Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 5:4 (2:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 5:4 (po pr.) | Columbus – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:2 (po pr.)
Toronto – Winnipeg 3:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:4 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:1
HC Olomouc
Středa 10.03.2021, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (20:15:45)

Je dobojováno. Olomouc bere po obrovské bitvě první bod v sérii. Škodovka v závěrečné periodě ožila, pomohla ji zejména nucená přestávka kvůli výměně plexiskla, jenomže stačila pouze zásluhou Kvasničky snížit na rozdíl jediné trefy. Zítra je však nový den, nový zápas a indiáni budou bojovat a vyrovnání série. Dnes zápas rozhodl Jan Káňa, který vstřelil obě branky Olomouce.

Střely na bránu: 30 – 31

59:55
    Puk ve středním pásmu, Olomouc dneska v Plzni vyhraje.

59:44
    Dlouho se domácí nemohli dostat k nějaké příležitosti, šestnáct vteřin nakonec hosté vyhodili na zakázané uvolnění a před Škodovkou je tu poslední možnost.

59:10
    Puk je zašlápnutý již několik vteřin v rohu ledové plochy, Olomouc ukrajuje důležité vteřiny.

58:39
    Branislav Konrád po buly vyhodil kotouč, puk mířil vstříc opuštěné kleci, ale bohužel pro něj o malý kousek minul.

58:34
    Dominik Frodl míří na střídačku, domácí hokejisté to zkusí v šesti hráčích.

58:20
    Nahození Musila Konrád vyrazil pouze k Jaroslavu Kracíkovi, který z první ránu namířil těsně vedle.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Petr Kodýtek se neprobil do útočného pásma, hosté vyhazují pouze tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:25
    Plzeň v těchto momentech doslova drtí Olomouc, z další pobídky střílel z brankoviště Filip Suchý nad branku.

55:10
    Petr Kodýtek od zadního mantinelu našel přesně hokejku Pavla Musila, ten ovšem svou ránu namířil pouze do tyče.

54:06
    Petr Kodýtek si o soupeře narazil kotouč, následně si nabruslil do útočného pásma, ale plzeňský hráč pálil pouze doprostřed brány, kde byl zaparkovaný brankář Olomouce.

53:27
    Roman Vráblík dostal puk ideálně proti hokejce, jeho rána z první už tak povedená nebyla, puk skončil v rohu ledové plochy.

52:38
    Lukáš Kaňák dobruslil vyhozený kotouč a opět rychle otáčí hru směrem ke Konrádovi. Zřejmě nás čekají ještě hodně zajímavé momenty.
    52:06 David KVASNIČKA - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

52:06
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Důležitý moment, Plzeň snižuje na rozdíl jediné branky. Jan Eberle se vymotal na pravém kruhu, jeho následnou ránu Konrád vyrazil pouze k volnému DAVIDU KVASNIČKOVI, který se parádně trefil pod horní tyčku. Asistence: Jan Eberle, David Jiříček.

51:50
    Škodovka vrhal opět své síly do útoku, ránu ovšem Konrád kryje, připisuje si důležitý zákrok po pauze.

50:59

Už i Olomouc se vrací na ledovou plochu. Plexisklo je zpátky na svém místě, pojďme se tedy vrhnout na závěrečných devět minut třetí třetiny.

Jako první se z kabiny vrací domácí hokejisté. Vypadá to, že by utkání už mohlo být za pár minut opět pokračovat.

Plexisklo muselo být doneseno z druhé haly. Rozhodčí celou situaci monitorují, na místě se musí upravit, aby odpovídalo vší bezpečnosti. Utkání je prozatím nadále přerušené, ale dnes se zápas dohraje.

Zřejmě půjde o nějaký závažnější problém, jelikož obě mužstva odcházejí do šaten.

Stále se pracuje na výměně plexiskla. Hráči obou mužstev mezitím krouží na ledové ploše. Na plzeňském stadionu je celkem zima, tak se hráči všemožně zahřívají.

50:56
    Čeká nás menší přestávka. Vojtěch Budík narazil Petra Koloucha na mantinel takovou silou, až to plexi poblíž plzeňské trestné lavice nevydrželo.

50:27
    Škodovka nyní výborně napadá i ve čtyřech, ráda by se zápasem ještě něco provedla.

49:57
    V polovině třetí periody se domácí osvobozují, Mora musí s dalším útokem začít od své brány.

49:33
    S Dujsíkovou ránou měl Frodl celkem práci, nakonec však puk zachytil do své lapačky. Obě mužstva střídají.

