NHL
Minnesota – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:5 (po pr.) | Edmonton – Ottawa 6:2 (kon.)
Colorado – Los Angeles 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 0:4 (kon.)
Columbus – Dallas 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:2
HC Vítkovice Ridera
Sobota 13.03.2021, 15:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

V prodloužení byli aktivnějším týmem domácí, kteří se v 73. minutě také prosadili. Brněnský kapitán Martin Zaťovič získal v útočném pásmu volný kotouč a střelou po ledě jej poslal mezi Dolejšovy betony. Kometa tak snížila stav série na 1:2. (18:11:17)

72:59 Martin ZAŤOVIČ - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

72:59
    Kometa právě vstřelila branku!
    MARTIN ZAŤOVIČ vyhrál bruslařský souboj o volný puk na levém kruhu útočného pásma a střelou od mantinelu se trefil mezi betony hostujícího gólmana. Asistence: Bez asistence.

72:37
    Závar před brankou Vejmelky. Mallet nastřelil pravý beton domácího brankáře, odražený kotouč našel v mezikruží Kalus, jehož střela byla zblokována.

71:38
    Vincour čekal před brankou na teč Gulašiho střely od modré. Ta však nebyla přesná a končí na zadním mantinelu.

71:28
    Nevyzpytatelnou střelu Bartejse od modré kryje Dolejš. Puk nakonec pro jistotu přikrývá lapačkou a hra je přerušena.

70:19
    Po krátké pasáži před Vejmelkou byli Vítkovičtí obráni o kotouč a Mueller dostal přesný pas skrz střední pásmo. Brněnský útočník pak zakončil k vzdálenější tyči, kam včas přesunul svůj pravý beton hostující brankář.

69:43
    Opět se ke střele dostal Mueller, který i tentokrát trefuje jen lapačku připraveného Dolejše.

69:22
    Bartejs pálil přes obránce. Hostující gólman zasahuje levým betonem.

69:10
    Mueller na pravém křídle se střelou počkal. Dolejš měl dost času se připravit a zasáhl lapačkou.

68:30
    Holík vybojoval puk po vhazování v útočném pásmu a přihrál volnému Královi na vrchol levého kruhu. Střela domácího obránce byla sražena do ochranné sítě.

67:58
    Po Muellerově přihrávce pálil z první na vrcholu pravého kruhu Holík. Střela mu vůbec nesedla.

67:32
    Mueller se vydal do útoku sám proti třem bránícím hráčům soupeře. Jeho střelu nakonec zablokoval Koch.

66:27
    Schneider obešel obránce na pravém křídle, čímž udržel pásmo. Od modré následně pálil Bartejs, ale jeho rána skončila pouze na zadním mantinelu.

65:49
    Ani jednomu týmu se nedaří usadit v útočném pásmu a hra se odehrává především mezi modrými čarami.

64:35
    Kovářovu ránu od modré čáry má Vejmelka pod kontrolou.

64:13
    Vítkovice se v útočném pásmu moc neohřály a v prodloužení je zatím aktivnějším celkem brněnská Kometa. Klepiš obešel Kocha, ale k zakončení se nedostal.

63:44
    Dolejš si poradil s jednoduchým nahozením od modré čáry a jeho spoluhráči míří na druhou stranu.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 73. Zaťovič – 51. Hruška (L. Kovář, Lakatoš)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Kusko, Schneider.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

Rozhodčí: Pražák, Kika – Frodl, Komárek