Montreal – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 4:5 (po pr.) | Dallas – Columbus 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (po pr.)
Edmonton – Calgary 3:2 (kon.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Colorado Avalanche
4:5 (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Anaheim Ducks
Neděle 07.03.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek neděle. Na počtenou! (05:02:30)

Skončilo nám utkání mezi Coloradem a Anaheimem, které rozhodně bylo dramatické a nabídlo i mnoho zvratů. Na začátku druhého dějství vedli hosté už 2:0, ale stále aktivnější hra Colorada znamenala zasloužené srovnání. Během pár sekund ve 47. minutě se dostaly Laviny poprvé v utkání do dvoubrankového vedení a v tu chvíli rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by dnešní utkání měly prohrát. Ale stalo se! V 54. minutě snižoval Troy Terry a v přesilové hře o 4 minuty později vyrovnal Kevin Shattenkirk. V prodloužení hrál Anaheim další přesilovku. Tu využil zásluhou kapitána Ryana Getzlafa. Dva body tak dnes bere Anaheim, Colorado získalo jen jeden bod.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté dokonávají obrat a z Colorada si odvážejí dva body oni! Trefuje se RYAN GETZLAF, který si před bránou počkal na pobídku Rickarda Rakella. Kapitán Kačerů pouze nastavil hůl a kotouč usměrnil za bezmocného Huntera Misku. 4:5 po prodloužení. Asistence: Rickard Rakell a Kevin Shattenkirk.

61:20
    Teď už domácí vyhazují puk přes celé kluziště. Početní výhoda Ducks je ale teprve na začátku.

61:02
    Kevin Shattenkirk hned zkusil štěstí opět od modré čáry. Miska ale tuto ránu moc dobře viděl a lapačkou ji posunul před sebe.

60:51
    Trenérský štáb Anaheimu si před přesilovkou 4 na 3 vzal oddechový čas. Uvidíme, jak si hosté s přesilovkou v prodloužení poradí.

60:51
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., podrážení).

60:22
    Rantanenovi nevyšla předávka. Kotouč se tak dostal k Rakellovi, který si jej následně vyměnil s bekem Shattenkirkem.

60:01

I když to vypadalo na pohodlné vítězství Colorada, tak nakonec nás čeká prodloužení. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, ale Anaheim se vzepřel a díky dvěma brankám v posledních šesti minutách vybojoval alespoň bod. Dočká se i toho druhého?

Střely na bránu po 3. třetině: 33 – 25

60:00

59:57
    Tři sekundy před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Avalanche.

59:42
    Isac Lundeström si chtěl přehodit puk rychle do střelecké pozice, ale to se mu nepovedlo úplně nejlépe.

58:59
    Rozbíhá se nám poslední minuta řádné hrací doby. Kotouč drží na hokejkách bránící hráči Anaheimu.

58:31
    Viděli jsme zajímavou pasáž, ve které oba celky chtěly rozhodnout. Blíže ke skórování měl Anaheim, ale Hunter Miska tentokrát odolal.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. O'Connor (Ničuškin, D. Toews), 38. Rantanen (Girard, Kadri), 47. Rantanen (Girard, Landeskog), 47. Saad (Burakovsky, Kadri) – 6. Rakell (Steel), 25. Terry (Henrique, Mahura), 54. Terry (Fowler, Comtois), 58. Shattenkirk (Rakell, Henrique), 62. Getzlaf (Rakell, Shattenkirk)

Colorado Avalanche: Miska (Grubauer) – D. Toews, Renouf, MacDonald, Girard (A), Graves, Timmins – Rantanen (A), Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Jayson Megna, Saad – O'Connor, Bellemare, Sherwood.
    Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Mahura, Ja. Larsson, B. Hutton, Manson (A) – Terry, Getzlaf (C), Comtois – Rakell, Lundeström, Heinen – Silfverberg, Henrique, Jones – Steel, D. Grant.

Rozhodčí: St. Laurent, South – Kovachik, T. Gawryletz

Diváci: bez diváků