Kanada – Brazílie 0:0 (4:3 po pen.) | V. Británie – Austrálie 3:4 (po pr.) | Švédsko – Japonsko 3:1 (kon.)
Nizozemsko – USA 2:2 (2:4 po pen.)
Velká Británie
3:4 (0:1)
Austrálie
Pátek 30.07.2021, 11:00 • Kašima Stadium, Kašima • Olympijské hry - ženy • Čtvrtfinále
Sledujte:

Ode mne je to již vše. Přeji pěkný den a klidný víkend. (13:44:01)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 11:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:15.

Je konec! Na góly bohatý zápas končí výsledkem 3:4 pro Austrálii po prodloužení. Austrálie tak poprvé v historii postupuje na LOH až do semifinále ženského turnaje ve fotbale! Velké Británii nakonec nestačil ani hattrick Ellen Whiteové. Klíčovým momentem byla neproměněná penaltu Weirové, po níž Australanky naopak udeřily a ujaly se vedení v prodloužení.

120+3

120+2
    První z těchto minut je už ale pryč a Kerrová se nyní navíc nechala ochotně zfaulovat.

120+1
    Ještě dvě minuty mají hráčky Velké Británie na vyrovnání skóre.

120
    Po zbytečném faulu Stanwayové za žlutou kartu ubývá Britkám další čas a navíc se nenacházejí na míči.

119
    I v tomto případě byl ovšem centrovaný míč odvrácen pryč z pokutového území.

119
    Ještě minimálně jeden rohový kop Velké Británie náš v tomto prodloužení čeká...

118
    Jednoduchý zákrok pro brankářku Austrálie, která si jednoduše sebrala centr soupeře z pravého křídla.

117
    Toho času už ale je fakt hodně málo. Podaří se Britkám ještě jednou překonat obranný val a alespoň znovu zahrozit?
    115. Ellen WHITEOVÁ - 3:4

115
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Ovšem vzápětí ELLEN WHITEOVÁ hlavou uzavírá svůj hattrick a ještě nám tak hodně dramatizuje závěr tohoto napínavého čtvrtfinálového zápasu!

115
    Whiteová si možná chtěla vymodlit penaltu, to se ale nestalo a pokračujeme tak dále ve hře.

114
    Ovšem ke střele nedošlo a brankářka tak opět nemusela zasahovat.

114
    Nyní Scottová vybojovala rohový kop. Tohle může být jedna z cest...

113
    Australanky jsou pochopitelně stažené hodně v obranném bloku a odkopávají míče daleko na polovinu Británie, aby ušetřily co nejvíce času.

112
    Střídání v týmu Velká Británie: ze hřiště odchází Lucy Bronzeová, přichází Georgia Stanwayová.

111
    Čas už se fakt hodně krátí. Britkám zbývá tak deset, bude to pro ně opravdu už hodně složitý úkol vyžadující až zázračné řešení.

Filip Krůza

Branky: 57. Whiteová (Hempová), 66. Whiteová, 115. Whiteová (Kirbyová) – 35. Kennedyová (Catleyová), 89. Kerrová, 103. Fowlerová, 106. Kerrová (Yallopová)

Karty:   44. Bronzeová (GBR), 120. Stanwayová (GBR) – 26. Kerrová (AUS), 71. Simonová (AUS)

Neproměněná penalta: 102. Weirová (GBR), brankář Micahová zneškodnil

Velká Británie: Roebucková – Bronzeová (112. Stanwayová), Houghtonová, Williamsonová, Stokesová (58. Brightová) – Walshová (96. Ingleová), Weirová – Dalyová (57. Kirbyová), Littleová (81. Scottová), Hempová (96. Parrisová) – Whiteová.
    Náhradníci: Telfordová – Ingleová, Parrisová, Kirbyová, Brightová, Stanwayová, Scottová.

Austrálie: Micahová – Carpenterová, Kennedyová, Luiková (80. Gielniková) – Rasová (88. Logarzoová), van Egmondová, Yallopová, Catleyová – Simonová (80. Fowlerová), Kerrová, Foordová (80. Cooneyová-Crossová, 108. Polkinghorneová).
    Náhradníci: Williamsová – Cooneyová-Crossová, Polkinghorneová, Logarzoová, Fowlerová, Gielniková, Brocková.

Rozhodčí: Mukanasangaová S. (RWA) – Kwimbiraová B. (MAW), Njorogová M. (KEN)