New Jersey – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:4 (kon.)
Tampa – Chicago 4:2 (kon.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (po pr.)
Detroit – Dallas 3:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 2:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 5:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 19.03.2021, 00:05 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den. Na počtenou! (02:49:09)

David Krejčí v dnešním utkání překonal hranici 700 bodů v NHL. Celkově v souboji s Buffalem nasbíral 700., 701. a 702. bod v lize. Potřeboval k tomu 935 utkání.

3. Jake DeBrusk (BOS) – 1+0

Boston po více než měsíci vyhrál druhý zápas v řadě, dnes totiž zvítězil na ledě trápícího se Buffala 4:1. Pro Sabres je to už třináctá porážka v řadě! Do vedení šel rychle Boston, když se už na konci 3. minuty trefil centr čtvrté formace Greg McKegg. Vyrovnání přišlo krátce po začátku druhé periody, to se trefil Kyle Okposo v oslabení. Poté už branky přibývaly pouze na straně Bruins. Ještě ve druhém dějství se do listiny střelců zapsali Jake DeBrusk a Craig Smith. Ve třetí třetině ještě David Pastrňák proměnil přesilovou hru, a tímto gólem stanovil konečný výsledek. David Pastrňák si dnes připsal gól a asistenci, David Krejčí třikrát asistoval.

59:36
    Teď už Medvědi drží kotouč ve třetině soupeře. Utkání se jen dohrává.

59:02
    Jacob Bryson byl úplně sám na modré čáře. Toho samozřejmě využil. Vystřelil velmi tvrdě, ale horní tyč o pár centimetrů přestřelil.

58:34
    Casey Mittelstadt vyslal z kruhu hned dvě rány za sebou. Jaroslav Halák ale byl připraven.

58:02
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty dnešního utkání. O majiteli dvou bodů je dnes rozhodnuto.

57:28
    Boston poměrně dlouho držel puk ve třetině soupeře. Nyní se už domácí z tlaku soka vymanili, ale zároveň nutně potřebují vystřídat.

56:49
    David Pastrňák zachytil puk v útočném pásmu, ale ke střele se rozhodně netlačil. Raději pošetřil cenné vteřiny pro své mužstvo.

55:56
    Buffalo teď je aktivnějším týmem, ale vzhledem k průběhu se to dá očekávat. Nutno ale říct, že hosté si plní defenzivní úkoly na jedničku.

55:24
    Riley Sheahan pronikl středem kluziště k nebezpečné střele. Halák sice touš vyrazil před sebe, ale stejně si jej nakonec přikryl pod lapačkou.

54:59
    Nick Ritchie se sice málem dostal k dorážce, ale rozhodčí foukli do píšťalky, neboť si mysleli, že po střele Kuhlmana už má Carter Hutton kotouč v lapačce.

54:20
    Charlie Coyle odehrál puk po mantinelu na zakázané uvolnění. Boston tedy v tuto chvíli nebude moct vystřídat.

53:42
    Bostonu se nevydařila ani další rozehrávka. Na Sabres je sice vidět snaha, ale ta není podtržena vstřelenými góly.

53:08
    Po Kuhlmanově ztrátě kotouče se k rychlé střele ze strany dostal Tage Thompson. Útočné pásmo sice vybojoval, ale to bylo tak vše. Halák se zákrokem problém neměl.

52:31

52:12
    A málem to vypadalo na další brejk Buffala. Tentokrát ale Halák vystartoval z brány, a proto puk stačil odehrát.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 22. Okposo (Bryson) – 3. McKegg (Grzelcyk), 30. DeBrusk (Pastrňák, Krejčí), 39. C. Smith (Krejčí, Clifton), 45. Pastrňák (Krejčí, Marchand)

Buffalo Sabres: C. Hutton (J. Johansson) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Irwin – S. Reinhart (A), E. Staal, Rieder – T. Thompson, Sheahan, Hall – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Eakin, Olofsson.
    Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, J. Zbořil, Kampfer, Ahcan – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), DeBrusk – Steen, Coyle, N. Ritchie – Kuhlman, McKegg, Frederic.

Rozhodčí: Lee, Blandina – Kovachik, Kelly

Diváci: bez diváků