48:59
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kodýtek – 2 min., sekání).

48:40
    Petr Kodýtek si zpracoval přihrávku, z mezikruží pálil nahoru, Konrád připraven.

48:31
    Luboš Rob se ke skákajícímu kotouči neprocpal, hosté ho tak vyhodili na další zakázané uvolnění. Hra se nyní hodně kouskuje.

48:13
    Kličkovaná na modré čáře, čároví rozhodčí píská hostům ofsajd.

47:08
    David Jiříček měl spoustu prostoru na pravé straně útočného pásma, mladý obránce si s pukem mírně popojel a následně vypálil ostrou ránu, jenomže pouze do zadního mantinelu.

46:14
    Petr Straka měl na hokejce snížení, plzeňský útočník si s pukem najel na osu hřiště, odkud záhy trefil levou tyč Konrádovy brány.

45:42
    Mora nic složitého nevymýšlí, ve středním pásmu protečovává puky a rychle hráči střídají.

44:45
    Luboš Rob si zpracoval přihrávku od zadního mantinelu, jenomže pak jakoby plzeňský hráč zapomněl vystřelit.

44:28
    Oddechový čas pro hosty.

44:11
    U pravé tyčky si našel odražený puk Milan Gulaš, plzeňský kapitán ovšem z dorážky těsně minul. Hosté vzápětí opět vyhodili na zakázané uvolnění.

43:45
    A opět ta samé písnička. Po icingu se bude vhazovat po levici Konráda.

43:18
    David Jiříček v útočném pásmu ztratil kotouč, ten hosté vyhodili na zakázané uvolnění, tentokrát dali do vyhození příliš mnoho energie.

42:31
    Hosté už se do žádného velkého útočení nepohrnou. Sami dobře vědí, že cesta povede přes dobrou práci v defenzivě a taky se tím řídí.

41:35

41:20
    Tentokrát sám Dominik Frodl pomohl obráncům a vyhodil kotouč o mantinel až na druhou stranu.

40:43
    Hosté dohrávají přesilovou hru ze druhé třetině, leč zatím se jim příliš nedaří, Plzeň tentokrát velmi dobře brání.

40:01

Je za námi druhá třetina a nutno podotknout, že překvapivě je nadále lepším celkem Olomouc. Ta dokonce navýšila své vedení, když se stejně jak v první periodě prosadil hezkou ranou pod horní tyčku Jan Káňa. Škodovka se vůbec nemůže dostat do tempa, proti ti houževnatá Mora, která hraje klasický důrazný play off hokej. Uvidíme co nabídne poslední dějství, buďte u něj s námi.

Střely na bránu po dvou třetinách: 20 – 28

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 19:13.

40:00

39:52
    Druhá třetina se dohraje za brankou hostujícího brankáře.

39:35
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Kaňák – 2 min., podrážení).

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Sebastián Malát pálil z ostrého úhlu, jeho povedená rána skončila někde v chráničích Konráda, ten si vůbec nebyl jistý, leč nakonec černý nesmysl dokázat zkrotit.

37:42
    Milan Gulaš tentokrát sám střílel, ale proti sobě měl snad čtyři protihráče a tak není překvapením, že puk až k brankáři nedoputoval.

37:03
    Na druhé straně Milan Gulaš milimetrovou přihrávkou oslovil na pravé straně obránce Matěje Stříteského, který z velké šance mířil jen do připraveného Konráda.

36:40
    Lukáš Kuscera mířil z pravého kruhu mezi Frodlovy betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

35:59
    Málokdo by to čekal, ale Mora je nadále lepším celkem v zápase a není daleko od navýšení skóre. Na Frodla létá rána za ranou...

34:42
    Hosté vyhodili z vlastní třetiny velkým obloukem, k překvapení všech si puk uzmul Lukáš Nahodil, který následně jel sám na Frodla, leč úspěšnější z této dvojice byl plzeňský brankář.

33:30
    Petr Straka také vyzkoušel své štěstí. Plzeňský hráč se uvolnil na pravé straně hřiště a následně vystřelil ke vzdálenější tyči, Konrád proti jeho ráně vytasil svou vyrážečku.

32:57
    David Ostřížek si našel odražený kotouč, na pravém kruhu se sním bleskově otočil a vzápětí mířil do bližšího horního rohu, Frodl včas zasáhl svou maskou.

