Čeljabinsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | N.Novgorod – Kazaň 0:4 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Stav série: 0:3
Ak Bars Kazaň
Neděle 07.03.2021, 15:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • Play-off KHL • Osmifinále

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 30:24 (6:12, 15:8, 9:4), vhazování 27:28, hity 13:10, čas v útoku 12:42 – 11:12, vyloučení 5:8, navíc Wideman (NNO) 10 minut, využití 0:1, oslabení 0:2. (17:25:23)

Hokejisté Kazaně porážejí Nižnij Novgorod pošesté v řadě a ujímají se vedení 3:0 v osmifinálové sérii. Torpedo nevyhrálo v součtu se závěrem základní části již devětkrát po sobě a je jeden zápas od vyřazení.
    Ak Bars dnes zúročil svůj počáteční nápor přesilovkovým gólem ve 13. minutě, od té doby sice předal otěže domácím, ale ti celý zápas naráželi na spolehlivého Biljalova. Naopak dvěma rychlými brejky během 55 vteřin odskočili hosté na 0:3. V poslední třetině se zatáhli do obrany a skóre zpečetili technickým gólem při power-play domácích.

59:30 Arťom LUKOJANOV - 0:4

59:30
    Kazaň vstřelila branku!
    Rozhodčí uznávají hostům málokdy vídaný technický gól. ARŤOM LUKOJANOV dojížděl nastřelený kotouč a po odrazu o zadní mantinel mohl doklepnout do prázdné brány, když ho zezadu povalil obránce Pajgin.

58:41
    Miele našel křížnou přihrávkou nepokrytého Žafjarova, nejproduktivnější hokejista Torpeda však pálí ze tří metrů jen do brankáře.

58:07
    Za stavu 0:3 už není co ztratit. Trenér Nižného Novgorodu odvolává brankáře a domácí to zkusí v šesti proti čtyřem.

58:07
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., vysoká hůl).

57:05

56:46
    Stéphane Da Costa střílel ve zkrácené početní převaze zápěstím z pravého kruhu a Andrej Tichomirov si rozklekem zapisuje teprve třetí zákrok ve třetině.

56:18

56:02
    Anton Šenfeld se při hře 4 na 4 uvolnil stahovačkou, ale do střely mu včas padl jeden z kazaňských beků.

55:05
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:18
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Harri Pesonen – 2 min., podrážení).

52:38
    Michejev nestihl opustit útočné pásmo dříve, než tam s kotoučem najel spoluhráč. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

51:00
    Ak Bars ve třetí třetině zabetonoval obranu a soustředí se jen na bránění náskoku. Nyní si hráči z Tatarstánu pohlídali výpad Chrise Terryho.

49:29
    Jeden z rozhodčích zvedl paži a ukazoval vyloučení jednoho z hostujících hráčů za vyhození kotouče mimo. Po poradě celé rozhodcovské čtveřice je však trest zrušen. Rozhodčí ještě vysvětlují změnu verdiktu trenéru Nemirovskému.

49:00
    Dnešní utkání sleduje 3000 diváků, tedy maximální povolený počet podle koronavirových omezení.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 13. Pesonen (Galijev, K. Petrov), 34. V. Tichonov (Dawes, Wikstrand), 35. K. Petrov (Fisenko), 60. Lukojanov

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Kočetkov) – Pajgin, Ch. Wideman, Austin, Orlov, Marin, Mišarin – Čechovič, Miele, Žafjarov – Šenfeld, Kloos, Terry – Varnakov (C), Der-Argučincev, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Belevič.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Golubjov) – Wikstrand, T. Murphy, Pedan, Chenkel, Ljamkin, Judin, Žuravljov – Dawes, S. Da Costa, V. Tichonov – Lukojanov (C), M. Gluchov, Fisenko – Pesonen, Cormier, K. Petrov – Galijev, A. Galimov, Voronkov – Safonov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov