K. Vary – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:5 (kon.) | Plzeň – Olomouc 9:1 (kon.)
Zlín – Litvínov 3:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:4 (kon.)
Vítkovice – Liberec 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 07.03.2021, 17:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 52. kolo

Dalo by se říct, že vše podstatné se odehrálo hned v první třetině, kde padly čtyři branky z pěti celkových. Skóre v přesilovce otevřeli hosté, přidali druhý gól, na který vítkovičtí odpověděli, ale hosté reagovali znovu rychle a zvýšili svůj náskok. Ve druhé třetině se hra kouskovala větším počtem vyloučených, ale ani jeden z týmů se v této části nedokázal prosadit. V poslední třetině byla vidět zvýšená vítkovická aktivita, ale hosté si s ní dokázali poměrně dobře poradit a v závěru zápasu už jen pečetili svým čtvrtým gólem výhru a tři body do tabulky ve svůj prospěch.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (19:39:37)

Střely na branku:
    1/3 – 5:17
    2/3 – 11:4
    3/3 – 6:11

Celkem – 22:32

59:48
    Vítkovičtí se ještě rozjíždějí ohrozit hostující branku.

59:32
    Lenc si najel v tandemu s Musilem k brance, prvně jmenovaný dokázal dostat puk kolem padajícího beka, ale Svoboda byl na střelu Musila připraven.

59:20
    Liberečtí mají puk pod kontrolou.

58:57
    Kalus zdatně narušuje hostující rozehrávku.

58:32
    Vítkovičtí se i nadále snaží dostat ke Kváčově kleci.
    57:36 Radan LENC - 1:4

57:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři se rychle protáhli do útočného pásma, Musil poslal puk na RADANA LENCE, který si vybruslil do lepší pozice a pojišťuje liberecké vedení – 1:4. Asistence: Adam Musil, Michal Birner.

57:15
    Dravý Fridrich se dostal až do pásma, tam jej jen stěží dokázal o puk obrat Vitásek.

56:32
    Kovářovi se podařilo udržet puk v útočném pásmu, poslal jej na najíždějícího Werbika, ale Kváčova lapačka byla rychlejší.

55:54
    Vítkovice zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění.

55:37
    Svoboda je v pohotovosti, liberečtí bojují o každý kousek ledu.

55:15
    Domácí se přesunuli do pásma, ale Kváča nakonec neměl žádnou práci.

54:42
    Špaček udržel pásmo, hosté mohou pokračovat v ataku domácí branky.

54:36
    Nápor hostů musel vyřešit Svoboda, puk končí v jeho výstroji. Následuje komerční přestávka.

54:02
    Koch se prokličkoval do pásma, přihrál křižně na Hrušku, ale ten kotouč nezachytil. Vítkovičtí se ale nadále drží v pásmu.

53:20

53:07
    Jelínek se dostal k puku a vystartoval do úniku, proti čtyřem hráčům neměl moc šancí, přesto ale vystřelil a ušetřil drahocenné vteřiny.

52:29
    Flick se prodral do pásma, nahrál mezi kruhy Malletovi, ale ten nemířil přesně.

51:56
    Tygří se brání na výbornou, domácí si zatím připsali jen jednu střelu z dálky.

51:20
    Za podrážení je potrestán hostující Birner.

51:20
    Flick nahrával z kruhu na Malleta, jeho střela ale končí v náruči Kváči.

50:49
    Menší závar u liberecké branky, Flick ani Kalus ale skóre nemění.

50:17
    Vítkovičtí se dostali rychle do protiútoku, Irgl puk do klece nedostal.

49:42
    Bulíř zavezl puk do pásma, před tím, než byl přišpendlen k mantinelu ale stihl nahrát na Grígera, ten ale končí i s pukem v rohu.

49:11
    Liberečtí se znovu dostali do pásma, ale tentokrát zašlapávají puk v rohu.

48:38
    Tygři se usazují před domácí brankou, Svobodovy betony duní jedna radost.

48:08
    Svoboda si bere puk za svou brankou a rozehrává.

