Japonsko - Španělsko 1:4 (kon.) | Austrálie - Nový Zéland 4:2 (kon.)
Austrálie - Nový Zéland

4:2

(1:1, 0:0, 0:0, 3:1)

Středa 28.07.2021, 14:15 • Jižní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži) • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (15:45:32)

Dost jednostranná bitva je minulostí, Australané dominantní výkon přetavili ve tři body a díky výsledku 4:2 si na své konto připisují hned čtvrtou výhru na hrách! Stále tak nepoznali hořkou pachuť porážky a drží se na čele tabulky skupiny A mužského turnaje.

60
    Tarrant s Lanem ještě trápili australskou obranu, svůj výpad ale v kýžený kontaktní gól nepřetavili.

59
    Vstupujeme do poslední minuty základní hrací doby.

58
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Hráči v černém nehodlají porážku přijmout bez boje a necelé dvě minuty před koncem snižují na rozdíl dvou branek! Po trestném rohu se podruhé v dnešním střetnutí prosadil KANE RUSSELL – 4:2!

58
    Novozélanďané si nyní sami vyzkouší trestný roh a mají příležitost kosmeticky upravit skóre.

57
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Australané využívají trestný roh a rázem je to o tři branky! Na střelu z dílny Goverse sice Hayward vyzrál, na následnou dorážku TOMA WICKHAMA už ale ne – 4:1!

56
    Austrálie dostává šanci svůj náskok ještě více rozšířit, uvidíme další trestný roh v jejich podání.

55
    Tříbodový zisk papírově domácího celku je už jistotou, na rozdíl dvou branek pět minut před koncem stav upravuje BLAKE GOVERS! Australská třináctka se protáhla před branku, udělala kužel z protihráče a následně zakončila přesně ke vzdálenější tyči – 3:1!

54
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes šest minut, o vítězi je ale podle mne rozhodnuto už nyní. Pokud tedy Novozélanďané zničehonic nepřidají.

53
    Austrálie si sebevědomě jde za tříbodovým ziskem, její soupeř momentálně působí naprosto bezzubě.

52
    Hayward dlouhou rozehrávkou na moment vrátil hru k brance svého bratra, Nový Zéland ale tentokrát útok svého soupeře včas otupil a odrazil.

50
    Dlouhé minuty ustavičného náporu se konečně vyplatily, Austrálie se v poslední čtvrtině hry vrací do vedení! Podruhé se v utkání prosazuje TIM BRAND, který má zaděláno na hattrick – 2:1! Zkompletuje jej?

48
    Novozélanďané už zřejmě doufají jen v remízu, Australané na hřišti už delší dobu dominují.

47
    Dalším pánem na holení byl Govers, do dráhy jeho zakončení se postavil jeden z protihráčů.

46
    Dlouhou kombinaci Austálie uzavřel přesnou střelou Ockenden, na jehož pokus si Hayward počíhal.