Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – Petrohrad 3:4 (po pr.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:2
Avangard Omsk
Sobota 06.03.2021, 12:30 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! I v sobotu pokračuje osmifinále play-off KHL. Já Vás provedu třetím duelem série mezi Jekatěrinburgem a Omskem. První dva zápasy na svém ledě zvládl lépe hostující Avangard, který tak vede 2:0 na zápasy. Sobotní měření sil tak může o dalším osudu série už mnohé napovědět.

Průběh série – 0:2 na zápasy:

1. zápas: Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky:
    7. Tolčinskij (Jemelin, Zernov), 41. Kaski (Tolčinskij), 44. K. Semjonov (Kovalčuk, Běreglazov)

2. zápas: Omsk – Jekatěrinburg 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
    9. Dědunov (Šaripzjanov), 15. K. Semjonov (Čudinov, Chochlačov), 44. Tolčinskij (Knight), 46. Kovalčuk (Zernov, Tolčinskij) – 9. Litovčenko (Holzer, Arzamascev), 29. P. Kulikov (Trjamkin, Chripunov), 32. Bělousov (Ščemerov, Makejev)

Československá stopa:
    Jakub Kovář (JEK)
    Šimon Hrubec (OMS)
    Jiří Sekáč (OMS)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Trjamkin (A), Ščemerov, Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, D. Zajcev – Macek, Dacjuk (C), Makejev – Obidin, Holland (A), Bočarov – Golyšev, P. Kulikov, Bělousov – Chripunov, Žukenov, Litovčenko – Suslov.

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov – K. Kostin, Knight, Sekáč – Kovalčuk (A), Zernov, Tolčinskij – Chochlačov, K. Semjonov, Kablukov – A. Potapov, Stas (A), Dědunov – Gricjuk.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Zacharov, Sysujev.

00:01

00:42
    Kovář zastavoval vyhozený puk. Jeden z hostujících hráčů situaci dojížděl a brankář Avtomobilistu tak kotouč raději podržel a přerušil hru.

01:05
    Hned po vhazování v útočném pásmu pálil domácí obránce Charles Genoway. Bobkov zasáhl levým betonem.

02:38
    Brooks Macek se individuálně protáhl až před Bobkova. Už ale neměl prostor ke kvalitnějšímu zakončení.

03:29
    Hostující obránce Ville Pokka zavezl puk až do útočného pásma. Na ose zkusil vystřelit, branku však netrefil.

04:39
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Igorem Bobkovem.

04:59
    Zatím největší šanci utkání měl hostující Pavel Dědunov, který najížděl sám na Kováře! Po bekhendové kličce nepřekonal gólmana Jekatěrinburgu!

05:58
    Alexandr Chochlačov dostal puk do tandemu a mohl střílet z levého kruhu. Do jeho pokusu však vložil hokejku jeden z domácích hráčů.

06:44
    Dobrou příležitost měl Ilja Kovalčuk. Zkušený hostující útočník neprostřelil Kováře z pravé strany a dorážku nasměroval mimo!

07:25
    Domácím byl odpískán ofsajd. Čas na reklamní přestávku.

07:54
    Pro nahození Corbana Knighta od levého mantinelu si sáhl lapačkou Jakub Kovář. Ten přerušil hru.

09:03
    Sergej Zborovskij sebral u pravého mantinelu puk a vyjel si s ním na kruh pro vhazování. Jeho střelu zápěstím pokryl Bobkov.

09:12
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

09:56
    Kovalčuk obral dobrým forčekinkem o puk Trjamkina. Následně nahrál Sergejovi Tolčinskému, jehož střelu z mezikruží vyrazil Kovář vyrážečkou.

10:40
    Jakub Kovář je zatím zaměstnanějším brankářem. Zasahoval už pětkrát, Igor Bobkov zatím třikrát.

11:35
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

11:47
    Domácí Brooks Macek se snažil něco vymyslet na pravém křídle. Bránícího hráče ale nepřehrál a byl vytlačen do rohu kluziště.

12:42
    Dacjuk posunul od zadního mantinelu puk na Maceka, který střílel z pravého kruhu do připraveného Igora Bobkova. Následuje reklamní přestávka.

13:02
    Alexandr Chochlačov měl před brankou zablokovanou hokejku a nemohl tak střílet. Puk dojel až ke Kovářovi, který ho přikryl.

13:46
    Hosté se momentálně drží na kotouči. Nyní v klidu dostřídali a mohou rozjet další akci.

