NHL
Minnesota – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:5 (po pr.) | Edmonton – Ottawa 6:2 (kon.)
Colorado – Los Angeles 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 0:4 (kon.)
Columbus – Dallas 4:3 (po pr.)
HC Olomouc
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 3:0
HC Škoda Plzeň
Sobota 13.03.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Pro Plzeň tedy sezóna končí, Olomouc se může těšit na čtvrtfinále. Už nyní víme, že se v něm utká s vítězem základní části, tedy s pražskou Spartou.

Konec zápasu, konec série! Olomouc se postarala o zatím největší překvapení play-off, když v nejkratším možném čase, tedy po třech utkáních, vyřadila plzeňskou Škodovku.

59:59
    V poslední vteřině pálil Matěj Stříteský, ale Branislav Konrád jeho ránu vyrazil. Je konec!

59:57
    Branka opravdu neplati, navíc byl ofsajd vyhodnocen jako úmyslný. Vhazuje se tak před Branislavem Konrádem. Poslední možnost Plzně na odvrácení konce sezóny!

59:57
    Olomoučtí sice vstřelili branku, avšak rozhodčí rozpažují kvůli ofsajdu. Celou situaci ale jdou přezkoumat na video.

59:00
    Plzeň opět v šesti!

58:54
    Je to tady, Dominik Frodl míří na střídačku!

58:21
    Škodovka si bere oddechový čas. Určitě se bude chtít dostat do útočného pásma, aby zkusila hru v šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Olomoučtí už se nikam neženou, pouze brání vlastní pásmo. Plzeň má jen něco málo přes dvě minuty, aby s výsledkem ještě něco udělala.

54:36

52:36
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pavel Musil – 2 min., podrážení).

48:52
    V závěru přesilové hry střílel z pravého kruhu David Ostřížek. Dominik Frodl přesně zasáhl. Plzeň je v pěti.

46:52
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Viktor Lang – 2 min., držení).

39:00
    Dominik Frodl po úspěšném zákroku přerušil hru. Běží poslední minuta druhé třetiny.

33:02
    Po přihrávce Jana Káni trefil Lukáš Nahodil tyč!
    27:12 Jakub NAVRÁTIL - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

27:12
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vyrovnaný stav neměl dlouhého trvání! Jan Knotek vysunul do samostatného úniku JAKUBA NAVRÁTILA, jenž prudkou střelou zápěstím nedal Dominiku Frodlovi šanci. Asistence: Jan Knotek a David škůrek.

25:04
    Plzeň je v plném počtu.
    24:36 Petr STRAKA - 1:1

24:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští vyrovnávají při vlastním oslabení! Na obou stranách jsme viděli pochybení gólmanů. Nejprve Dominik Frodl špatně vyjel, avšak Lukáš Klimek netrefil prázdnou klec. Totožná situace se ovšem zanedlouho stala i na druhé straně, kde PETR STRAKA objel Branislava Konráda a jednoduše zakončil. Bez asistence.

23:04
    Po zásahu Matyáše Kantnera zůstal ležet na ledě Jan Bambula. Zdá se ale, že mladý olomoucký útočník bude v pořádku. Plzeňský forvard míří na trestnou lavici.

19:40
    Po ráně Matyáše Kantnera zazvonila tyč!

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny, Plzeň zakládá útok zpoza vlastní branky.

15:20
    Olomouc v plném počtu.

13:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., krosček).

10:55
    Olomouc opět posílá kotouč přes všechny čáry. Tomáš Dujsík je na ledě.

08:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení).

08:40
    Střela Tomáše Dujsíka skončila v klubku těl před brankou. Plzeň je v plném počtu.

07:04
    Jan Knotek se ocitl před Dominikem Frodlem, přičemž k přesnému zakončení mu po přihrávce Jana Káni chyběly milimetry. Následně pálil sám Káňa, avšak plzeňský brankář byl připraven.

06:40
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., krosček).
    06:05 Petr STRAPÁČ - 1:0

06:05
    Olomouc vede 1:0! Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Lukáš Kucsera předložil kotouč PETRU STRAPÁČOVI, jenž z první zakončil za přesouvajícího se Dominika Frodla. Asistence: Lukáš Kucsera a Jan Bambula.

03:19

01:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., držení).

00:24
    První závar před Konrádovou brankou! Ke střele dostal Lukáš Kaňák. Domácí brankář puk pokryl.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 7. Strapáč (Kucsera, Bambula), 28. Navrátil (J. Knotek, Škůrek) – 25. Straka

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Valenta, Vyrůbalík (C), Škůrek, Rašner, Dujsík – J. Káňa, Nahodil, V. Tomeček – Ostřížek, Kolouch, Olesz – Klimek, J. Knotek (A), Navrátil – Kucsera, Strapáč, Bambula – Burian.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, L. Kaňák, V. Lang, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, Kodýtek, P. Musil – Straka (A), Kracík, Dočekal – Kantner, Přikryl, Eberle.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Úlehla – Michal Zíka, Lukáš Rampír