápěstím z pravé strany. Vaněčkovu branku ale netrefil.

02:59
    Začalo se opatrněji. Zatím jsme neviděli žádnou šanci.

03:23
    Domácí zahráli jen na zakázané uvolnění.

04:35
    Nadále pokračuje čekání na nějakou vážnější práci pro oba brankáře. Jaroslav Halák si nyní sáhl na puk, když zastavoval nahození a rovnou rozehrál na své spoluhráče.

05:22
    Nahození Brendena Dillona dokázal lehce tečovat T. J. Oshie. Puk ale končí na hrudi domácího brankáře Haláka.

05:52
    Patrice Bergeron vyzkoušel pozornost Vaněčka střelou od modré čáry. Hostující brankář ji vyrazil.

06:36
    Kotouč se odrazil do ochranné sítě za brankou Bostonu. Následuje reklamní přestávka.

06:51
    Do sestavy Bostonu se vrátil po zranění David Krejčí. Ten je právě teď na ledě.

07:14
    DeBrusk přetlačil obránce Dillona a nahrál na osu Davidovi Krejčímu, který okamžitě pálil. Vítek Vaněček ale byl pozorný a ránu svého krajana vytěsnil!

08:00
    Justin Schultz hledal z rohu kluziště Conora Shearyho. Halák přiložil beton na led včas. To byla dobrá šance!

09:05
    Chris Wagner hledal prudkým pasem od zadního mantinelu Anderse Bjorka. Ten nedokázal zpracovat puk.

09:45
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazuje se tedy před Vaněčkem.

10:02
    Pastrňák dával puk Bergeronovi na paty. Kapitán Bostonu ho nedokázal zpracovat a domácí přišli o útočnou třetinu.

10:50
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Nicklas Bäckström. Jakub Vrána byl příliš daleko na to, aby mohl kotouč tečovat.

11:21
    Orlov přenesl v útočném pásmu hru na Justina Schultze, jehož bomba skončila někde na holenních chráničích domácího obránce Tinordiho.

11:50
    Pánik prodloužil přihrávaný puk na Larse Ellera, který jel sám na domácí branku. Zkusil zakončení mezi betony, které Halák pokryl! Následuje reklamní přestávka.

12:18
    Charlie McAvoy nahrál na levý kruh Davidovi Pastrňákovi. Ten vypálil z první, Vaněček byl ale na místě.

12:54
    Jensenovu rozehrávku nikdo z hostujících útočníků nezachytil. Pískán icing.

13:49
    Pěkná akce hostí. Střílenou přihrávku Pánika od levého mantinelu tečoval těsně před brankou Lars Eller. Halák však dokázal zareagovat a má puk ve výstroji!

14:21
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se ujímají vedení! Patrice Bergeron posílal zpoza branky kotouč do předbrankového prostoru. Vítek Vaněček se po puku natahoval hokejkou, přihrávku však nezachytil. Hostující brankář pak ve snaze co nejrychleji se přemístit hůl upustil, ovšem zakončující BRAD MARCHAND i tak zvedl bekhendem puk nad jeho levé rameno. Asistence: Patrice Bergeron a Charlie McAvoy.
    14:21 Brad MARCHAND - 1:0

14:42
    Za sekání je vyloučen Charlie Coyle. Capitals si zahrají přesilovku.

15:55
    Od modré vypálil John Carlson. Halák puk vyrazil a následně zalehl před dotírajícími soupeři.

16:28
    Jack Studnicka ujel v oslabení hostující obraně. V rozhodujícím momentu ho ale dokázal dobruslit Ovečkin, který se příkladně vrátil a domácí útočník nedokázal zakončit tak, aby Vaněčka překonal!

16:43
    Domácí jsou už v plném počtu.

17:04
    Dmitrij Orlov vložil hokejku do střely Craiga Smithe. Puk tak skončil v ochranné síti za brankou Washingtonu.

18:15
    Trent Frederic obral o puk Toma Wilsona. Zlý muž hostující sestavy mu to chtěl vrátit hitem, ale na ledě končí právě útočník Washingtonu.

