Montreal – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 4:5 (po pr.) | Dallas – Columbus 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (po pr.)
Edmonton – Calgary 3:2 (kon.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Dallas Stars
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 07.03.2021, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám vás u dalšího utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém se podíváme na zápas z Centrální divize, a to konkrétně na střetnutí mezi Dallasem Stars a Columbusem Blue Jackets. Úvodní vhazování bude vhozeno něco málo po druhé hodině ranní.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley – Ja. Benn, Pavelski, Gurjanov – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Kero, Faksa, Caamano.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Vehviläinen) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson, Roslovic, Laine – Robinson, N. Foligno, Jenner – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi..

00:01

00:12
    Dallas mohl jít okamžitě do vedení, když Benn zpoza brány nahrával Gurjanovi, jehož okamžitou střelu však Korpisalo vyrazil mimo svou klec.

00:32
    Stars nyní jen nahodili kotouč směrem na hostující klec, kde si kotouč sebral brankář Columbusu a přerušil hru.

01:28
    Cogliano sebral kotouč v útočné třetině po špatné přihrávce mezi obránci a ihned přihrál Comeauovi, jehož střela však byla zblokována jedním z hostujících hráčů.

02:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se rychle dočkávají úvodní branky v utkání, když Sekera obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud následně vystřelil a jeho pokus Korpisalo vyrazil do Gavrikova, od kterého se odrazil zpět k bráně a JASON DICKINSON jej už do sítě následně dotlačil. Asistence: Andrej Sekera.
    02:24 Jason DICKINSON - 1:0

02:24
    John Tortorella (CBJ) si však bere svou coach challenge, protože si myslí, že branky nebylo dosaženo dle pravidel, když Dickinson natlačil Korpisalův beton do brány.

02:24
    Rozhodčí ještě posvětili domácí branku, a tak kvůli tomu Columbus dostává dvě minuty za zdržování hry, a tak si Stars po první brance ihned zahrají i přesilovou hru.

03:09
    Stars využívají přesilovou hru!!! Tak to je skvělý vstup domácích do utkání, když Dallas využívá i následnou přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení. Benn nahrával zpoza brány Hintzovi, jenž poté posunul puk mezi kruhy JOE PAVELSKÉMU, který ho poslal po ledě do hostující klece. Asistence: Roope Hintz, Jamie Benn.
    03:09 Joe PAVELSKI - 2:0

04:40
    Domi nahrával zpoza domácí klece mezi kruhy, jenže zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

05:00
    Po pěti minutách se prvního zákroku v utkání dočkává i Oettinger, kterého střelou od mantinelu otestoval Texier.

05:19
    Na druhé straně se do zakončení cpal domácí kapitán, avšak jeho střela skončila hned na prvním bránícím hráči Columbusu.

05:46
    Atkinson přejel modrou čáru a následně ihned vystřelil a jeho pokus skončil na vyrážečce domácího brankáře.

06:49
    Bjorkstrand nyní vyslal hodně nepříjemnou střelu směrem na domácí bránu, kterou se Oettingerovi podařilo vyrazit mimo jeho klec.

07:20
    Cogliano zkusil překvapit Korpisala bekhendovým zakončením z hodně velkého úhlu, ale finský brankář byl na svém místě.

07:34
    Následná akce Columbusu skončila na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

08:04
    Gurjanov střílel z pravého kruhu, jenže jeho střela se až ke Korpisalovi nedostala.

08:38
    Comeau nahrál na modrou Heiskanenovi, jenž na nic nečekal a do kotouče ihned práskl a jeho pokus skončil někde ve výstroji Korpisala.

09:25
    Robinson sebral špatné vyhození Lindella a následně se snažil ihned o zakončení, avšak jeho střela skončila na některém z hráčů Dallasu.

10:05
    Columbus se dlouho držel ve svém útočném pásmu, ale Kivirantovi se nakonec podařilo dostat puk z obranného pásma Dallasu.

10:28
    Roslovic nahrál na levou stranu Lainemu, který vystřelil z hodně velké vzdálenosti a jeho střela skončila na betonech Oettingera.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:34
    Seth Jones (CBJ) při následném protiútoku Dallasu sekl Gurjanova, a dostává za to tak dvouminutový pobyt na trestné lavici.

