Columbus – Dallas 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Washington 4:5 (kon.) | Tampa – Nashville 6:3 (kon.)
Florida – Chicago 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Calgary – Montreal 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Vegas 1:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.) | Columbus – Dallas 1:2 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:5 (0:0, 0:2, 1:3) Stav série: 1:3
HC Dynamo Pardubice
Neděle 14.03.2021, 15:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po infarktovém sobotním večeru se vracíme do karlovarské arény, kde se odehraje čtvrté utkání série předkola mezi týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Dynamo Pardubice

HC Energie Karlovy Vary HC Dynamo Pardubice

Ve třetím zápase série předkola se Energie dokázala na vlastním ledě probojovat až k výhře, a okořenila tak tento souboj. Pardubice sice dokázaly získat vedení ve druhé třetině a už to vypadalo, že jej do konce udrží. Dvě minuty před třetí sirénou ale přišla vyrovnávací teč Martina Kohouta. Ten nakonec rozhodl i v sedmnácté minutě prodloužení. Po debaklu se tedy podařilo Karlovým Varům vykřesat ještě jiskru naděje.

Stav série – 1:2
    x
    1PK PCE – KVA 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 22. O. Roman (Rohlík), 37. A. Kosticyn (T. Zohorna, Camara) – 51. Flek (Šenkeřík).

2PK PCE – KVA 11:3 (5:1, 5:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Camara (R. Kousal), 9. T. Zohorna (R. Kousal, A. Kosticyn), 15. Mikuš (Camara, T. Zohorna), 19. Vála (T. Zohorna, Camara), 19. Paulovič (Ďaloga), 21. T. Zohorna (Camara, Ďaloga), 22. O. Roman (Rohlík, L. Horký), 23. A. Kosticyn (M. Kratochvil, Ďaloga), 23. Camara (Ďaloga, R. Kousal), 37. Blümel, 56. Blümel (Paulovič, Nakládal) – 12. Vondráček (O. Beránek, Skuhravý), 36. Flek (T. Rachůnek), 40. Flek (T. Rachůnek, Hladonik).

3PK KVA – PCE 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 58. Kohout (Flek, T. Rachůnek), 78. Kohout (T. Rachůnek) – 25. Poulíček (Blümel, Paulovič).
    Ukončí dnes Pardubice sérii?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, D. Mikyska, Zábranský, Pulpán (A), Klejna – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Vondráček (A), Skuhravý (C), O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, T. Mikúš, Šik.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Barulin) – Mikuš, Ďaloga, Vála, Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, O. Roman, Rohlík – Pochobradský, M. Kratochvil, A. Kosticyn.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Ganger, Klouček.

00:01

00:07
    Puk po úvodním buly skončil mimo hrací plochu, a tak se po sedmi sekundách následuje další vhazování ve středu hřiště.

01:49
    Pardubice zavezli kotouč do útočné třetiny, tam jej ale přebírají domácí hráči.

02:41
    Tomáš Zohorna (PCE) je dnes prvním vyloučeným, dvě minuty si vysloužil za podrážení.

02:59
    Poulíček se ve vlastním oslabení dostal až k zakončení z mezikruží, Novotný ale jeho ránu zastavil.

03:44
    Energetici se snaží při početní výhodě dostat před Kloučka, to se jim ale zatím nedaří.

04:04
    Beránek se snažil dorazit zblokovanou ránu jednoho ze svých spoluhráčů, hostující gólman ale jeho snažení odolal.

04:56
    Karlovarští si neohlídali střídání, a tak hráli v šesti. Dvě minuty pro hráčskou lavici odpyká Otakar Šik (KVA).

05:08
    Vondráček se po vhazování dostal do samostatného úniku, zakončení po ledu zleva však Klouček odrazil.

05:58
    Novotný zastavil pokus Dynama, jenže hostující hráči se i po písknutí snažili puk dotlačit do brány. Před karlovarskou klecí se tak strhla menší potyčka, tu ale sudí rozehnali.

