Čeljabinsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | N.Novgorod – Kazaň 0:4 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Spartak Moskva
0:3 (0:1, 0:0, 0:2) Stav série: 0:3
CSKA Moskva
Neděle 07.03.2021, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u play off KHL. Společně se podíváme na třetí duel série mezi týmy Spartak Moskva a CSKA Moskva.

Průběh série

CSKA ovládlo oba zápasy, když nejprve vyhrálo nejtěsnějším možným poměrem 1:0 v prodloužení a pak jasným způsobem vyhrálo v druhém utkání 5:1. Toto moskevské derby týmů, které sdílí stejnou halu, je tak rozehráno na jednu stranu a CSKA se dnes pokusí vybojovat mečboly na postup.

Odehrané zápasy

1. zápas: CSKA – Spartak 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
    2. zápas: CSKA – Spartak 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Lukáš Radil (SPM) 0 (0+0)

Zápas v CSKA Areně začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Nikišin, Djuse, Kulik (A), Zubarev, Sokolov – M. Cyplakov, Lehterä (C), Širokov – Zubov, Nikoncev, Fjodorov – R. Hanzl, Talalujev, Radil – Torčeňuk, Kara, Kotljarevskij – Averšin.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – P. Karnauchov, Andronov (C), Slepyšev – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Korosteljov – Sorkin, Světlakov, Tělegin – Afanasjev.

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Kučava, Nikolajev.

00:01

00:58
    Začalo se v rychlém tempu, oba celky mají za sebou první útočné výpady.

01:02
    První přerušení, po průniku hostů a střele Okulova byl puk sražen mimo ledovou plochu a vhazuje se po Hudáčkově levici.

01:49
    Za domácí zahrozil Kara, když si ze středu sjel trochu doleva, Johansson jeho švih dokázal srazit.

02:45
    Pěkný výpad před Johanssona, Spartak se snaží o brzký gól.

04:35
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Hudáčka.

05:04
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Jako první udeřili hosté. SERGEJ ANDRONOV vybojoval v útočném pásmu puk, který se k němu po krátkém závaru na brankovišti před Hudáčkem vrátil a on jej zblízka dorazil do sítě – 0:1. Asistence: Anton Slepyšev.
    05:04 Sergej ANDRONOV - 0:1

06:22
    Vedoucí branka hráče CSKA hodně nabudila, opět si vybojovali puk, tentokrát ve středním pásmu a hned se hrnou do útoku.

07:09
    Světlakovovi přeskočil puk hokejku a utekl mu do středního pásma. Skončila tak akce, kterou táhl Tělegin.

07:18
    Oba celky střídají během hry, domácí Nikišin čeká u Hudáčka na čerstvé spoluhráče.

08:59
    Dlouhý pas do jízdy dostával hostující Sorkin a i když byl tísněn, povedlo se mu vystřelit. Hudáček si připsal jistý zákrok.

09:24
    Na druhé straně se o přihrávku na střed snažil Radil, jeho spoluhráči byli době pokrytí.

11:21
    Zatím je to hokej plný rychlých výpadů a náznaků brejků. Jeden takový podnikli hosté, opět to ale skončilo střelou, se kterou neměl Hudáček problémy.

12:28
    U domácích je aktivní zejména Radil, ten se neúnavně cpe před branku. Vydatně mu u toho asistuje Hanzl.

13:18
    Nenápadné sklepnutí Mamina z levého kruhu, gólman domácího Spartaku musel opětovně zasahovat a přerušit hru.

13:56
    Forčekování CSKA je čím dál aktivnější, domácí tým má velký problém se vůbec dostat z vlastního pásma.

14:37
    Blažijevskij pospíchal za vyhozeným pukem a zvládl souboj proti Višněvskému. CSKA může od Johanssona vyrazit do útoku.

15:54
    Z velké dálky nahozený puk nadělal Hudáčkovi docela velké problémy a měl co dělat, aby jej rozehrál u své pravé tyčky.

16:57
    Lehterä možná prováhal nejlepší moment pro střelu z levé strany, raději rozehrál na střed.

17:07
    Teď si ale domácí Spartak zahraje přesilovku, dvě minuty za držení dostal Pavel Karnauchov.

17:40
    V oslabení se hosté dostali do velké šance na navýšení náskoku, Světlakov však své sólo nedotáhl do konce, když mu při forhendovém blafáku sjel puk z hole!
    17:40 Světlakov neproměnil sólo, promarnil velkou šanci na navýšení náskoku

18:17
    Je po přesilovce, síly na ledě se vyrovnávají. Dvě minuty za podrážení dostal Ilja Talalujev.

18:46
    Hosté se opět dostávali do možného kontru, Kiselevič ovšem zapomněl puk za sebou a málem z toho bylo postavení mimo hru.

19:07
    CSKA je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka hostujícího celku.