10:48
    Benn se snažil dostat puk zpoza brány mezi kruhy na Pavelského, avšak tento pas nevyšel a Blue Jackets následně vyhodili kotouč z obranného pásma.

11:32
    Jenner málem jel sám na Oettingera, jenže Pavelski hostujícího hráče čistě odzbrojil.

12:21
    Lindell dostal přihrávku před bránu Columbusu, avšak jeho střela šla jen těsně vedle brány.

12:50
    Blue Jackets přežili své druhé oslabení bez inkasované branky, ale Dallas dál pokračoval ve svém tlaku, který ukončil až odpískaný ofsajd Stars, když Lindell už neudržel kotouč v útočné třetině.

13:49
    Faksa chtěl nahodit kotouč do útočného pásma, avšak jeho snaha skončila hned na modré čáře, kde puk rychle sebrali obránci Columbusu.

14:58
    Heiskanen se se skákajícím pukem dostal až na střed útočného pásma, kde i vystřelil, avšak jeho pokus šel mimo tři tyče.

16:03
    Hokejisté Columbusu mají velký problém se svou rozehrávkou, když jejich útoky většinou končí hned za středovou čárou.

17:03
    Foligno dostal rychlou přihrávku na útočnou modrou a následně s pukem přejel do útočné třetiny, kde napřáhl a jeho dělovka skončila ve výstroji Oettingera.

17:20
    Pavelski otestoval Korpisala svou střelou z větší vzdálenosti a hostující brankář jen vyrazil kotouč do rohu kluziště.

18:08
    Heiskanen přihrával před bránu Columbusu, kde se k puku snažil dostat Robertson, avšak kotouč končí na hokejkách Blue Jackets.

19:05
    Bjorkstrand dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, odkud i vystřelil a Oettinger jeho pokus vytěsnil za svou klec.

19:45
    Dallasu se podařilo vytlačit Columbus do středního pásma, odkud se však hosté rychle snaží vrátit zpět do své útočné třetiny.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět skvělý vstup domácích hokejistů do utkání, když Dickinson poslal Dallas do vedení a po neuznané coach challenge šel Columbus navíc následně do čtyř a Stars využili i svou první přesilovou hru v utkání, protože se prosadil Pavelski.

Blue Jackets se zatím pořádně nemohou dostat do utkání, ale ještě je před námi čtyřicet minut hracího času, ve kterých se může stát cokoliv.

20:24
    Gurjanov zachytil kotouč ve středním pásmu a ihned chtěl jít do útoku, jenže nakonec kotouč jen přenechal hostům, protože by se Stars dostali do ofsajdu.

21:31
    Gavrikov vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela šla těsně vedle brány Dallasu.

21:55
    Dallasu se podařilo vytlačit Columbus ze svého obranného pásma a obránci Stars konečně mohou odejít vystřídat.

22:38
    Heiskanen poslal hodně nepřesnou přihrávku na modrou čáru Oleksiakovi, který tak pro kotouč musí až do středního pásma.

22:49
    Stars se následně dostali do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:22
    Po souboji za bránou Columbusu se nakonec Robertsonovi podařilo dostat puk před Korpisala, jenž kotouč ihned uzmul pod svou lapačku.

23:44
    Nahození Jennera bylo přizvednuto až do ochranné sítě za bránou Dallasu.

23:54
    Jones se svým nahozením od modré čáry jen trefil Oettingera do jeho masky, od které se kotouč odrazil za bránu Dallasu.

24:26
    Werenski dobře schoval své nahození hned za dvojici domácích hráčů a kotouč skončil někde ve výstroji domácího brankáře.

24:47
    Domácí hokejisté nyní zahráli kotouč vysokou holí, a tak se bude znovu vhazovat před bránou Oettingera.

24:54
    Oettinger se musel mít znovu na pozoru hned po vhazování, když na něj vystřelil Jones. Columbus má zatím mnohem lepší vstup do druhé části než Dallas.

25:30
    Sekera vystřelil od modré čáry, jenže trefil hned Roslovice, který byl před ním.