47:29
    Domácí se protáhli do pásma, Irgl vystřelil z kruhu, ale minul Kváčovu klec.

46:47
    Puk poskakoval u mantinelu, vítkovickým je odpískán ofsajd.

46:29
    Velmi nebezpečná situace před domácí brankou, ale Gríger nastřeluje jen gólmana.

46:17
    Domácí se dostávají do ofsajdu, následuje komerční přestávka.

45:49
    Svoboda čelil tandemu Šír – Pavlík úspěšně.

45:30
    Přetahovanou o puk pro tuto chvíli vyhráli hosté.

44:36
    Pyrochta našel na modré Malleta, ale jeho přihrávka do pásma končí na holi libereckého hráče.

43:10
    Na opačné straně dobře zasáhl Svoboda proti pokusu Jelínka.

42:51
    Vítkovičtí působí velice dravě, Kváča musel řešit pokus Krenželoka a Fridricha.

41:32
    Další zakázané uvolnění pro liberecké.

41:04
    Hosté musejí vycouvat ke své brance, domácí jim nenechávají klid na rozehrávku.

40:38
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Tygrů.

40:01

Druhou třetinu kouskovalo množství vyloučení, přesto se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Vítkovičtí přidali na úsilí, ale zatím to na pozorného Kváču v brance, ale i jeho spoluhráče neplatí. Uvidíme, co přinese třetí část dnešního utkání.

Další třetina začne přibližně v 19:01.

1/3 – 5:17
    2/3 – 11:4

40:00

39:39
    Liberečtí se dostávají do pásma lehce, ale domácím se daří dostávat puky alespoň do středního pásma.

38:50
    Vitásek se rozjel do pásma, Polák jej ale stačil dohnat, přesto hostující bek nahrál mezi kruhy, kde už ale číhala Malletova hůl.

38:20
    Flick bojuje za brankou Liberce o puk.

38:03
    Lehké nahození od modré zachytil domácí gólman do lapačky, raději nerozehrává.

37:50
    Kotouč končí mezi sedačkami.

37:17
    Nepřesnosti v pásmu využívá Irgl a rychle přenáší hru ke Kváčovi.

36:55
    Musil si nahodil kotouč do pásma, teď o něj bojuje za domácí brankou.

36:39
    Vítkovickým je odpískán ofsajd, hosté střídají.

36:13
    Vítkovičtí se rychle protáhli do pásma, ale Svačinova střela se neujala.

35:51
    Hosté jsou těsně před Svobodou, který si trochu povyjel z branky, ale stálí jen do něj.

35:46

35:40
    Tygři se přesunují před Svobodou, hledají nejlepší skulinku, kudy dostat puk do klece.

34:45
    Hosté v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

34:41
    Bulíř ve spolupráci s Grígerem úspěšný nebyl.

34:27
    Zakázané uvolnění vítkovických.

34:14
    Pyrochta krouží před Svobodou a snaží se najít cestu ven z pásma.

33:46
    Síly na ledě srovnává domácí Mallet, který se provinil podrážením. Oba týmy hrají ve čtyřech.

33:34
    Polákova tvrdá střela do klubka hráčů změnila směr do rohu.

33:00
    Hosté dostali puk ke Svobodovi a snaží se jej tam udržet co nejdéle.

32:45
    Na trestnou lavici usedá další z Tygrů, Birner nedovoleně bránil.

32:32
    Hosté bojují o puk u mantinelu ve svém útočném pásmu.

32:08
    Rozjezd domácích zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.

32:01
    Flick sprintuje do rohu pro puk a odehrává jej do opačného rohu, kde už je připraven Machů.

31:42

31:36
    Musil si sjel ke kruhu a vypálil, Svoboda ukrývá puk v náruči.

31:05
    Hosté hrají výborně, daří se jim vyhazovat kotouče a k ničemu Vítkovice nepouštějí.

30:02
    Do hry naskakuje Hanousek, domácí mají klasickou přesilovku.

29:48
    Tygři vyhazují kotouč ke Svobodovi.

