Veselý – Caruso 2:0 (kon.)
konec
Jiří Veselý
Jiří Veselý
2
7 6  
Salvatore Caruso
Salvatore Caruso
0
62 2  
Pondělí 21.06.2021, 17:16 • Kurt č. 1, Mallorca (ESP) • ATP Mallorca - Mallorca Championships (tráva) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
   
  Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné pondělní odpoledne. Vítám vás při sledování 1. kola turnaje ATP v Mallorce, u zápasu mezi Jiřím Veselým a Salvatorem Carusem.
   
  Jiří Veselý je momentálně nejlepším českým hráčem, který v žebříčku ATP okupuje 73. příčku. V posledních týdnech se ovšem sedmadvacetiletému tenistovi nedaří, v předešlých třinácti utkáních zvítězil jen třikrát. Naposledy odehrál domácí turnaj v Prostějově, kde jako nasazená dvojka vypadl v osmifinále na raketě Kamkeho. Nedařilo se u ani na French Open, zde rodák z Příbrami vypadla v prvním kole, proti favorizovanému Chačanovovi neuhrál jediný set. Turnaj na Mallorce pro Veselého bude druhý letošní na trávě. První byl ve Stuttgartu, kde neprošel kvalifikací.
   
  Salvatore Caruso je osmadvacetiletý italský tenista, který se také drží v elitní stovce, konkrétně na 97. místě. Stejně jako Veselý, tak ani on nedisponuje vůbec dobrou formou, na vítězství čeká už více jak dva měsíce, během nichž odehrál šest zápasů. Naposledy se rodák z Avoly představil na Roland Garros, kde v roli velkého favorita prohrál s Jamesem Duckworthem z Austrálie. Na trávě se letos Salvatore Caruso poprvé představí právě zde na Mallorce.
   
  Vzájemné zápasy

  Tenisté proti sobě sehráli doposud jediné vzájemné střetnutí loni v únoru na indickém turnaji v Pune. Na tvrdém povrchu zvítězil ve dvou setech Salvatore Caruso.
   
  Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Jiří Veselý.
   
  0:0
  Utkání právě začalo.
   
  15-0
  První fiftýn patří českému tenistovi hrajícímu na servisu. Bekhendem zahrál Carusovi rovněž do bekhendu, ten přestřelil základní čáru.
   
  15-15
  Ital bleskurychle vyrovnává. Po returnu běžel marně ke kraťasu soka, ale měl štěstí, protože míček spadl do zámezí.
   
  30-15
  Přímý bod po podání ven z kurtu.
   
  30-30
  Po kratším bekhendovém returnu protihráče musel Jiří Veselý na síť, kde si neporadil vůbec dobře, nalitý bekhendový volej poslal pod pásku.
   
  40-30
  Forhendový return doplachtil za základní lajnu.
   
  1:0
  Úvodní gem míří za Jiřím Veselým. Ten zvládl bekhendovou přestřelku od základní čáry, jako první zkazil Caruso.
   
  1:0
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  1:0
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  15-0
  Technické slajzy se českému tenistovi vyplatily. Caruso si s většinou poradil, ale proti poslednímu napálil míček pod pásku.
   
  30-0
  Skvělá hra od Veselého. Rodák z Příbrami doběhl stopvolej a soka u sítě přeloboval, Ital pak z otočky jen nahrál soupeři na vítězný volej.
   
  40-0
  Český hráč disponuje třemi brejkboly! Forhendový úder k základní čáře na tělo přinesl kýžené ovoce, Caruso odpověděl příliš dlouhým forhendem.
   
  2:0
  Čistá hra a první brejk. Osmadvacetiletý rodák z Avoly chtěl využít kratšího returnu k tvrdému křižnému forhendu a náběhu na síť, jenže míček umístil do sítě.
  0:0; 2:0 - Jiří Veselý
   
  0-15
  Stejná situace i na druhé straně. Veselý si podáním výborně připravil pozici pro útok, ale pak hrál forhendem nepřesně.
   
