Vlci Žilina – Pov. Bystrica 9:1 (kon.) | Martin – Humenné 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Levice 4:0 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 2:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Stav série: 2:0
HK Levice
sk Čtvrtek 11.03.2021, 18:00 • Stez Aréna • 1. liga play-off (SR) • 2. kolo

Dnešné stretnutie sa nám poriadne natiahlo po zdĺhavej a pomalej prvej tretine. Spišiaci následne zobrali zápas do vlastných rúk a súper sa musel prispôsobiť. Ani dnes však nedokázali prekonať Melicherčíka a prehrávajú rovnakým výsledkom ako včera.
    Domáci teda vedú v sérií 2:0, no vrásky na čele im môže robiť zranenie Romaňáka, ktorý už putoval do nemocnice.
    Na hráčov teraz čakajú dva dni voľna a hra sa presunie do Levíc. Uvidíme či sa Levom podarí zužitkovať domáce prostredie a zaznamenať víťazstvo.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:34:24)

59:30
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Gubo – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

59:18
    Mphershon naznačil faul kolenom pri boxe časomeračov, Tyczynskí sa mu však v poslednej chvíli vyhol.

58:26
    Česánek sa po vhadzovaní dostal k puku a okamžite otočil hru na opčnú stranu klziska, smerom ku striedačkám,

58:14
    Bežia posledné dve minúty tretej tretiny.

57:21
    Hančak sa zablysol li v obrane a vytlačil puk do strednej tretiny.

57:11
    Moučka sa uponáhľal a je z toho ofsajd.

56:22
    Hra sa teraz takmer vôbec neprerušuje, škoda, že sa hostia nedostali do takéhoto tempa skôr, hra sa totižto prelieva z jednej strany na druhú.

55:19
    Oba celky striedajú počas hry. Černý odviedol dobrú prácu na modrej pri striedačkách a nedovolil domácim založiť útok.

54:27
    Hvila korčuľuje s Moučkou a podporuje útok domácich, puk však skončil v rohu klziska.

53:42
    Piačkovi strela nesadla, no domáci predviedli pekný útočný výpad vo dvojici.

53:26
    Ofsajd hostí.

51:23
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Domáci v tejto chvíli zlomili zápas na svoju stranu, po zásluhe Lahtinen. Gól padol v záverečných sekundách presilovkách.
    Asistencia: Tyczynski, Fabián.

50:38
    Tak predsa sa domácim podarilo skórovať. Ich hra bola veľmi kostrbatá, no po kolotoči prihrávok to skúsil strelecky Dow.
    Asistencia: Černý, Giľák

49:25
    Súper sa dostal do brejku i v oslabení, no nezakončil po tom čo Česík zatiahol ručnú brzdu na modrej.

49:04
    Domáci hrajú v pásme, no po rohoch a bez striel.

48:10
    Striedanie počas hry, Spišiaci boli v pásme, no ich presilovka bola plná prečítaných prihrávok a nepresných streleckých pokusov.

46:51
    Uvidíme, ktorej strane nečakané prerušenie prospeje a komu ublíži. Domáci majú dlhú presilovku a uvidíme či ju využijú alebo sú otrasení.

46:38
    Hráči sa vrátili na ľad a hráme ďalej.

46:38
    Zo zákulisia sa šíri informácia, že s Romaňákom to vyzerá veľmi, veľmi zle.

46:38
    Hra je prerušená do momentu, kým sa lekár nevráti k ľadovej ploche.

46:38
    Tužinský si po faule na Romňaká pôjde odsedieť trest za napadnutie hlavy a krku. Domáci si zahrajú presilovku na 5 minút a Tužinský už do hry nezasiahne.

46:38
    Po tvrdom strede ostal na ľade hráč domácich, meno nie je známe no nehýbe sa a nevyzerá to dobre. Na ľad už idú nositká a Tužinskému to tiež nie je jedno.

46:28
    Domáci v plnom počte.

44:28
    Rapáč svoj tím oslabil do konca zápasu za napadnutie a nešportové správanie.
    (2+10+10 )

44:14
    Za Kompasovou bránkou ostala hokejka Rácza a Rapáč si po strete strhol rukavice dolu no rozhodca ho zastavil ešte skôr ako sme mohli vidieť pästný súboj.

43:56
    Romaňák vystrelil spoza obrancu a získal pásmo pre svoj tím.

43:25
    Vhadzovanie na obrannej modrej domácich Džugan zvládol vhadzovanie a ide striedať.

42:56
    Hra sa nám od úvodu neprerušoval a domáci svojho súpera točia v jednom kolotoči.

41:41
    Česánek si krásne z prvej orazil puk s Varovníkom a ostali v pásme, kde už cenné sekundy zvierajú súpera.

40:50
    Práve naopak domáci zaznamenali nebezpečnú dorážku, ktorá však v bráne neskončila.

