Montreal – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 4:5 (po pr.) | Dallas – Columbus 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (po pr.)
Edmonton – Calgary 3:2 (kon.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Dallas Stars
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 07.03.2021, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:45:47)

V oslabení: 1:0

Hokejisté Dallasu už je ve třetí třetině potvrdili své vítězství, když se o čtvrtou branku domácích postaral Hintz, jehož branka znamenala konečnou pro Korpisala, kterého v bráně Columbusu nahradil Vehviläinen, jemuž však jeho první start v NHL v poslední minutě pokazil český útočník Faksa, jenž ho prostřelil střelou mezi betony.

Jake Oettinger za svá záda nepustil ani jednu ze střel Columbusu a mladý brankář Dallasu si připisuje svou první nulu v NHL. I díky němu tedy nakonec Dallas Stars porazili Columbus Blue Jackets jasně 5:0.

59:48
    Naopak ke svému prvnímu čistému kontu se na druhé straně blíží mladý domácí brankář Jake Oettinger.
    59:19 Radek FAKSA - 5:0

59:19
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se prosazují ve vlastním oslabení, když Comeau obloukem poslal kotouč z obranného pásma a RADEK FAKSA se k němu dostal, jako první a následně poslal puk přesně mezi betony Vehviläinena, který tak při své premiéře v NHL čisté konto neudrží. Asistence: Blake Comeau.

59:00
    Do konce utkání zbývá poslední minuta, když Dallas znova vyhazuje kotouče přes všechny čáry.

58:32
    Stars se znova podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

57:57
    Stars vyhráli následné vhazování a kotouč šel po mantinelu ven z obranné třetiny, kde si jej chtěl vzít do protiútoku Dickinson, avšak Werenski nakonec odpálil puk do hlediště.

57:50
    Jason Robertson (DAL) je však dalším hráčem Dallasu, který putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

57:10
    Lindellova střela jen proletěla kolem brány Columbusu.

56:35
    Faksa u mantinelu obral o kotouč Jonese, a vypadá to tak, že Stars přežijí bez úhony i tohle oslabení.

56:04
    Cogliano rychle získal puk v obranné třetině a poté ho o mantinel poslal co nejdále od své brány.

55:50
    Kotouč je opět až za bránou Columbusu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. Dickinson (Sekera), 4. Pavelski (Hintz, Ja. Benn), 34. Heiskanen (Caamano, Oleksiak), 50. Hintz (Kiviranta, Hanley), 60. Faksa (Comeau)

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley – Ja. Benn (C), Pavelski (A), Gurjanov – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Faksa, Caamano, Dellandrea.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (50. Vehviläinen) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson, Roslovic, Laine – Robinson, N. Foligno (C), Jenner (A) – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi.

Rozhodčí: O´Rourke, Schrader – Murray, Racicot

Diváci: 4 203