  15-15
  Eso na téčko.
   
  15-30
  Ital sahá po brejkbolech. Po vyšším returnu čekal, co soupeř vymyslí a pak už nemusel dělat vůbec nic, protože jeho pokus o kraťas skončil v síti.
   
  30-30
  Forhendový return doletěl do koridoru pro debl.
   
  40-30
  Varianta servis – síť úspěšná. Veselý u pásky nemusel hrát jediný volej, protože bekhendový prohoz Itala skončil mimo vymezený prostor.
   
  40-40
  Shoda. Tentokráte byl v boji od základní čáry úspěšnější Caruso, páska úřadovala po křižném bekhendu vypáleném z rakety Veselého.
   
  40-A
  V úvodu je k vidění velké množství nevynucený chyb. Nyní si jednu připsal Jiří Veselý, ten napálil do sítě forhend po čáře.
   
  40-40
  Hrozbu ztráty podání český tenista odvrátil přímým bodem.
   
  A-40
  Po brejkbolu gembol. Příbramský rodák využil kvalitního prvního podání k náběhu na síť, kde zahrál forhendový volej, po němž hrál Caruso z bekhendu pod pásku.
   
  3:0
  Byť s problémy, tak Jiří Veselý nakonec dokázal potvrdit brejk a vede 3:0. Servis na téčko italský hráč zreturnoval do sítě.
   
  3:0
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  3:0
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  0-15
  Forhendový return Veselého nedoletěl ani k síti.
   
  0-30
  Eso po dělovce ven z dvorce.
   
  0-40
  Jiří Veselý faktu, že bekhend soka přizvedla páska, nevyužil. Po tvrdém forhendu plánoval naběhnout k síti, jenže balónek doletěl do zámezí.
   
  3:1
  Salvatore Caruso zapisuje čistou hru a snižuje na 1:3. Forhendový return soka zastavila síť.
   
  0-15
  Český tenista měl po servisu dnes již poněkolikáté výborně připravenou pozici na ukončení výměny ve svůj prospěch, jenže pak chyboval křižným bekhendem.
   
  15-15
  Po servisu následoval forhend kros. Salvatore Caruso doběhl míček s vypětím všech sil, na dlouhou ruku vymezený prostor přestřelil.
   
  30-15
  Přímý bod po servisu na kříž.
   
  30-30
  Osmadvacetiletý rodák z Avoly útočil a zaslouženě získal fiftýn. Křižnými forhendy trpělivě střílel do soupeřova forhendu, ve finále se dočkal jeho zaváhání.
   
  40-30
  Gembol, nebo brejkbol? Platí první možnost. Jiří Veselý trefil první podání a pak z dobré pozice poslal forhend do protipohybu Carusa.
   
  4:1
  Opět výborné první podání, jehož výsledkem je druhé eso. Ital za dělovkou na téčko natahoval raketu marně.
  0:0; 4:1 - Jiří Veselý
   
  4:1
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  4:1
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  15-0
  Salvatore Caruso zapisuje premiérovou dvojchybu celého utkání.
   
  30-0
  Ital vzápětí přidává nevynucenou chybu a jeho servis tak je dnes už podruhé v ohrožení. Forhend napálil o pár centimetrů za základní čáru.
   
  30-15
  Přímý bod po podání na kříž.
   
  30-30
  Kratšího returnu využil Salvatore Caruso na jedničku. Bekhendem k základní čáře zatlačil Veselého do defenzivy, načež forhendovým volejem výměnu ukončil.
   
  30-40
  Třetí fiftýn v řadě přináší Italovi gembol. Ke kratšímu bekhendu doběhl Veselý příliš pozdě, forhendem hrál do pásky.
   
  40-40
  Čtvrtý ovšem Caruso nepřidal, český hráč si vynutil shodu. Bekhendový return měl potřebnou délku, rodák z Avoly se s ním nedokázal vypořádat.
   