18:30
    Tom Wilson si tohle nemohl nechat líbit a v rohu vlétl alespoň do Brandona Carla, který už tam byl v souboji s Jakubem Vránou. Domácí obránce zůstává ležet na ledě.

18:30
    Sám Wilson pak skončil po odplatě od domácích s krvavým obličejem. Zdá se, že rozhodčí vůbec nebudou vylučovat...

18:35
    Je to tak, už se hraje. Carlo odešel z ledu jen v doprovodu spoluhráčů. Doufejme, že bude v pořádku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:50
    Ovečkin hledal křížným pasem Conora Shearyho. Ten se po puku natahoval marně.

19:58
    Ještě zákrok Jaroslava Haláka, který přikryl puk po zakončení Jevgenije Kuzněcova. 1,2 sekundy před koncem třetiny to Caps zkoušejí s prázdnou brankou, tedy v šesti!

20:00

První třetina souboje Bostonu s Washingtonem je za námi. Do šaten odcházejí o něco spokojenější domácí, kteří vedou 1:0 po trefě Brada Marchanda z 15. minuty. Šance jsou ale k vidění na obou stranách, jedná se o partii, která je naprosto otevřená.

20:20
    Dvouminutový trest za hrubost dostává hostující Brenden Dillon.

20:49
    V oslabení zaútočil Nic Dowd, který minul domácí branku.

20:56
    Vzápětí nahodil puk na Haláka Zdeno Chára. Jeho slovenský krajan a bývalý spoluhráč byl pozorný.

22:02
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Craig Smith. Vítek Vaněček si připsal první zákrok v prostřední části.

22:21
    Hosté jsou již v plném počtu.

22:51
    Z pravého kruhu vystřelil Carl Hagelin. Halák byl na místě.

24:31
    Střela Davida Pastrňáka z pravé strany skončila v lapačce Vítka Vaněčka. Ten tedy přerušil hru.

24:40
    Další střela na hostující branku. Pokus Cliftona vyrazil Vaněček.

25:34
    Ze své pozice na levém kruhu vypálil Alexandr Ovečkin. Jaroslav Halák zůstává bezchybný.

26:12
    Bitka mezi Jarredem Tinordim a Tomem Wilsonem! Wilson na body vyhrál.

26:12
    Oba hráči si posedí nejbližších pět minut na trestné lavici.

26:43
    Domácí navyšují svůj náskok! Skvělé vidění i přesné ruce ukázal Charlie McAvoy, který od modré čáry cíleně nabízel puk na teč před brankou čekajícímu TRENTOVI FREDERICOVI. Tomu stačilo na vzdálenější tyčce správně nastavit hůl a usměrnit kotouč za bezmocného Vaněčka – 2:0. Asistence: Charlie McAvoy a Craig Smith.
    26:43 Trent FREDERIC - 2:0

28:18
    Domácí druhý gól povzbudil a tak se hrálo před Vaněčkem. Nápor Medvědů utnul přikrytím kotouče po nahození Matta Grzelcyka až český gólman.

29:01
    Domácí první útok totálně rozebral defenzivu Caps! Na konci parádní kombinace našel David Pastrňák svého kapitána PATRICEHO BERGERONA, který zakončoval do odkryté branky
    3:0. Asistence: David Pastrňák a Patrice Bergeron.
    29:01 Patrice BERGERON - 3:0

30:11
    Domácí jsou jasně na koni. David Krejčí jel sám na Vaněčka, ten ho vychytal!

30:38
    Na druhé straně si Jakub Vrána nepřišel na Jaroslava Haláka. Následuje reklamní přestávka.

31:43
    Hosté budou mít co dělat, aby tento zápas neprohráli. Momentálně Bruins na led vládnou.

32:02
    Nic na tom nezměnila ani střela Jakuba Vrány. Halák zakročil vyrážečkou.

33:05
    Teď mohlo být sníženo! Od modré čáry vypálil Nick Jensen. Halák jeho pokus vyrazil a dorážet zkoušel Carl Hagelin, jenž kotouč přes brankáře Bostonu za brankovou čáru neprotlačil!

