Čtvrtek 11.03.2021, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osmifinále

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:27:26)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (CLJ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:35
    Lukáš Sedlák (CLJ) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:14

Střely na branku: 21 – 36

Už to vypadalo, že duel půjde do prodloužení, ale jednadvacet vteřin před vypršením třetí třetiny bylo pro Ufu nařízeno trestné střílení, které proměnil Markus Granlund a později se ukázalo, že to byla branka vítězná. Ufa se tak raduje z postupu dále, pro hosty z Čeljabinsku naopak sezóna právě skončila.

59:55
    Domácí příznivci už odpočítávají poslední vteřiny třetí třetiny a pomalu začínají slavit postup dále.
    59:41 Markus GRANLUND - 3:2

59:41
    Ufa právě vstřelila branku!
    K exekuci trestného střílení se postavil MARKUS GRANLUND, který se pomalejším tempem rozjel směrem k Fedotovovi a poté zasunul kotouč mezi jeho betony a ten skončil za zády hostujícího brankáře. Domácí tak zřejmě odmítli nastavenou hrací dobu – 3:2.

59:41
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Fedotov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

59:41
    Trestné střílení pro Ufu. Fedotov úmyslně posunul klec v akci domácích a ti mají šanci rozhodnout!

59:39
    Hartikainenova střela končí mimo tři tyče a po dalším zákroku hostujícího brankáře je hra přerušena.

58:56
    Před hostující brankou byla chvíli mela, ale nakonec tlak soupeře Čeljabinsk ustál a snaží se získat puk na svou stranu, aby ještě mohl zaútočit.

58:39
    Oba celky se už příliš nikam neženou, nikdo nechce udělat chybu. Zdá se, že pátý duel míří do nekonečného prodloužení.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Danil Baškirov se protáhl na pravé straně, ale jeho zakončení šlo jen vedle soupeřovy branky. Hned na to míří do rychlého protiútoku hráči Čeljabinsku.

55:58
    Od vlastní branky jdou do další akce hráči Salavatu a pokusí se ohrozit soupeřovu klec. Rádi by strhli opět vedení na svou stranu.

54:58
    Markus Granlund zblízka zakončoval před Fedotovem, hostující brankář však zakročil a hned rozehrál puk směrem dopředu. Útočit tak jde Čeljabinsk.

54:36
    Ufa je v plném počtu.

54:10
    Ufa získala puk a poslala ho až před branku soupeře.

53:45
    Nyní se usadili v domácím teritoriu, ale po několika střelách Juha Metsola odolal. Stále však musí být ve svém brankovišti pozorný.

52:49
    Hosté mají dobrou příležitost dostat se do vedení, když hrají přesilovou hru. Dokáží ji opět využít?

52:36
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Eduard Gimatov – 2 min., vražení na hrazení).

51:50
    Domácí se nesmířili s tím, že ztratili své vedení a hned po krátké pauze zahrozili před Fedotovem, ten ale včas zakročil a puk má ve své moci.

51:34
    Další komerční přestávka.
    50:30 Alexandr AVCIN - 2:2

50:30
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Využitá přesilovka a hosté se už dostali k vyrovnání. Stále tak žije naděje na jejich setrvání v sérii. Po několika střelách na Metsolu vznikla před jeho klecí skrumáž, ve které se dobře zorientoval ALEXANDR AVCIN, jenž doklepl kotouč za Metsolova záda – 2:2. Asistence: Denis Bodrov a Sergej Kalinin.

50:10
    Jsme za polovinou třetí třetiny, Ufa stále drží nejtěsnější možný náskok a hosté se snaží vyrovnat.

48:53
    Traktor zamkl svého soupeře před jeho brankou, ale žádný pokus se neujal. Následně pak získali kotouč domácí a ten odpálili až před Fedotova.

48:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., podrážení).

48:00
    Vitalij Kravcov se natahoval po puku u branky soupeře, ale nakonec na něj nedosáhl a získali ho hráči Ufy.

47:06
    Teemu Hartikainen neudržel puk u levého hrazení v teritoriu Čeljabinsku a znovu tak mohli jít hosté do protiútoku. Ale precizní beci Salavatu zase zakročili.