14:49
    Tolčinskij rychle vyrazil za nahozeným pukem do útočného pásma, ale proti domácí obraně se nijak neprosadil.

16:05
    Anatolij Golyšev se silou tlačil do hostujícího brankoviště. Bobkov měl beton pevně zapřen o tyčku.

16:55
    Brooks Macek vysekl protihráči hokejku z rukou a je za to vyloučen. Přesilovka pro Avangard.

17:47
    Hostující snahu nyní přerušilo postavení mimo hru.

18:16
    Další ofsajd. Hosté mají v téhle přesilovce problém s útočnou modrou.

18:36
    Nyní domácí celek vyhodil.

18:56
    Domácí jsou už v plném počtu.

19:06
    Navrátilec z trestné lavice Brooks Macek se hned zapojil do útočné akce. Z levého kruhu branku minul.

19:51
    Kovář ještě vyrážel střelu od červené čáry. Kotouč skončil v rohu.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Na šance ji asi vyhráli hosté, ovšem Dědunov neproměnil samostatný únik a o něco později se proti brankáři Kovářovi nadvakrát neprosadil Kovalčuk. Jinak sledujeme taktickou bitvu s pevnými obranami.

20:36
    Domácí mohli jít do vedení! Brooks Macek se z levé strany natlačil před Bobkova, který jeho zakončení zastavil, ale při dorážce Alexej Makejeva už v podstatě jen ležel na ledě. Domácí útočník však bekhendem nezvedl puk za jeho záda!

21:22
    Zakázané uvolnění hostí.

21:30
    Další icing Omsku. Opět se tedy bude vhazovat před Bobkovem.

21:33
    Po vhazování se puk dostal před branku, kde byl Makejev. Ten byl ale zřejmě překvapen a nezamířil přesně.

22:01
    Pavel Dacjuk vystřelil od pravého mantinelu. Bobkov zasáhl vyrážečkou.

22:26
    Domácí začali druhou třetinu aktivně. Po střele od modré čáry doráželi Dmitrij Žukenov a Vjačeslav Litovčenko. Puk ale končí pod Bobkovem.

22:50
    Kováře zaměstnala střela od červené čáry, kterou si v klidu pohlídal.

23:25
    Stanislav Bočarov se zkusil prosadit individuálně. Jeho průnik však hostující obrana včas utnula.

24:11
    V útočném pásmu hráli hosté. Kovář si připsal jeden zákrok, ale nikterak složitý.

25:58
    Hraje se už dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

26:43
    Holland si chtěl obhodit hostujícího obránce Jemelina, který puk zastavil rukavicí. Jelikož se hrací předmět pak odrazil k hráčům Omsku, byla pískána přihrávka rukou. Reklamní přestávka.

27:12
    Domácí Anatolij Golyšev střílel do nohou obránce Pokky, od kterých se puk odrazil do hlediště.

27:16
    Pavel Dacjuk vyhrál buly sám pro sebe a vystřelil na Bobkova. Ten puk vyrazil a následně ho stačil před dotírajícím Dacjukem i přikrýt.

27:44
    Sledujeme klasický zápas play-off, který asi mnoho gólů nepřinese.

28:46
    Kirill Semjonov nepříjemně tečoval před Kovářem střílenou přihrávku spoluhráče. Gólman Avtomobilistu ale stačil zakročit.

29:11
    Opět Semjonov, který našel od zadního mantinelu Alexandra Chochlačova. Ten ale zblízka trefil Kováře!

29:55
    Střelu Korbiniana Holzera od pravého mantinelu si pohlídal Bobkov.

30:14
    Vstoupili jsme do druhé poloviny zápasu, který zatím gól nepřinesl.

30:43
    Macek se snažil nahrávat před hostující branku. V tom mu zabránil obránce Ville Pokka.

30:52
    Brooks Macek při napadání zezadu žďuchal do hráče s kotoučem a dostal za to trest za hrubost. Přesilovka pro Omsk.

31:09
    Oliwer Kaski a jeho tvrdá střela od modré čáry. Puk prolétl kolem branky Kováře.

