Ústí n. L. – Jihlava 1:2 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:2 (0:1)
FC Vysočina Jihlava
Pátek 30.07.2021, 18:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 2. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion:
    Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
    kapacita: 4 000 diváků;
    rozměry: 105 x 68 m.

:
    Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho vypukne utkání 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým FC Vysočina Jihlava.

Vzájemná ligová utkání obou mužstev v loňské sezóně:
    :

3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 10. 9. 2020
    FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava
    2:0 (1:0)
    Branky: 33. Miskovič, 90+4. Chodora.
    Rozhodčí: Hrubeš – M. Vlček, Klupák – Machač.
    Delegát: Filípek.
    Technický delegát: Hartman.
    ŽK: 7. Miskovič, 56. Brak – 39. Tureček.

1:2 (1:1)
    Branky: 3. Červ – 1. Jiránek, 77. Gollnack.
    Rozhodčí: Vojkovský – Matoušek, Vejtasa.
    Delegát: Martinec.
    Technický delegát: Chytil.
    ŽK: 41. Klobása, 50. Vedral, 86. Červ – 20. Písačka, 82. Chodora.
    Diváci: hráno bez diváků.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
    Josef Krejsa.
    Asistenti: Milan Flimmel, Jiří Pečenka.

Delegát svazu: Miroslav Zlámal.
    Technický delegát: Radim Adamec.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Hudec, Brak, M. Bílek, Strada – Miskovič, Jiránek – Emmer, Čičovský, Ogiomade – Prošek. Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.
    Náhradníci: D. Němec – Mechmache, Chodora, Krobot, Cantin, Alexandr, Angelozzi.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola (C) – T. Svoboda, Pojezný, T. Vlček, Křišťál – Tureček, Shudeiwa – Arroyo, Selnar, Peřina – Vedral. Trenéři: Jan Kameník, Jozef Pavlík.
    Náhradníci: Jágrik – Štefánek, Franěk, Araujo-Wilson, Křivánek, Chocholatý, Fila.

Rozhodčí: Krejsa – Flimmel, Pečenka; delegát: Zlámal; technický delegát: Adamec.

Domácí i hosté pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-2-3-1.

Přípravné letní zápasy obou mužstev:

Brná nad Labem – Ústí nad Labem 0:5 (0:1)
    Liberec – Ústí nad Labem 3:1 (2:1)
    Zbuzany – Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
    Mladá Boleslav – Ústí nad Labem 4:0 (1:0)
    Ústí nad Labem – Viktoria Plzeň "B" 1:0 (1:0)
    FSV Zwickau – Ústí nad Labem 1:1 (1:1)

Chrudim – Jihlava 1:0 (0:0)
    Vlašim – Jihlava 1:1 (0:0)
    Jihlava – Brno 1:2 (0:2)
    Pardubice – Jihlava 0:2 (0:1)
    Jihlava – Živanice 1:0 (0:0)

Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Jihlava se představí v dresech žlutobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.

1

1
    O úvodní výkop se postaral Fares Shudeiwa.

1
    Na centr Jaroslava Peřiny od pravé postranní čáry po devatenácti sekunách hry Jakub Selnar nedosáhl.

3
    Rozehrávat od vlastní brány bude také Luděk Vejmola, domácí svatyni Jihlavy neohrozili.

5
    Marvis Amadin Ogiomade si vysloužil první potlesk od ústeckých fanoušků, když v blízkosti středové čáry dokázal rychle přesunout hru.

7
    Cabeza Luis Aldair Arroyo se k zakončení nedostal, Jan Plachý po rychlém sprintu z velkého vápna odkopl míč do autu.

9
    Brankář Vysočiny vyboxoval centr Jonáše Jiránka z pravé strany do bezpečí pro hosty.

10
    Václav Prošek neprošel u prodloužené brankové čáry přes Jaroslava Peřinu, Luděk Vejmola tak mohl zůstat klidným.

11
    Po faulu Michala Bílka na Jaroslava Peřinu budou hosté zahrávat přímý volný kop přibližně z dvaceti metrů od brány.

12
    Jakub Selnar z trestného kopu mířil pod břevno, Jan Plachý vyrazil balón konečky prstů na roh.

13
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vysočina se prosazuje z rohového kopu! Standardní situaci od rohového praporku zahrával Jakub Selnar, jenž nalezl Vojtěcha Křišťála. Po nedůsledném bránění Army se k míči dostal FARES SHUDEIWA, který přízemním pokusem otevřel skóre.