  A-40
  Druhá dvojchyba v průběhu jednoho gemu posouvá Veselého zadarmo ke brejkbolu.
   
  40-40
  Ne, příbramský rodák na vítězství v prvním setu, zatím, podávat nepůjde. Měl dobře připravenou pozici, jenže selhal při forhendu.
   
  40-A
  Přímý bod po servisu ven z dvorce.
   
  4:2
  Salvatore Caruso si udržel podání a ještě se drží v boji o úvodní dějství. Tlaku využil k náběhu na síť, kde při smeči nezaváhal.
  0:0; 4:2 - Salvatore Caruso
   
  15-0
  Bekhendový return vyletěl mimo vymezené území.
   
  30-0
  Po tvrdém podání následoval kratší return a povedený křižný forhend Veselého do pravého rohu. Caruso reagoval obranným úderem do sítě.
   
  40-0
  Přímý bod po podání na téčko. Tři gemboly.
   
  5:2
  Další podání na střed kurtu Caruso tečoval jenom rámem rakety. Sedmadvacetiletý rodák z Příbrami je jediný gem od zisku prvního setu.
  0:0; 5:2 - Jiří Veselý
   
  5:2
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  5:2
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  0-15
  Eso na téčko.
   
  15-15
  Jiří Veselý využil slabšího druhého podání soka k tvrdému forhendovému returnu k základní čáře, načež Caruso ze stejné strany přestřelil.
   
  15-30
  Forhendový return vyletěl za základní čáru.
   
  30-30
  Tentokráte spadl return z bekhendové strany přesně na základní čáru. Osmadvacetiletý Ital zacouval, ani tak však nezahrál přesný úder.
   
  40-30
  Salvatore Caruso trefuje třetí dvojchybu, jíž českému soupeři daroval setbol!
   
  40-40
  První set ještě pokračuje. Rodák z Avoly po podání zatlačil forhendovou ránou do pravého růžku, na kterou Veselý nenašel přesnou odpověď.
   
  40-A
  Nyní budeme sledovat, jak si Salvatore Caruso poradí s gembolem. Jeho český protivník chtěl výměnu zpomalit technickým slajzem, jenže míček vykroutil do deblového koridoru.
   
  5:3
  Osmadvacetiletý italský tenista proměnil gembol svým třetím esem. Drží se v prvním setu, avšak potřebuje teď zabodovat i na returnu.
  0:0; 5:3 - Salvatore Caruso
   
  15-0
  Tvrdý servis ven z dvorce Caruso škrtl jenom rámem rakety.
   
  15-15
  Jiří Veselý útočil, přesto nepochopitelně zahrál vyšší forhend, na nějž odpověděl Caruso nechytatelnou dělovkou ze stejné strany po lajně.
   
  15-30
  Příbramský rodák zapisuje svou první dvojchybu.
   
  30-30
  Tu okamžitě vykompenzoval třetím esem.
   
  30-40
  Tak pozor. Po druhé dvojchybě Veselého v průběhu jedné hry má Caruso premiérový brejkbol!
   
  5:4
  Který využívá! Sledovali jsme dosud nejdelší výměnu, v níž Ital od počátku tahal za delší konec provazu. Český konkurent nedokázal reagovat až na křižný forhend.
  0:0; 5:4 - Salvatore Caruso
   
  5:4
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  5:4
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  0-15
  Salvatore Caruso zahajuje cestu za potvrzením brejku úspěšně. Ubránil se tvrdým forhendům soka, ten poslední pustil za základní čáru.
   
  15-15
  Po dvou bekhendech do pravého rohu Jiří Veselý naběhl k síti, kde si poradil i s třetím bekhendem a druhý pokus o prohoz Itala skončil v zámezí.
   