06:47
    Pardubickou přesilovku zakončil střelou z pravého kruhu Blümel, jeho střela ale skončila v lapačce domácího brankáře.

07:46
    Hosté zavezli puk za vlastní klec a obě mužstva střídají.

08:15
    Tomáš Mikúš dostal puk do předbrankového prostoru, při dorážce byl ale neúspěšný.

08:53
    Skuhravý to zkusil z úhlu z otočky, trefil však jen boční síť pardubické brány.

09:29
    Černoch poslal puk zpoza brány na připraveného Koblasu, druhý jmenovaný ale přesměroval kotouč mimo Kloučkovu svatyni.

10:30
    Hrádek pálil od pravého kruhu, jeho střelu ale Novotný zachytil do lapačky.

10:56
    Redlich zavezl puk do útočného pásma a zadovkou jej poslal na Šika, jeho dělovku ale Klouček zneškodnil.

11:58
    Hráči z města perníku protečovali touš až do pásma před Novotného, ten ale hned první střelu zastavil.

12:30
    Po signalizovaném faulu na Novotného se strhla u karlovarské klece bitka, do které se zapojil i kapitán Skuhravý. Bude se vylučovat na obou stranách.

12:30
    O vyostřenosti zápasu vypovídá i vyloučení hned čtyř hráčů najednou. Z týmu Dynamo Pardubice to jsou Marek Ďaloga (PCE) dvě minuty za hrubost, Robert Kousal (PCE) pak dvojitý menší trest za hrubost, menší trest odpyká Anthony Camara (PCE). Z týmu Karlových Varů to je pak duo Tomáš Vondráček (KVA) a Václav SKuhravý (KVA) oba na dvě minuty za hrubost.

13:38
    K pěti pykajícím hráčům se na trestnou lavici přidá i Ondřej Beránek (KVA), ten si vysloužil dvouminutový trest za podrážení.

14:52
    Hosté se ve zbývajícím čase přesilovky přesunuli před Novotného a kombinují.

15:22
    Paulovič poslal dělovku na bránu od modré, domácí brankář ale jeho ránu zastavil.

15:50
    Kohout dojel s pukem do útočné třetiny a zleva nabil na druhou stranu Koblasovi, ten ale nabídku netrefil ideálně, a tak Klouček mohl zůstat v klidu.

16:59
    Hladonik se vydal do útoku, ve středním pásmu ale přišel o puk i hokejku, a tak tato karlovarská šance končí.

17:43
    Kousal vyslal puk před bránu od levého mantinelu, před bránou ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

18:26
    Energie se při pokusu o průnik do útočného pásma dostává do ofsajdu.

18:51
    Hladonik to zkusil zprava, jeho ránu ale odrazil jeden z hráčů Dynama do ochranné sítě.

19:09
    Beránek pálil zpoza levého kruhu, Klouček zasáhl. Před bránou Dynama se strhla další potyčka, ta ale tentokrát zůstane bez trestu.

19:48
    Souboj o puk u mantinelu nejspíše skončí tuto třetinu.

20:00
    Po zaznění sirény se začali hráči znovu prát za Novotného klecí, druhou třetinu tak začnou někteří hráči na trestné lavici.

20:00
    Za hrubost si odpykají po dvou minutách hráči obou mužstev. Jiří Černoch (KVA) a Matěj Paulovič (PCE) začnou druhou část na trestné lavici.

20:00

Úvodní část je za námi a podobně jako včera končí bez jediné branky. Do dvou velkých šancí se dostal domácí celek, ani jednu však nedokázal využít. Novotný si také pořádně zachytal, svůj tým ale podržel. Důležitost utkání i emoce jsou vidět nejen ve hře. Už v první dvacetiminutovce jsme byli svědky více než tří potyček, z nichž skončila jedna hned čtyřmi vyloučenými. Bitka, která ukončila úvodní dějství pošle na trestnou lavici Černocha a Pauloviče. Druhá perioda začne v 15:58.