40:04
    Levy sa od úvodných sekúnd snažia dostať k puku, ale zatiaľ sa im to nedarí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme za sebou 40 minút zápasu, ktorého atraktivita je poznačená množstvom vylúčení, no domáci využili presilovku o dvoch hráčov a vedú o 2 góly. Sú tak o krok bližšie k ďalšiemu víťazstvu v rade. Verím však, že Levy ešte neskladajú zbrane, zmobilizujú všetky zostatky síl a dajú do nasledujúcej tretiny všetko. Uvidíme či sa im podarí aspoň raz prekonať Melicherčíka a zdramatizovať vývoj zápasu.
    Tretina sa začne o 13 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:20
    Posledná minúta tejto tretiny, pri puku sú domáci ale sú vo vlastnej tretine.

38:45
    Lahtinen nahodil puk do útočnej tretiny s domáci striedajú.

38:17
    S pribúdajúcim časom narastá nervozita a videli sme malú potýčku po zásahu Kaompaa.

38:04

37:32
    Melicherčík v tejto presilovke zatiaľ nemá veľa práce spoluhráči mu pomáhajú a súperovi sa k nemu nedovila ani priblížiť.

37:01
    Hostia v plnom počte.

36:27
    Domáci hrajú vo 4.

36:21
    Hostia vyhrali dôležité buly a získali pásmo.

36:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Roma§ák – 2 min., podrazenie).

35:34
    Ďalšia možnosť na rýchle akcie, pretože je na ľade viac miesta. Namiesto toho však vidíme množstvo osobných súbojov.

35:01
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Sýkora – 2 min., podrazenie).

34:35
    Mphersona je v tejto presilovke veľmi vidieť, hostia to veľmi okato hrajú cez neho a stredom. Spišiaci to pomaličky začínajú čítať.

34:27
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Černý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

33:26
    Predošlá akcia po vyhratom súboji sa skončila gólom po plynulom prechode pásmom a prihrávkach na krátke vzdialenosti. Tyczynskí sa ako posledný dotkol puku a nekompromisne zakončil.
    Asistencia: Hvila, Moučka

33:15
    Vhadzovanie pri Melicherčíkovi a následný súboj medzi Fabiánom a Hunom ide na stranu domácich.

32:28
    Hráme v plnom počte na oboch stranách, hra sa nám už dlhšie neprerušovala a hostia sa nabudili do útočných výpadov.

30:24
    Gubo si dovolil parádičku a krátku prihrávku medzi dvoch obrancov, no nakoniec sa zamotal a nezakončil.

29:59
    Pokračujeme teda v nastolenom tempe z prvej tretiny, no hokej je plynulejší a rýchlejší.

29:53
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tyczynski – 2 min., sekanie).

29:24
    Hostia sa presadili na buly a získali cenné sekundy.

29:17
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Mcpherson – 2 min., podrazenie).

28:45
    Kompas si stráži súboj za bránou, Huna zapracoval a pomohol získať puk. Hostia sa v dvojici snažia presadiť.

27:56
    Domáci ostávajú po presilovke pri chuti a v tempe, súper sa len naháňa za pukom.

27:36
    Puk skončil po nebezpečnej akcii z ľavej strany na sieťke a hra sa prerušila.

27:05

25:35
    Preasilovka o dvoch hráčov otvára skóre zápasu a uvidíme ako to ovplyvní priebeh zápasu.
    Moučka sa presadil z teču po nahodení pred bránu.

25:19
    Domáci začali veľmi dobre a gól visí vo vzduchu.

25:05
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Socha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

24:36
    Levy sa oslobodili a striedajú.

24:11
    Prechod do pásma bol veľmi zdĺhavý a puk teraz putuje po rohoch i keď sú Spišiaci v pásme.

23:41
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Hajas – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:30
    Hráme bez prerušenia, no pravica rozhodcu je už hore a domáci majú ďalší možnosť v presilovke.

22:50
    Olejník vyviezol puk do útoku a išiel striedať.

22:12
    Domáci sú zatiaľ v tejto tretine aktívnejší, zatiaľ čo súper sa nevie udržať na puku.

21:53
    Oba celky striedajú vhadzovanie na obrannej modrej domácich.

21:23
    Zakázané uvoľnenie domácich neplatí.

20:43
    Kompas sleduje koncentrovane priebeh hry v rohu po jeho ľavici.

20:02
    Giľák okamžite podporuje napadanie rozohrávky súpera a domáci sú v pásme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Táto tretina sa hodnotí veľmi ťažko, tempo hry bolo veľmi, veľmi pomalé a navyše tretina sa nám sekala množstvom vylúčení na oboch stranách. Napriek tomu sme videli minimum šancí a streleckých pokusov. Verím, že obaja tréneri svojim zverencom dohovoria, aby viac zapracovali na disciplíne a korčuľovaní. Necháme sa teda prekvapiť. Do druhej tretiny ideme teda za bezgólového stavu, no v plnom počte.
    Pomer striel: 9:8.
    Tretina sa začne asi o 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Melicherčík je koncentrovaný do poslednej sekundy a zvládol veľmi ťažký zákrok na bránkovej čiare.

