0:1 (0:1)
Chelsea FC
Sobota 29.05.2021, 21:00 • Estádio do Dragão, Porto • Liga mistrů • Finále

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:13. (23:02:10)

Fotbalisté Chelsea to dokázali a po devíti letech se znovu stávají vítězi Ligy mistrů! Staronového anglického mistra porážejí potřetí za posledních šest týdnů – po semifinále FA Cupu a ligovém zápase uštědřili Manchesteru City i vůbec první porážku v letošním ročníku nejprestižnější klubové soutěže.
    Výhra Tuchelových svěřenců je zcela zasloužená. V bojovné a taktikou svázané finálové partii nepustili City do žádné vyložené šance a ve druhém poločase bezchybným výkonem v defenzívě nedovolili soupeři vůbec nic.
    Vítězný gól vstřelil ve 41. minutě Kai Havertz z bleskové smrtící akce, při které putoval míč od výkopu brankáře Mendyho přes Chilwella a Mounta až k úspěšnému střelci životního gólu.
    Po změně stran mohl navýšit náskok střídající Pulišić, ale z jediné gólové příležitosti druhé půle tváří v tvář brankáři minul.
    90+7. Fotbalisté londýnské Chelsea vyhrávají letošní ročník Ligy mistrů

90+7

90+7
    Ederson ještě ze zoufalství nakopává míč, ovšem jen ke svému protějšku Mendymu.
    90+6. V poslední šanci na vyrovnání pálí Mahríz těsně nad branku

90+6
    Christensen odkopává míč před Jesusem do autu, který rychle vhodil Walker. Odražený míč dopadl před Mahríze, který halfvolejem těsně přestřelil. Mendy se jen ohlédl a pak si hluboce vydechl.

90+6
    Manchester je v křeči, nákop na Rijáda Mahríze míří do autu.

90+5
    Jesusův centr sražen do autu. Ten vhodil opět Walker a útočný faul se píská pro změnu obránci mistrovskému celku Stonesovi. Na nohy se ze země nechce Rüdigerovi.

90+4
    Tohle se však vůbec nepovedlo. Hned po rozehrání standardky je Londýňanům pískán útočný faul Havertze.

90+3
    Kanté si šikovně pokryl míč a počkal si na faul zezadu. Fernandinho Roza nedobrzdil.

90+3
    Dlouhý aut Kyle Walkera ukořistili „Blues“, kterým již stačí zakopávat míče co nejdále to jde.

90+2
    Rozvášnění hráči i diváci se domáhají odpískání každého střetu, španělský rozhodčí Mateu však nechává vypjatou hru plynout.

90+1
    Začíná nastavení, které potrvá vzhledem k několika ošetřováním sedm minut.

90
    Závar v šestnáctce Chelsea nakonec nebyl takovou hrozbou. Foden zakončoval po Mahrízově zpětné přihrávce jen do clonícího obránce na malém vápně.

89
    Chelsea si profesorským stylem hraje bago v okolí soupeřovy šestnáctky, jenže Chilwell se nedočkal odpískaného faulu a naopak Pulišić musel zastavit zárodek brejku nedovoleně.