20:01

20:36
    Dynamo se ujalo puku po prvním buly a míří do útočného pásma.

21:33
    Tomáš Mikúš na druhé straně pálil zpoza pravého kruhu, Klouček ale jeho ránu odrazil do ochranné sítě.

22:02
    Pulpán nahodil puk na bránu od modré, Mikúš ještě jeho pokus tečoval, to se mu ale povedlo přímo na Kloučka.

23:46
    Flek pálil z otočky, hostující gólman ale jeho ránu vyrazil vestoje ramenem.

24:18
    Libor Zábranský tvrdě pálil od modré, Klouček ale sklapl betony a jeho střelu zastavil.

25:31
    Blümel tečoval nahození v předbrankovém prostoru, Novotný ale jeho pokus zastavil.

26:05
    Redlich inkasoval tvrdý hit u mantinelu a skácel se na ledovou plochu, po chvíli ale v předklonu dojel na střídačku.

26:15
    Horký objel s pukem Novotného bránu a snažil se zasunout kotouč k levé tyči, domácí gólman ale betonem jeho pokus vytěsnil.

27:22
    Skuhravý se marně natahoval po dlouhé rozehrávce, a puk tedy končí jako zakázané uvolnění.

28:13
    Další icing domácího celku.

28:36
    Poulíček poslal rychlý puk na bránu zpoza kruhů, Novotný ale jeho ránu chytil do náruče.

29:20
    Rachůnek dostal nabito do mezikruží, střelou z první ale Kloučkovu klec minul.

30:42
    Lukáš Pulpán (KVA) si vysloužil dvě minuty za sekání.

31:39
    Paulovič zkusil z úhlu poslat puk do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo ve stejném dresu na zakončení.

32:10
    Anthony Camara (PCE) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

32:39
    Daniel Kowalczyk (KVA) se podívá na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

32:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice si berou vedení. Jan Kolář si sjel před bránu, odkud nabil PATRIKU POULÍČKOVI, který zleva poslal puk za přesouvajícího se Novotného. Asistence: Jan Kolář.
    32:45 Patrik POULÍČEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

33:07
    Tomáš Zohorna (PCE) je dalším vyloučeným, dvě minuty za hákování.

33:34
    Rachůnek nabil Koblasovi do levého kruhu, druhý jmenovaný ale dělovkou vyslal puk mimo Kloučkovu svatyni.

34:34
    Šenkeřík tvrdě pálil od modré, Klouček ale jeho ránu zastavil.

35:16
    Václav Skuhravý tvrdě vystřelil od pravého mantinelu, ani on ale hostujícího gólmana nepřekonal.

35:40
    Vondráček obdržel puk od Mikúše, jeho střela zleva ale pardubickou klec minula.

36:48
    Po Kowalczykově chybě se dostal ke kotouči Kosricyn, který to zkusil z první. Svou vyraženou střelu pak předal na JAKUBA NAKLÁDALA, který se zprava trefil ke vzdálenější tyči. Asistence: Andrej Kosticyn.
    36:48 Jakub NAKLÁDAL - 0:2

38:20
    Pulpán vystřelil od modré, trefil však jen prvního před ním stojícího hráče.

39:18
    Rohlík se protlačil do útočné třetiny a vytváří fazónu pro další pardubický útok.

39:52
    Do samostatného úniku se vydal na závěr třetiny Beránek, ten ale proti Kloučkovi neuspěl.

40:00

Druhá třetina je minulostí a Dynamo má velice solidně našlápnuto k postupu. V prostřední dvacetiminutovce nejdříve otevřel skóre ve 33. minutě Poulíček, který zleva využil nabídky od Koláře. Na 2:0 pak zvýšil Nakládal, který po chybě domácích dokázal poslat Kosticynovu přihrávku k levé tyči. Karlovarští musejí doufat, že se jim podaří minimálně vyrovnat a budou mít ještě šanci bojovat o postup.

40:01

40:52
    Třetí třetina odstartovala a Energie se snaží dostat do útočného pásma.