  15-30
  S těžkým returnem si sedmadvacetiletý příbramský rodák poradil, jenže v momentě, kdy přecházel do ofenzivy, selhal při forhendu.
   
  30-30
  Ale český tenista se nevzdává a znovu jej dělá dva body od zisku prvního setu. Opět uspěl u sítě, prohoz Carusa doplachtil do území pro čtyřhru.
   
  30-40
  Druhého setbolu se Veselý nedočkal. S křižným bekhendem protihráče si poradit nedokázal, sám poslal úder křížem do sítě.
   
  40-40
  Český hráč si vynutil shodu. Údery k základní čáře neměly chybu, závěrečný forhend naopak Caruso odpálil až za ni.
   
  A-40
  Teď už se příbramský rodák dočkal! V defenzivě si poradil s dvěma dělovými forhendy Itala, třetí vyletěl do autu.
   
  40-40
  Jenže ani v tomto případě nebyl Jiří Veselý úspěšný. Ve vyrovnané výměně nedokázal dobře nastavit raketu, balónek trefil jenom její rám.
   
  A-40
  Tak že by do třetice? Český tenista vystartoval po bekhendu po lajně na síť, kde nemusel hrát volej, protože křižný prohoz Itala se od pásky odrazil zpět na jeho stranu.
   
  40-40
  Po servisu ven z dvorce napálil Salvatore Caruso forhend na opačnou stranu kurtu. Veselý v těžké pozici chyboval.
   
  A-40
  Znovu sedmadvacetiletý Čech vystartoval k síti a zapisuje si v tomto prostoru další vybojovaný bod! Výborně četl hru a voleje dokázal hrát na polovinu soka, za posledním stopvolejem již běžel Caruso bez úspěchu.
   
  40-40
  I čtvrtý setbol ovšem Ital dokázal s velkým sebevědomím ubránit. Po podání vyslal další tvrdou ránu z forhendu, Veselý bez šance.
   
  40-A
  Přímý bod po podání na téčko.
   
  5:5
  Vyrovnáno. Salvatore Caruso dokázal odvrátit další tři setboly a hru na servisu si nakonec podržel, když druhé podání returnoval Veselý jenom do sítě.
  0:0; 5:5 - Salvatore Caruso
   
  0-15
  Itala tentokráte soupeř naběhnuvší k síti vůbec nerozhodil. S bekhendem si dal záležet, po lajně soka s přehledem prohodil.
   
  0-30
  Jiří Veselý trefuje třetí dvojchybu.
   
  15-30
  Bekhendový return doletěl těsně za pásku. Příbramský rodák zachoval u sítě chladnou hlavu a tvrdým forhendem výměnu zabil.
   
  30-30
  Přímý bod po servisu ven z kurtu.
   
  30-40
  Salvatore Caruso má výhodu brejkbolu! Po bekhendovém returnu jen sledoval, jak nečistě trefený forhend soka končí v síti.
   
  40-40
  Přímý bod po podání ven z dvorce.
   
  A-40
  Forhendový return doplachtil za základní čáru.
   
  40-40
  Gem pokračuje. Caruso si s returnem poradil a následně nemusel hrát žádný další úder, Veselý totiž minul z forhendu.
   
  40-A
  A k vidění bude další brejkbol! Nevynucené chyby se na straně českého reprezentanta kupí víc a víc, nyní vyrobil další křižným forhendem.
   
  40-40
  Forhendový return vyletěl o pár čísel za základní čáru.
   
  A-40
  Podání ven z kurtu Veselý doplnil o forhend na druhou stranu. Caruso k míčku doběhl včas, avšak z z těžké pozice hrál pod pásku.
   
  6:5
  Také Jiří Veselý musel odvracet brejkboly, ale poradil a vede 6:5. Má jistotu zkrácené hry, určitě by ale rád završil set už na příjmu.
  0:0; 6:5 - Jiří Veselý
   
  6:5
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  6:5
  Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
   
  0-15
  Jiří Veselý po bekhendu po lajně vystartoval dopředu, ale u sítě nebyl úspěšný, bekhendový volej umístil pod pásku.
   