31:13
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení! Dostali se do přečíslení 2 na 1, které vyřešil Peter Holland nahrávkou přes hůl jediného obránce na STANISLAVA BOČAROVA a ten z levého kruhu trefoval poloodkrytou klec. Asistence: Peter Holland.
    31:13 Stanislav BOČAROV - 1:0

32:07
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté dokázali v přesilovce inkasovat, ale následně ji také využili! Přehled ve hře ukázal Ilja Kovalčuk, který od pravého mantinelu poslal před branku křížný pas, kterým našel ALEXANDRA CHOCHLAČOVA a také on zakončoval do poloodkryté klece soupeře – 1:1. Asistence: Alexej Běreglazov a Ilja Kovalčuk.
    32:07 Alexandr CHOCHLAČOV - 1:1

32:50
    Na první gól se čekalo přes půl zápasu a pak jsme viděli dva během minuty!

33:53
    Chripunov našel z rohu spoluhráče, který od pravého mantinelu zaměstnal pravý beton Bobkova. Na druhé straně to zkoušel Ilja Kovalčuk střelou přes obránce na vzdálenější tyčku, kterou Kovář vytěsnil do ochranné sítě.

34:10
    Hokejka Semjonova se zaklesla do mezery mezi plexisklem poblíž hostující střídačky. Upevnění skla zřejmě utrpělo nějakou újmu a na led tak vyrazila technická četa.

34:15
    Problém je vyřešen, opět se hraje.

35:03
    Puk skončil v hledišti. Domácí reklamují, že tam putoval přímo od jednoho z hráčů Omsku a mělo by tedy dojít k vyloučení na straně hostí. Rozhodčí se o tom radí.

35:04
    Tím hráčem byl Oliwer Kaski, který je opravdu vyloučen za zdržování hry. Přesilovka pro domácí.

36:10
    Střela Charlese Genowaye minula branku a puk se následně odrazil ven z obranného pásma Omsku.

37:01
    Hosté vyhodili a vypadá to, že oslabení v pohodě přežijí.

37:05
    Je to tak, Avangard je v plném počtu.

37:21
    Dvě minuty za podrážení obdržel německý obránce Korbinian Holzer. přesilovka tentokrát pro hosty.

37:34
    Kaski nahrál na pravý kruh Jiřímu Sekáčovi. Jeho střelu zablokoval Genoway.

37:50
    Tentokrát Jiří Sekáč pálil po nabídce Tolčinského a Kováře zachránila tyčka!

38:54
    Domácí vyhazují.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Kirill Semjonov z ostrého úhlu Kováře nepřekonal. Domácí jsou kompletní.

39:47
    Ještě příležitost hostí, kterou měl Denis Zernov. Do jeho zakončení ale vložil hokejku obránce a puk zamířil do ochranné sítě.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už dočkali gólů. Nerozhodný stav zlomili po polovině duelu hráči Jekatěrinburgu, kteří se prosadili dokonce ve vlastním oslabení. Přečíslení 2 na 1 zužitkoval po Hollandově nahrávce Stanislav Bočarov. Hosté ale srovnali ještě v téže početní výhodě. Po hezkém pasu Kovalčuka trefil odkrytou část branky Alexandr Chochlačov. Krátce před přestávkou pak ještě Sekáč orazítkoval v přesilovce tyčku Kovářovy svatyně.

41:04
    Hra je poprvé ve třetí třetině přerušena kvůli zakázanému uvolnění hostí.

42:04
    Peter Holland vyzkoušel pozornost Bobkova bekhendovým pokusem v podstatě od brankové čáry. Hostující brankář nechyboval.

43:06
    Střela Arsenije Gricjuka skončila v lapačce Jakuba Kováře, který přerušil hru.

44:02
    Ve třetí třetině už to asi bude z obou stran především čekání na chybu. Nikdo nebude chtít soupeři darovat vedoucí gól.

45:18
    Nikam se neženou především hosté, kteří vystavěli klasickou past ve střední pásmu a tam vyčkávají.

45:38
    Po zákroku brankáře Bobkova je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.

46:58
    Hra teď vypadá většinou tak, že domácí drží puk na hokejkách, ale nemohou se s ním dostat do útočného pásma.

47:35
    Hostující Tolčinskij se směrem dopředu neprokličkoval. Macek mu ale nedokázal vypíchnout kotouč tak, by mohl vyrazit do brejku.

48:34
    Do útočného pásma vjel domácí útočník Dmitrij Žukenov. Neměl ale komu nahrát a o puk následně přišel.

48:50
    Na druhé straně se dostal ke střele Klim Kostin. Kovář si stačil povyjet a ztlumil puk ve výstroji.

49:14
    Další pokus Kostuna, tentokrát od levého mantinelu. Kovář zakročil lapačkou a hned puk vyklepal pro spoluhráče.

