Nizozemsko - Jižní Afrika 5:0 (kon.) | Velká Británie - Indie 4:1 (kon.)
Nový Zéland - Španělsko 1:2 (kon.) | Německo - Irsko 4:2 (kon.)
Japonsko - Austrálie 0:1 (kon.) | Argentina - Čína 3:2 (kon.)
Nový Zéland - Španělsko

1:2

(0:1, 0:1, 1:0, 0:0)

Středa 28.07.2021, 04:45 • Severní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina B
Sledujte:

To je ode mne prozatím vše, půl hodiny po druhé odpoledne se na vás budu těšit u mužského derby Austrálie – Nový Zéland. Do té doby napočtenou! (06:22:28)

Poněkud překvapivý výsledek zápasu míchá kartami ve skupině B – Španělsko se posouvá z šestého na čtvrté místo a je zpět v bojích o play-off, zatímco jejich soupeř ještě může klesnout na třetí pozici, pokud dnes Argentina porazí Japonsko. Prozatím zůstává druhý.

Dohráno, Španělky náročnou poslední čtvrtinu zvládly a po závěrečné siréně si na své konto připisují první tři body! Novozélanďanky dnes papírově slabšího soupeře zřejmě podcenily, zejména v prvním poločase podaly velmi slabý výkon a poprvé na turnaji pociťují hořkou pachuť porážky. Nápor ve čtvrtém dějství nestačil.

Konec utkání.

60
    Garciaová Grauová drží balónek u postranní čáry a krájí poslední vteřinky utkání, je konec!

60
    Poslední minuta čtvrté čtvrtiny!

59
    Merryová přestřelila, teď už to hráčky Nového Zélandu budou mít hodně těžké!

58
    Samotný závěr základní hrací doby okoření ještě jeden trestný roh pro favoritky!

57
    Torresová prohrála souboj s Doarovou, která jí před brankovištěm obrala o balónek. Oceánský tým může zkusit přesunout dění zpět na druhý konec hřiště.

56
    Vstupujeme do šestapadesáté minuty hry, Španělky poslaly balónek přes celé hřiště až k O'Hanlonové.

55
    Novozélanďanky kombinují u středu hřiště a snaží se se postupně propracovat zpět před Ruizovou.

54
    Španělsko dělí od zisku klíčových bodů jen něco málo přes pět minut. Udrží si outsider náskok až do konce?

53
    Zakončení se nyní ujala Hullová, která ale nenašla škvíru v kleci, kterou by balónek mohla propasovat za Ruizovou. Ta si na konto připisuje důležitý zákrok.

53
    A pozor, tohle by mohla být klíčová situace utkání! Trestný roh pro Nový Zéland.

52
    Soustavný nápor Nového Zélandu stále není u konce, Španělsko teď prožívá nepříjemné chvíle.

50
    Ambice stát se spasitelkou svého týmu měla Merryová, která ale přestřelila. Stále se nicméně hraje výhradně před svatyní Ruizové.