26:02
    Ani další střela od modré čáry se až k brankáři Columbusu nedostala, když byl kotouč ztečován do rohu kluziště.

26:06
    Odtud však byl následně poslán na Korpisala, který si puk už nechal a následuje komerční přestávka.

26:19
    Bjorkstrand se snažil vysunou Bemströma do úniku, ale tento pas byl příliš dlouhý a píská se jen zakázané uvolnění Columbusu.

26:45
    Gabriel Carlsson (CBJ) podrazil Hintze, jenž se kolem něj prohnal v plné rychlosti. Obránce Columbusu tedy putuje na trestnou lavici.

27:06
    Columbusu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

27:24
    Stars se zatím nemohou pořádně usadit ve svém útočném pásmu, když je kotouč opět u Oettingera.

27:45
    Oettinger opět musí rozjet další ofenzivní akci Dallasu.

28:15
    Tato přesilová hra Dallasu absolutně nevychází a naopak hokejisté Columbusu své oslabení zvládají na výbornou.

28:48
    Carlsson je zpět ve hře a Blue Jackets tohle oslabení zvládli bez větších potíží, když si Korpisalo nepřipsal ani zákrok.

29:52
    Gurjanov dostal přihrávku do levého kruhu, odkud ihned vystřelil a jeho dělovka skončila na výstroji hostujícího brankáře.

30:01
    Jeden z přítomných fanoušků si z utkání odnese cenný suvenýr, protože byl kotouč ztečován až do hlediště.

30:20
    Werenskému nevyšel jeho pas, ale Lindell kotouč obloukem rychle poslal zpět na hůl hostujícího obránce.

30:32
    Kotouč skončil na domácí střídačce, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:20
    Heiskanen se snažil prokličkovat do útočného pásma, avšak hned za modrou čárou jej odzbrojil Roslovic.

31:46
    Gavrikov se dostal do zakončení z levého kruhu, které se Oettingerovi podařilo vytěsnit mimo svou klec.

32:14
    Dallasu se podařilo vytlačit svého soupeře do středního pásma, a tak mohou domácí hokejisté odejít částečně vystřídat.

33:23
    Bemström se dral do útoku, kde kolem Klingberga udělal velmi pěknou stahovačku, ale podrazil jej Lindell, a kotouč tak díky tomu skončil až u Oettingera. Obránce Dallasu však nedostává dvě minuty.

33:46
    Tak po tomto budou hokejisté Columbusu hodně naštvaní, protože Stars se víceméně ihned z dalšího útoku prosazují. Caamano zavezl puk do útočného pásma, kde přihrával křižně nepřesně Dellandreovi, jenž kotouč se odrazil do druhé vlny MIROVI HEISKANENOVI, jenž využil volného prostoru a nabruslil si na střed útočného pásma, odkud vystřelil a jeho střela skončila za zády Korpisala, kterému ještě zavazel jeho vlastní obránce Savard. Asistence: Nick Caamano, Jamie Oleksiak.
    33:46 Miro HEISKANEN - 3:0

35:08
    Stars se dostali do další obrovské šance, když Dickinson přihrál před bránu zcela volnému Dellandreovi, jehož však skvěle vychytal Korpisalo.

35:52
    Heiskanen dostal přihrávku na modrou čáru, odkud následně i zkusil nahodit puk směrem na hostující klec, ale kotouč se až ke Korpisalovi nedostal.

36:27
    Bemström vypálil od pravého mantinelu směrem na domácí bránu a Oettinger jeho pokus jen vyrazil mimo svou klec.

37:24
    Roslovic dostal puk do útočné třetiny, kde následně střílel přes Klingberga, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

37:57
    Columbus si zahraje svou první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za podrážení vyloučen Esa Lindell (DAL).

38:08
    Dallasu se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma, kde už ho Klingberg přenechal hostům.

38:39
    Po zblokované střele Laineho kotouč sebrali domácí, kteří jej ihned posílají co nejdále od své brány.

39:05
    Cogliano dostal puk alespoň do středního pásma.

39:25
    Laine nahrál na modrou Werenskému, jenž však trefil blokujícího Dickinsona.

