Nizozemsko - Jižní Afrika 5:0 (kon.) | Velká Británie - Indie 4:1 (kon.)
Nový Zéland - Španělsko 1:2 (kon.) | Německo - Irsko 4:2 (kon.)
Japonsko - Austrálie 0:1 (kon.) | Argentina - Čína 3:2 (kon.)
Nizozemsko - Jižní Afrika

5:0

(0:0, 1:0, 2:0, 2:0)

Středa 28.07.2021, 02:30 • Oi Hockey Stadium - Severní hřiště • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina A
Sledujte:

Ode mne je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou! (04:03:41)

Je dobojováno! Nizozemky si nakonec došly k celkem pohodlnému vítězství 5:0, čímž se prozatím osamostatnily na prvním místě tabulky. Naopak Jižní Afrika stále čeká na první bodový zisk na turnaji.

60
    Holanďanky se tak dostaly ještě k poslední souhře a následnému přechodu do útočné čtvrtiny hřiště.

59
    Holanďanky tentokrát rozehrávají od vlastní branky. Na polovině hřiště ale celkem snadno odevzdaly míček do moci svých soupeřek.

57
    Ani početní nevýhoda ale Holanďankám nebrání od pokračování v útočných příležitostech, byť do branky se momentálně tak snadno nedostanou.

56
    Zároveň se ale Holanďanky po zbytek zápasu musí obejít bez své kapitánky Evy de Goede, která viděla žlutou kartu a musí si na pět minut odpočinout.

54
    MARIA VERSCHOOROVÁ trochu nečekaně navyšuje na 5:0, tedy nečekaně z jejího pohledu. Zleva nahodila míček směrem k brance Frederique Matlaová, přičemž za brankovou čáru se dostal po odrazu od těla Verschoorové.

53
    Už dvanáctá rohová rozehrávka hráček Nizozemska v tomto klání! Tentokrát ji ale obrana Jižní Afriky dokázala včas zneškodnit.

51
    Holanďanky navyšují své vedení! Křižnou přihrávku z pravé strany od Mariy Verschoorové převzala na středu před brankovou čarou FELICE ALBERSOVÁ, která měla před sebou už jen jednoduchý úkol, a sice doklepnout míček do branky. Což se jí ale s přehledem zadařilo.

51
    Toho Nizozemky využívají v možnosti držet se v útočné oblasti a vyčkávání na vhodný okamžik pro ohrožení Mbandeové.

50
    Jihoafričanky se ještě musí dvě minuty bránit v menším počtu. Charne Maddocksová totiž viděla zelenou kartu a na dvě minuty si tak odpočine.

49
    Lilian du Plessisová nepřešla po pravé straně přes dvoučlenný obranný blok Nizozemska.

48
    Holanďanky se posléze musely stáhnout na vlastní polovinu. Rychle se ale dokázaly vrátit zpět.

47
    Dalekonosná střela od Evy de Goedeové pouze orazítkovala bližší tyč jihoafrické branky, načež Mbandeová vykopla míček do bezpečí.

46
    K míčku se ale celkem rychle dostaly hráčky Nizozemska, které se natlačily do útoku a ostřelují branku Mbandeové.

46
    Poslední úvodní rozehrávky se chopily Jihoafričanky. Stejně jako v předchozích případech volí postupnou souhru na vlastní polovině.

45
    Utkání se pomalu blíží k svému závěru. Nizozemky pokračovaly ve svém útočném snažení, což zúročily dvěma góly a před závěrečnou čtvrtinou tak mají zápas ve svých rukou.

45
    Přesto se Jižní Afrika i v posledních chvílích drží v útoku.

44
    Po dlouhé době se na útočnou čtvrtinu dostaly i Jihoafričanky. Teď na ně ale čekal obtížnější úkol, a sice dostat se do brankového kruhu, v čemž už ale úspěšné nebyly.