31:47
    Jakub Navrátil si to namířil mezi dvojici v plzeňské obraně, naštěstí pro ni se ale ve finální fázi nedostal ke kotouči, ten si následně našla Škodovka a vyhodila ho na zakázané uvolnění.

30:51
    Na druhé straně se dral do šance Filip Přikryl, krátce za modrou vyslal rychlý švih zápěstí, Konrád proti ráně vytasil své rameno a záhy puk uklidil do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

30:21
    Krátce za polovinou dnešního duelu dostal puk na modré hostující Tomáš Valenta, bez jakéhokoliv rozmýšlení ho rovnou poslal na Frodla, ten ho stačil včas zachytit svou lapačkou.

29:53
    Kracík nabídl puk obránci Jiříčkovi, mladý obránce hradbu těl ale nepropálil. Následuje komerční přestávka.

29:00

28:36
    Jan Knotek tygřím skokem vypíchl puk Budíkovi na modré čáře a dodává svému týmu pár vteřin klidu.

28:03
    Kodýtek chtěl ještě najít lépe postaveného Musila u levé tyče, leč přihrávka neprošla, přesto Škodovka zůstává u puku.

27:16
    Posunutá klec u Konráda, hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

26:20
    Matěj Stříteský dostal hezký pas na levou stranu, plzeňský obránce zvolil ránu bez přípravy, leč bránu o malý kousek netrefil.

25:51
    Plzeň držela kotouč, ale nestřílela. Nakonec Gulaš oslovil na pravém kruhu Petra Kodýtka, který kotouč poslal jen do lapačky Konráda.

Hlavní rozhodčí celou situaci ještě zkoumal s kolegou u videa, ale puk opravdu celým objemem brankovou čáru nepřešel a pokračujeme tak za stavu 2:0 pro Olomouc.

25:14
    Plzeňské ruce už pomalu letěly vzhůru, nicméně puk se po ráně Kodýtka zastavil na brankové čáře.

24:59
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Valenta – 2+2 min, vysoká hůl).
    24:38 Jan KÁŇA - 0:2

24:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc navyšuje své vedení. Lukáš Nahodil našel na pravém kruhu JANA KÁŇU, který počkal se svou ranou a později se trefil přesně do šibenice. Druhá trefa pro hostujícího hráče. Asistence: Lukáš Nahodil.

24:06
    Milan Gulaš dostal přihrávku za obranu, ač by tísněn, dokázal po ledě vystřelit, jen o malý kousek minul levou tyč.

23:27

22:56
    Škodovka se dočkala opět vyhození, vypadá to, že dlouhé oslabení již zvládne.

21:55
    Šance nyní střídá šanci. Lukáš Nahodil orazítkoval levou tyč Frodlovy brány.

21:38
    Plzeň mohla v oslabení srovnat, Jan Eberle se dostal do samostatného úniku z levé strany, leč brankář Konrád mu skvěle skočil pod nohy a zažehnal nebezpečí.

21:18
    Jan Káňa pálil z první přes přípravy, svou ranou jen orazítkoval beton Frodla.

20:38
    Puk byl zašlápnut dlouhé vteřiny v rohu ledové plochy, z velkého souboje nakonec odešli jako vítězové domácí a puk posléze vyhodili přes všechny čáry.

20:24

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut a nutno podotknout, že rozhodně lepší a aktivnější byl celek z Olomouce. Mora se zásluhou Káňi dostala v zápase do vedení a navíc měla i dostatek šancí, aby svůj náskok dokonce navýšila. Plzeň se může zatím zlobit pouze sama na sebe, je za první třetinu inkasovala dvanáct! trestných minut

Střely na bránu: 5 – 13

Druhá perioda začne přibližně v 18:23.

20:00

19:58
    Už i hosté jsou ve čtyřech na hrací ploše.

19:47
    Plzeň ve čtyřech.

19:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2+2 min, vysoká hůl).

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:38
    Petr Kodýtek si nyní dvakrát nerozumněl s pukem dle svých představ a hosté vyhazují.

18:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., podrážení).

17:58
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., vysoká hůl).

17:47
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Jiříček – 2 min., vysoká hůl).

16:45

16:08
    A další obrovská šance Olomouce! Petr Straka našel mezi kruhy přesně jen hokejku Lukáše Klimka, který Frodla rychlou ranou ovšem nepřekonal

15:39
    Jakub Navrátil viděl opět na pravém kruhu dobře postaveného Jana Káňu, ten zvolil ránu z první, tentokrát se však Dominik fantasticky stačil přesunout.