41:47
    Pardubice se dostaly do úniku, v možném zakončení jim ale zabránil ofsajd.

42:10
    Šenkeřík ve vlastním pásmu z otočky nabil ANDEJI KOSTICYNOVI, který z mezikruží propálil Novotného. Bez asistence.
    42:10 Andrej KOSTICYN - 0:3

43:14
    Lukáš Pulpán (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za podrážení.

44:16
    Koblasa prokličkoval mezi všemi bránícími hráči soupeře, pak si sjel do mezikruží, odkud ale nedokázal zakončit.

45:08
    Hosté se při pokusu o překročení modré čáry dostávají do ofsajdu.

46:48
    Václav Skuhravý (KVA) v dnešním zápase končí karlovarský kapitán, za sekání obdržel 5+20 minut. Pětiminutový trest odpyká Otakar Šik.

47:34
    Filip Novotný (KVA) oslabí svůj tým o dalšího hráče, dvě minuty za sekání. Dvě minuty odpyká Martin Kohout.

48:38
    Nakládal si sjel až do mezikruží, odkud následně vypálil. Novotný ale zasáhl hokejkou.

49:22
    Filip Novotný (KVA) si vykoledoval další dvě minuty znovu za sekání. Trest odpyká Jakub Flek.

50:13
    Hrádek vyslal puk na bránu zprava, Novotný ale zasáhl.

51:37
    Pardubice přidávají další branku! Juraj Mikuš poslal puk LUBOŠI HORKÉMU, který z velkého úhlu poslal puk pod víko Novotného klece. Asistence: Juraj Mikuš.
    51:37 Anthony CAMARA - 0:4

52:07
    Tak to je další gólová nadílka od Pardubic. Ondřej Roman nabil LUBOŠI HORKÉMU, který z mezikruží poslal kotouč o tyčku do sítě. Asistence: Ondřej Roman, Jan Kolář.
    52:07 Luboš HORKÝ - 0:5

53:38
    Miku pálil zpoza kruhů, jeho rána ani následné dorážky však za Novotného neprošly.

54:36
    Černoch vystřelil od modré, Klouček ale zasáhl.

54:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    PETR KOBLASA obdržel kotouč do mezikruží, odkud poslal puk pod Kloučkovu ruku přímo do sítě. Bez asistence.
    54:45 Petr KOBLASA - 1:5

55:35
    Ďaloga poslal dělovku na bránu od kruhů, karlovarskou klec ale minul.

56:20
    Libor Zábranský (KVA) odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry, vystřelení nebo vyhození puku.

57:22
    Hrádek poslal rychlý puk na bránu od modré, trefil ale jenom plexi za Novotného bránou.

58:49
    Energie se ještě drží v útočné třetině, zápas už je ale velice pravděpodobně rozhodnutý.

59:53
    Dohrává se velice pomalu a obě mužstva už nic neriskují.

Je rozhodnuto. Pardubice postupují do čtvrtfinále. Hráči Dynama dokázali v posledních dvaceti minutách přidat ještě tři branky, a tak si pojistili výhru. Energetici dokázali zareagovat jen jednou. Ve 43. minutě skóroval Kosticyn, který dostal nabito od Šenkeříka. V dvaapadesáté minutě jej následoval Luboš Horký, který z úhlu poslal puk pod víko Novotného klece. O minutu později se trefil znovu Horký, tentokrát ale z mezikruží poslal puk do sítě o tyč. Jediný gól Energie si zapsal Petr Koblasa, který z mezikruží poslal puk za Kloučka.

Od posledního hokejového online přenosu v sezoně se z Karlových Varů loučím a budu se těšit znovu někdy napočtenou. Jakub Mahr (17:37:01)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 55. Koblasa – 33. Poulíček (J. Kolář), 37. Nakládal (A. Kosticyn), 43. A. Kosticyn, 52. L. Horký (Mikuš), 53. L. Horký (O. Roman, J. Kolář)

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Ganger, Klouček