39:48
    Laine je vytlačen s pukem až do středního pásma, a tak to vypadá, že Stars své první oslabení zvládnou bez inkasované branky.

40:00

Columbus byl ve druhé třetině lehce lepším týmem, jenže hosté svou snahu nedokázali přetavit v nějakou kontaktní branku, a tak přišel trest z hole Heiskanena, jenž vstřelil hodně důležitou třetí branku Dallasu, ale nutno dodat, že v té době měli hrát Stars oslabení, protože chvíli předtím prošlo Lindellovi jasné podrážení.

40:26
    Stars nahodili puk do útočného pásma, kde ho Korpisalo nesebral za svou klecí a málem toho využil Pavelski, jenž se ihned snažil vystřelit kotouč, ale branku netrefil.

41:05
    Naopak na druhé straně měl na své holi první gól Columbusu kapitán Foligno, jenž byl sám před Oettigerem a jeho první zakončení skončilo na tyči a následná dorážka poté na betonu domácího brankáře.

41:26
    Oleksiak se dostal do zakončení od modré čáry a Korpisalo i přes clonícího hráče jeho střelu viděl a kotouč vyrazil.

41:58
    Je tu další hodně přísné vyloučení na hostující straně, když je na dvě minuty za sekání vyloučen Riley Nash (CBJ).

42:10
    Dellandrea dostal přihrávku na levou stranu a jeho rázná střela následně skončila na tyčce hostující klece.

42:38
    Dellandrea dostal znova nabito do levého kruhu a jeho pokus se Korpisalovi podařilo vyrazit za svou klec.

42:46
    Mladý útočník Dallasu je v této přesilovce hodně při chuti, když na Korpisala znovu vypálil ze stejné pozice a finský brankář už tentokrát jeho střelu utlumil na své hrudi.

43:02
    Přihrávka Pavelského je zblokována do hlediště a vhazovat se bude znovu před Korpisalem.

43:27
    Hintzova střela prošla Korpisalovi jeho výstroji, ale naštěstí pro hostujícího brankářese kotouč poté odkouzal těsně vedle brány Columbusu.

44:32
    Laine si celkem zahrával s pukem ve vlastním obranném pásmu, když jej domácí málem o kotouč obrali.

45:04
    Sekera předal kotouč Oleksiakovi, jehož následné zakončení bylo zblokováno mimo bránu Columbusu.

45:32
    Blue Jackets jen odevzdali puk do středního pásma a hosté následně rychle upalují na svou střídačku.

46:00
    Domácím nevyšla jejich dlouhá rozehrávka, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

46:42
    Hokejisté Columbusu budou muset hodně přidat, pokud chtějí s tímto utkáním něco udělat, protože zatím ve třetí třetině jasně tahají za kratší provaz.

47:47
    Caamano se snažil protlačit před Korpisala, ale hostujícím obráncům se jej podařilo vytlačit ze jejich bránu.

48:11
    Po delší době se k zákroku dostává i Oettinger, na kterého letěla vesměs neškodná střela Nashe z levé strany útočného pásma.

48:14
    Ihned po vhazování pálil Werenski a jeho střela skončila na betonech Oettingera.

48:59
    Bemströmova přihrávka byla ztečována mimo útočnou třetinu Dallasu.

49:17
    Dá se říct, že je hotovo, když Stars šli do rychlého protiútoku, kde nakonec Kiviranta nechal kotouč ROOPE HINTZOVI, jenž v plné rychlosti vletěl do útočného pásma, kde měl před sebou zcela prázdnou cestu, a tak naznačil Korpisalovi střelu, ale následně udělal kličku do bekhendu a poslal kotouč do horních pater odkryté brány. Asistence: Joel Kiviranta, Joel Hanley.
    49:17 Roope HINTZ - 4:0

49:17
    Čtvrtá inkasovaná branka navíc znamená konec pro Jonase Korpisala, kterého v bráně Columbusu nahrazuje další finský brankář Veini Vehviläinen, pro kterého je to jeho premiéra v NHL.

50:54
    Gurjanov vletěl do útočného pásma po levé straně a jeho pokus jen proletěl kolem hostující brány.