15:00
    Plzeň opět začíná početní nevýhodu dobře, ranou o mantinel vyhazuje puk přes všechny čáry.

14:45
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pavel Musil – 2 min., vysoká hůl).

14:26
    David Jiříček špatně rozehrál puk o mantinel, ten si pro sebe uzmul David Ostřížek a jeho velmi povedená rána skončila těsně nad brankou.

14:03

13:31
    Opět puk až u Konráda. Hosté sice drželi dlouhé vteřiny kotouč, vyslat na bránu ho ovšem nedokázali.

12:25
    Petr Kodýtek pošetřil několik cenný vteřin v útočném pásmu, nakonec ale díky přesile o puk plzeňský malý šikula přišel.

12:03
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:59
    Olomouc je nadále v zápase lepším celkem, nyní dostal prostor na levém kruhu Lukáš Klimek, rána na lapačku ovšem kryje Frodl.

10:52
    Hosté opět zatápěli před branou Frodla, puk nakonec vyplaval na modré čáře u Jana Švrčka, který napřáhl až ke stropu haly a ostrou ranou trefil někam do oblasti hlavy Martina Dočekala. Plzeňský hráč se nejprve nechtěl zvedat z ledové plochy, ale nakonec to vypadá, že bude v pořádku.

09:27
    Po chybě v hostující rozehrávce měl slušnou příležitost Petr Straka, ten si s pukem nabruslil dva metry za modrou čáru, leč jeho následná střela byla sražená. Nedlouho poté zkoušel své štěstí Matěj Stříteský, jenomže puk na modré čáře nestihl a gól by tak stejně neplatil, jelikož byl pískán ofsajd.

08:17
    Škodovka se zatím nemůže dostat do zápasu, přesto mohla záhy vyrovnat. Viktor Lang dostal prostor na ose hřiště, plzeňský obránce ovšem mířil jen doprostřed brány.
    07:17 Jan KÁŇA - 0:1

07:17
    Olomouc využívá nabídnutou početní výhodu a v zápase jde do vedení. Lukáš Nahodil se obtočil na vrcholu levého kruhu a záhy oslovil na kruhu pravém JANA KÁŇU, který se trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil.

06:46
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Kvasnička – 2 min., podrážení).

06:46
    Obrovská šance kohoutů! Jan Káňa se dostal za záda domácích obránců a mířil sám proti Frodlovi, toho se snažil překonat střelou na lapačku, plzeňský maskovaný muž byl ovšem v pozoru.

05:37
    Vojtěch Budík se cpal za hostující obránce, plzeňský obránce se dostal i ke střele, ta ovšem skončila v rohu ledové plochy. Bek indiánů ovšem záhy dostal druhou možnost, jeho sražená rána ovšem skončila vysoko v ochranné síti.

04:14
    David Jiříček nic složitého na modré čáře nevymýšlel a ranou z první se snažil otestoval pozornost Konráda, ten nakonec zasahoval nemusel, jelikož puk skončil nad brankou.

03:16
    Mora vyhodila kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a celá pětice sprintovala na střídačku.

02:14
    Jan Eberle nahazoval kotouč ze středního pásma na Konráda, ten si poprvé v zápase osahal kotouč, který ovšem rychle rozehrál.

01:43
    Necelé první dvě minuty rozhodně nebyly podle plzeňských not, tentokrát domácí navíc špatně rozehráli a pískáno je zakázané uvolnění.

01:05
    Tomáš Valenta vyslal utajenou střelu od modré čáry, Dominik Frodl nic před sebou neviděl, naštěstí puk skončil až na zadním mantinelu.

00:28
    Hosté jako první podnikli výpad do útočného pásma, lehká střela od pravého mantinelu nicméně velké starosti domácímu brankáři nenadělala.

00:01

Před samotným duelem se ještě bude držet minuta ticha za Václava Jáchima, jednoho z nejlepších českých novinářů!

Obě mužstva už jsou na ledové ploše, vrchol sezóny v podobě play off právě začíná!

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang, L. Kaňák, Vráblík – P. Musil, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kodýtek, Rob – Straka (A), Kracík, Malát – Dočekal, Přikryl, Eberle.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Rašner, Dujsík, Valenta, Škůrek, Švrček (C), A. Rutar – J. Káňa, Nahodil, V. Tomeček – Ostřížek, Kolouch, Olesz – Klimek, J. Knotek (A), Navrátil – Kucsera, Strapáč, Bambula – Burian.

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Hynek, Kajínek.
    Potvrdí Plzeň v předkole s Olomoucí roli favorita?

