Neděle 18.04.2021, 19:30 • Wembley Stadium, Londýn • FA Cup • Semifinále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera! (21:36:20)
    Leicester si zahraje finále FA Cupu poprvé od roku 1969.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.

Je konec! Leicester vítězí nad Southamptonem 1:0 a postupuje tak do finále FA Cupu, v němž se utká s Chelsea. Saints za celou dobu svého účinkování v letošní sezóně soutěže inkasovali jediný gól a ten dnes stačil na jejich vyřazení.

Po nezáživné první půli se hrál po změně stran už lepší fotbal. Vše rozhýbala v 55. minutě gólová akce Leicesteru. Na rozhodujícím okamžiku utkání má velký podíl Jamie Vardy, který na levém křídle přesprintoval bránícího hráče a předložil míč před bránu Kelechimu Iheanachovi, který nadvakrát propálil vše, co mu stálo v cestě. Southampton poté na chvíli zapnul, ale vytvořil si pouze jednu šanci. Odražený míč napálil těsně vedle šibenice Diallo. Foxes pak ale zase převzali kontrolu nad zápasem a střídající Maddison měl dvě dobré příležitosti na navýšení náskoku. To se nepodařilo, ovšem Leicester to nakonec už mrzet nemuselo.

90+5

90+5
    Centr Warda-Prowse přelétl nabíhající hráče a míč končí v koši brankáře Schmeichela. Leicester postupuje do finále!

90+4
    Evans fauloval Vestegaarda. Saints mohou poslat asi poslední nákop do šestnáctky soupeře.

90+4
    Saints vhazují v blízkosti vlastního rohového praporku. Musejí míč dostat rychle nahoru.

90+3
    Salisu poslal do šestnáctky soupeře dlouhý míč. Tam ho Jannik Vestergaard jen přizvedl do rukavic Kaspera Schmeichela.

90+2
    Kelechi Iheanacho přebral míč od Castagneho, navedl si ho až do šestnáctky a dostal se do zakončení. To mu zablokoval Salisu.

90+1
    Jan Bednarek si vysloužil žlutou kartu za šlapák na Vardyho.

90+1
    Ještě čtyři minuty naděje pro Saints. To je čas, který nastaví rozhodčí Kavanagh.

89
    Za hráče utkání byl vyhlášen Kelechi Iheanacho. Zatím to vypadá, že bude autorem gólu, který Leicester pošle do finále.

88
    Stoper Çağlar Söyüncü výtečně předskočil Dannyho Ingse a získal míč pro Lišky.

86
    Leicester je už blízko postupu do finále FA Cupu. Soton má na vyrovnání pár minut.

85
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ryan Bertrand, přichází Mohammed Salisu.
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Nathan Tella.

84
    Maddison posílal dopředu Vardyho. Ten byl však v ofsajdu.

83
    Po souboji s Vestergaardem se těžce zvedal z trávníku Iheanacho. Ten ale bude v pořádku. U lavičky Southamptonu se chystá střídání. Do hry by měl jít Tella.

81
    Saints po obdrženém gólu na pár minut přidali, ale poté upadli do jakési letargie. Leicester má momentálně hru pod kontrolou.