46:05
    Další přechod do útoku ze strany Traktoru Čeljabinsk, ve střední třetině však zakročila domácí obrana a o puk soupeře obrala. A hned s ním míří do útočného pásma.

45:21
    Následuje další komerční přestávka.

45:08
    Hosté začínají čím dál více kousat a vedení Ufy je tak v ohrožení. Hlavně díky Metsolovi je na ukazateli skóre jaké je. Nyní jsou u puku domácí a pádí dopředu.

43:44
    Hartikainen obkroužil branku soupeře, ale nedostal se před ní, protože ho odzbrojil jeden z obránců Čeljabinsku a hosté tak otáčejí hru na opačnou stranu.

43:06
    Jevgenij Lisovec čeká za vlastní brankou, až mu dostřídají spoluhráči a poté rozehraje další akci Salavatu.

42:36
    Nyní si v obranném pásmu převzali puk zase hokejisté Traktoru Čeljabinsk a míří s ním před Juhu Metsolu. Hosté nemají už co ztratit, budou se hnát za vyrovnáním. Pokud by zůstal výsledek na straně Ufy, sezóna by pro ně skončila.

42:00
    Čeljabinsk to zvládl a je už v plném počtu.

41:27
    Hráčům Ufy se nedaří překonat brankáře hostů a už to vypadá, že Čeljabinsk své oslabení zvládne a bude tak mít stále možnost na vyrovnání.

40:16
    Domácí se usadili v teritoriu hostů a snaží se využít přesilovou hru, ale pokus Teemua Hartikainena skončil jen vedle levé tyče Fedotova.

40:01

Střely na branku: 15 – 29

I druhá třetina je u konce. V ní domácí navýšili své vedení, hosté ale dokázali odpovědět a snížili na kontaktní branku. Ve třetí třetině tak budou usilovat o vyrovnání. Domácí budou mít ale na začátku výhodu přesilové hry. Třetí třetina začne přibližně v 16:47.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., hákování).

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Igor Polygalov se pokusil sebrat puk soupeři, to se nakonec povedlo a Čeljabinsk rychle prochází do útočného pásma. Obrana Ufy se vrací zase zpět.

37:48

37:27
    Kravcov střílel z pravé strany na částečně odkrytou, ale Juha Metsola se stihl včas přesunout a zakročil. Poté se domácí celek znovu osvobozuje.

36:36
    Hosté se opět natlačili před Metsolu, kde chvíli kombinovali před jeho klecí, ale domácí celek se ubránil a hned poslal kotouč až před klec Ivana Fedotova.

36:19
    Závar před brankou Metsoly, ale domácí brankář ho ustál a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

35:48
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pjotr Chochrjakov – 2 min., vysoká hůl).

35:28
    Hosté mají ponechanou výhodu a snaží se dostat do zakončení, aby nemuseli jít do přesilové hry. Ale domácí jsou proti a dobře brání přechod hostů ven.

34:06
    Odražený puk si v obranném pásmu našel Sergej Tělegin a vyvezl ho opět do teritoria domácích. Jenže tam rychle kotouč získal Grigorij Panin a rodí se akce na druhé straně.

33:30
    Hosté ožili a vycítili šanci. Nyní se dostali do další akce před Juhou Metsolou, ovšem ta byla nepřesná a brankář Ufy nemusel do žádného zákroku.

32:58
    Na řadě je další komerční přestávka.
    32:29 Igor POLYGALOV - 2:1

32:29
    Nyní se už hosté dočkali a dávají kontaktní branku. Rána z pravého kruhu se odrazila na levou stranu, kde byl připraven IGOR POLYGALOV a svižnou střelou dostal kotouč za záda Metsoly, kterému bere čisté konto a hosté jsou tak zpět ve hře – 2:1. Asistence: Lawrence Pilut a Vitalij Kravcov.

30:50
    Nyní to zase bylo nebezpečné na straně domácích, Sakari Manninen dorážel puk na hraně levého kruhu, ale Ivan Fedotov ho vyrazil do bezpečí.

30:03
    Dlouhý pobyt hostů v pásmu Ufy končí, domácí se dostali ke kotouči a poslali ho do neutrální zóny šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

29:06
    Lukáš Sedlák si sjel do úplné blízkosti Metsoly a zasouval puk za jeho záda, ovšem domácí brankář zakročil betonem a zabránil tak zřejmě kontaktnímu gólu hostů!