Předchozí společné série:

Sezóna 2015/2016 – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc: 4:1 na zápasy
    Hned úvodní měření sil přineslo neskutečný maratón, který až v 77.minutě rozsekl jedinou brankou utkání Svoboda. O den později přišla další výhra, tentokrát 4:2. V Olomouci následně svěřenci kouče Straky uspěli dokonce 8:1 a i když čtvrtý duel těsně prohráli 1:2, doma slavili postup po výsledku 3:1

Sezóna 2017/2018 – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc: 4:1 na zápasy
    Plzeň v sezóně získala Prezidentský pohár a z prvního místa zamířila na Olomouc. Ta hned na úvod série šokovala LOGSPEED CZ Arénu, když zvítězila 3:2 po nájezdech. Následně ovšem už vítězili jen modrobílí. Druhý domácí zápas získali v poměru 4:2, následovalo velké drama na Hané, Plzeň ho zvládla, vyhrála 4:3. V následujících dvou zápasech už indiáni nedostali ani gól! Druhý zápas na Moravě vyhrála Škodovka 2:0 a postup doma potvrdila, když zvítězila jednoznačně 5:0.

Sezóna 2018/2019 – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc: 4:3 na zápasy
    Plzeň začala sérii skvěle, v prvním domácím zápase Hanáky smázla v poměru 8:1. I následující zápas si vedla dobře, vedla 2:0, leč hosté skóre dokonale obrátili a v prodloužení slavili výhru 3:2. Poprvé se Olomouc se následně dostala do vedení v sérii, když třetí duel šel opět do prodloužení a taktickou bitvu opět zvládli Moravané, opět 3:2. Škodovka si byla vědoma důležitosti čtvrtého utkání, zvládla se na něj dobře vyspat a po výhře 3:2 po šedesáti minutách srovnala stav série na 2:2. V Plzni se poté hrálo o mečbol, Dominik Frodl zavřel svou bránu a po výhře 2:0 ho získali Západočeši. Nicméně série dospěla až do sedmého duelu, jelikož Olomouc uhájila svou tvrz a šestý duel ovládla v poměru 4:1. V rozhodujícím zápase šla Škoda rychle do tříbrankového vedení, leč hosté se nevzdali a snížili na 3:2. Vyrovnat už ale nedokázali a tak i třetí sérii mezi těmito celky ovládla Škoda Plzeň.

Letošní vzájemné zápasy:

1. zápas: Olomouc – Plzeň 1:2p
    Skóre se poprvé měnilo až v závěru prvního dějství, když se náramnou dělovkou z levého kruhu z první prosadil Milan Gulaš. Domácí vyrovnali v polovině utkání, když se podobně jak plzeňský kapitán prosadil ostrou ranou Jiří Ondrušek. Více branek v normální hrací době nepadlo, utkání muselo do prodloužení, které rozhodl Tomáš Mertl, který dorazil střelu parťáka Gulaše z mezikruží.

2. zápas: Plzeň – Olomouc 1:2p
    Druhé letošní střetnutí bylo opět velmi vyrovnané. Po čtyřiceti minutách svítilo na kostce nad ledovou plochou 0:0 a čekalo se na první důležitý gól. Ten vstřelil ve 49. minutě Milan Gulaš, kterého parádním pasem našel Viktor Langa. Hanáci ovšem nesložili zbraně a za šest minut dokázali srovnat. Bek Dujsík nahazoval puk od modré čáry, forvard Petr Kolouch kotouč tečoval, tak že doputoval až za záda gólmana Frodla. I druhé vzájemné střetnutí Plzně a Olomouce tak došlo až do prodloužení. V něm však tentokráte neúřadovala Škoda, naopak. Prosadili se hosté, když puk doklepl do sítě Jakub Valský.

3. zápas Olomouc – Plzeň 3:4
    Až třetí duel nabídl více branek. Západočeši šli i do třetice v sezóně do vedení, v desáté minutě Jaroslav Kracík odzbrojil v obranné třetině Káňu, vyslal po levé straně na zteč Luboše Roba, který dělovkou z kruhu trefil přesně. Jenže přesně za minutu a vteřinu napřáhl na modré Adam Rutar a touš zaplul do levého horního růžku. Ztracené vedení Plzni vrátil mladý obránce David Jiříček, který se zkraje druhé třetiny prosadil střelou od modré čáry. Indiáni dokázali záhy odskočit do dvoubrankového vedení, Jakub Pour vyslal nechytatelný projektil. Leč Mora opět rychle korigovala. Ostřížek viděl na ose hřiště Tomáše Greše, který se nemýlil. V poslední periodě domácí srovnali. Dujsíkovu ránu vyrazil Frodl pouze k volnému Petru Kolouchovi, který se pohotovou dorážkou nemýlil. Už se zdálo, že i třetí duel Plzně a Olomouce zamíří do prodloužení, když tu náhle Milan Gulaš vybojoval touš na Káňovi a zblízka rozhodl. Modrobílí již 65 vteřin do sirény zvládli a přípsali si do tabulky velmi cenné tři body.