  0-30
  Přímý bod po servisu ven z dvorce.
   
  0-40
  K síti naběhl pro změnu Caruso, jenž byl, na rozdíl od protihráče, úspěšný. Bekhendový volej usměrnil do volné poloviny dvorce.
   
  6:6
  Osmadvacetiletý rodák z Avoly posunul úvodní dějství do tiebreaku esem.
  0:0; 6:6 - Salvatore Caruso
   
  1-0
  Zkrácenou hru odstartoval Jiří Veselý esem.
   
  2-0
  První minibrejk míří na konto českého tenisty. Sedmadvacetiletý rodák z Příbrami zvládl dva obranné bekhendy, načež Caruso selhal při forhendu.
   
  3-0
  Ani druhý servis si Ital nedokázal poradit. Po kratším returnu měl dobře připravenou pozici na útok, jenže forhend umístil za základní lajnu.
   
  4-0
  Přímý bod po podání na téčko.
   
  5-0
  Spanilá jízda Jiřího Veselého tiebreakem pokračuje, return Carusa byl znovu příliš dlouhý.
   
  5-1
  První bod pro Itala. Ten po servisu ven z dvorce poslal forhend do stejného prostoru, jeho český konkurent taktéž forhendu trefil pásku.
   
  6-1
  Jiří Veselý má po čtvrté Italově dvojchybě výhodu pěti setbolů!
   
  6-2
  První příležitost na servisu český tenista nevyužil. Po returnu k základní čáře hrál forhendem brzy po odskoku mimo vymezený prostor.
   
  7:6
  Druhou už ano! Servis ven z dvorce Salvatore Caruso nedokázal zreturnovat, balónek poslal do sítě.
  1:0; 7:6 - Jiří Veselý
   
  0:0
  Začíná druhý set.
   
  0-15
  Salvatore Caruso zariskoval a dobře udělal. Po podání napálil křižný forhend přesně na boční lajnu, Veselý neměl šanci reagovat.
   
  0-30
  I druhý fiftýn míří za italským tenistou. Ten v klíčovou chvíli zahrál soupeři na tělo, český hráč trefil bekhendem síť.
   
  0-40
  Přímý bod po podání na téčko.
   
  0:1
  Varianta servis – síť úspěšná. Salvatore Caruso se musel hodně natahovat, ale s bekhendovým volejem si poradil, načež prohoz soka skončil v síti.
  1:0; 0:1 - Salvatore Caruso
   
  0:1
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  0:1
  Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
   
  15-0
  Salvatore Caruso útočil, přesto bod získal Jiří Veselý. Dobře oběhal výměnu a závěrečný křižný bekhend Itala nechal doletět do zámezí.
   
  30-0
  Po servisu ven z kurtu poslal sedmadvacetiletý rodák z Příbrami míček z bekhendu do stejného místa. Ital s touto možností nepočítal, pokračoval v pohybu na střed.
   
  40-0
  Náběh na čistou hru i na druhé straně. Salvatore Caruso zvládl bekhendové return, následný úder ze stejné strany ovšem napálil pod pásku.
   
  1:1
  Jiří Veselý zariskoval při druhém podání, které poslal do vymezeného čtverce. Italský konkurent si s returnem neporadil.
  1:0; 1:1 - Jiří Veselý
   
  15-0
  Forhendový křižný return slaví úspěch. Osmadvacetiletý rodák z Avoly musel hodně natahovat raketu, aby stejně míček napálil za základní čáru.
   
  30-0
  Dočká se český reprezentant brejkbolů? V delší výměně změnil rytmus technickým slajzem z bekhendu a překvapený Caruso odpověděl forhendem do sítě.
   
  40-0
  Ano, dočká, a to rovnou tří! Salvatore Caruso se trefil do prvního podání, jenže pak při snaze ukončit výměnu ve svůj prospěch minul z forhendu.
   