15
    Také domácí budou zahrávat roh. Podaří se Severočechům vyrovnat?

17
    Svěřenci Jana Kameníka se octli v ofsajdu (na ofsajdy 0:1).

17
    Ústí nad Labem vytěžilo z protiútoku druhý rohový kop.

19
    Proti pravidlům si na útočné polovině počínal Jiří Miskovič, což Josefu Krejsovi neuniklo.

19
    Jaroslav Peřina zkusil střelecké štěstí z úhlu, Jan Plachý nemusel zasahovat.

21
    Tomáš Svoboda si na středu hrací plochy došel pro faul od Jonáše Jiránka.

24
    Václav Prošek se pokoušel odcentrovat do předbrankového prostoru, z téměř nulového úhlu balón ústeckého kapitána neposlechl.

26
    Hosté pozorně brání a nepouští domácí hráče do vlastního území.

27
    Také Arma bude zahrávat přímý volný kop vzdálený přibližně dvacet metrů od slibného cíle! Po faulu Jonáše Jiránka se k míči staví Michal Bílek, Marvis Amadin Ogiomade a Jiří Miskovič.

28
    Michal Bílek z trestného kopu přestřelil.

29
    Cabeza Luis Aldair Arroyo srazil na ofenzivní polovině Michala Bílka, stadionem zněl hvizd píšťalky hlavního sudího.

31
    Aktivní Jaroslav Peřina se pokusil prosadit lobem. Jan Plachý se nemusel namáhat.

32
    Mezi tři tyče nemířilo ani přízemní zakončení Jakuba Selnara.

35
    Z přečíslení vybojoval Václav Prošek pouze rohový kop, po jeho jedovce skončil míč na bráně.

36
    Kapitán Army Václav Prošek roh sám zahrával, Luděk Vejmola opět připraven k vyboxování balónu.

38
    Severočeši se snaží o vyrovnání zuby nehty, defenziva Vysočiny se má na pozoru.

40
    Skvělým obranným zákrokem se blýskl Michal Bílek, jenž nedovolil pokračovat v brejku hráči jménem Cabeza Luis Aldair Arroyo.

41
    Fares Shudeiwa svým pokusem do obrany soupeře neuspěl.

41
    Marvis Amadin Ogiomade se dral po levé straně. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vojtěch Křišťál (JIH), jenž inkasoval od hlavního arbitra žlutou kartu.

42
    Filip Vedral (JIH) si řekl o zbytečnou žlutou kartu, když před rozehráním trestného kopu domácích balón odkopl za postranní čáru.

44
    Jaroslav Peřina zleva jen těsně minul protější tyč!

45
    První poločas skončil, Josef Krejsa nenastavil jedinou sekundu.

Fauly: 3:7.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01 hod.

Po úvodním dějství jsou šťastnější fotbalisté Jihlavy, když ve třinácté minutě se prosadil Fares Shudeiwa. Nechme se překvapit, zda aktuální skóre 0:1 bude platné i po druhém poločase.

46

46
    Realizační tým Ústí nad Labem připravil o poločase dvojité střídání. Bohumila Hudce nahradí Daniel Chodora, na místo Jakuba Emmera přichází Ladislav Krobot.

46
    Druhou půli rozehrál Jonáš Jiránek.

48
    Václav Prošek v protiútoku akci překombinoval.

50
    Marek Strada po přihrávce Václava Proška prověřil pozornost hostujícího brankáře.

51
    Nyní měli domácí velké štěstí! Jan Plachý byl ze své brankové čáry, když Filip Vedral předložil gólovou šanci Jaroslavu Peřinovi, který před doslova prázdnou bránou nastřelil tyč!

53
    Václavu Proškovi sebral míč z kopaček Luděk Vejmola.

56
    Cabeza Luis Aldair Arroyo (JIH) obdržel žlutou kartu.

57
    Další oživení domácí sestavy. Z hrací plochy odstupuje Marek Strada, jenž přenechává prostor Adamu Alexandrovi.

58
    Ladislav Krobot se z úhlu zasloužil o roh.

59
    Rohový kop Václava Proška kopíroval brankovou čáru, nikdo ze spoluhráčů míč do sítě neusměrnil.

60
    Po vzájemné srážce Adama Alexandra a Tomáše Svobody se přestalo hrát. K ležícím hráčům zamířili týmoví lékaři. Ostatní hráči využívají nevynucenou pauzu k občerstvení.

