Boston – Washington 5:1 (kon.) | Chicago – Tampa 4:3 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – St. Louis 2:3 (po pr.)
Arizona – Minnesota 1:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:2 (po pr.) | San Jose – Vegas 4:5 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 2:6 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Washington Capitals
Sobota 06.03.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:00:16)

Tři hvězdy utkání
    1. Brad Marchand (BOS) 2+1
    2. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
    3. Jaroslav Halák (BOS) 31 zákroků

Česká a slovenská stopa
    Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, +3 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:51

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:32 (8:12, 10:8, 7:12)
    Zblokované střely – 9:7
    Vyhraná vhazování – 29:26
    Trestné minuty – 26:16
    Hity – 22:34

Hokejisté Bostonu dnes přehráli Washington jasně 5:1. Domácí rozhodli o výhře především ve druhé třetině, v níž hned třikrát skórovali.

Skóre utkání otevřel v 15. minutě Brad Marchand, který využil nabídku od Bergerona zpoza branky. Ve druhé části se pak trefili Trent Frederic, Patrice Bergeron a opět Brad Marchand. Po čtvrté brance hosté vystřídali gólmany, Vaněčka nahradil Samsonov. I ten v utkání inkasoval, na začátku třetí částí dvacetiminutovky ho po Krejčího přihrávce překonal Nick Ritchie. V 54. minutě se dočkali čestného úspěchu i Caps, Halákovi sebral nulu Jakub Vrána, jenž také stanovil konečné skóre.

59:43
    Jakub Vrána si mohl připsat druhý zásah v utkání. Trefil tyčku!

59:24
    Jaroslav Halák nyní vyhodil sám a dokonce pozdravil kolegu Samsonova, který musel zastavovat puk mířící na jeho branku.

59:01
    Domácí vyhodili. Minuta do konce utkání.

58:40
    Chris Wagner dostal trest za seknutí do Cháry. Hosté si ještě zahrají přesilovku.

57:59
    Zakázané uvolnění domácích. Do konce scházejí dvě minuty.

57:05
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Anders Bjork řešil situaci sám, ovšem trefil jen dobře postaveného Ilju Samsonova!

56:53
    Pohotovou střelu Alexandra Ovečkina z pravé strany zastavil betonem Halák!

56:16
    Krejčí vysunul Nicka Ritchieho, který jel z pravé strany na Samsonova. Na zádech měl ale Wilsona a se zakončením mezi betony nepochodil!

55:30
    Eller nahrál na pravý kruh Pánikovi, který ještě přenechával za ním sjíždějícímu Justinovi Schultzovi. Tomu ale střela nesedla.

54:47
    Puk se ocitl na domácí střídačce. Je tu poslední reklamní pauza.

54:41
    Ránu Connora Cliftona vyrazil Samsonov. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.
    53:36 Jakub VRÁNA - 5:1

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Marchand (Bergeron, McAvoy), 27. Frederic (McAvoy, C. Smith), 30. Bergeron (Pastrňák, Bergeron), 35. Marchand (Grzelcyk), 42. N. Ritchie (Krejčí, DeBrusk) – 54. J. Vrána (Bäckström, Oshie)

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, J. Zbořil, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – DeBrusk, Studnicka, Frederic – Wagner, Coyle, Bjork.
    Washington Capitals: Vaněček (36. Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Morton, Lambert – Daisy, Fournier