4. zápas Plzeň – Olomouc 9:1
    Zatím poslední měření sil mají oba mančafty v čerstvé paměti, odehrálo se totiž před třemi dny a Plzeň svého soka doslova přejela. Již v páté minutě od pravého mantinelu puk nahazoval Petr Kodýtek a na hraně brankoviště puk šikovně tečoval Filip Suchý. Stejný hráč se prosadil v úvodním dějství ještě jednou, Viktor Langa vyslal Suchého do samostatného nájezdu a plzeňský útočník se prosadil díky parádní bekhendové kličce. Zkraje druhého dějství Olomouc zadělala na menší drama, když v početní výhodě zásluhou Jiřího Ondrušky korigovala na jednobrankový rozdíl. Indiáni ale druhou část nakonec zcela ovládli, vstřelil v ní rovnou pět branek. Nejprve Jaroslav Kracík si všiml u pravé tyčky volného Straky, jehož ránu Lukáš vyrazil, nicméně první jmenovaný ho vzápětí dopravil na místo určení. Za další čtyři minuty první formace Škody ujela do rychlého přečíslení, Mertl milimetrovou přihrávkou našel Milana Gulaše, který zavěsil pod horní tyčku. Vzápětí Pavel Musil přistrčil puk opět Milanu Gulašovi, ten si ho navedl mezi kruhy a střelou ke vzdálenější tyčce nedal Lukášovi šanci. Uběhlo pouhých osmnáct vteřin, Jaroslav Kracík si nabruslil do své kanceláře za brankou, zpětnou přihrávkou záhy oslovil u pravé tyče Filipa Přikryla, který hostujícího brankáře překonal posedmé. V poslední minutě David Kvasnička našel rovněž u pravé tyče volného Sebastiána Maláta, který trefil poodkrytou část klece. Závěrečná dvacetiminutovka začala dalším zásahem indiánů, Luboš Rob nejprve netrefil kotouč, při druhém svém pokusu ho již dostal na bránu, náhradník Mokrý ho vyrazil pouze k volnému Filipu Suchému, který pohotovou dorážkou zkompletoval svůj premiérový hattrick v Tipsport extralize. Pět a půl minuty před koncem si vzal pod svá bedra puk sedmnáctiletý obránce David Jiříček a s pomocí brusle Davida Škůrka dostal naposledy puk do sítě.

Krásné středeční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na středeční den dopřát trochu toho nejlepšího hokeje u nás. Od půl šestý se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Arény hraje první utkání předkola Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Olomouc.

Plzeňští hokejisté skončili po základní části na pátém místě, celkově na svůj účet nashromáždili 91 bodů. Na čtvrtý Liberec ztratila parta Ladislava Čiháka pouhé dva body. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem se stal Milan Gulaš, který vstřelil 21 golů a rovnou 35 jich připravil, v rámci celé extraligy skončil na třetím místě. Příjemným překvapením jsou jistě Petr Kodýtek, který vstřelil rovných dvacet branek a Filip Suchý, který zaznamenal 33 bodů základní části.

Olomoučtí už několik zápasů před koncem základní části věděli, že skončí na dvanáctém místě, které v letošní sezóně jako poslední zaručovalo předkolo play off. Hanáci získali 59 bodů, na třináctý Zlín měli náskok šestnácti bodů, naopak za jejich soupeřem ze západu Čech zaostali o 32 bodů. Nejproduktivnějším hráčem se stal útočník Jan Káňa (11+12), s dvanácti brankami lepším střelec Petr Kolouch a nejvíce asistencí (14) posbíral překvapivě obránce Jiří Ondrušek. Brankovišti se střídali Konrád s Lukášem.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 53. Kvasnička (Eberle, Jiříček) – 8. J. Káňa (Nahodil, Navrátil), 25. J. Káňa (Nahodil)

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Hynek, Kajínek

Diváci: hráno bez