29:42
    Devatenáct vteřin budou hrát domácí přesilovku 5 na 3, za vysokou hůl je vyloučen Pavlík.

29:30
    Vítkovičtí musejí pro kotouč ke své brance, Pyrochta bude rozehrávat.

29:06
    Kotouč se ocitá ve středním pásmu.

28:42
    Hosté se brání dobře, vítkovičtí nemají v pásmu dostatek prostoru.

28:28
    Vítkovičtí se usadili v pásmu.

28:02
    Na trestnou lavici odjíždí hostující Hanousek, který se provinil sekáním, do vzájemné potyčky se pak dostali domácí Kalus a hostující Derner, oba dostávají trest za hrubost. Vítkovice mají přesilovku 5 na 4.

27:51
    Vítkovická branka se ocitá mimo svou pozici, hra je přerušena.

27:37
    Pokus Vlacha byl sražen do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

27:33
    Bulíř se přesunoval k brance, ale couvající Pyrochta mu nedal příležitost vystřelit podle představ.

26:54
    Krenželok našel v pásmu Svačinu, ten si sjel až před branku, ale puk mezi gólmanovy betony nedostal.

26:27
    Jednotlivé útoky se střídají v rychlém tempu na obě strany.

25:31
    Hra vítkovických není uspořádaná, ale daří se jim držet libereckého gólmana v pohotovosti.

25:11
    Vítkovičtí pořádají nájezdy na hostující branku, ale Kváča je ve střehu.

24:29

24:19
    Tygři pokračují ve svém přesilovkovém kolotoči.

24:01
    Birnerova střela zprava zasáhla Svobodův beton.

23:49
    Hosté se usazují před Svobodou, ten je v pohotovosti.

23:23
    Jednu z vítkovických střel zastavuje tyč liberecké klece!!

23:15
    Domácí se znovu drží v útočném pásmu.

22:47
    Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.

22:29
    Podrážením se provinil domácí Doudera a bude pykat.

22:25
    Černý se rychle dostal k puku a nedal najíždějícímu Birnerovi šanci.

21:51
    Mallet to u Kváči myslel dobře, ale nemířil přesně.

21:37
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:22
    Vítkovičtí se drží v útočném pásmu, ale příliš šancí si nevytvořili.

20:24
    Domácí Svobodo schovává puk pod lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.

20:01
    Oba týmy pokračují ve čtyřech i v této části.

20:01

Po první třetině vedou liberečtí Tygři, kteří nejprve otevřeli skóre v přesilovce Musilem a už o dvě minuty později zvyšoval Hanousek. Vítkovičtí sice rychle snížili Douderou, ale vzápětí vrátil dvoubrankové vedení svému týmu Knot. Uvidíme, zda se domácím podaří najít recept na libereckou hru.

1/3 – 5:17

Další třetina začne přibližně v 18:12.

20:00

19:52
    Oba týmy se přesunuly do středního pásma.

19:43
    Polák se rychle rozjel do pásma, ale kotouč mu v rohu ujel.

19:37
    Na trestnou lavici usedá domácí Hruška, který vyfasoval 2+10 minut za vražení na hrazení a hostující Knot, který bude pykat dvě minuty za hrubost. Dvouminutový trest domácích odpyká Fridrich. Oba týmy hrají ve čtyřech.

19:03
    Werbik se sice s pukem dostal do pásma, ale chyběli mu spoluhráči, a tak hosté posunují puk do bezpečnějších vod.

18:32

18:29
    Kváča rychle rozehrává kotouč těsně před najetým Dejem.

18:23
    Hra je přerušena pro vysokou hůl, vhazuje se před útočnou modrou domácích.

18:12
    Puk ve středním pásmu, hosté se za ním přesunují.

17:50
    Vítkovičtí musejí znovu zahájit útočnou akci od své branky.

17:33
    Před brankou se snaží clonit Krenželok, ale puk se k němu ne a ne dostat.

17:13
    Tygři vyhazují až ke Svobodovi a střídají.

