PSG – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Brest – Lens 1:1 (kon.) | Dijon – Nice 2:0 (kon.)
Nîmes – Štrasburk 1:1 (kon.) | Remeš – Méty 0:0 (kon.) | Bordeaux – Monaco 0:3 (kon.)
Nantes – Lyon 1:2 (kon.)
Nîmes Olympique
1:1 (0:0)
RC Štrasburk
Neděle 18.04.2021, 15:00 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

O záchranu bojující Nîmes získává podruhé v řadě bod. Tentokrát za remízu 1:1 se Štrasburkem, který hrál téměř celou druhou půli v oslabení.

V první půli jsme s trochou nadsázky viděli antifotbal. Je k neuvěření, že za celých čtyřicet pět minut nebyl nikdo z hráčů schopen vystřelit na branku. Nad všemi situacemi tak vyčnívají pouze Lienardův přestřel břevna a Miguelova hlavička metr od tyče.

Druhé dějství bylo o poznání zajímavější. Jeho průběh ovlivnilo vyloučení Guilberta za hrubý faul na Deauxe. Od tohoto okamžiku měl více ze hry Olympique, který zanedlouho poté poslal do vedení z penalty Renaud Ripart. Domácí vedli až do 82. minuty, kdy soupeři podobnou mincí oplatil Dimitri Liénard. Jeho pokutový kop Reynet jenom vyrazil a na dorážku už gólman Nîmes nestačil.

V posledních minutách se nic zásadního nestalo, takže se oba celky rozcházely smírně. (17:08:20)

Držení míče: 52% : 48%.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:2.
    Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:17.

90+6

90+6
    Sudí ještě ponechal minutu nad nastavenou dobu hry, na výsledku to však nic nezměnilo.

90+5
    V poslední nastavené minutě přenesl Štrasburk hru na útočnou polovinu, kde se bude snažit zápas dohrát.

90+4
    Hosté vhazují z vlastní poloviny. Takticky uvažující Anthony Caci už natahuje čas.

90+3
    Stejného přestupku se při centru dopustili domácí. Matz Sels navíc chytil balon do rukavic, takže by z toho stejně nic nebylo.

90+2
    V brejku sprintující Mehdi Chahiri (Štrasburk) zavadil o nohy vracejícího se soupeře. Rozhodčí mu bez váhání odpískal útočný faul.

90
    Hráčům Nîmes zbývá na vyrovnání 5 minut.

89
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Karim Aribi.

89
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Nolan Roux.

87
    Anebo taky ne. Z brejku totiž zahrozil Moïse Dion Sahi (Štrasburk), jenže jeho snaha o obrat skončila někde na tribuně.

85
    Olympique útočí, útočí a útočí. Nic jiného mu ani nezbývá, pokud chce dnešní duel vyhrát. Oslabenému Štrasburku naopak stačí remíza.

83
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Niclas Eliasson.
    82. Dimitri LIÉNARD - 1:1

82
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Na pohotovou dorážku už však gólman nestačil a DIMITRI LIÉNARD tak srovnal stav na 1:1!

82
    Nařízenou penaltu Baptiste Reynet chytá!
    80. Penaltový zákrok

80
    Penalta pro Štrasburk!
    Jedinečnou možnost vyrovnat zajistil svému týmu střídající Moïse Dion Sahi, jako uragán do něj vletěl Florian Miguel.