19:21

19:01
    Domáci v plnom počte. Minúta do konca prvej tretiny.

18:24
    Táto tretina sa nám veľmi naťahuje a v podstate sa nie je načo pozerať. Hra sa presunula vhadzovaním do stredného pásma.

17:21
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Mcpherson – 2 min., nedovolené bránenie).

17:00
    Vhadzovanie pri Melicherčíkovi zvládli domáci a Giľák sa sám rútil do útoku, súper ho zastavil iba za cenu ďalšieho trestu.

16:58
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Romaňák – 2 min., držanie).

16:51

16:47
    Vhadzovanie pri Melicherčíkovi.

16:24

15:50
    Tvrdý stred pri striedačkách bol čistý a na ľade môžeme vidieť a počuť množstvo emócii.

14:58
    Černý vyhral ďalší osobný súboj v rohu a hra sa okamžite otáča na opačnú stranu.

14:51
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Giľák – 2 min., hákovanie).

14:35
    Ani neviem kedy naposledy sme hrali dlhšie v plnom počte. Hra v útočnej tretine domácich sa prerušila pre postavenie útočníka v bránkovisku.

14:24
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Tužinský – 2 min., podrazenie).

14:11

13:40
    Kompas si pripísal dôležitý zákrok ale domáci získali v pásme.

13:16
    Ofsajd domácich.

12:42
    Zatiaľ dnešný zápas zaostáva za očakávaniami, hráči sa popri množstve vylúčení nevedia dostať do tempa. Bránenie ich však bude stáť veľa síl, ktoré im môžu chýbať.

12:20

12:12
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Klenko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

11:20
    Hra po rohoch pokračuje, čo viac vyhovuje oslabenému celku a uvidíme ďalšie vylúčenie.

11:02
    domáci sa oslobodili a striedajú.

10:20
    Množstvo presiloviek v zápase nám zatiaľ góly neprinieslo, čo teraz predvedú Levy, ktorí okamžite po buly ostávajú v pásme.

10:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Moučka – 2 min., napadnutie).

10:03
    Na vhadzovanie sa čaká po tom čo prebieha konzultácia s rozhodcami.

9:54
    Zakázané uvoľnenie hostí.

9:07
    Oba celky striedajú počas hry, Spišiaci stále čakajú na súpera už v strednom pásme.

8:22

8:01
    Tempo hry je veľmi pomalé a hráči skôr čakajú na to čo urobí súper.

7:20

7:07
    Súboje po obvode mantinely pokračujú, dnes to bude asi plné osobných súbojov.

6:22
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Lahtinen – 2 min., sekanie).

5:16
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Saliji – osobný trest , hákovanie).

5:02
    Cenné sekundy s presilovky hostia ukrátili v rohu bojom o puk pri Kompasovi.

4:16
    Domáci po dobrom úseku hry a kombinácii sa sami obrali o pásmo zlou prihrávkou na modrú.

3:40
    Hostia sa dostali do šance i v oslabení. Melicherčík bol pripravený.

3:36
    Vylúčenie v tíme HK Auto-Rácz Levice (Kobala – 2 min., krosček).

2:00
    Oba celky striedajú počas hry, dlho sa nám už neprerušovalo.

1:28
    Levy dnes nastupujú zatiaľ veľmi aktívne, akoby na včerajšok chceli nechať zabudnúť.

1:17
    Moučka napáda rozohrávku súpera z poza Kompasa.

0:59
    Brána domácich je ďaleko zo svojej pozície a hra sa mula prerušiť, no strela z toho nebola.

0:03
    Hostia dnes útočia zľava doprava a domáci naopak.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák)
    Dow- Chovan, Džugan, Černý, Giľák, Fabian- Romaňák, Rapač, Tyczynski, Lahtinen, Česánek,- Ordzovenský, Moučka, Vartovník, Hvila, Hančák-, Pichnarčík, Olejník, Češík, Piačka

HK Auto-Rácz Levice: Kompas, (Marinov)
    Hlaváč- Socha, Kolesnikov, Svitana, Huna, Rácz-, Hajas, Gubo,. Uhnák, Saliji, Pastucha- Mpershon, Hayes, Washkurak, Sýkora, Kobolka-,Suľovský, Klenko, Tužinský

Rozhodca: Orolin, Smerek,- Šoltés, Riš.

Vítam Vás pri druhom kole štvrťfinálovej série medzi Spišskou a Levicami. Z komentátorského stanovištia sa na Vás teší Dana Kontuľová. Spomínané stretnutie sa začne o 18:00.

Domáci zvládli prvý veľmi dôležitý krok a môžu do dnešného zápasu vstúpiť pokojnejšie, pretože zvládli rolu favorita. Domáci odohrali sústredený a koncentrovaný zápas. Hoci s nimi súper viedol vyrovnanú partiu rozhodujúcim článkom sa stal Marcel Melicherčík, ktorý vychytal prvú nulu v tejto sérii. Keďže brankári mali v tomto stretnutí dôležitú rolu rozhodli sme sa ich porovnať.