28:21
    Vitalij Kravcov na pravé straně nezachytil přihrávku od spoluhráče, ale hned na to se k pokusu dostal Igor Polygalov, proti kterému pohotově zakročil Juha Metsola.

28:03
    Zakázané uvolnění Ufy a hra se stěhuje před Juhu Metsolu. Vhazovat se tak bude v jeho těsné blízkosti.

27:41

27:41
    Alexandr Tridčikov těsně před Metsolou vystřelil, ale domácí brankář si poradil a skončil na zemi. S bolestivou grimasou, ale měl by být v pořádku. Hra je zastavena.

26:42
    Nyní si museli hráči Ufy dávat pozor, před jejich brankou si nebezpečně počínali hosté, ale jejich následná střela šla jen vedle Metsolovy klece.
    25:34 Sakari MANNINEN - 2:0

25:34
    A další početní výhoda je využita. Granlund kousek od brankoviště poslal kotouč zpětně na SAKARIHO MANNINENA, jenž se poté na levé straně střelou do odkryté Fedotovovy sítě nemýlil – 2:0. Asistence: Markus Granlund a Alexandr Kadějkin.

24:54
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., nedovolené bránění).

24:15
    Lukáš Sedlák se natlačil před Juhu Metsolu, ten ale nemusel zasahovat, když mu pomohla pozorná obrana. Rázem pak domácí celek znovu otáčí hru až před branku Ivana Fedotova.

23:42
    Čeljabinsk je v plném počtu.

23:10
    Další obléhání hostující klece, na pravé straně střílel Markus Granlund, ale střela se jen otřela o beton Ivana Fedotova.

22:16
    Alexandr Kadějkin střílel, Teemu Hartikainen dorážel, ale tato souhra k navýšení domácího vedení nevyšla. Nicméně Ufa stále svírá svého soupeře v jeho teritoriu.

21:53
    Ufa je v plném počtu a začíná její zkrácená přesilová hra.

21:42
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., nedovolené bránění).

21:21
    Lawrence Pilut od vlastního brankáře založil další akci Traktoru, domácí však soupeře k ničemu nepustili a vyhazují puk až před Fedotova.

20:54
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, dohrávají přesilovou hru, zatím se jim ale nedaří srovnat s Ufu krok. Po dalším zákroku Juhy Metsoly je hra zastavena.

20:15
    Kravcov si sjel do dobré střelecké pozice, ale na Metsolu nevyzrál. Tek kotouč podržel a následuje vhazování po jeho pravé ruce.

20:01

Střely na branku: 12 – 11

První třetina je minulostí. V ní se do vedení dostala favorizovaná Ufa, která díky Hartikainenovi využila přesilovou hru a má náskok. Pak ale byli třikrát vyloučeni hráči Ufy, ale Čeljabinsk to zatím nepotrestal. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 15:55.

20:00

19:53
    A ještě z toho bude jedno vyloučení! Alexandr Alexejev vysekl za brankou hůl soupeři a potřetí v posledních šesti minutách jde hráč domácích na trestnou.

19:29
    První lajna Ufy již měla dlouhé střídání a nepokoušela se o další útok, na tahu je tak ve zbývající půlminutě Traktor.

18:56
    Po dlouhé době se dostali do útočení i domácí. Hartikainen tečoval nepříjemné nahození Panina od modré, Fedotova to však nijak nerozhodilo.

18:25
    Pontus Åberg dostal mezi kruhy parádní přihrávku zpoza kasy a byl zcela osamocen v tomto prostoru, jeho střelecký pokus ale končí jenom na zadním mantinelu!

17:49
    Pilut přesunul kotouč na pravý kruh a následovala nahrávka křížem na Bailena, který si od modré vyjel na protější kruh, přihrávka však byla zastavena na cestě. Sedlák se sice posléze dostal k dorážce, Metsola přerušuje.

17:16
    Chvíli poté, co naskočil Platt na led, tak se zelenomodří musí opět bránit. Na Metsolu z vrcholku pravého kruhu letěla nepříjemná střela od Gorjunov-Rolgizera, ale finský brankář sevřel pevně puk v lapačce.

16:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Rodion Amirov – 2 min., podrážení).

16:05
    Dobrá práce Granlunda u mantinelu za brankou Čeljabinsku dala prostor přihrávce na Panina, který hned z první pálil, obranný blok před brankovištěm ale překonat nedokázal.

15:33
    Přesilovka Traktoru se blíží ke konci a domácí se takto provyhazují až do nástupu vyloučeného hráče na led.

14:48
    Vyhození přes celý led sbírá za vlastní brankou Pilut a ihned posílá kotouč dopředu na útočnou modrou, kam vyjela hned trojice hráčů Traktoru.

14:15
    Čeljabinsk má přesilovou hru a velmi solidně v ní Ufu svírá, ale domácí se dokáží kombinační hře hostí bránit.

13:43
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Geoff Platt – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:20
    Lukáš Sedlák objel branku soupeře, ale poté se mu nepovedlo zakončit.

11:15

10:34
    A další útok domácího celku, tentokráte ale proti útoku Ufy zakročila obrana Čeljabinsku a ten velmi rychle otáčí hru na opačnou stranu.
    10:00 Teemu HARTIKAINEN - 1:0

10:00
    Po dvaceti vteřinách domácí celek svou přesilovou hru využívá a ujímá se vedení. Po střele z pravé strany se kotouč odrazil a k němu měl pak nejblíže na levé straně TEEMU HARTIKAINEN, jenž golfákem doklepl puk do částečně odkryté sítě – 1:0. Asistence: Philip Larsen a Alexandr Kadějkin.

09:40
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Pontus Åberg – 2 min., sekání).

09:08
    Domácí mají ponechanou výhodu, pokud nevstřelí branku, zahrají si jako první přesilovou hru. Nyní tvoří akci ze svého obranného pásma.

07:50
    Alexandr Tridčikov nedosáhl na puk a po jeho ztrátě se pak rodila nebezpečná akce Ufy. V ní zakončoval nebezpečně z prostoru mezi kruhy Jevgenij Lisovec a donutil Fedotova k dalšímu zákroku.

07:14
    Rodion Amirov se zjevil v prostoru mezi kruhy, poté vystřelil, ale pokus domácího hráče byl zablokován obranou a puk skončil v bezpečí.

06:44
    Z vrcholu levého kruhu nyní tvrdě pálil český útočník Lukáš Sedlák, ale proti byl zákrok Juhy Metsoly. Ten pak raději dění na ledě zastavil a buly bude po jeho pravé ruce.

06:18
    Grigorij Panin u zadního mantinelu sebral puk a zakládal další akci Ufy. Jenže Teemu Hartikainen se vystavil ofsajdové pasti a hra je přesunuta zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.

05:46
    Lawrence Pilut si sjížděl do těsné Metsolovy blízkosti, ale nakonec před ním nemohl vystřelit. Přihrávka mířící na jeho hůl totiž byla zastavena Philipem Larsenem.

05:15
    Z prostoru mezi kruhy napřáhl ke střele hostující Nick Bailen, ale puk se otřel o beton Juhy Metsoly a ten nechává hru plynout rozehrávkou na své spoluhráče.

05:02
    Nyní je na řadě první komerční přestávka.

04:40
    Po zisku puku v obranném pásmu šli hosté směrem dopředu. Ovšem opět pozorní beci Ufy je k ničemu nepustili a sami domácí hráči se tlačí opět před Ivana Fedotova.

04:24
    Agilní domácí celek rozehrál další dobrou partii před Fedotovem, kde střílel z levé strany Markus Granlund, ale hostující brankář měl beton připraven. Hra je opět zastavena.

03:42
    Další pokus domácích, Alexandr Kadějkin si sjel do blízkosti Fedotova, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

02:53
    Před Fedotovem bylo nyní trochu rušno, domácí hráči se před ním chtěli z několika dorážek prosadit, ale znovu si hostující gólman poradil.

02:10
    Daniil Iljin u pravého hrazení vybojoval puk a hosté mohli jít do akce před Juhou Metsolou. Ale ani tato souhra jim nevyšla a pobyt v útočném pásmu rázem končí.