  40-15
  Ital se povzbuzuje, utkání ještě viditelně nezabalil. Nyní si po servisu s forhendem poradil o poznání lépe, míček poslal mimo dosah protihráče.
   
  40-30
  Kratším returnem Veselý vybídl soka k náběhu na síť. Ital se nenechal dvakrát pobízet a nadvakrát přetavil výměnu pro sebe.
   
  2:1
  Třetí brejkbol Jiří Veselý přetavil v brejk a udělal důležitý krok směrem k postupu do dalšího kola! Caruso ukončil gem dlouhým bekhendem.
  1:0; 2:1 - Jiří Veselý
   
  2:1
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  2:1
  Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
   
  15-0
  Cestu za potvrzením brejku Veselý zahájil přímým bodem.
   
  30-0
  Vzápětí přidává své páté eso.
   
  40-0
  Okamžitě následuje šesté.
   
  3:1
  Skvěle odservírovaný gem od české tenisové jedničky mezi muži. K přímému bodu postupně přidal tři esa, brejk tak potvrdil čistou hrou.
  1:0; 3:1 - Jiří Veselý
   
  0-15
  Forhendový return vyletěl za základní lajnu.
   
  0-30
  Ital připisuje do statistik páté eso.
   
  0-40
  Přímý bod po podání na téčko.
   
  3:2
  Rovněž Salvatore Caruso nyní zvládl hru na podání skvěle. Šestým esem dovršil čistou hru a snížil stav ve druhém setu na 2:3.
  1:0; 3:2 - Salvatore Caruso
   
  3:2
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  3:2
  Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
   
  0-15
  Salvatore Caruso měl velké štěstí, že jeho bekhendový return skončil v kurtu. Výměna pokračovala a skončila vítězně právě pro Itala, protože Veselý poslal bekhend do sítě.
   
  0-30
  A další fiftýn pro osmadvacetiletého rodáka z Avoly! Jeho konkurent vyprodukoval znovu příliš nízký bekhend a při vlastním podání si zadělává na problémy.
   
  0-40
  Ital má výhodu tří brejkbolů! V tlaku naběhl k síti, kde s přehledem dovedl výměnu do zdárného konce bekhendovým volejem.
   
  15-40
  První brejkbolová příležitost je minulostí. Caruso šel znovu k síti, kde si ale nevedl tak dobře jako před chvílí, bekhendový volej umístil do zámezí.
   
  30-40
  Přímý bod po chytrém podání na tělo.
   
  40-40
  I třetí brejkbol dokázal Veselý odvrátit, skvěle! Za dělovkou na téčko se Caruso jen smutně ohlédl.
   
  A-40
  Čtvrtý brejkbol v řadě posouvá českého reprezentanta ke gembolu. Bekhendem hrál přesně na základní čáru, soupeř ze stejné strany křížem minul.
   
  40-40
  Gem pokračuje, ani Jiří Veselý jej nedokázal uzavřít. Forhendovou ránu s úmyslem hrát po lajně zastavila síť.
   
  A-40
  Forhendový return doplachtil za základní čáru.
   
  4:2
  Výborně. Jiří Veselý odvrátil tři brejkboly v řadě a nakonec urval hru na servisu pro sebe, při gembolu zapsal své deváté eso.
  1:0; 4:2 - Jiří Veselý
   
  15-0
  Sedmadvacetiletý rodák z Příbrami dostal soupeře pod tlak a výsledkem je kýžený fiftýn. Caruso v hluboké defenzivě poslal bekhend do deblového koridoru.
   
  15-15
  Italský tenista si došel pro vyrovnání. Po podání ven z dvorce poslal forhend na druhou stranu, Veselý pod tlakem střílel do sítě.
   
  30-15
  Nejlepší český tenista si připisuje na konto další bod a je blízko brejkbolům. V delší výměně určoval tempo, na forhend po lajně byl Caruso krátký.
   