33:55
    Pokus Davida Krejčího z větší dálky vyrazil do rohu Vaněček.

34:29
    Od modré tvrdě vystřelil John Carlson. Halák zasáhl ramenem.

34:58
    Druhá třetina patří jasně domácím! Matt Grzelcyk vymyslel u levého mantinelu krásný pas na BRADA MARCHANDA, který na zadní tyčce usměrňoval puk do prázdné branky soupeře. Druhý gól Marchanda v utkání a celkově třetí kanadský bod – 4:0. Asistence: Matt Grzelcyk.
    34:58 Brad MARCHAND - 4:0

35:45
    Hosté během reklamní přestávky vyměnili brankáře! Vítka Vaněčka nahradil Ilja Samsonov.

36:48
    Domácí neubírají na aktivitě. Nyní důrazně forčekovali a Ritchie obral o puk obránce Jensena.

37:10
    David Krejčí měl po přihrávce DeBruska na holi pátý gól Bruins! Už měl před sebou prázdnou branku, jeho zakončení však v poslední chvíli zablokoval Dillon!

38:28
    Od modré pálil Dmitrij Orlov, branku netrefil. Pak přišla rána Larse Ellera, to už puk skončil ve výstroji Jara Haláka.

38:45
    Paradoxem je, že na střely na branku vedou hosté 20:18.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Trent Frederic střílel z levé strany na bližší tyčku. Samsonov vyrazil kotouč betonem.

40:00

Druhá třetina vyšla Bostonu skvěle. Domácí v ní nastříleli tři góly a vedou nad Washingtonem už 4:0! Ve 27. minutě se prosadil Trent Frederic, který usměrnil do branky střílený pas McAvoye. V polovině utkání pak rozebrala defenzivu soupeře trojice Marchand – Pastrňák – Patrice Bergeron a posledně jmenovaný to měl při zakončení už snadné. Dílo hostující zkázy pak dokonal ve 35. minutě Brad Marchand, jemuž naservíroval puk před odkrytou klec Grzelcyk. Krátce po tomto gólu Caps vystřídali brankáře. Utkání tak skončilo pro Vítka Vaněčka.

40:36
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Hra se stěhuje před Ilju Samsonova.

40:51
    Jarred Tinordi se na modré čáře opřel z první do puku. Jeho projektil hostující branku netrefil.

41:05
    Domácí završují pověstného bůra! V útočném pásmu se dostal k puku David Krejčí, který našel milimetrovou bekhendovou přihrávkou NICKA RITCHIEHO a ten z pravého kruhu překonal přesouvajícího se Samsonova – 5:0. Asistence: David Krejčí a Jake DeBrusk.
    41:05 Nick RITCHIE - 5:0

41:12
    Bitka mezi domácím Trentem Fredericem a Tomem Wilsonem. Útočník Bostonu vyhrál, protihráče složil na led!

41:12
    Oba hráči dostali pětiminutový trest za rvačku. Frederic navíc obdržel dvě minuty za vyprovokování bitky a Capitals tak budou hrát přesilovku.

41:46
    Na Haláka to v přesilovce zkoušeli Jakub Vrána a Alexandr Ovečkin. Brankář Bostonu odolal.

43:13
    Hosté početní výhodu nevyužili. Domácí už jsou v plném počtu.

43:22
    Z pravého kruhu vypálil Jevgenij Kuzněcov. Halák má puk ve své výstroji.

43:27
    T. J. Oshie zasáhl vysokou holí Davida Pastrňáka a dostal dvouminutový trest. Přesilovka tentokrát pro Bruins.

44:15
    Hosté vyhazují.

44:58
    Domácí se v téhle přesilovce zatím výrazně neprosazují.

45:14
    David Krejčí nabídl puk mezi kruhy Charliemu Coyleovi, který ho tečí usměrnil na Samsonova. Hostující brankář si poradil a přerušil hru.

45:28

46:28
    O vítězství Bostonu je asi rozhodnuto. Zápas je ale poměrně vyhecovaný, už jsme viděli i dvě bitky a v obou byl namočený Tom Wilson. Vůbec bych se nedivil, kdyby hostující rabiát ještě něco vyprovokoval.