01:24
    Denis Bodrov neprošel skrze obranu Ufy před Metsolovu klec, domácí toho využili a šli do akce. Ale obrana Traktoru je v jejich rozletu zastavila.

00:45
    Hra pak byla přerušena, vhazovalo se po pravé ruce Fedotova. Hosté získali puk a zavezli ho na opačnou stranu, ale před Metsolou nic nevymysleli.

00:30
    Domácí se hned dostali ke střele před brankou Čeljabinsku, ale Ivan Fedotov si poradil a připsal první zákrok proti střele Markuse Granlunda.

00:01

UFA arénou už zní ruská hymna. Po ní pak bude páté utkání v sérii mezi Ufou a Čeljabinskem moci začít.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Platt, V. Žarkov (A), Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Baškirov – Kartajev.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, Manuchov, Jevenko, Bailen (A), D. Bodrov, Karpuchin, Tělegin – Byvalcev, Kalinin (C), Åberg – Sedlák (A), Osnovin, Hyka – Polygalov, Avcin, Kravcov – Tridčikov, Gorjunov-Rolgizer, Šolochov – D. Iljin.

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Novikov, Šalagin.

Tomáš Hyka (CLJ)
    Lukáš Sedlák (CLJ)
    Roman Will (CLJ)

4. zápas série – 1:3

Do čtvrtého duelu šli hráči Čeljabinsku s jasným cílem, a sice srovnat nepříznivý stav série, aby se vše do Ufy vracelo s nerozhodným stavem. Až do pětatřicáté minuty byl stále stav 0:0. Až v čase 34:10 vsítil úvodní branku Hartikainen a poslal Salavat do vedení. Ve třetí třetině pak Ufa zvýšila náskok na 2:0 a Traktor se snažil o kontaktní branku. Ta ale nepřišla a v devětapadesáté minutě pak hráči Ufy rozhodli zápas střelou do prázdné čeljabinské klece při powerplay. Ufa tak vede 3:1 na zápasy a dnes tak může na ledě Traktoru celou sérii ukončit. Naopak domácí budou usilovat o prodloužení sezóny.

3. zápas série – 1:2

Za stavu 1:1 se tak celá série přesunula do Čeljabinsku. A lépe do třetího klání vstoupila Ufa, která vedla po druhé třetině už 3:0. Domácí se snažili se zápasem něco udělat, ale brankáře Ufy ne a ne překonat. Nakonec pak ve třetím dějství přidali hráči Ufy další branku a to byla pro Čeljabinsk poslední rána. Traktor nedokázal vsítit ani jeden gól a v sérii tak poprvé prohrával. Do vedení naopak poprvé šla Ufa.

2. zápas série – 1:1

I v druhém zápase hráči Ufy prohrávali, a sice 0:1 po první třetině. Ve druhém dějství však dokázali dvěma góly nejprve srovnat stav a následně i strhnout vedení na svou stranu. V závěru třetí třetiny však dal Čeljabinsku naději Baillen, jenž srovnal na 2:2 a vynutil pro své spoluhráče nastavenou hrací dobu. Tu už v prvním prodloužení v 74. minutě rozhodl Hartikainen a bylo hotovo. Na zápasy tedy bylo srovnáno 1:1.

1. zápas série – 0:1

První duel této série vyzněl lépe pro Čeljabinsk. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Ve druhém dějství pak strhli vedení na svou stranu hráči Traktoru a Ufa musela dohánět. Do třetí třetiny šel Salavat Julajev s cílem srovnat a zápas otočit na svou stranu. Jenže už v úvodu třetího dějství poslal na Osnovina přihrávku Tomáš Hyka a Čeljabinsk vedl o dva góly. Na tento stav už domácí Ufa nedokázala zareagovat a musela se smířit s tím, že do dalšího zápasu půjde s prohrou v sérii v zádech.

Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Play-off KHL už je v plném proudu, dnes jsou na programu další zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat pátý zápas série mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Traktor Čeljabinsk. Stav je 3:1 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Hartikainen (Larsen, Kadějkin), 26. Manninen (M. Granlund, Kadějkin), 60. M. Granlund (TS) – 33. Polygalov (Pilut, Kravcov), 51. Avcin (D. Bodrov, Kalinin)

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Novikov, Šalagin