Angers – Montpellier 1:1 (kon.) | Bordeaux – Štrasburk 2:3 (kon.) | Lorient – Brest 1:0 (kon.)
Nantes – Nice 1:2 (kon.) | Remeš – Rennes 2:2 (kon.) | Nîmes – Saint-Étienne 0:2 (kon.)
Marseille – Dijon 2:0 (kon.)
Nîmes Olympique
0:2 (0:1)
AS Saint-Étienne
Neděle 04.04.2021, 17:05 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

Fotbalisté Saint-Étienne potvrdili, že se jim daří na venkovních hřištích lépe a zejména proti Nîmes, s nímž neprohráli již devětkrát v řadě. Skóre otevřel krásnou trefou do šibenice ve 23. minutě Chazrí a v zajímavější druhé půli potvrdil vítězství hostů pumelicí z ještě větší dálky Bouanga. Ten se přitom dostal do sestavy až těsně před výkopem, když se při rozcvičce zranil spoluhráč Nordin. Domácí neproměnili ani penaltu, na obou stranách jednou zvonila tyč a vyznamenali se oba brankáři. Saint-Étienne se výrazně vzdálilo sestupovým příčkám, naopak poražené ještě čeká tuhý boj o udržení ligy. (19:06:38)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:20.

90+6

90+6
    Kdepak, domácí už na zvrat nemají síly, jen se čeká na závěrečný hvizd.

90+4
    Nîmes rozjíždělo akci od vlastního gólmana, jenže ukvapený nákop vpřed míří jen do hájemství hostujícího Greena.

90+3
    Hosté běželi do kontru tři na tři, ale rozhodli se spíše šetřit čas.

90
    Ve druhém poločase se nastavuje šest minut.

89
    Žlutou kartu dostává Anthony Briançon (Nîmes Olympique) za protesty.

89
    Žlutou kartu dostává Haris Duljević (Nîmes Olympique), který ostře zajel do Debuchyho. Hostující kapitán musí být ošetřen na hřišti..
    87. Ripart neproměnil pokutový kop

87
    Ripartovu penaltu Étienne Green vystihl a levačkou ji vyráží! Sám si ji zavinil, sám si ji zneškodnil.

86
    Za protesty dostává žlutou kartu hostující trenér Claude Puel.
    84. Greenův penaltový zákrok na Ferhata

84
    Penalta pro domácí! Brankář Green podrazil Ferhata, který se mu snažil vyhnout kličkou.

83
    Dvakrát střídá také Nîme: odešli Moussa Koné a Andrés Cubas, přicházejí Karim Aribi a Haris Duljević.

83
    Dvě střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odcházejí Denis Bouanga a Adil Aouchiche, opačným směrem míří Kévin Monnet-Paquet a Lucas Douath.

82
    Ke střílenému centru Miguela Trauca se na malém vápně nedostal Deaux, který byl příliš rychlý a míč mu proletěl za patami.

80
    Benrahou nakopává míč ze střední vzdálenosti nad bránu Saint-Éitenne.

Karel Jedlička

Branky: 23. Chazrí (Abi), 66. Bouanga (M. Camara)

Karty:   11. Alakouch (NOQ), 37. Ripart (NOQ), 43. Cubas (NOQ), 89. Duljević (NOQ), 89. Briancon (NOQ) – 45+2. Chazrí (SET), 76. Bouanga (SET), 86. Puel (trenér) (SET)

Neproměněná penalta: 87. Ripart (NOQ), brankář Green zneškodnil

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch (59. Burner), Ueda, Guessoum (73. Briançon), Meling – Cubas (83. Duljević) – Eliasson (59. Benrahou), Deaux, Ripart /C/, Ferhat – Koné (83. Aribi).
    Náhradníci: Dias – Landre, Paquiez, Miguel

AS Saint-Étienne: Green – Debuchy /C/, Moukoudi, Cissé, Trauco – Camara, Neyou (64. Moueffek), Aouchiche (83. Douath) – Bouanga (83. Monnet-Paquet), Chazrí (60. Hamouma), Abi (60. Youssouf).
    Náhradníci: Silva, Sow, Modeste

Rozhodčí: Léonard – Hebrard, Lang