19:57
    Robinsonovo nahození do chumlu před brankovištěm skončilo na hráčích, Hudáček zasahovat nemusel.

20:00

Je za námi první třetina, která už od začátku byla velice svižná, hra se přelévala ze strany na stranu a Hudáček s Johanssonem měli dost práce. Dočkali jsme se i jednoho gólu, na začátku šesté minuty se zblízka prosadil Sergej Andronov a dostal CSKA do vedení. Náskok mohl být i vyšší, jenže ve vlastním oslabení neuspěl Světlakov a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:21
    Hned na začátku přilétlo na Hudáčka nahození od modré čáry, překvapit jej chtěl Blažijevskij.

20:29
    Přesilovka pro CSKA, dvouminutový trest za držení dostal Jori Lehterä.

21:20
    Šance v oslabení pro Spartak, v dobré pozici byl Torčeňuk, svůj výpad ale nedotáhl.

22:17
    Celým kluzištěm prosvištěl Okulov a z levé strany vystřelil. Hudáček byl přilepený na své pravé tyčce a poradil si.

22:29
    Spartak oslabení ubránil, domácí hrají v plném počtu.

23:07
    Z podobné pozice zakončoval Andronov, dopadlo to podobně jako u Okulova.

24:19
    Od modré čáry vystřelil domácí Višněvskij, Johansson měl ale dobrý výhled a puk vyrážečkou srazil do rohu.

25:48
    Trocha nepřesností na obou stranách, rozehrávky končí nepřesnými pasy a puk pouze létá ze strany na stranu.

26:22
    Hudáček toho mnoho neviděl a určitě si oddechl, když prudkou střelu od modré čáry zvládl vyrazit.

26:28
    Vzápětí přišel faul na domácího Fjodorova a Pavel Karnauchov dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

26:36
    Úvod oslabení hostům vyšel, hned po buly vyhodili puk přes všechny čáry.

27:12
    Další svižné vyhození, bránící čtveřice může vystřídat.

27:39
    Velký závar před Johanssonem, o dorážku z bezprostřední blízkosti se snažil Lehterä, hosté ošemetnou situaci zvládli na výbornou.

28:28
    CSKA je v pěti, Karnauchov naskočil z trestné lavice na led.

28:57
    Fjodorov se otřepal ze zákroku u mantinelu a teď od modré čáry prověřil Johanssona. Ten vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

29:09
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, za vražení na hrazení dostal dvě minuty hostující Maxim Šalunov.

29:36
    Domácí hodně kombinují potřebují ale vystřelit a to se jim zatím v této přesilovce nedaří.

30:00
    Puk letí přes všechny čáry a oba celky střídají.

31:09
    Tahle přesilovka se Spartaku vůbec nevydařila, hostující tým se s vyhozením vrátil do plného počtu.

32:22
    Domácí Djuse neměl prostor pro střelu od modré čáry, musel volit nahození po pravém mantinelu.

33:08
    Už to vypadalo, že se hostující Rykov dostane z levého křídla do zakončení, na bekhendu si dobře pokryl puk, jenže při pokusu o nájezd do lepšího úhlu podklouzl a po zádech dojel za branku.

34:02
    Hanzl se před brankou snažil tečovat nahození od modré čáry, puk ale minul a Johansson schoval tento švih v lapačce.

34:20
    Další vyloučení, tentokrát na straně Spartaku. Dvě minuty za podrážení obdržel Jevgenij Kulik.

34:46
    Bomba od modré, Hudáček skvěle zakročil u své levé tyče a jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny lajny.

35:20
    Další rána z dálky, Gilmour branku minul.

35:47
    Náznak přečíslení domácích, puk doklouzal až k brance, kde byl na chvíli volný Rylov, jeho pokus o zasunutí ale pouze prošel brankovištěm.
    35:47 Rylov nevyrovnal

36:20
    Přesilovka je u konce, Spartak je v plném počtu.

37:48
    Spartak lehce přidává na obrátkách a snaží se o srovnání ještě před pauzou. Koncovka ale skřípe.

38:13
    Aby těch vyloučení nebylo málo, tak naskakuje další, dvě minuty za podrážení odpyká hostující Anton Slepyšev.

38:49
    Přihrávka zpoza branky na brankoviště, puk byl ale sražen a Johansson mohl zůstat v klidu.

39:44
    Talalujev byl připraven mezi kruhy na případné sklepávání a dočkal se. Jeho poměrně prudký pokus Johansson reflexivně vyrazil do rohu.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a CSKA je zase o jednu třetinu blíže třetí výhře v sérii. Spartak sice předvedl ve druhé části v útoku o něco lepší výkon, než v té první, jenže stále naráží na dobrou defenzivu hostů a dobře chytajícího Johanssona. Nepomohlo ani několik přesilovek a stav je tak stále 0:1.