62
    Tomáš Svoboda absolvuje ošetření za postranní čárou. Hra bude pokračovat výkopem od hostující brány.

64
    První změna v hostující sestavě. Odchází Cabeza Luis Aldair Arroyo, tým posílí čerstvý Radek Křivánek.

65
    Filip Vedral útočným faulem zastavil Michala Bílka.

67
    Rohový kop pro domácí.

68
    Čtvrtá čerstvá síla Army. Utkání končí pro Adama Čičovského, naopak zahraje si Wassim Yazid Mechmache.

70
    Fares Shudeiwa (JIH) ošklivě podrazil Ladislava Krobota. Prvně jmenovaný uviděl žlutou kartu.

72
    Domácí kombinují na útočné polovině, hosté kouskují hru svými přestupky.

74
    Tlak Severočechů sílí, k vyrovnání schází větší brankové příležitosti.

75
    První žlutá karta i pro domácí, jmenovitě si ji do statistik připíše střídající Adam Alexandr (UNL).

75
    Dvojité střídání Jihlavy. Jakuba Selnara střídá Tomáš Franěk, Filipa Vedrala nahrazuje Wilson Justin James Araujo.

Dnešní utkání sleduje 821 divák.

77
    Za nesportovní chování směrem k rozhodčímu vyfasoval žlutou kartu Vojtěch Brak (UNL).

77
    Páté střídání Army. Kapitánskou pásku předává Václav Prošek Michalu Bílkovi, na hřiště se podívá Alessandro Angelozzi.

81
    Na domácích je znát i jakási křeč, Jonáš Jiránek před odkrytou bránou se ani ke střele neodhodlal.

83
    Hosté přenesli hru k bráně Jana Plachého a kopou druhý rohový kop v krátkém časovém sledu.

84
    Přízemní pokus Adama Alexandra byl pro strážce jihlavské svatyně lahodné sousto.

85
    Opět dvojité střídání. Jaroslava Peřinu nahradí Robert Štefánek, Fares Shudeiwa přenechává místo Lukáši Filovi.

86
    Střídající Alessandro Angelozzi šel úplně sám na Luďka Vejmolu. Ze souboje tváří v tvář vzešel vítězně hostující gólman.

87
    Bude se opět žlutit, potrestán je Wilson Justin James Araujo.

87
    Žlutou kartu za faul uviděl také Jiří Miskovič (UNL).

89
    Jestli druhý gól nebyl pomyslný hřebíček do ústecké rakve? Vedení Vysočiny pojišťuje minutu před koncem řádné hrací doby WILSON JUSTIN JAMES ARAUJO.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ve druhé půli čtyři minuty.

90+1
    Slibná standardní situace pro domácí přibližně z osmnácti metrů od soupeřovy brány.

90+2
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ještě není dobojováno! JIŘÍ MISKOVIČ z přímého volného kopu vymetl pavučiny z levého horního růžku.

90+2
    Za obranný zákrok proti pravidlům obdržel Michal Bílek (UNL) žlutou kartu.

90+4
    Půl minuty před koncem ohlášeného nastavení bude odkopávat od vlastní brány Luděk Vejmola.

90+5
    Josef Krejsa nařídil přímý volný kop pro domácí, který ale nenechá rozehrát! Odpískán je konec! Na hřišti se strhla mela, Michal Bílek zakopl míč daleko od místa přestupku, na hrací plochu vběhl i domácí kouč David Jarolím.

90+5
    Konec zápasu po nastavení čtyř minut a tří sekund ve druhé půli. Otázkou je, zda měl být přímý volný kop ve prospěch domácích ještě rozehrán.

Statistiky:
    :

Branka: 90+2. Miskovič – 13. Shudeiwa, 89. Aroujo-Wilson.
    ŽK: 75. Alexandr, 77. Brak, 87. Miskovič, 90+2. M. Bílek – 41. Křišťál, 42. Vedral, 56. Arroyo, 70. Shudeiwa, 87. Araujo-Wilson.
    Střely na bránu: 6:4 (0:2).
    Střely mimo bránu: 8:4 (6:4).
    Rohové kopy: 7:3 (3:1).
    Ofsajdy: 0:1 (0:1).
    Fauly: 7:15 (3:7).

Ve druhé půli padly obě branky v samotném závěru, když nejprve pojistil vedení hostů v 89. minutě Justin James Araujo-Wilson, následně na konečných 1:2 snížil ve druhé minutě nastavení druhého poločasu Jiří Miskovič. To již ale nic nezměnilo na tom, že tři body ze severu Čech odváží fotbalisté Jihlavy.

Z fotbalu v Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:41:17)