49:47
    Bělousov našel biliárem o hrazení Anatolije Golyševa. Ten střílel z levého kruhu, Bobkov byl připraven.

50:12
    Sergej Tolčinskij se prokličkoval na levý kruh, odkud zkusil štěstí na bližší tyčku. Kovář byl rovněž pozorný.

50:46
    Pavel Dacjuk dokáže i ve svém pokročilém hokejovém věku nabrat slušnou rychlost. Natlačil se k bekhendovému zakončení z pravé strany, které ale zamířilo vedle bližší tyčky.

51:29
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací do jejich obranného pásma.

52:15
    Kirill Gotovec vystřelil na Kováře z vrcholu levého kruhu. Gólman Jekatěrinburgu zakročil lapačkou. Reklamní přestávka.

53:05
    Teď už to je opravdu o jednom gólu. Otázkou je, zda se ho dočkáme ještě v normální hrací době, nebo zda se bude muset čekat do prodloužení.

53:31
    Určitě nepřijde po střele Corbana Knighta. Na tu měl Kovář volný výhled a sáhl si pro puk lapačkou.

54:24
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středovém kruhu.

54:47
    Georgij Bělousov střílel po ledě z levého kruhu. Bobkov vyrazil puk do rohu.

55:36
    Kdyby si teď Litovčenko srovnal mezi kruhy lépe, mohl být v dobré příležitosti. Takto se domácí útočník vyhnal z ideální pozice.

56:22
    Alexandr Ščemerov střílel od modré čáry, Bobkov zasáhl vyrážečkou.

56:54
    Jiří Sekáč se zkusil prokličkovat před domácího gólmana. V tom mu ale zabránil obránce a na Kováře zbylo zachytit volný puk.

58:12
    Střela Alexandra Chochlačova skončila na levém betonu Jakuba Kováře. Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny.

58:52
    Hosté sáhli po trenérské výzvě! Reklamují asi vysokou hůl tečujícího Bělousova, ale nevypadalo to, že by domácí útočník pravidla porušil...

58:52
    Branka platí! Domácí dávají dost možná rozhodující gól! Nahození Stanislava Bočarova od levého mantinelu před brankou tečoval GEORGIJ BĚLOUSOV a puk zapadl za záda brankáře Bobkova – 2:1. Asistence: Alexandr Ščemerov a Stanislav Bočarov.
    58:52 Georgij BĚLOUSOV - 2:1

59:20
    Hostující branka je prázdná!

59:50
    Domácí měli obrovské štěstí! Kovář vyrazil střelu Kaskiho k Sergejovi Tolčinskému, jehož dorážka skončila na spojnici břevna a tyčky!
    59:50 Dorážka Tolčinského skončila na tyčce domácí branky.

59:59
    Oddechový čas hostí. Ti mají na vyrovnání jedinou sekundu. To je tedy jedině na střelu hned z buly...

Hokejisté Jekatěrinburgu dnes přetlačili Omsk a snižují stav série na 1:2 na zápasy! Byl to vyrovnaný a takticky vedený duel. Na gól se čekalo více než polovinu utkání. Ve 32. minutě poslal domácí do vedení Stanislav Bočarov, ovšem hosté rychle srovnali ještě v téže přesilovce, kterou po pasu Kovalčuka zužitkoval Alexandr Chochlačov. V závěrečné dvacetiminutovce se už hrálo hodně opatrně a zdálo se, že zápas směřuje do prodloužení. V 68 sekund před koncem se však štěstí usmálo na Avtomobilist, když nahození Bočarova tečoval těsně před brankou Georgij Bělousov. Na jeho zásahu už nic nezměnila ani trenérská výzva střídačky Avangardu. Hosté přesto ještě mohli v samém závěru srovnat, po dorážce Tolčinského totiž brankáře Kováře zachránila branková konstrukce.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:38 (4:10, 13:17, 10:11)
    Zblokované střely – 15:15
    Vyhraná vhazování – 28:26
    Hity – 20:11

Jakub Kovář (JEK) – 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4 %

Jiří Sekáč (OMS) – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 16:30
    Šimon Hrubec (OMS) – byl na střídačce

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezké sobotní odpoledne! (15:06:48)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Bočarov (Holland), 59. Bělousov (Ščemerov, Bočarov) – 33. Chochlačov (Běreglazov, Kovalčuk)

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Zacharov, Sysujev