AS Řím – Janov 1:0 (kon.) | Crotone – Turín 4:2 (kon.) | Fiorentina – Parma 3:3 (kon.)
Hellas Verona – AC Milán 0:2 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 2:2 (kon.) | Neapol – Bologna 3:1 (kon.)
FC Crotone
4:2 (1:1)
Turín FC
Neděle 07.03.2021, 15:00Italská Serie A • 26. kolo

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle! (17:06:45)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 6:8. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:20.

Fotbalisté Crotone přerušili sedmizápasovou sérii porážek a vítězstvím 4:2 nad Turínem vykřesali jiskřičku naděje na setrvání v Serii A. Naopak turínský celek má velký problém, do sestupového bahna zapadl zase hlouběji.

Překvapivě atraktivní podívanou odstartovaly dva góly v prvním poločase. Ve 27. minutě kopali domácí penaltu po ruce Ansaldiho, kterou proměnil Simy. Hosté ale srovnali těsně před přestávkou zásluhou Rolanda Mandragory. Po změně stran vrátil Crotone vedení opět Simy, který dorazil míč do sítě po tyči Petriccioneho a první dorážce Messiase. Když se v 80. minutě trefil levačkou zpoza šestnáctky také Arkadiusz Reca, zdálo se, že je o výhře domácích rozhodnuto. Hráči Granaty se ale ještě nevzdali a naději jim vrátila parádní dalekonosná střela střídajícího Antonia Sanabrii, která zapadla do šibenice. Krátce poté navíc orazítkoval břevno Gojak, poslední slovo si však vzali v nastavení domácí. Adam Únás se uvolnil po průniku podél brankové čáry a „Angličanem“ uzavřel skóre zápasu.

90+5
    90+4. Adam ÚNÁS - 4:2

90+4
    Crotone právě vstřelilo branku!
    Kdo by to byl řekl, že souboj posledního s osmnáctým přinese atraktivní přestřelku a několik krásných gólů! Po rozehrání standardky si vzal míč ADAM ÚNÁS, který s ním postupoval dopředu podél brankové čáry. Přes bránícího Rodrígueze si ho navedl až do střelecké pozice a „Angličanem“ o vzdálenější tyč ho poslal do sítě.

90+3
    Žlutou kartu dostává Adam Únás (FC Crotone).

90+3
    Tomás Rincón neudržel nervy na uzdě a po druhé žluté kartě je vyloučen! Hosté musejí dohrát závěr utkání s desíti hráči.

90+2
    Po nedovoleném zákroku Bonazzoliho mají domácí k dispozici standardku, která rovněž připomíná roh. Jen trochu zkrácený.

90+2
    Hosté zahrávali roh. Zvolili variantu nakrátko a šetření času.

90+1
    Utkání bude nastaveno o pět minut!

89
    Z levé strany centroval Gojak a nabíhající Sanabria skončil na zemi po kontaktu s Lupertem. Hosté se dožadují odpískání penalty, ovšem rozhodčí Guida má jiný názor.

88
    Před námi je asi ještě hodně zajímavý závěr utkání. Turín cítí šanci na vyrovnání!
    86. Gojakovu střelu přizvedl domácí brankář do břevna.

86
    Po další ráně z větší vzdálenosti mohlo být dokonce srovnáno! Tentokrát pálil Amer Gojak a Cordaz balón konečky prstů vytlačil na břevno!
    84. Antonio SANABRIA - 3:2

84
    FC Turín právě vstřelil branku!
    Hosté se z ničeho nic vracejí do hry! Z velké dálky vystřelil ANTONIO SANABRIA a balón zapadl přesně do šibenice brány Crotone. Alex Cordaz se mohl jen podívat, jak míč zapadl do sítě – 3:2.

83
    Niccolò Zanellato se uvedl na trávníku faulem, za který dostal žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Niccolò Zanellato.

Martin Augustin

Branky: 27. Simy (pen.), 54. Simy, 80. Reca (Únás), 90+4. Únás – 45. Mandragora (Ansaldi), 84. A. Sanabria (Ansaldi)

Karty:   44. Petriccione (COE), 45+1. Cordaz (COE), 83. Zanellato (COE), 90+3. Únás (COE) – 79. Rincón (TUI)   90+3. Rincón (TUI)

FC Crotone: Cordaz (C) – Magallán, Golemić, Luperto – P. Pereira, Messias, Petriccione (82. Zanellato), S. Molina, Reca – Únás – Simy (75. Di Carmine).
    Náhradníci: Crespi, Festa – Rispoli, Rivière, Djidji, Di Carmine, Rojas, Cuomo, Zanellato, Henrique, Marrone, Dragus.

Turín FC: Sirigu (C) – Izzo, Lyanco, Ricardo Rodríguez – Vojvoda (65. Verdi), Lukić (77. Gojak), Mandragora, Rincón, Ansaldi – Zaza (65. A. Sanabria), Bonazzoli.
    Náhradníci: Ujkani, V. Milinković-Savić – Murru, Verdi, Ferigra, Gojak, Baselli, Kryeziu, Buongiorno, Horváth, Greco, A. Sanabria.

Rozhodčí: Guida – Mondin, Baccini