Janov – Sassuolo 1:2 (kon.) | Benevento – Cagliari 1:3 (kon.) | Parma – Atalanta BC 2:5 (kon.)
Hellas Verona – Turín 1:1 (kon.) | AS Řím – Crotone 5:0 (kon.) | Juventus – AC Milán 0:3 (kon.)
AS Řím
5:0 (0:0)
FC Crotone
Neděle 09.05.2021, 18:00 • Stadio Olimpico (Řím) • Italská Serie A • 35. kolo

V dnešním utkání jsme viděli hněd pět vstřelených branek. Domácí fotbalisté byli lepší již v úvodu prvního poločasu, ale své střelecké trápení dokázali překonat až v poločasu druhém. Skvělým výkonem se může pyšnit trojice domácího fotbalistů, konkrétně jde o Henrikha Mchitarjana, Borju Mayorala a kapitána AS, Lorenza Pellegriniho. Obrana hostujícího celku dnes zkrátka neměla dobrý den. (19:54:53)

90
    90. Borja MAYORAL - 5:0

90
    AS Řím právě vstřelil branku!
    V závěru druhého poločasu se odhodlal ke střele BORJA MAYORAL a pomocí teče jednoho z hostujících obránců překonává zcela bezmocného gólmana soupeře. Asistence: Nicola Zalewski

89
    Sudí Sozza odpískal faul na hostujícího Messiase, hosté tedy u míče v závěru druhého poločasu.

88
    Do další obrovské příležitosti se málem dostal Mayoral, na poslední chvíli byla jeho střela zblokována pozorným obráncem.

87
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Emmanuel Rivière.

86
    kvěle zahraná standartka, nadýchaný centr Lorenza Pellegriniho těsně míjí hlavu Mayorala.

85
    Faul Golemiče na Zalewského, domácí fotbalisté budou rozehrávat standartní situaci ze slibné vzdálenosti pro zakončení.

83
    Po delší době se do kombinace dostali také hráči hostujícího Crotone, uvidíme, jak dlouho se jim podaří držet míč na svých kopačkách.

82
    Do zajímavé pozice se dostala hned dvojice hostujících fotbalistů, ke střele se odhodlal Messias, který bohužel nedokázal propálit blok obránců domácího celku.

80
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Ebrima Darboe, přichází Simone Farelli.
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Nicola Zalewski.
    78. Henrich MCHITARJAN - 4:0

78
    Po nádherné kombinaci se dostal k zakoneční HENRIKH MCHITARJAN, který bez větších problémů dokázal usměrnit míč do zcela odkryté branky soupeře. Asistence: Rick Karsdorp

76
    Standartní situaci nepřinesla vytoužený účinek, jelikož nyní již drží míč ve svých rukavicích gólman Cordaz.

75
    Po nedovoleném zákroku jednoho ze záložníku hostujícího celku budou mít domácí k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti pro zakončení.
    73. Lorenzo PELLEGRINI - 3:0

73
    Po skvělé kombinaci se domácí fotbalisté opět trefují. Henrikh Mchitarjan dokázal nalézt osamoceného LORENZA PELLEGRINIHO, který v krátkém sledu přidává svou druhou branku v utkání. Asistence: Henrikh Mchitarjan

72
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Ahmad Benali, přichází Niccolò Zanellato.
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Luca Cigarini, přichází Jacopo Petriccione.

Vojtěch Adamek

Branky: 47. B. Mayoral (Mchitarjan), 70. Lorenzo Pellegrini, 73. Lorenzo Pellegrini (Mchitarjan), 78. Mchitarjan (Karsdorp), 90. B. Mayoral (Zalewski)

Karty:   54. Darboe (ASR), 63. Cristante (ASR)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 10:11.
    AS Řím: Fuzato – Reynolds (59. Santon), Kumbulla, Ibañez (46. Juan Jesus), Karsdorp – Cristante (80. Zalewski), Darboe (80. Farelli) – Pedro (67. Pastore), Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – B. Mayoral.
    Náhradníci: Mirante, Farelli – Džeko, Juan Jesus, Pastore, Peres, Zalewski, Santon.

FC Crotone: Cordaz (C) – Magallán, Golemić, Djidji – Reca (46. Rispoli), Benali (72. Zanellato), Cigarini (72. Petriccione), Messias, S. Molina – Simy, Únás (87. Rivière).
    Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, Luperto, Marrone, P. Pereira, Rispoli, Rivière, Rojas, Vulić, Zanellato, Petriccione.

Rozhodčí: S. Sozza