50:54
    Utkání končí předčasně pro domácího kapitána Jamieho Benna (DAL) a hostujícího Maxe Domiho (CBJ), kteří po své menší potyčce dostávají desetiminutové tresty za nesportovní chování.

51:46
    Hanleyho nahození je přizvednuto hostující obranou až do ochranné sítě.

52:05
    Další přihrávka domácích hráčů je opět zblokována až do ochranné sítě, a tak je tu další vhazování před Vehviläinenem.

52:57
    Hokejisté Columbusu byli nyní zcela jasně se šesti bruslaři na ledové ploše, a tak hostující střídačka dostává dvouminutový trest. Trest odsedí Patrik Laine (CBJ).

53:25
    Blue Jackets získali kotouč za svou bránou a hosté jej následně vyhazují co nejdále od své brány.

53:52
    Texier dokonce v oslabení zaútočil, ale ani jeho útok brankou neskončil.

54:28
    Vehviläinen si musel poradit se střelou Dellandrey z pravého kruhu a finský brankář jeho pokus utlumil na své hrudi.

54:44
    Ty Dellandrea (DAL) hodně zbytečně fauloval hostujícího kapitána, a dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění.

55:01
    Laine je zpět na ledové ploše, a tak si nyní přesilovou hru vyzkoušejí hosté z Columbusu.

55:25
    Jenže je to právě finský sniper, který následně hostující tým dostává nepřesnou přihrávkou z útočné třetiny.

55:50
    Kotouč je opět až za bránou Columbusu.

56:04
    Cogliano rychle získal puk v obranné třetině a poté ho o mantinel poslal co nejdále od své brány.

56:35
    Faksa u mantinelu obral o kotouč Jonese, a vypadá to tak, že Stars přežijí bez úhony i tohle oslabení.

57:10
    Lindellova střela jen proletěla kolem brány Columbusu.

57:50
    Jason Robertson (DAL) je však dalším hráčem Dallasu, který putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

57:57
    Stars vyhráli následné vhazování a kotouč šel po mantinelu ven z obranné třetiny, kde si jej chtěl vzít do protiútoku Dickinson, avšak Werenski nakonec odpálil puk do hlediště.

58:32
    Stars se znova podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

59:00
    Do konce utkání zbývá poslední minuta, když Dallas znova vyhazuje kotouče přes všechny čáry.

59:19
    Stars se prosazují ve vlastním oslabení, když Comeau obloukem poslal kotouč z obranného pásma a RADEK FAKSA se k němu dostal, jako první a následně poslal puk přesně mezi betony Vehviläinena, který tak při své premiéře v NHL čisté konto neudrží. Asistence: Blake Comeau.
    59:19 Radek FAKSA - 5:0

59:48
    Naopak ke svému prvnímu čistému kontu se na druhé straně blíží mladý domácí brankář Jake Oettinger.

Hokejisté Dallasu už je ve třetí třetině potvrdili své vítězství, když se o čtvrtou branku domácích postaral Hintz, jehož branka znamenala konečnou pro Korpisala, kterého v bráně Columbusu nahradil Vehviläinen, jemuž však jeho první start v NHL v poslední minutě pokazil český útočník Faksa, jenž ho prostřelil střelou mezi betony.

Jake Oettinger za svá záda nepustil ani jednu ze střel Columbusu a mladý brankář Dallasu si připisuje svou první nulu v NHL. I díky němu tedy nakonec Dallas Stars porazili Columbus Blue Jackets jasně 5:0.

3. Roope Hintz (DAL) – 1+1

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:45:47)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. Dickinson (Sekera), 4. Pavelski (Hintz, Ja. Benn), 34. Heiskanen (Caamano, Oleksiak), 50. Hintz (Kiviranta, Hanley), 60. Faksa (Comeau)

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley – Ja. Benn (C), Pavelski (A), Gurjanov – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Faksa, Caamano, Dellandrea.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (50. Vehviläinen) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson, Roslovic, Laine – Robinson, N. Foligno (C), Jenner (A) – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi.

Rozhodčí: O´Rourke, Schrader – Murray, Racicot

Diváci: 4 203