Minnesota – Vegas 4:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 7:1 (kon.) | Colorado – Arizona 2:1 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 1:5 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Čtvrtek 11.03.2021, 15:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Také druhé utkání předkola play-off je minulostí. Vítkovičtí si připisují druhou výhru, se stejným výsledkem, kterého ale dosáhli už v základní hrací době. Skóre otevřel domácí Mallet už v desáté minutě, na další branku se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se pohotovou dorážkou prezentoval Svačina. Vítkovičtí přišli ve druhé třetině na dvanáct minut o Lakatoše, který si odpykával osobní trest. Zápas sebou přinesl drobné pošťuchování, které rozhodčí nejčastěji vyřešili odesláním nejaktivnějších hráčů na trestnou lavici. Ve třetí třetině hosté přidali na důrazu, častěji se dostávali před Dolejše, ale recept na něj našel až Král, který využil přesilovku svého týmu. Necelých devět minut před třetí sirénou měli hosté k dispozici čtyřminutovou přesilovku, ale Dolejš se svými spoluhráči hráli pozorně a obětavě. Nepomohl ani Vejmelkův sprint na střídačku, kdy měla Kometa převahu dvou hráčů v poli. Vítkovičtí svůj hubený náskok dokázali udržet.
    Série se teď přesouvá na led Komety, která může využít známé domácí prostředí a srovnat stav. Víkendový program je tedy pro fanoušky Vítkovic i Komety zcela jasný.
    Mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (17:52:47)

58:01
    Rákos se s pomocí spoluhráče dostal do pásma, ale Dolejš mohl být v klidu.

57:22
    Další rychlé zakázané uvolnění z produkce Vítkovic.

56:54
    Bartejs se chopil puku a může rozehrávat.

56:38
    Domácí se dostali od své branky, usazují se v útoku.

56:26
    Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.

56:07
    Kometa se ale i nadále drží v útočném pásmu, Dolejš se má co ohánět.

55:41
    Vítkovičtí přežili dlouhé oslabení, Koch je zpět ve hře.

55:10
    Domácí vyhazují a rychle střídají.

55:01
    Další Zámorského dělovka skolila Lakatoše.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Mallet (M. Kalus), 32. Svačina (J. Mikyska, Koch) – 44. F. Král (Klepiš, P. Holík)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Bartejs, Holland, Gulaši, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Vincour, Rákos, Klepiš (A) – Plášek ml., Střondala, Schneider – Bondra, Kusko, Šoustal – Valský.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Lhotský, Svoboda