  40-15
  Jiří Veselý má dva brejkboly, využití jednoho z nich by znamenalo výrazné přiblížení vítězství. Ital křižným bekhendem zasáhl území pro čtyřhru.
   
  40-30
  Caruso ještě bojuje. Sice si zkomplikoval situaci vyšším bekhendem, ale Veselý vyššího úderu nevyužil, naopak napálil nalitý forhend pod pásku.
   
  40-40
  Rovněž druhý brejkbol je minulostí. Forhendovou přestřelku opanoval rodák z Avoly, po posledním úderu soupeře míček doletěl do autu.
   
  40-A
  Přímý bod po podání ven z kurtu.
   
  40-40
  Forhendový return spadl k základní čáře. Salvatore Caruso se musel hodně sklonit, přesto nedokázal poslat míček nad páskou.
   
  A-40
  Dvojchyba znamená brejkbol pro českého tenistu.
   
  40-40
  Ne, ani teď Veselý nezískal další brejk. Bekhendový return hrál do sítě.
   
  40-A
  Přímý bod po servisu na téčko.
   
  40-40
  Salvatore Caruso viděl okrytou levou polovinu kurtu, kam chtěl co nejrychleji poslat forhend. Úder uspěchal až příliš, míček poslal za základní čáru.
   
  A-40
  Po gembolu pro změnu brejkbol pro Veselého. Jeho italský protivník znovu útočil tvrdými forhendy, ale stejně jako před chvíli neudržel přesnou ruku až do konce.
   
  40-40
  Opět jsme sledovali dlouhou výměnu, která skončila vítězně pro Carusa. Za jeho chytrým kraťasem sice Veselý doběhl, ale míček nedokázala zvednout nad síť.
   
  A-40
  Příbramský rodák disponuje pátým brejkbolem v průběhu jednoho gemu, když po křižném forhendovém returnu Ital chyboval forhendem po lajně.
   
  40-40
  K vidění byla nejdelší výměna střetnutí. Salvatore Caruso si v ní vynutil pokračování sedmé hry, dlouhý bekhend soka kontroloval očima.
   
  A-40
  Nicméně gembolu se nedočkal, bude čelit dalšímu brejkbolu. Jiří Veselý si v důležitý okamžik oběhl úder na forhend a pod těžkým úhlem zahrál nechytatelnou ránu po lajně.
   
  40-40
  Nekonečný gem nabídne ještě minimálně dvě výměny. Český reprezentant zkusil konkurenta překvapit kratším forhendem, dobrému úmyslu vystavila stopku páska.
   
  A-40
  Brejkbol s pořadovým číslem sedm. Salvatore Caruso přeběhl forhend a musel tak hrát hodně u těla, míček napálil do deblového koridoru.
   
  5:2
  Čtvrthodinový gem je minulostí a vybojoval jej na returnu hrající Jiří Veselý! Nenechal se rozhodit soupeřem nabíhajícím k síti, bekhendem mu úspěšně vytloukl bloky. Po změně stran půjde český hráč podávat na ukončení zápasu.
  1:0; 5:2 - Jiří Veselý
   
  5:2
  Následuje přestávka a výměna stran.
   
  5:2
  Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
   
  15-0
  Jiří Veselý je poslední tři míčky od vítězství. Po servisu šel na síť, kde poslal forhend mimo dosah soupeře.
   
  30-0
  Přímý bod po podání ven z dvorce.
   
  30-15
  Salvatore Caruso získal tlak hned po returnu a zaslouženě snižuje. Klíčový forhendový return po lajně vrátil český soupeř mimo vymezený prostor.
   
  30-30
  Dlouhá výměna se šťastným koncem pro italského tenistu, který bojuje. V důležitý okamžik zahrál bekhend s ideální délkou, Veselý v záklonu chyboval.
   