40:13
    CSKA přečkalo zbytek oslabení a Slepyšev je zase na ledové ploše.

41:34
    Úvod třetí třetiny zatím postrádá tempo, na vině je větší množství přerušení.

41:59
    Přes obránce vystřelil domácí Cyplakov, nemyslel to vůbec zle, Johanssonovu branku ale prudkým švihem minul.

42:47
    Nikita Korostelnov po osobním souboji o puk tvrdě narazil do mantinelu a chytil se za ruku. Už ale vyskočil na brusle a odjel na střídačku.

43:26
    Nenápadné, ale o to více nebezpečné nahození hostujícího Tělegina z pravého kruhu. Hudáček pouze vyrazil před sebe a musel se po puku hodně rychle vrhnout.

44:08
    Další nahození před Hudáčka, tentokrát z rohu. CSKA zase začíná utahovat šrouby.

45:06
    Rychlá akce Spartaku byla přerušena čárovým sudím, přihrávka na Talalujeva skončila na zakázaném uvolnění.

45:14
    CSKA si zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Maxim Cyplakov.

45:54
    Přesilovka je využitá a CSKA jde do dvoubrankového náskoku! Po rychlé kombinaci přišla přihrávka z modré čáry na pravý kruh, kde napřáhl MAXIM ŠALUNOV a bombou překonal přemisťujícího se Hudáčka – 0:2! Asistence: John Gilmour, Konstantin Okulov.
    45:54 Maxim ŠALUNOV - 0:2

46:39
    Navíc je tu přesilovka pro CSKA, domácí tým totiž hrál v šesti a je tu trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí Arťom Fjodorov.

47:26
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, snaží se o kombinaci, zatím bez střeleckého vyjádření.

48:19
    Puk létá z kruhů na modrou čáru a zase zpět, stále je to ale pouze o kombinaci.

48:39
    No a přesilovka je u konce, Spartak zase hraje v plném počtu.

49:28
    Nahození od modré čáry k brankovišti Spartaku, kde si sjel Širokov, byl ale příliš blízko na to, aby puk nasměroval za Johanssonova záda.

50:01
    Zubarev to zkusil od modré čáry, ani jemu ale štěstí nepřálo, puk skončil na zadním mantinelu.

50:41
    Spartak nyní zakončuje pouze z dálky, tak jako nyní Cyplakov a to jsou pro Johanssona snadné okamžiky.

51:39
    Spartak už nemá kam pospíchat, stačí, když budou hosté držet puk co nejdál od své branky.

52:37
    Po buly přilétlo na Hudáčka nenápadné nahození, puk skončil za zadním mantinelu.

53:34
    Není to teď zrovna pohledný hokej, nicméně v play-off se na krásu moc nehraje... A CSKA hraje účelně.

54:25
    Hra je v rohu u Hudáčka.

55:00
    Nahození na Johanssona, Nikišin ale na gólmana CSKA recept nenašel.

55:59
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, domácím se krátí čas na zvrat.

56:04
    A navíc to vypadá, že je rozhodnuto. Hosté si vybojovali v rohu puk, Leipsic přihrál před branku, kde byl nepokrytý NIKITA KOROSTELJOV, ten vymíchal Hudáčka a po ledě zakončil – 0:3. Asistence: Brendan Leipsic, Andrej Loktionov.
    56:04 Nikita KOROSTELJOV - 0:3

56:58
    Hala potichla, tedy alespoň fanoušci domácího Spartaku, kteří tuší, že to ani na třetí pokus nevyjde.

57:40
    Utkání se dohrává, puk je v držení hostujících hráčů.

58:48
    Radil zklamaně odjel na střídačku, jeho akce do útočného pásma skončila ještě před zakončením.

59:39
    Ze středního pásma letěl puk po mantinelu k Hudáčkovi a to bude nejspíš konec zápasu.

Utkání je u konce a CSKA získává v této sérii už třetí výhru! V poslední třetině se Spartak snažil o vyrovnání, jenže plány dostaly velkou trhlinu na 46. minuty při využité přesilovce, kdy se trefil Maxim Šalunov. Hosté pak měli do dalších minut více klidu a pohody a definitivu si zajistili na začátku 57. minuty, to se po přihrávce zpoza branky prosadil Nikita Korosteljov a uzavřel skóre na 0:3. Spartak Moskva je tak na pokraji vyřazení, a pokud nechce vyletět na nejkratší možný počet zápasů, bude muset hodně věcí změnit. Na jeden gól ze tří zápasů se opravdu série vyhrát nedá...

Utkání sledovalo 5 263 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:33:55)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Andronov (Slepyšev), 46. Šalunov (Gilmour, Okulov), 57. Korosteljov (Leipsic, Loktionov)

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Kučava, Nikolajev

Diváci: 5 263