16:50
    Kotouč zašlápnut za Kváčovou brankou, sudí vyčkávají.

16:32
    První přesilovka pro Vítkovice, po zákroku Vitáska kolenem se na ledě svíjí domácí Lakatoš. Ten odchází s pomocí pomalu na ošetřovnu.

16:14
    Kotouč zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Tygrů.

15:46
    Vítkovičtí se vymanili od své branky, rozjeli se ke Kváčovi, ale ten měl dobrý výhled.
    14:19 Ronald KNOT - 1:3

14:19
    Hosté se znovu dostávají do dvougólového náskoku, Lenc nahrál křižně na RONALDA KNOTA, který poslal puk do pravého horního rohu – 1:3. Asistence: Radan Lenc, Michal Birner.

13:32
    Vítkovičtí se musejí při útoku vyhýbat dobře postaveným Tygrům, Svačina to zvládl, ale nakonec zakončoval jen do Rosandiče.

12:56
    Dlouhou Dernerovu rozehrávku kontroluje za Svobodovou klecí Koch.

12:46
    Hra je přerušena u hostující branky pro přihrávku rukou, následuje komerční přestávka.
    11:41 Lukáš DOUDERA - 1:2

11:41
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si sjely před Kváčovu klec, Kalus byl už ale mimo střeleckou pozici, proto nahrál před branku mezi kruhy, kde se jako první objevil LUKÁŠ DOUDERA a rychlou střelou snižuje na 1:2. Asistence: Marek Kalus, Robert Flick.

11:04
    Rychlý útok hostů končí střelou Grígera do Svobodovy výstroje.

10:37
    Zmatky v obranném pásmu domácích hasí až Pyrochta.

09:56
    Vítkovice zmařily hostující útočnou akci, oba týmy střídají.

09:27
    Vítkovičtí v pásmu, Krenželok byl ale zatlačen do rohu.
    08:29 Tomáš HANOUSEK - 0:2

08:29
    Hosté se znovu prosazují, TOMÁŠ HANOUSEK dostal přihrávku ke kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Asistence: David Gríger, Jaroslav Vlach.

08:16
    Hra na opačné straně, Grígerovi se nepodařilo dostal puk do lepší pozice pro střelu.

07:55
    Mallet si vybruslil až k brance, ale přes bránícího Dernera se neprosadil.

07:27
    Hosté se drží v pásmu, ale hledají místo pro střely.

06:48
    Ofsajd pro Tygry, následuje komerční přestávka.
    06:40 Adam MUSIL - 0:1

06:40
    Dvě vteřiny před koncem přesilové hry otevírají hosté skóre, Vlach se napřáhl od kruhu a pohotovou dorážkou posílá svůj tým do vedení ADAM MUSIL – 0:1. Asistence: Jaroslav Vlach, Mislav Rosandić.

06:29
    Po střele Jelínka zaduněly Svobodovy betony.

05:57
    Vítkovice znovu posílají puk do bezpečných vod.

05:26
    Kotouč je znovu odeslán na Kváčovu branku, Dej ale příležitost dostat se k puku nedostane.

05:04
    Do situace dva na dva se dostal domácí Hruška s Lakatošem, ale hosté si nakonec poradili.

04:42
    Za podrážení bude pykat vítkovický Černý.

04:38
    Mallet se prokličkoval přes půl hřiště, ale jeho přihrávka mezi kruhy na Kaluse neprošla přes Špačka.

04:04
    Dernerova střela od modré končí mimo hrací plochu, vhazuje se po pravici Svobody.

03:45
    Svoboda přikrývá kotouč před dotírajícím Bulířem.

03:22
    Polák se do pásma nedostal, Musil jej připravil o puk a teď se domácí kapitán musí rychle vracet.

02:56
    Liberecké nahození obloučkem končí na zakázaném uvolnění.

02:25
    Dej zastavil puk ve středním pásmu, našel Werbika, ale ten pálil nad libereckou branku.

02:00
    Liberečtí nahodili kotouč do pásma a rychle střídají.

01:21
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Tygrů.