  40-30
  Po jubilejním desátém esu má sedmadvacetiletý rodák z Příbrami mečbol!
   
  6:2
  Je konec! Jiří Veselý znovu trefil vymezený čtverec hned prvním servisem, který Salvatore Caruso zreturnoval jenom do sítě.
  2:0; 6:2 - Jiří Veselý
   
  Konec zápasu
   
  Jiří Veselý v prvním kole na turnaji v Mallorce potvrdil roli favorita, Salvatora Carusa zdolal po setech 7:6 a 6:2.

  Sedmadvacetiletý rodák z Příbrami vstoupil do utkání skvěle, když hned ve druhém gemu získal brejk. Ten ovšem až do konce setu neudržel, v deváté hře o něj přišel. O vítězi tak rozhodovala zkrácená hra, v níž Veselý povolil soupeři pouhé dva body.

  Druhé dějství začalo v podobném duchu, jako to první. Jiří Veselý získal rychlý brejk, avšak rozdíl byl v tom, že si jej tentokráte udržel a dokonce pro sebe urval ještě jeden. Za stavu 5:2 zvládl dopodávat zápas do úspěšného konce, když využil první mečbol.

  V osmifinále se Jiří Veselý utká s domácí nasazenou čtyřkou, Pablem Carreñem Bustou. (19:20:59)

  Milan Huppert

  Čas utkání: 1:51

  2. set: 0:45

  Veselý Caruso
  2. set Utkání 2. set
  Získané body celkem
  33 84 71 25
  Nejdelší série získaných bodů
  7 7 7 7
  Setboly
  1 7 0 0
  Mečboly
  1 1 0 0
  Vítězné údery *
  0 0
  Nevynucené chyby *
  0 0
  Úspěšnost na síti *
  0 %
  0 %
  Statistiky na podání
  Čas her při vlastním podání
  0:14 0:34 0:46 0:22
  Esa **
  6 10 6 2
  Dvojchyby **
  0 3 5 1
  Udržená podání
  4 / 4
  100 %
  9 / 10
  90 %
  7 / 10
  70 %
  2 / 4
  50 %
  Odvrácené brejkboly
  3 / 3
  100 %
  6 / 7
  86 %
  13 / 16
  81 %
  8 / 10
  80 %
  Body při vlastním podání
  18 / 24
  75 %
  49 / 73
  67 %
  47 / 82
  57 %
  19 / 34
  56 %
  Body po 1. podání *
  41 / 55
  75 %
  26 / 41
  63 %
  Body po 2. podání *
  8 / 18
  44 %
  21 / 41
  51 %
  Úspěšnost 1. podání *
  75 %
  50 %
  Úspěšnost 2. podání *
  0 %
  0 %
  Průměrná rychlost 1. podání *
  Průměrná rychlost 2. podání *
  Nejrychlejší podání *
  Statistiky na příjmu
  Proměněné brejkboly
  2 / 10
  20 %
  3 / 16
  19 %
  1 / 7
  14 %
  0 / 3
  0 %
  Body při soupeřově podání
  15 / 34
  44 %
  35 / 82
  43 %
  24 / 73
  33 %
  6 / 24
  25 %
  Body po příjmu 1. podání *
  15 / 41
  37 %
  14 / 55
  25 %
  Body po příjmu 2. podání *
  16 / 41
  39 %
  8 / 18
  44 %
  Informace ke statistikám

  Aktuálnost statistik označených *: po 2. setu

  Ostatní statistiky jsou počítány průběžně automaticky.

  ** Počty es a dvojchyb v průběhu setu jsou neoficiální.

  Jiří Veselý
  Stát: Česká rep.
  Datum narození: 10.07.1993
  Věk: 28 let
  Držení: levák
  Výška: 198 cm
  Váha: 90 kg

  Salvatore Caruso
  Stát: Itálie
  Datum narození: 15.12.1992
  Věk: 28 let
  Držení: pravák