46:43
    Puk skončil v ochranné síti. Reklamní přestávka.

48:07
    Od modré vystřelil Brenden Dillon. Tečovaný puk proskákal vedle domácí branky.

49:04
    Clifton poslal dopředu Craiga Smithe. Střela domácího útočníka branku minula.

49:40
    Nahození Toma Wilsona od modré před brankou tečoval Jevgenij Kuzněcov. Halák zasáhl hokejkou.

50:20
    Máme tu strkanici, ve které figuruje Brad Marchand a z druhé strany také Zdeno Chára, jenž se s většinou hráčů Bruins dobře zná. Tentokrát to ale nepřesáhlo nějakou hranici, za kterou by se mělo vylučovat.

51:06
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

51:29
    Halák bojuje o čisté konto. Nyní snadno přikryl puk, který se dostal k jeho brankovišti.

52:26
    Ovečkin dostal přihrávku na levé křídlo. Následně hledal Shearyho, ovšem ten se mezi kruhy nezorientoval včas.

53:36
    Washington právě vstřelil branku!
    Jaroslav Halák čisté konto neudrží! O puk se bojovalo v rohu kluziště. Z tohoto místa se hrací předmět dostal na pravý kruh, odkud ho z první napálil ke vzdálenější tyčce JAKUB VRÁNA. Asistence: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie.
    53:36 Jakub VRÁNA - 5:1

54:41
    Ránu Connora Cliftona vyrazil Samsonov. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.

54:47
    Puk se ocitl na domácí střídačce. Je tu poslední reklamní pauza.

55:30
    Eller nahrál na pravý kruh Pánikovi, který ještě přenechával za ním sjíždějícímu Justinovi Schultzovi. Tomu ale střela nesedla.

56:16
    Krejčí vysunul Nicka Ritchieho, který jel z pravé strany na Samsonova. Na zádech měl ale Wilsona a se zakončením mezi betony nepochodil!

56:53
    Pohotovou střelu Alexandra Ovečkina z pravé strany zastavil betonem Halák!

57:05
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Anders Bjork řešil situaci sám, ovšem trefil jen dobře postaveného Ilju Samsonova!

57:59
    Zakázané uvolnění domácích. Do konce scházejí dvě minuty.

58:40
    Chris Wagner dostal trest za seknutí do Cháry. Hosté si ještě zahrají přesilovku.

59:01
    Domácí vyhodili. Minuta do konce utkání.

59:24
    Jaroslav Halák nyní vyhodil sám a dokonce pozdravil kolegu Samsonova, který musel zastavovat puk mířící na jeho branku.

59:43
    Jakub Vrána si mohl připsat druhý zásah v utkání. Trefil tyčku!

Hokejisté Bostonu dnes přehráli Washington jasně 5:1. Domácí rozhodli o výhře především ve druhé třetině, v níž hned třikrát skórovali.

Skóre utkání otevřel v 15. minutě Brad Marchand, který využil nabídku od Bergerona zpoza branky. Ve druhé části se pak trefili Trent Frederic, Patrice Bergeron a opět Brad Marchand. Po čtvrté brance hosté vystřídali gólmany, Vaněčka nahradil Samsonov. I ten v utkání inkasoval, na začátku třetí částí dvacetiminutovky ho po Krejčího přihrávce překonal Nick Ritchie. V 54. minutě se dočkali čestného úspěchu i Caps, Halákovi sebral nulu Jakub Vrána, jenž také stanovil konečné skóre.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:32 (8:12, 10:8, 7:12)

Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, +3 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:51

3. Jaroslav Halák (BOS) 31 zákroků

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:00:16)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Marchand (Bergeron, McAvoy), 27. Frederic (McAvoy, C. Smith), 30. Bergeron (Pastrňák, Bergeron), 35. Marchand (Grzelcyk), 42. N. Ritchie (Krejčí, DeBrusk) – 54. J. Vrána (Bäckström, Oshie)

Washington Capitals: Vaněček (36. Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Morton, Lambert – Daisy, Fournier