01:12
    Ofsajd pro vítkovické hráče.

01:08
    Svoboda je v pohotovosti, hraje se v pásmu před ním.

00:24
    Hosté se dostali s pukem za svou branku, domácí ale nedokázali dostal kotouč pod kontrolu.

00:03
    Úvodní vhazování vyhrává hostující Musil.

00:01
    Liberec v případě dnešní výhry bude slavit postup do čtvrtfinále!

Ve třech předchozích vzájemných zápasech se v letošní sezóně dařilo více Liberci, který sice první střetnutí na svém ledě prohrál 0:3, ale další dvě výhry už si nenechal utéct a vyhrál 4:1 a 3:2. Jak tomu bude v tom posledním – jestli vítkovičtí potvrdí svou formu nebo si liberečtí pojistí čtvrté místo, na to si musíme ještě chvíli počkat.

Nejproduktivnějším hráčem Tygrů je s třiačtyřiceti kanadskými body útočník Michal Birner (14+29), nejlepšími střelci jsou ale s osmnácti přesnými zásahy útočníci Radan Lenc (18+21) a Dávid Gríger (18+11). Nejlepším mezi beky je s šestadvaceti body Mislav Rosandič (3+23). Nejvytíženějším hráčem je obránce Ronald Knot s průměrným časem 22:40 stráveným na ledě. Nejtrestanějším hráčem je se sedmdesáti trestnými minutami útočník Jaroslav Vlach. Statistiku Radegast indexu vede se 108 body obránce Lukáš Derner. Gólmanskou jedničkou je Petr Kváča s jednou asistencí, dvěma čistými konty, průměrem 2,09 a úspěšností 92,40 %, což jsou nejlepší statistiky v Tipsport extralize.

Kanadské bodování Vítkovic s přehledem vede s dvaačtyřiceti body útočník Dominik Lakatoš (23+19). Nejproduktivnějším obráncem je s deseti body Filip Pyrochta (2+8). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 22:41 stráveným na ledě obránce Roman Polák, který také vede se 147 body týmovou statistiku Radegast indexu. Nejvíce trestných minut – 98 – si v dosavadním průběhu sezóny vykoledoval další z beků, Patrik Koch. Více prostoru v brance dostává gólman Miroslav Svoboda, který si připsal jednu asistenci, tři vychytané nuly a jeho průměr obdržených branek je 2,57 a úspěšnost 91,45 %.

Liberec je na tom v tabulce o poznání lépe, kolo před koncem základní části mu patří 4. místo, bilance 23-8-5-15 a aktivní skóre 148:117 jim zaručuje 90 bodů. V posledním zápase porazili Tygři na svém ledě tým Zlína 5:2, celkově však z posledních zápasů vytěžili jen šest bodů za jednu výhru, jednu výhru v prodloužení (Plzeň 2:1p) a jednu prohru po samostatných nájezdech (Plzeň 3:4sn).

Vítkovice v posledních zápasech doslova válí, z posledních osmi utkání vyhráli sedm, jejich vítěznou vlnu narušila pouze Plzeň, ze které si odvezly prohru 1:3. V pátečním kole si vítkovičtí vyšlápli na Olomouc, kterou porazili 4:0 a gólman Svoboda si připsal třetí čisté konto v sezóně. I díky tomu se domácí vyšvihli na 8. místo v tabulce, s bilancí 20-4-6-21 a pasivním skóre 129:138 mají celkem 74 bodů.

Poslední zápas v základní části odehrají Vítkovice na svém domovském ledě Ostravar arény, soupeřem v boji o co nejlepší umístění v tabulce jim bude silný Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. L. Doudera (M. Kalus, Flick) – 7. A. Musil (J. Vlach, Rosandić), 9. T. Hanousek (Gríger, J. Vlach), 15. Knot (Lenc, Birner), 58. Lenc (A. Musil, Birner)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Pyrochta, R. Polák (C), Koch, L. Kovář, L. Doudera, R. Černý, Machů – L. Krenželok (A), Hruška, Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Kunst – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Gebauer, Lederer